Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Vestička
Vestička 04.04.2020 v 13:44

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Dudu
Dudu 04.04.2020 v 14:01

Mně tahle "karanténa" nějak moc nevadí. Mám barák, zahradu s potokem, roušku nosím jen když vyrazím do krámu - či když jdu projet trekouše. A hlavně odpočívám od lidí - a dokonce i číst pořád co je, takže za mě dobrý. Vypadá to, že do práce se dostanu asi tak v květnu /optimistická prognóza/. Horší bude, že bych pak tři dny musel zůstat za hranicema a pak znovu dva týdny do karantény. Doufám tedy, že ten koronáč brzy zmizí, a že hranice budou opět standardně v provozu.

siena
siena 04.04.2020 v 14:08

Drzé čelo, lepší než poplužní dvůr...Ano, vyjadřuju se tu jako žumpa, nadávám všem, kteří nemyslí stejně jako já, a hned je tu ze mne zdejší oběť a mučedník nějakých bonzáků. Stále dokola...mám návrh. Napište zdejšímu majiteli, ať zruší svá pravidla pro užívání a pak můžete svůj slovník uplatnit v celé šíři. Dokud tu jsou, měla by se dodržovat a měla by hlavně platit pro všechny!

Text příspěvku byl upraven 04.04.20 v 14:08

woodward
woodward 04.04.2020 v 14:13

siena: myslíte, že je to Marketa-Lore osobně? No, ono na tom zas až tak nesejde, tihle žvanilkinové jsou jaksi vzájemně zaměnitelní a nejspíš i recyklovatelní.

Nicméně jsem zjistil, že na picálisty morové časy působí pozitivně. Přiřítil se s tou pizzou za necelou půlhodinku. :)

Vestička
Vestička 04.04.2020 v 14:19

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

woodward
woodward 04.04.2020 v 14:22

Nevopruzuj! Siena je jedna z nejslušnějších uživatelek na téhle drbárně. Já ne. Nech si kecy na koledu!


siena
siena 04.04.2020 v 14:22

Ano, myslím. A předtím ještě i jiná...ano, je to jedno, jak se nakonec jmenují, protože vždy jde jen správně rozproudit debatu, o nic jiného. A je opravdu s podivem, že jsou podobné excesy zde přecházeny tichem, i když na druhou stranu, s takovým hlasitým humbukem okřikováni ti, kteří jen mají jiný názor. Který je podložen i samotnými fakty a zformulován normálně. Takže z toho usuzuji, že vlastně podobní mluví i za ně, a oni dál tu mohou vystupovat jako ti slušní diskutující, kteří si tím nezadají...A to je snad horší, než ti samotní "proudiči" debat.

siena
siena 04.04.2020 v 14:25

woodwarde, děkuji. Jste asi jediný, který si to myslí, i když na názoru těch ostatních mi zase nezáleží...Jen se prosím, kvůli mne zbytečně nezaplétejte. Já si své řekla a už tu zase nechám pole těm hodným, slušným, nebonzákům:)

Text příspěvku byl upraven 04.04.20 v 14:25

Vestička
Vestička 04.04.2020 v 14:27

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

evy2
evy2 04.04.2020 v 14:28

Vesticka sienu vnimam presne tak a takym sposobom, ako tu uviedol woodward. Je mila, slusna, prijemna, ochotna dama - uzivatelka. je teda uplne zbytocne sa o siene vyjadrovat v negativnom slova zmysle, pretoze jednoducho opak - je pravdou. Prajem Ti mnoho dobra a pozitivna.

woodward
woodward 04.04.2020 v 14:30

Siena: Inu, kdyby to takhle chodilo jenom na drbárně DK, žili bychom skoro v ideálním světě. Jenže tady to chodí tak, jako všude jinde. Jak jste správně podotkla, nejhorší ze všeho nejsou trpaslíci, ale právě ta skoro mlčící většina, která se veze na vlně močůvky vzedmuté těmi "proudiči" (to je hezký slovo). :))

Eicherik
Eicherik 04.04.2020 v 14:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 04.04.2020 v 15:14

Vestička, že by se nám tu rozmohl takový nešvar? To se mi nechce věřit. Proč si myslíte, že tu někdo bonzuje? A co by vlastně měl bonzovat, když debatu hlídají moderátoři...

alekis
alekis 04.04.2020 v 15:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 04.04.2020 v 16:07

Test: detektivky 100 %, u jedné otázky jsem hádala, u jiné jsem postupovala vylučovací metodou.

R.E.M.
R.E.M. 04.04.2020 v 16:09

Vestička: není nutné mít stejné názory, ale bylo by dobré je vyjadřovat bez urážek.

R.E.M.
R.E.M. 04.04.2020 v 16:12

Přemýšlela jsem, kterou další knihu rozečíst - konkurence byla velká. Zvítězil Ideální manžel nad Eliškou Rejčkou - pro karanténu ideální volba. :-)

Dudu
Dudu 04.04.2020 v 16:33

Alekis, sněhu tady bylo málo, tedy skoro žádný. Naštěstí hodně pršelo, tak stav podzemních vod je dobrý a nástup jara byl také pomalý, až drasticky mrazivý. Teď přijde jaro a teploty okolo dvacítky. Bylo by ideální, kdyby takovéto viry přicházely v létě, páč by se tím snížil skleníkový efekt, jezdilo ny méně aut a méně by se vyrábělo. Ale to všechno časem stejně přijde.
S tou zeleninou si budeme muset poradit hodně sami. Musíme dostat lidí z kanceláří do práce. Spousta ani neví, jak se brambory pěstují. Prostě Tesco tam určitě má na ně nějakou automatickou linku/teda možná mají pravdu, když jsem ty bílé brambory od nich viděl/. Hodně se toho bude muset teď změnit. Tohle co tu teď máme je daň za pohodlnost.

Dudu
Dudu 04.04.2020 v 16:34

R.E.M., vítej do klubu ;-)

siena
siena 04.04.2020 v 17:00

Přeci jen...každý se s nebezpečím, které přichází s novými nemocemi, vyrovnáváme po svém. Někdo má strach o své blízké, někdo může soucítit s obětmi a těžce nemocnými, někdo doma může přemítat nad tím, jestli má vir přijít v únoru, či červnu...A ano, Dudu, ještě je důležité zmínit, jak ti kancelářští musí do práce, do výroby, co mi to jen připomíná! Víte, na rozdíl od vás, tak nyní mnozí kancelářští chodí do práce a mají se co ohánět. Ohánět, aby fungovaly jednotlivé složky státu, měst, která jsou důležitá pro nás pro všechny. Snaží se udržet v chodu firmy a podnikání, které zaměstnává mnoho nás. Oni nemají čas si vybírat, co budou číst, kam se projedou na kole. A propos...už jste se přihlásil sám někam na rodinnou farmu, které jsou dnes ti nejohroženější, že byste v nynějším volnu, šel pomoci na pole? Už jste se někam hlásil, že byste nám ostatním předvedl, co je práce a možná i tu fotku brambory na poli předvedl. Protože, to je jasné, to vůbec nevíme co je, to známe jen z klece z krámu, viďte? ? Protože jen vy sám víte, co je práce a co nepráce, sám víte, co kdo ví a neví, že?
Ano, hodně se toho musí změnit. Ovšem, když čtu podobné úvahy, když vidím, jak utuhují systémy v některých zemích, tak začínám mít opravdu obavy, kde budeme, až se snad budeme moci zase v klidu nadechnout...Možná by bylo dobré, než začnu cosi plácat, zvláště, když to předhazuji druhým, chvilku nad tím přemýšlet.

Text příspěvku byl upraven 04.04.20 v 17:41

alekis
alekis 04.04.2020 v 17:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 04.04.2020 v 18:33

Alekis, já jsem začal včera sázet brambory a okurky - čekal jsem totiž až skončí mrazy, což se vyplnilo a mráz už u nás nebyl. Je to pracné, páč musím nejdříve louku oddrnovat, ale zas takový problém to není, protože jsem dříve dělal v lese, kde jsem vysázel hezkých pár tisíc stromků, takže ten zdravý pracovní dril jsem nezapomněl.
S tím státem, co může a nemůže... Pokud by nebyly pracovní síly v zemědělství, či na obnovu lesa, musela by to vláda nějakým způsobem řešit.

Text příspěvku byl upraven 04.04.20 v 18:34

Dudu
Dudu 04.04.2020 v 18:40

https://youtu.be/ffTbSnO4dk4
Tahle vždy pobaví

alekis
alekis 04.04.2020 v 19:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 04.04.2020 v 19:19

alekis ...zdají předčasně, pravdu díž .... okurky do studené země nepatří /jenom trčí v zemi, popřípadě shnijou
Na Marka saž oharka... a když není země prohřátá, tak i později....



Vložit příspěvek