Filosofování pod starým mohutným dubem


Sarah01
Sarah01 20.03.2020 v 07:47

Předpokládám, že věta "Co kdyby jim to někdo vykoupil?" byla myšlena ironicky. Včera ráno tedy opravdu dle manžela čekali před Lidlem většinou důchodci, ve čtvrtek začínají nové akce. Nikdo to nehlídal, nikdo je nevyhazoval. A co mám sama zkušenost z dřívějška, tak někteří důchodci obvolávají přímo z prodejny celé rodiny, jestli jim tedy mají vzít taky. Opakuju, že ne všichni, jen někteří.

Text příspěvku byl upraven 20.03.20 v 07:49

Lector
Lector 20.03.2020 v 07:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

keri.H
keri.H 20.03.2020 v 08:08

K těm obchodům. Ráno jsem často v obchodech potkávala hlavně důchodce. A potom tam bylo dost těch, kteří si šli koupit snídani nebo svačinu. A upřímně tak nějak čekám, kdy se někdo, kdo pracuje ozve, že nemůže jít ráno do obchodu pro svačinu.
Protože nikdy se nemůžete zavděčit všem a vždycky se najde někdo, kdo si bude stěžovat. Ale pokud nebudou, tak budu velmi mile překvapená. :)

alekis
alekis 20.03.2020 v 08:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.03.2020 v 08:18

Jsem raději, protože pracuju od desíti a tu svačinu bych si dnes šla koupit ráda. A vskutku jsem nepochopila, zda se výjimka vztahuje pouze na pracovníky marketů, nebo i na ostatní pracovníky obchodních center. Použila bych zástěru s logem jako vydírací prostředek :D :O

A jak jsme řekli naším staříkum...až budou něco potřebovat, my jim to koupíme. Akce neakce! Ne každý ale to štěstí na rodinu nebo ochotnou rodinu, souseda, známého, má :(

Lector
Lector 20.03.2020 v 08:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Marika Vanova
Marika Vanova 20.03.2020 v 08:35

Nejsem ještě senior, ale když jsem to Zachraň bábu, dědka zahlídla včera v tv, tak mně to přišlo urážející. Dá se to říct jinak a kdybych byla stará, tak mě to hodně mrzí a říkám si, tak jsem pro ně jenom Bába. Pomáhat ano, tomu neberu, ale to oslovení není nic moc .

Sarah01
Sarah01 20.03.2020 v 08:42

Já nákupy v akci vůbec neřeším, nechává mě to naprosto klidnou. A to od jisté doby. Byla jsem na MD s nejmladším klukem, Lidl tehdy v začátcích a byly tenkrát kožené sandály pro prcka za pár stovek, tedy jsem nelenila, vzala kluka a vydala se na nákup. Fronta před otvíračkou byla opravdu velká a když jsem vjela do obchodu, musela jsem košík nechat stranou. Regál samozřejmě prázdný, protože ti přede mnou měli v košíku dobrých 10 párů. Když jsem se vrátila ke košíku s dítětem, tak to se mě trefně ve svých asi 2 letech zeptalo: A kde máš boty? :-)
Takže tak. Buď si manžel, pokud něco chce, vezme v práci volno a vystojí ráno frontu, nebo to prostě mít nebudeme.
Článek z odkazu od Eicherika je teda mírně řečeno hustý, ale na druhou stranu dobře ilustruje, bych řekla, celkový přístup západní společnosti už k lidem 50+. Taky už tam s manželem spadáme a třeba zkuste si najít v tomto věku slušnou práci...oni vám to sice na plnou pusu neřeknou, že vás nechtějí kvůli věku, ale napíšou třeba, že vaše angličtina není úplně top. A pak zjistíte, že vzali mladšího se základní znalostí AJ a za půl roku ho vyhodili, protože měl špatnou pracovní morálku.
Takže si myslím, že vůči důchodcům nejsem opravdu nijak zaujatá. A jak už tady někdo výše poznamenal, kdo byl zlý jako mladý, bude takový i ve stáří. My třeba máme ve vsi už 16 let sousedy, kteří měli za minulého režimu nemalé konexe, dědeček byl kdysi u PS VB, měli prostě různé výhody celá rodina a dnes se s tím nemůžou smířit, že už to tak není, tak kopají kolem sebe, udávají, podávají různá TS a podání k soudu kvůli malichernostem. Řeknu vám, že žít vedle takových lidí není vůbec lehké a dokáže to pořádně otrávit život. A proto bych třeba já nedokázala někoho udat úřadům, i kdyby to bylo sebevíc k prospěchu věci.

Text příspěvku byl upraven 20.03.20 v 08:44

alekis
alekis 20.03.2020 v 08:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 20.03.2020 v 08:48

reader.007, já se hádám? Nebo tu mohou být názory jen takové, které ty uznáš za vhodné? Zdroje, které ty uznáš za vhodné? Od lidí, které uznáš za vhodné? Vše ostatní je hádkou, či pokusem o ní? Popravdě ta tvá poznámka je více než nevkusná.
Co jsem tedy vlastně udělala? Dala jsem odkaz jak to vlastně s tím Ibuprofenem také může být, když už se tu o něm mluví, dovolila jsem si říct, že když něco neslyším, co bych slyšet chtěla, tak to ještě neznamená, že je zatím cosi "temného", a upozornila jsem na rozhovor s pánem, epidemiologem z 3. lékařské fakulty. Ano dovolila jsem si poznámku na zdejší kritiku ČT.

A k panu Mádlovi? Ani na okamžik nikoho nenapadlo, že je to právě narážka na tu předvolební akci? Co kdybychom nechali "báby a dědky", ať si sami řeknou, co je jim milejší. Jestli to, když mu někdo, i díky této akci, nyní pomůže, nebo to zdejší rozhořčení...

A připojím i omluvu. Ano, tento komentář je osobní odpověď na osobní poznámku reader.007, kterou jsem si mohla odpustit. Také bych si ji bývala odpustila, ale tento způsob komunikace, argumentace, jsem nemínila přejít...

Text příspěvku byl upraven 20.03.20 v 10:12

bamba
bamba 20.03.2020 v 08:48

1980 - tlačovka dôchodkového úradu - "prečo sa nezvýšia dôchodky?"
...pretože by dôchodcovia vykúpili tovar doobeda... a pretože aj tak z toho dôchodku ešte podporujú svoje deti"...

alekis
alekis 20.03.2020 v 08:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 20.03.2020 v 09:01

alekis - neuvědomují si, že taky jednou budou staří. Nebo snad plánují před důchodem spáchat sebevraždu?

Clint
Clint 20.03.2020 v 09:12

@ alekis Vy jste dobrá masochistická nátura :) Číst "diskuzi na Novinkách" :D
Člověk by nevěřil, kolik bahna jsou schopni lidi vyzvracet pod svým vlastním jménem. Neříkám že všechny názory jsou planý, ale naprostá většina je hnůj. Horší než aeronet a parlamentní listy dohromady :(

woodward
woodward 20.03.2020 v 09:13

Bóže, lidi vy jste po ránu tak nechutně čilí a produktivní... Když jsem ten stroj o půlnoci vypínal, nikdo tu nebyl a ráno tu najdu 26 příspěvků.

Bamba: za totáče taky koloval vtip, že podle usnesení ÚV důchodcům bude napříště dovoleno přecházet na červenou a jíst houby všeho druhu.

keri.H
keri.H 20.03.2020 v 09:23

alekis: Takové příspěvky mě dokáží vždycky naštvat a uvažuju nad tím, zda vůbec ty lidé mají příbuzné, kteří jsou starší. A zrovna diskuze na novinkách je dost nepříjemných názorů plná.
Jsem mladá a neumím si představit, že bych já nebo moji kamarádi někdy řekli něco takového.

Clint: Nevěřím tomu, že tam všichni lidé píšou pod svým jménem. Jméno se dá všude napsat, jaké chcete.

Text příspěvku byl upraven 20.03.20 v 09:23

Lector
Lector 20.03.2020 v 09:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Clint
Clint 20.03.2020 v 09:30

@Lector
Díky za věcný názor z nadhledu.

alekis
alekis 20.03.2020 v 10:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 20.03.2020 v 10:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 20.03.2020 v 10:11

alekis: Ono to není tak přímočaře jednoduchý. Většina těch kecálků jsou právě jenom kecálkové a myslím že ani netvoří reprezentativní vzorek populace. Je to podobný, jako když člověk v poslouchá rádio a tam dostávají prostor k vyjádření svých názorů "naši posluchači". Kdyby člověk soudil jen podle lidí, kteří tam volají aby se vyjádřili ke všemu možnýmu, od ochrany lesních porostů přes církevní restituce až třeba po Brexit, musel by nabýt dojmu, že tato země sestává z nesvéprávných dementů. Jenže podle mě je skutečnost taková, že normální lidi do rádia nevolají, aby ventilovali, názory pro který jim scházejí relevantní informace.
Jednoduše řečeno: blbci jsou slyšet, je jich hodně, ale není jich většina.

JáJejí
JáJejí 20.03.2020 v 10:15

Milion chvilek pro demokracii spustil web Mapa pomoci. Už jste se nabídli?

Ano, je to strašně "nebezpečné", protože tam po vás chtějí občanské jméno a mail a/nebo telefon!

Tahle pandemie ukazuje charaktery...jako každá krize před ní!

Veselá mysl...půl deprese.
:-)

Text příspěvku byl upraven 20.03.20 v 10:15

bamba
bamba 20.03.2020 v 10:15

woodward - Lenže to čo som sem dala nebol VTIP ale oficiálne vyjadrenie riaditeľa dôchodkového úradu - je možné že to bol v tom čase brat môjho svokra, ale stupiditu to neospravedlňuje.

Eicherik
Eicherik 20.03.2020 v 10:20

Já když slyším "Milion chvilek pro demokracii", tak se mi vždycky vybaví "Německá demokratická republika". :-D

woodward
woodward 20.03.2020 v 10:24

eicherik: to se ti vybavuje nesprávně. podobnost je čistě náhodná, asi jako Dalmácie-decimálka nebo boiler-brojler.

bamba: nojo, v každej rodině se najdou černý ovce. moje ségra si taky vzala rudocha.

Text příspěvku byl upraven 20.03.20 v 10:25



Vložit příspěvek