Filosofování pod starým mohutným dubem


Marika Vanova
Marika Vanova 09.07.2018 v 18:03

Tak já si budu osobně muset na knihovnu počkat, ale teď musím zavolat od moře domů, aby mi došli do knihovny oni, neb tam mám tři rezervace. A skoro jsem si dnes koupila jednu anglicky psanou knihu tady ve Varně, ale pak jsem odolala, uf :o)

pavlinda
pavlinda 09.07.2018 v 18:04

Richie1-pokud máš potomky u kterých je předpoklad,že Tvoje knihy jako dědictví budou dál s láskou opatrovat,tak kupovat můžeš.Já jsem teď při malování TROCHU začala litovat,že jsem si nákup knih moc neodpírala:-(.Moje potomstvo si knihy raději půjčuje-preferují více prostoru v bytech.

Text příspěvku byl upraven 09.07.18 v 18:04

Richie1
Richie1 09.07.2018 v 18:19

Pavlinda: Z mých dvou potomků jeden čte a druhý nečte. Tak přinejmenším u jednoho má knihovna skončí. A když k tomu podědí i odpovídající byt či domek, tak se snad bude o knihovnu starat dál. Ale koneckonců, mně už to bude asi jedno. :-))

Eicherik
Eicherik 09.07.2018 v 19:18

Dnešek byl celkem úspěšný. :-)
Z knihovny mám: 12. 12. - Vítězslav Jareš
Bláznova smrt - Václav Erben
A z knihobudky tři knihy Eduarda Fikera: Zlatá čtyřka
Kilometr devatenáct
Ochránce nebohých

denib
denib 09.07.2018 v 19:19

Atuin: Asi nerozumím otázce. Jak jsem dokázala nečíst? Prostě to nešlo, nebyla vůle, síla a chuť vůbec k ničemu.

Text příspěvku byl upraven 09.07.18 v 19:20

denib
denib 09.07.2018 v 19:21

Eicherik: To je úspěch. Toho Fikera ti závidím :-)


Eicherik
Eicherik 09.07.2018 v 19:36

Knižní série. To znám, sám jich mám několik rozečtených. :-D O víkendu jsem zrovna jednu dočetl. Asi všichni víte, že knižní série nejsou žádnou novinkou a vydavatelé už v minulosti počítali s čtenářovou zvědavostí a nutili autory k dopisování dalších dílů. :-)

Eicherik
Eicherik 09.07.2018 v 20:05

Včera mě ta vaše debata o knize Osm týdnů v blázinci připomenula knihu Dům za duhovou zdí, kterou si chci přečíst. A jelikož jí ještě nemám, tak si jdu pustit film Dům ztracených duší, který je podle ní natočený. :-)

Atuin
Atuin 09.07.2018 v 20:24

denib : to jsem psala o sobě. Otázka byla mířená na to nekoupení jediné knihy...

Eicherik
Eicherik 09.07.2018 v 21:40

Dům ztracených duší (film) *****
Černobílá kriminálka z roku 1967. Paráda. Už se těším na knížku. :-)

denib
denib 09.07.2018 v 21:52

Atuin: Aha, pardon :-) Mám z té doby hrozně moc vlastních nepřečtených knih a ještě chodím do knihovny. Takže se odolává lehce :-)

Atuin
Atuin 10.07.2018 v 07:20

denib: I přesto máte můj obdiv, smekám. Jsem v podobné situaci.Na knihovnu nedám dopustit a přesto to vydržím tam měsíc dva, pak něco vydá Odeon a to je konec Nebo se kolem mě mihne antikvariát a to je další konec, před lety jsem taky nevěděla co to je nemít něco nepřečteného ve vlastní knihovně, teď už si s tím tolik hlavu nelámu a co mě zaujme v knihovně ( městské) půčím, i když mám asi kolem 40 knih nepřečtených ve vlastní.

Text příspěvku byl upraven 10.07.18 v 07:21

pavlinda
pavlinda 10.07.2018 v 13:06

Nějaké nepřečtené knihy ve vlastní knihovně je dobré mít(nemoc,zlomená noha ap.):-).

intelektuálka
intelektuálka 10.07.2018 v 13:14

Pavlinda - já jich v knihovně moc nepřečtených nemám, ale nevadí, vracím se ráda k těm, co jsem četla v mladších letech - jinak mám vždy asi 15 knih půjčených, ze kterých si vybírám podle nálady

Raksa.A
Raksa.A 10.07.2018 v 15:50

Oznamuji, že štěně, kvůli kterému jsem prodala miničást knihovny, je už na světě. A díky prodaným knihám a kamarádovi z Kanady na něj mám. Sláva!!!

Marika Vanova
Marika Vanova 10.07.2018 v 17:35

Raksa. A : tak to ti přeju(mohu - li tykat), taky se nám s tím naším štěnětem prohne účet, to by bylo knih, ale co. A jaká rasa bude pro změnu u tebe?

Eicherik
Eicherik 10.07.2018 v 20:00

Zastesklo se mi po antikvariátu, tak jsem si objednal Dům za duhovou zdí. :-)

denib
denib 10.07.2018 v 21:12

To je fajn, hlavně když je na co se těšit :-) Já se zase těším na toho Gamache, co jsem si včera přinesla z knihovny. Myslím, že se do něj dám už zítra. Ale pak bude dlouhé čekání, další díl je asi zatím v nedohlednu :-(
A taky jsem neodolala a půjčila si Pána přílivu, jak se tu o něm psalo. Do té doby jsem vůbec netušila, že to je i kniha. Teď se jí nemůžu dočkat - snad bude taky tak výborná jako film.

Eicherik
Eicherik 10.07.2018 v 21:20

Dnes dávám přednost knize před filmem. A u starých filmů propátrávám zdali mají knižní předlohu. Musím ale přiznat, že hodně starých filmů knižní předlohu překonává. Často filmaři příběh vylepšili a lépe vystihli atmosféru. :-)
Ale obecně je kniha lepší než film. :-)

denib
denib 10.07.2018 v 21:25

O tom, jestli je obecně lepší kniha nebo film, se tu myslím diskutovalo už mockrát. Vždycky nakonec skončím u "jak kdy" :-) A někdy je to dokonce plichta :-)

Eicherik
Eicherik 10.07.2018 v 21:32

Souhlasím. :-) Brzy budu srovnávat knihu Náš dědek Josef, ale obávám se, že film vyhraje. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 10.07.2018 v 22:17

Taky souhlasím, je to jak kdy. Třeba se mi líbí film Stepfordské paničky, ale knížka mě po té příliš nenadchla, ba přímo zklamala. U Zlodějky knih miluju film a kniha mi to potom dobarvila a dovysvětlila. Ale teď mě nějak nenapadá, která kniha se mi líbí víc, než film?

Marika Vanova
Marika Vanova 10.07.2018 v 22:21

A už jsem si vzpomněla, že seriál Hry o trůny se mi moc nezdál, ale první díl knižní série jsem hltala a líbilo se. Režisér se moc rozjel v erotických scénách a v knize to dle mého chápání, tak vůbec nebylo.

denib
denib 10.07.2018 v 22:36

Taky ještě jak který film. Třeba Kingovu Carrie jsem viděla ve dvou provedeních - první se knize směle vyrovnalo, kdežto druhé úplně pohořelo. Tedy z mého pohledu.

Eicherik
Eicherik 10.07.2018 v 22:39

Za případ, kdy je lepší kniha než film považuji román Adolfa Branalda Vizita. Jestli se nepletu, tak podle této knihy byli natočeny dokonce filmy dva. Pozor, vizita! a Sestřičky. V knize je těch příběhů ještě více a dokonce i atmosféra knihy tu filmovou předčila. :-) Musím si ji brzy zase přečíst. :-)



Vložit příspěvek