Filosofování pod starým mohutným dubem


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.10.2023 v 15:00

Denib: to je můj velký restík. Z kategorie "Knihy, které znají všichni. I ti, kteří je nečetli.". Tak už bylo na čase :)

Eicherik
Eicherik 06.10.2023 v 16:05

Já budu celý víkend výjimečně v práci, takže knihu do ruky nevezmu. Už teď pociťuji abstinenční příznaky. Frankenstein mě moc nebavil. :-)
Na další víkend mám připravený duchařský román a strašně se na něj těším. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 06.10.2023 v 16:28

Já budu také v práci, ale na knížku si čas udělat musím, budu stejně jako keri.H s Terezou a Helenou v Chalupě :-)

Eicherik
Eicherik 06.10.2023 v 16:48

Objednal jsem si v knihovně toho Kotletu, Sudetenland. Knihovna má zatím jen jeden kus, hádám, že je to povinný výtisk. Jsem osmý ve frontě. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.10.2023 v 16:56

Hmm, v Praze se tomu říká "povinný", všude jinde "standardně jediný"...
:D

Text příspěvku byl upraven 06.10.23 v 16:59

keri.H
keri.H 06.10.2023 v 17:25

Marika: Chalupa mě zatím baví, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)


Eicherik
Eicherik 08.10.2023 v 20:24

Sudetenland. Pražská knihovní síť má zatím pouze jen ten jeden výtisk a fronta se už rozrostla na 15 čtenářů. :-)

keri.H
keri.H 08.10.2023 v 21:33

Marika: Koukám, že Chalupa tě moc nezaujala. Tady jsem dost zvažovala hodnocení.
Líbí se mi tvůj komentář, že ani jedné ženě moc nerozumíš. Mě občas chováním dost lezly na nervy, ale tohle mi připadá, jak ze života, takových Terez i Helen a žen, kterým nerozumím pár bude a asi proto jsem nakonec hodnotila 4 hvězdičky. :) Jo a taky za babičku, ta byla top. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 08.10.2023 v 22:23

keri.H - přesně tak, babča byla top. Říkala jsem si, že to vidím tak na 70 %. Taky mi občas šly na nervy, to jsi vystihla.
Ale koukám, že Prokletý kraj zase zaujal více mě.

Text příspěvku byl upraven 08.10.23 v 22:25

keri.H
keri.H 09.10.2023 v 05:37

Marika: Jo, Prokletý kraj mě moc nebavil a osudy všech mi byly jedno a ani ten konec mě moc nezaujal. Byly tam nějaké zajímavé pasáže, ale kniha by podle mě mohla být kratší a vůbec by to nevadilo. :)

Text příspěvku byl upraven 09.10.23 v 05:38

Pavlína197
Pavlína197 10.10.2023 v 11:13

Marika: tak jsem dočetla Paví hody, už o víkendu, ale než jsem napsala komentář, musela jsem si to nechat uležet. Z čeho je maso na hodech, mě tedy taky zaskočilo; zajímalo by mě, jestli všichni strávníci, zvlášť děti, věděli, co jedí. Je to tam sice zmíněno jen letmo a nepozorný čtenář si toho třeba nevšimne, ale prozrazovat to nebudeme, abychom od knihy neodradily, viď? :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 10.10.2023 v 19:31

Pavlínko přesně tak, nebudeme. Mně to překvapilo, ale pak jsem si říkala, že je to asi logický, nevím :-(

Eicherik
Eicherik 11.10.2023 v 18:34

Sudetenland. Pražská knihovní síť stále půjčuje jen jeden výtisk a ve frontě je už 23 čtenářů. :-)

alekis
alekis 12.10.2023 v 10:22

O víkendu se má ochladit a hmyzáčci zalezou do skrýšek... Ještě je pár dní šance podívat se na ně, třeba v Přerově :-))
https://petrsiroky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=807307

Eicherik
Eicherik 12.10.2023 v 18:37

Moje oblíbené téma. Sudetenland. Pražská knihovní síť již půjčuje tři výtisky. Jsem třetí. Pokud se někdo nově přihlásí, tak bude osmý. :-)

Eicherik
Eicherik 12.10.2023 v 18:54

Natáčení temné minisérie o Králi Šumavy pokračuje, filmaři pracují na dvou řadách najednou
Zdroj: plzenska.drbna.cz

Na to se těším, snad se k tomu dostanu. :-)

Pavlína197
Pavlína197 12.10.2023 v 19:58

Minisérie o králi Šumavy se mi líbila, jen z toho konce jsem byla překvapená. Jsem ráda, že bude pokračování a taky jsem zvědavá, co v tom pokračování uvidíme.

Eicherik
Eicherik 13.10.2023 v 16:04

Máme páteček a já pokládám obligátní otázku. Kde se nacházíte na stránkách právě čtené knihy?
Já jsem na anglickém venkově, (Malý vetřelec) v době po druhé světové válce a bude to nějaká duchařina. :-)

Eicherik
Eicherik 13.10.2023 v 16:21

Navíc je to ještě páteček třináctého. Na to, proč je to nešťastný den existuje několik teorií. Já věřím na tu o templářích, protože za vším hledej templáře. ;-)

Zcela reálný základ má tato pověra v pátku 13. října 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.
(Wikipedie)

Stalo se vám dnes něco něšťastného?

keri.H
keri.H 13.10.2023 v 22:56

Nevím, jak bude čas, ale pokud bude asi začnu číst Dnešek není naposled. :)

Jinak k pátku 13., nestalo se nic a já nejsem pověrčivá. Klidně pátek 13. by mohl přinášet štěstí, ale je to den jako všechny ostatní.

Marika Vanova
Marika Vanova 13.10.2023 v 23:09

Pátek 13. hlásím, že po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo, ale taky to neřeším.
To mi připomnělo ten vtip - dva policajti si povídají - to je hrozný, letos vychází Silvestr na pátek - a druhý policajt na to - ještě aby tak bylo třináctýho :-)

Jinak jsem dočetla Dál nechoď, prima detektivku z českých luhů a hájů. A teď před spaním ještě na chvilku otevírám knihu Hezčí svět, kde se odehrává příběh pod radioaktivním mrakem z Černobylu, tak uvidím, jestli něco uvidím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.10.2023 v 13:30

Kdyby jste se nudili, tak si pusťte Pád domu Usherů. A nebo i kdyby jste se nenudili :) Je to fakt dobře zpracovaný. Jeden základní příběh, do kterého jsou zároveň skvěle zapracované povídky od Poa. A hezky pod taktovkou jednoho z nešikovnějších tvůrců poslední doby. Je moc příjemné se tím divácky probírat :)

PanPredseda
PanPredseda 16.10.2023 v 13:40

Lenko, já se toho seriálu bojím. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.10.2023 v 13:47

PanPredseda: kdo má rád tvorbu Mika Flanagana, dostane přesně to, co pokaždé. Kdo ho nemá rád a z duše nenávidí Netflix, bude nadávat na obsazení víc než na zpracování. Někdy je to jenom inspirace, někdy trochu víc do hloubky, a to obsazení taky smysl dává, samé známé tváře z jeho předchozích věcí :)

PanPredseda
PanPredseda 16.10.2023 v 13:53

Seriál Dům na kopci se mi líbil, kniha zatím čeká v poličce na přečtení. Tak já to zkusím... ;-)



Vložit příspěvek