Databáze knih vs ČBDB? To je oč tu běží!


warca
warca 26.05.2019 v 13:28

Databázi knih mám už asi 5 let, zaznamenaných knih skoro 900...
V poslední době ale narážím také na Československou bibliografickou databázi.
Co Vám připadá lepší?
Také mě zajímalo, zda jde nějak moje zaznamenané údaje převést tam...
Připadá mi, že mají lepší, podrobnější přehledy/statistiky o přečtených knihách.
Tak nevím...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.05.2019 v 13:34

Ok, není problém, my vam tady rádi poradíme, jak své příspěvky dáte na jinou lepší databázi ;) jen si hezky kopírujte, kopírujte a kopírujte...

warca
warca 26.05.2019 v 13:38

Myslela jsem, že bych byla na obou... :D
Tohle je moje srdcovka, jen mě lákají ty podrobné roční přehledy...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.05.2019 v 13:43

Jo, tak to jo :) nechtěla jsem být nějaká hnusná...ale pochybuji, že to nějak jde nějak plošně...já to tady mám taky jako srdcovku :)

warca
warca 26.05.2019 v 13:55

To je škoda no...

Twinny
Twinny 26.05.2019 v 21:50

Já musela po jedné knize. Ale měla jsem jich mnohem méně. Aktivní jsem na obou databázích. Každá mi něco dává, co ta druhá ne. Ale jestli lze přesunout komplet celou databázi, to nevím.


tsal
tsal 28.05.2019 v 06:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

warca
warca 28.05.2019 v 14:34

@tsal
Hodně štěstí no :D

tsal
tsal 28.05.2019 v 15:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 29.05.2019 v 06:50

Také jsem narazil na info o cbdb. Porovnával jsem, a faktem je, že vyrostla a v mnohém se hodně zlepšila, občas tu a tam v něčem se zdá dokonce DK přečuhovat. Myslím si, že zde především velice chybí vlákno o tom co je tam lepší, co bychom zde chtěli mít také. Goodreads je samozřejmě velmi dobrou volbou, v některých momentech může být pro nováčky problémem určitá jazyková bariéra. Já zatím ochutnávám všude možně, ale základ mám prozatím zde.

tsal
tsal 29.05.2019 v 08:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LaArdilla
LaArdilla 30.05.2019 v 04:30

Jedině cbdb. Tam jsem se zaregistrovala před 8 lety nejdřív. Pak i tady, ale zjistila jsem, že mi to tu graficky ani obsahem nevyhovuje a jsem aktivní jen tam. CBDB je přehledná, tvorím si vlastní seznamy, vidím svůj pokrok, jsou tam fajn lidi a neotravuje mě tam žádná reklama.

Naias
Naias 30.05.2019 v 11:31

LaArdilla, aký pokrok?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.05.2019 v 14:43

Nepochopila jsem tedy potřebu některých účastníků diskuse (ne těch, kteří mají dva účty paralelně, protože se obě databáze doplňují, ale těch, kteří jsou na té lepší, a na té horší se zjeví, jenom aby všem řekli, jak jinde to lepší) sem vůbec chodit. Když je to tady tak fuj :(

Naias
Naias 30.05.2019 v 17:40

Warca položila otázku Co Vám připadá lepší? , tak na ňu proste odpovedajú.

IVANA0123
IVANA0123 30.05.2019 v 17:50

Aktivní jsem spíš tady, ale na cbdb jsem taky a mám to jako zálohu, kdyby se někde něco "zbláznilo", tak ať nepřijdu o svoje záznamy. Myslím, že jsou databáze dobré obě, ale tady už jsem zvyklá a ráda, tak č.1 měnit nebudu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.05.2019 v 18:31

Jasně, někdo položí otázku a někdo odpoví. Normálka. Jako je normální jít do hospody Slávistů a ptát se jich jestli je lepší Slavie nebo Sparta a přijít v dresu Sparty. Jásně, jenom se někdo ptá a někdo odpoví. Normálka, zívačka...

Naias
Naias 30.05.2019 v 18:44

Presne tak, normálka. Ak je tu niekto registrovaný a niečo sa mu nepáči, nebrala by som ako tragédiu či osobnú urážku, že si to dovolí vyjadriť. A tá futbalová alegória nie je práve najvýstižnejšia.
(Mimochodom, najlepšia je predsa Viktorka Žižkov!)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.05.2019 v 18:53

Mě to jenom přijde divný. Ne dotaz, jak být tady i tam. Ale ono, databáze je pro mě úplně mimo a teď jsem tady jenom proto, abych.se podělila. Což znamená, že sem ten uživatel i tak chodí, že o vláknu ví. Ale stejně je jinde, protože to tam je lepsi lepší. Z mého pohledu je to zajímavý paradox, který mě prostě jednoduše fascinuje.
Možná jsem na tohle citlivá, protože každý den v práci zažívám situaci jako je tato:
Lidi si koupí balík levných kytek a potom jsou za mnou do květinářství a cítí se uraženi, že je pošlu do háje, že jim to fakt nevyvážu.
(Dál už víc neznám těhle podivných věcí ohledně sportu.)

Text příspěvku byl upraven 30.05.19 v 18:55

LaArdilla
LaArdilla 01.06.2019 v 02:55

Naias - zadávám si pokrok ve čtení, tedy kolik stránek už mám přečteno z dané knihy.

Lenka.Vílka - Proč ten nepřátelský tón? Mně na tom nic špatného nepřijde. Psala jsem, že jsem se zaregistrovala na obě a že zde mi prostě nevyhovoval styl. Tedy aktivní už tu nejsem, nevedu si zde seznamy. Když ale sháním ke koupi knihu, která je k sehnání na bazaru třeba jen zde, tak jsem jdu. Moje kamarádka je zase aktivní tady. Každému vyhovuje něco jiného a warca se ptal na názor, a tak dostává odpovědi (mimochodem co je na cbdb fajn - možnost odkazovani na příspěvek, na který chci reagovat).

LaArdilla
LaArdilla 01.06.2019 v 03:02

A ještě dodám - teď jsem chodím proto, protože kojim, a když mám přečtene diskuze na cbdb, tak si někdy čtu i zde co kdo čte.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.06.2019 v 08:20

LaArdilla: všimla jsem si, že častá reakce na někoho, kdo má jiný názor je: nepřátelský tón. Což je blbost, zapomeňte na tuhle frázi. Děkuji :)

Psala jsem, že mi to přijde zajímavé ;)

smazenaryba
smazenaryba 01.06.2019 v 09:12

Čo sa týka konkurencie, mám v tom úplne jasno. Databáze knih mi príde neporovnateľne lepšia a to hlavne čo sa týka obsiahlosti, prehľadnosti a aktivity. Hodnotenie a pár zaujímavých komentárov tu nájdem takmer vždy aj u tých menej známych kníh, čo u konkurencie vôbec nieje pravidlom.

Taktiež mi príde absolútne nelogické a nepraktické duplikovanie autorov a kníh na základe rôznych jazykových vydaní. Ak je napr pri českom Kingovi komentár, pri slovenskom ho neuvidíte.

Priznám sa, jednou dobou som si hľadal ospravedlnenie k prejdeniu ku konkurencii a to kôli ich výbornej aplikácii, čo je zároveň jediná vec, ktorou databáziknih predčí. Pre užívateľa, ktorý používa databázu predovšetkým na mobile mi príde veľmi praktická a ako som už spomínal aj v iných vláknach, prial by som si, aby som ju mal aj tu.

Ale ako som už povedal, v ostatných ohľadoch databazeknich konkurenciu v mojich očiach ďaleko predčí.

Text příspěvku byl upraven 01.06.19 v 09:13

Eicherik
Eicherik 01.06.2019 v 10:31

Vy to tady máte strašně blbý.
Ale najdu tady více knih, autorů, informací, hodnocení, názorů, postřehů, seženu tady co potřebuji a u nás je strašná nuda. :-D

warca
warca 02.06.2019 v 16:03

Děkuji všem za postřehy a názory :)
A samozřejmě jsem svůj příspěvek nemyslela nijak zle.
Jen mě zajímalo, jaké máte zkušenosti.
U mě vede i nadále Databáze!



Vložit příspěvek