Čtečky e-knih

DISKUZE » Volná diskuze


chromanna
chromanna 09.04.2014 v 18:23

Pojónku: Zkus panu docentovi vysvětlit, že PDFko není vhodným formátem pro čtečku :)

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 18:33

...jediného docenta co znám z práce, nemusím poučovat - ten ví, že PDF není dělané pro čtečky knih !!!
Moderní produkty určené k pohodlnému čtení elektronických knih častokrát přicházejí s podporou zobrazení PDF. Zatímco u klasických ebooků zmíněné přístroje excelují, u PDF již mohou nastat problémy. Častokrát nejde o samotné vykreslení, ale spíše pohodlí spojené s prohlížením. Bez dostatečně velkého displeje se neobejdete bez neustálého přibližování či posouvání. I když se může zdát, že nejde o žádnou velkou překážku, nutnost neustálého zásahu ze strany uživatele se po chvíli stává obzvláště nepříjemnou.
A kurecpalec to je pravda pravdoucí.
Mnohdy proto čtenáři sahají k převodu PDF do použitelnějšího formátu.

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 18:34

...jinak na převod PDF je nejlepší asi program K2pdfopt

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 18:41

U PDF souboru nelze přímo zvětšovat velikost písma (tedy lze, ale text se nepřizpusobi velikosti displeje). Je zde však možnost ořezu textu (funkce reflow). Vždy je však lepši si PDF přímo převést do jiného formatu (EPUB, MOBI) a využit všech výhod práce s textem.

Relativion
Relativion 09.04.2014 v 18:58

Díky už mam staženo moc ste mi pomohli

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 19:02

Adria Orici ...taktéž tam mám šachy .... a mimo jiné sudoku, a nějaké logické hry - když se mi nechce číst tak jenom přepnu a hraju...anebo si prohlížím fotky vnoučátek


chromanna
chromanna 10.04.2014 v 00:48

Ten program je super tip! Pokud jsme se před tím nepochopili, tak pro jistotu upřesním... Mnoho vysokoškolských vyučujících (zmiňovaný "docent") se neptá na čem si člověk materiály čte. PDF se prostě nedá vyhnout a program na převod nemusí být vždy adekvátním řešením (např. grafy!). Nemluvě o tom, že jsem dostala nespočet powerpointových prezentacích hozených do PDF - pěkně 6 slidů na list (what the hell!!?). Zde už konventor radši ani neuvažuji.

pajonek
pajonek 10.04.2014 v 16:03

chromanna - pokud budu chtít číst knihy, tak si koupím čtečku - pokud vím, že studuji a budu potřebovat přečíst spousty materiálu v PDF, tak se vykašlu na čtečku a koupím si tablet !!!! a rázem je problém vyřešen , tablet je na PDF ideální, ale rozhodně ne čtečka, at už s formátem PDF čaruješ jak čaruješ - a ten prográmek je lepší než celé Calibre - já mám Pocketa čtečku a žádný Calibre jsem nikdy nepotřeboval......

chromanna
chromanna 11.04.2014 v 10:08

Hloupé je to, že žádný tablet zatím neschroustal mé dlouhé vlakové přejezdy a vždy se vybije v tu nejméně vhodnou dobu. Co do výdrže vždy jsem sahal spíše po čtečce.

Relativion
Relativion 11.04.2014 v 16:42

Nemáte někdo zkušenosti s Bookeen Cybook Odyssey jde mi hlavně o kvalitní display aby šlo dobře číst i na slunci nevite jaky je v porovnani s ostatnimy?

pajonek
pajonek 11.04.2014 v 17:19

chromanna ... to že tablet nevydrží a vybíjí se to je přece něco úplně jiného !!!
..čtení PDF je přece úplně jiná kategorie .....
Relativion, neznám tě, ale připadáš mi jako váhavý střelec.... je tady několik for o čtečkách, tady máš v kostce zopakováno všechno, co se dá o čtečkách najít.
Tak ještě jednou ... jsou jenom dvě čtečky, které bych koupil - Kindla proto / jaké má pro mne vady - vypsala výše vavrulka /, že se hodí děckám jako lopatka na písek a ta druhá je Pocket - jaké má výhody dobře popsala vavrulka výše /a nakonec i já a jiní v jiném topicu ..../ ....a když už tak bádáš nad tím displayem .... tak Pocket má jeden z nejlepších /ne-li nejlepší .... / a už vůbec nebudu srovnát pocket s Bookeen Cybook ...........
...s tou lopatkou na písek si dělám samozřejmě srandu , ale nekoupil bych kindla už nikdy !!!

Text příspěvku byl upraven 11.04.14 v 17:33

historikola
historikola 19.04.2014 v 11:47

Zdravím Vás přátele písmenek a čteček knížek,

sám vlastním pocketbook 624 a zatím jsem s ní na 100% spokojený. Nebudu se zde pouštět do porovnání jestli Kindel nebo Pocket. Každý v tom má jasno. Každý shání na čtečce jiné parametry. Někdo řeší display někdo jazyk.
Ale chtěl jsem Vás požádat spíše o radu. Sháním informace jak si vyrobit obal na čtečku. Nechci obaly co se vyrábí. Chci svůj. Nesháním informace ohledně barvy spíše jestli někdo z Vás již něco vyrobil nebo si nechal ušít. Jde mi o to, abych se vyhnul již jednou udělané chybě v postupu.
Mám jednoduchou představu o obalu na čtečku (pocketbook 624). Musí být z kůže a nebo přední zavírací část ze slabého dřeva. Vím, že je to zvláštní, ale prostě nechci obaly co se dají všude koupit.
Samozřejmě, že jsou koukal na weby jako je Fler a podobné. Ale vždy jen narazil buď na pletené nebo lepené papírové obaly. Moje představa je jasná, světlá kůže, možná barevná, nebo látka s pěkným vzorem (individuální pojem). Nebo jak jsem psal dřevo. Je mi jasné, že se nedostanu na cenu 200 Kč. Bude to řádově 5x více.
Má někdo nějakou zkušenost tedy s výrobou nebo může doporučit človíčka , který ví co mluví a umí to také vyrobit?

Pokud víte, můžete nechat zprávu.

David

historikola
historikola 20.04.2014 v 15:13

Adria Orici

Dobré odpoledne Adria Orici,
ano zde jsem na to fórum koukal. Nic jsem tam nevykoukal. Je problém jít proti proudu a nechtít to co mají všichni. Ale už jsem na dobré cestě. Prostě si ji nechám vyrobit. Teď sháním kůži a látku.
Ale moc děkuji za snahu. I ta se cení.
Jinak přeji Vám krásné Velikonoce.
David

chromanna
chromanna 21.04.2014 v 22:05

historikola: To bude nějaký omyl. Na Fleru jsou obaly zásadně háčkované :) Kdybyste sháněl kůživ Brně, zde mám tipy na nějaké levné kůže. Víc asi nepomohu.

nightlybird
nightlybird 21.04.2014 v 23:44

Tohle sice přímo s problematikou čteček nesouvisí - jeví se mi to ale docela zajímavé a tak si to dovoluji předložit ct. uživatelům k zamyšlení = http://www.lidovky.cz/digitalni-mozky-online-preletani-tekani-si-vybira-dan-na-cteni-pbz-/veda.aspx?c=A140420_172453_ln_veda_hm
Vzpomněl jsem si při tom na Tevisův Zpěv drozda.

marlowe
marlowe 22.04.2014 v 06:35

... a já na Bradburyho Fahrenheita...

historikola
historikola 22.04.2014 v 14:51

Dobré odpoledne Chromanno,

na portálu Flér jsem našel i "patchwork" asi se to píše jinak :)
obaly na čtečky. Viděl jsem tam i přímo z látek udělané obaly na knížky. Všechno bylo pěkné.

Ale nakonec to dopadne asi tak, že si ji nechám udělat z eko kůže a nechám si ji potisknout.
Měl jsem naplánováno, že bych chtěl hnědou barvu kůže, ale teď, když tam bude obrázek tak už na barvě tolik nesejde.
No ale stejně děkuji za pomoc. I ta se cení.
David

shey
shey 02.05.2014 v 10:05

Chtěla bych se zeptat uživatelů e-čteček: zálohujete si nějak knížky z e-čtečky třeba na flashku? Co když se jednou čtečka rozbije a ke knihám se už nedostanu? Díky Shey

Ikkju
Ikkju 02.05.2014 v 10:31

Dobrá otázka. Můj Kindl nepřežil zalehnutí, takže se časem budu chtít dostat k rozečteným knihám. Ty co mám z českých webů asi automaticky najdu ve složce do které stahuji soubory na PC, věci z Amazonu se ale nahrávají přímo do Kindla.

Vzhledem k tomu, že je jenom prasklý displej by stálo za to zkusit soubory přetáhnout, provizorně do PC. Už teď mě ale napadá, jak se ty s DRM ochranou budou tvářit, až je uložím do jiné čtečky. A jsem docela zvědavý, jestli půjdou případně přetáhnout na jiný účet... :o

shey
shey 02.05.2014 v 14:11

to Ikkju: No právě ...byla jsem si včera čtečky osahat, líbí se mi fakt že jo :o) Ale je to jen technika...která prostě jednou přestane fungovat a nerada bych přišla o knížky, které si zamiluji :D takže ne, že papír voní, šustí.....atd. , ale prostě se k nim vždycky na tý poličce dostanu....tak nevím :/ Ale mě včera naštval bux , když knížka na kterou čekám vyšla o 14 dní dřív jako e-book :D

Text příspěvku byl upraven 02.05.14 v 14:13

shey
shey 04.05.2014 v 16:07

Opět jsem zabodovala :D Celá nadšená jsem si dovezla domů svůj nový Pocketbook 624, rychle jsem si na ebuxu koupila tu knížku kvůli který jsem to celý absolvovala abych nakonec zjistila,že jsem dvě stovky vyhodila oknem páč e-knížky z ebuxu jdou jen na Wooky a max. kindle ...to se může stát jenom mě :D

shey
shey 04.05.2014 v 16:57

děkuji, na googlu jsem hledala,ale nic ..nejsem moc technicky zdatný typ :D

pajonek
pajonek 04.05.2014 v 16:59

shey...co sis to vlastně koupila nepoužitelnýho?

shey
shey 04.05.2014 v 17:00

?? jako jaký titul? :)

shey
shey 04.05.2014 v 17:03

Děkuju!



Vložit příspěvek