Čtečky e-knih


tester
tester 01.02.2018 v 09:56

Chce to dětské knihy z antikvariátu, pokud tam jsou. Tržní hospodářství ničí knihy jak po stránce obsahové tak i po stránce provedení. Je to evoluční vývoj. Vydání školního atlasu-viz info z TV je bomba těžkého kalibru.

myskanova
myskanova 22.02.2018 v 19:49

Též jsem si dlouho myslela, že staré knihy nemohou být nikdy nahrazeny čtečkami. Nicméně, dostala jsem na Vánoce od dětí čtečku a nakonec si ji nemohu vynachválit. Knih jsem už měla tolik, že je nebylo kam dávat. Samozřejmě to nemá to kouzlo, ale šetří to místo a peníze. I proto jsem se rozhodla koupit čtečku i sestře, která také ráda čte. Hodně mi při výběru pomohl tento článek - https://vas-pomocnik.cz/test-ctecek/ :) Třeba by mohl pomoci i někomu z vás :)

Torau
Torau 24.02.2018 v 20:28

Zdravím, rád bych požádal o radu nějaké vlastníky čteček. Čtečku mám teprve krátce (nemám tušení, jestli jsem s tím něco podělal... ), ale naskytl se problém. U všech knih se mi stránky objevují dvojitě tz. mám jednu stránku textu, otočím list a tam je to samé. Nemáte někdo nějakou radu ?

encyklopedie
encyklopedie 24.02.2018 v 21:26

Torau ..... nemusíš určitě plakat..... chyba není ve čtečce, ale v tom kdo si myslí, že je nějaká chyba. U některých ebooků si čtečka jednu stránku prostě rozdělí na dvě ....záleží na velikosti původní stránky !!!! zkrátka pokud vidíš, že čtený ebook má 200 stran, tak ty jich přečteš ve čtečce vlastně 400 ....

Torau
Torau 24.02.2018 v 22:29

encyklopedie Takhle to není prostě je tam jedna strana dvakrát, ale je úplně stejná

encyklopedie
encyklopedie 24.02.2018 v 23:29

...testoval jsem mnoho druhů čteček, ale tohle jsem nikdy neviděl. Doporučuji knihy z čtečky stáhnout a ve čtečce přes MENU nastavit původní, tovární nastavení čtečky....
...který formáty to dělají?
...ještě by možná bylo dobré vědět co je to za čtečka...

Text příspěvku byl upraven 25.02.18 v 12:35


martina.tim
martina.tim 25.02.2018 v 11:25

Mě se tento problém objevuje u formátu PDF, kdy jsou tam ty strany naskenovaný. Tak ji tam mám zdvojenou a tyto knihy jsou pro mě nečitelný, protože nejde pracovat s velikostí textu jen zvětšit stranu, ale pak se mi zase skryje část strany. Proto se snažím volit jiný formát.

Text příspěvku byl upraven 25.02.18 v 11:25

encyklopedie
encyklopedie 25.02.2018 v 12:37

...formát PDF není dělaný /vhodný/ pro čtečky..... mockrát je to tu vysvěleno

Text příspěvku byl upraven 25.02.18 v 12:39

Liborhh
Liborhh 27.02.2018 v 14:29

Dobrý den, zkusíte někdo poradit? Mám PB 614W, mladší synátor mě dal automatickou aktualizaci, ta proběhla a následně se nejde připojit k wi- fi, píše mě to hlášku Chyba zavádění v hardwaru, může znovuspuštění přístroje. Ani uvedení do továrního nastavení nepomáhá, neporadíte někdo, co s tím? Předem děkuji

lucieberkovcova
lucieberkovcova 31.03.2018 v 00:07

Dobrý den. Já bych si ráda koupila čtečku. Nejsem jejich zastánce, ale bohužel opravdu hodně cestuji a čas na čtení mám převážně jen v dopravních prostředcích a bohužel je opravdu praktičtější brát čtečku, než tahat pětseti stránkovou knížku. Koukala jsem různě a z tohoto žebříčku https://vas-pomocnik.cz/test-ctecek/ mezi 2 a 3 tisíci se mi líbí ty první tři. Chtěla bych, aby mě z toho nebolely oči, aby to mělo dlouhou výdrž baterky a aby se s ní lehce manipulovalo. Pokud máte někdo zkušenosti, pomohlo by mi to. Děkuji, Lucie

cecetka
cecetka 31.03.2018 v 06:33

Lucie: Doporucuji nacist tyto stranky http://ebookexpert.cz/jak-vybirat-e-book-ctecku-radce-s-vyberem-ctecky-elektronickych-knih-1-cast/ Je zde spousta obecnych informaci o cteckach, i popisy jednotlivych ctecek, pripade hodnoceni uzivatelu.

K vami uvedenym bych napsala toto:
1. PocketBook 641 Aqua 2 Bude slusna, ALE protoze ma byt vodeodolna, neni u ni koznost vlozeni pametove karty. Takze jste odkazane jen na vnitrni pamet ctecky, ktera je 8 GB (pozor neco zabere operacni system). Eknihy nejsou velke, presto kdyz se jich casem nasbira hodne, tak budete muset volit externi zalohovani mimo ctecku. Nevim taky, zda ji lze koupit pod 3 tisice, spise za 3 tisice a vice.

2. Pocketbook Basic Lux 615 Tato ctecka nema dotykovy displej, coz povazuji za velky diskonfort. Proklikat se menu jen spodnim tlacitkem, to musi byt masakr.

3. C-TECH Lexis EBR-61 Jedna se o ctecku s otevrenym android systemem. Vyhodou je moznost instalace jinych aplikaci na cteni knih vcetne napr. eReading s jejich moznosti evypujcek (na beznych cteckach evypucky ve formatu *.lian se cist nedaji). Nevyhodou bude kratsi vydrz baterie. A taky nevim, jak bude casem fungovat stara verze androidu.

Z techto levnejsich bych volila az ctvrtou v poradi, je to osvedcena a asi i nejrozsirenejsi PocketBook 626 Touch Lux 3 Navic si muzete vybrat i z vice barevnych kombinaci. Osobne ji nemam, ale v mem okoli je hodne oblibena. Cenove je levnejsi nez Aqua.

Zakladni funkce, ktere by ctecka opravdu v dnesni dobe mela mit je dotykovy a nasviceny displej. Vse ostatni je uz na pozadavcich uzivatelu, kazdy jsme jiny a mame jine predstavy.

Ivaii
Ivaii 11.04.2018 v 13:31

Dobrý den, Lucie, tak já mám již 4 rokem PocketBook 631 Touch HD a jsem s ní spokojená. Má velký rozsah formátů, baterie super a nasvícení je výborné. Ovládání je jak dotykové, tak i možnost manuálního přetáčení stránek můžu mít rukavice. Taky jsem odolávala a čtečku jsem pořizovala z důvodu dojíždění do práce a nelituji.

Trumtamberk
Trumtamberk 17.04.2018 v 09:10

Dobrý den, koupil jsem si Pocketbook BasicLux a zjišťuji, že není uzpůsoben k půjčování knih třeba přes ereading. Nevíte někdo, jestli existuje nějaká jiná možnost výpůjčky knih pro tuto čtešku? Děkuji

cecetka
cecetka 17.04.2018 v 09:31

Evypujcky pres eReading jsou mozne jen u ctecek s otevrenym Android systemem, aby se do nich dala nainstalovat aplikace eReading. Evypujcky maji format *.loan, ktery bezne ctecky neprectou.
Podobne to bylo u Wooky.
Nevim, zda by nekdo sel do evypujcek v beznych formatech, zde by asi bylo mnohem obtiznejsi zamezit jejich zneuziti. Samozrejme vzdy se najde nekdo 'schopny", kdo i tyhle obrany prorazi, ale je otazka, jestli vubec u evypujcek to za tu namahu stoji.

berila
berila 16.06.2018 v 14:00

Dobrý den, prosím o radu někoho, kdo měl případně stejný problém jako já. Mám zakoupené 2 čtečky elektr.knih: Amazon Kindle 3 (z roku 2012) a Amazon Kindle Paperwhite 3 - tu jsem zakoupila letos hlavně kvůli podsvícenému displeji. Stará funguje bez jediného problému za celou dobu provozu. Nová fungovala až do předchozího týdne též bez problémů. Tento týden začala zlobit a nevím, co s tím. Knihy nahrávané přes Send to Kindle jdou nahrát dále bez problémů. Nakupuji však knihy i přes e-reading, kde je možné je rovnou ukládat na disk (tím pádem i do čtečky a je ro rychlejší). Dokud mám čtečku připojenou do počítače, tak vidím, že kniha je uložená ve čtečce (zkoušela jsem otevřít v "calibre" - a opravdu tam je). Pokud čtečku vysunu z počítače, ve čtečce již knihu nemohu vyvolat - prostě tam není. Rovnou uvádím, že kniha je ve správném formátu mobi. Stejné je to i s knihami, které mám uložené na pevném disku a do čtečky je přesunu. Jak jsem uvedla, minulý týden vše fungovalo úplně bez problémů. Nevím, zda není vada ve čtečce - pak bych ji musela reklamovat - nebo je problém někde jinde, ale nejsem žádný odborník, takže nevím, kde hledat. Budu ráda za jakoukoliv odpověď a radu.

hannah2000
hannah2000 16.06.2018 v 14:08

Mám taky Kindla, typ nevím, ale všechny knihy i formát Mobi posílám mailem, protože mi to přijde rychlejší. Také jsem kdysi zkoušela ukládat i přes kabel, ale fungovalo to pouze s originál kabelem. Když jsem použila kabel od mobilu se stejnými konektory, kniha se mi neuložila. Nebude problém v tomto?

berila
berila 16.06.2018 v 14:21

Díky za odpověď, přes e-mail mi to funguje dobře. E-reading nabízí možnost jak do čtečky - a to mi zatím nejde, i když mám vše řádně zavedené na účtu Amazonu, tak rovnou uložit na disk. Ale zkusím ten kabel, protože jsem si na dovolenou vzala kabel od staré čtečky, takže až se vrátím, tak zkusím nahrát se správným kabelem. Ale vím, že doma jsem to nahrávala s tímto starým, ale jeden nikdy neví. Ještě jednou díky.

Text příspěvku byl upraven 16.06.18 v 14:22

berila
berila 17.06.2018 v 19:38

Tak sláva, problém byl ve špatném kabelu. Teď už vše funguje.

cecetka
cecetka 18.06.2018 v 05:43

Berila: Tak tohle slysim poprve, zvlastni.

LiLLu
LiLLu 18.06.2018 v 11:54

hm dobre vedet

vaclav7050
vaclav7050 27.06.2018 v 23:11

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Od září se chystám studovat VŠ a rozhodl jsem se, že si skripta a další materiály nebudu tisknout, ale využiju tento vynález, tedy ečtečku knih. Rád bych nějakou 13 palcovou, kvůli komfortu při čtení. Můžete mi nějakou doporučit? Hledal jsem teď na internetu, ale buď neumím hledat, nebo nevím kde. Děkuji.

hannah2000
hannah2000 27.06.2018 v 23:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

cecetka
cecetka 28.06.2018 v 04:58

Uprimne, na skripta nebo jine studijni materialy bych ve ctecce nemela nervy. Na to je lepsi tablet.
Vubec netusim, zda se vyrabeji tak velke ctecky, ale pokud ano, pak ta cena musi byt silene vysoka.

vaclav7050
vaclav7050 28.06.2018 v 10:39

Nad tabletem jsem také uvažoval. Ale mám obavy, abych si nezkazil oči. Přeci jen to bude jediný zdroj, ze kterého se budu učit. Pokud tedy si jde oči ještě víc ve 36 letech zkazit. Brýle už nosím. Na dálku. Ano, na amazonu by se dala desetipalcová čtečka s funkcí zápisu a s pouzdrem koupit kolem těch 14 tisíc. Takže myslíte, že tablet bude schůdný?

tsal
tsal 28.06.2018 v 11:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek