Antikvariáty - špatné zkušenosti


LordSnape
LordSnape 20.11.2015 v 09:32

Samozřejmě, že ne, protože nikde není záruka, že to není kopie. Navíc při koupi e-knihy souhlasíš s obchodními podmínkami a zákony ČR, kde dle legislativy není e-book určen k dalšímu prodeji či jakémukoliv šíření.

tomasyk
tomasyk 25.02.2016 v 10:52

Ja mam taktiez zlu skusenost - peniaze som im poslal pred 2 tyzdnami (11.2), 17.2. slubili, ze sa na to pozru (dolozil som im VS aj doklad o prevode), ale odvtedy nereaguju. Dnes som im napisal, ze budem ziadat banku o spatny prevod prostriedkov, co je zalozene na dobrovolnosti neopravneneho prijimatela. V pripade, ze odmietne prostriedky vratit, musim ziadat banku o poskytnutie udajov o neopravnenom prijemcovi a toho vyzvat na vratenie prostriedkov a az potom (ak bude stale odmietat) podat oznamenie na neopravnene obohatenie, co je na dlho a zbytocne naklady... skoda, ze maju taku zlu uroven komunikacie, na stranke som nenasiel ani telefon na nich, ale robia si sami zle meno.

Text příspěvku byl upraven 25.02.16 v 10:54

lenka1986
lenka1986 25.02.2016 v 16:34

ja tes kupujem ked nemosem pozhanat na slovensku mam dobru skusenot ze mi poslu aj ceskej republiky knihy len daktore knihy sa tasko zhanaju ale casom zatial setko mam te knihy ta neskvor te knihy ktore hladam su neskorse v Antikvariát

tomasyk
tomasyk 25.02.2016 v 20:50

mozno je problem v tom, ked sa plati na ucet v SK - ze neskoro dostanu info o platbe. Kazdopadne iba schovavat hlavu do piesku a nekomunikovat tiez nie je riesenie, stacilo odpisat ze im chodi vypis napr. raz do mesiaca, alebo ze zatial nemaju platbu potvrdenu, cokolvek by bolo lepsie ako nekomunikovat. Myslim ze aj keby mali velmi vela zakaziek, tak 2-3 vety nemozu nikoho tak zdrzat, aby bol problem s komunikaciou.
Inak uz sa mi ozvali, ze platba dosla a knihy poslu zajtra. Asi len nie som zvyknuty ze prijatie platby moze trvat 2 tyzdne :) Som zvyknuty, ze to trva max. 3 dni.

reader.007
reader.007 25.02.2016 v 21:01

Tomasyk: delsi vedeni, to oni maji, na to jsou experti a nejen v mezinarodnich obchodech...
ale jak uz tu vysvetloval jeden z uzivatelu - ten antikvariat toci knizky v neskutecnym mnozstvi (coz neni divu s ohledem na ceny) a tak se proste chybka najde. Z umyslnych podvodu nebo pochybeni bych je ale nepodezirala

newtory
newtory 25.02.2016 v 22:49

Súhlas reader.007, odkedy som založil toto vlákno, stihol som ešte jednu väčšiu objednávku a tentokrát už k absolútnej spokojnosti a aj po stránke komunikácie. Išlo to veľmi rýchlo, ako po masle. Občas je to nervák, ale keď sa nazbiera viacero kníh a aj peniaze na ne, opäť nezaváham.


tomasyk
tomasyk 25.02.2016 v 23:51

dakujem za povzbudenie, tiez uz verim ze to bude v poriadku. dam vediet ked dojdu knihy :)

Text příspěvku byl upraven 25.02.16 v 23:51

newtory
newtory 26.02.2016 v 01:14

Držíme palce.

Terror
Terror 26.02.2016 v 09:07

Moje zkušenost: Objednávka za zhruba 1500,-. Dorazila rychle, perfektně zabalená, leč nekompletní. Jedna kniha chyběla, přestože cena zůstala stejná, jako by tam byla. Na mail nikdo nereaguje, do Prahy si pro to nejedu. Vzhledem k tomu, že to byl titul za 29 Kč, tak na to kálí doga. Už jsem si ji objednal jinde a v pořádku dorazila.

tomasyk
tomasyk 02.03.2016 v 17:38

tak dnes balik dorazil, pekne zabalene knihy vnutri zabalene este v eurobale. Skoda len tej horsej komunikacie, ale mozno je to len nezvyk, a zvyk mat tovar doruceny rychlejsie - u vacsiny eshopov to tak funguje. Kazdopadne spolupracu v buducnosti nevylucujem, i napriek tejto nie najlepsej skusenosti s komunikaciou.
Ked to zhrniem, od zaplatenia 11.2. uplynuli do dodania takmer 3 tyzdne. Preto som zazmatkoval po 2 tyzdnoch.

Text příspěvku byl upraven 02.03.16 v 17:40

newtory
newtory 02.03.2016 v 17:43

Blahoželáme (rozbaľovanie balíka s novými prírastkami do knihovničky opojný to pocit).

tomasyk
tomasyk 02.03.2016 v 18:00

dakujem :) idem si citat :)

newtory
newtory 11.03.2016 v 23:46

Ona tá cenová politika nie je až taká nepochopiteľná, aj keď nie každému sa musí páčiť. "Predražené" sú knihy, ktoré sa ťažko zháňajú, alebo vyšli v málo vydaniach, prípadne veľmi dávno, či sú z nejakého iného dôvodu beznádejne vypredané. Čitateľovi to môže byť nepochopiteľné, najmä s ohľadom na knihy, ktoré považuje za dobré, až veľmi dobré, keď sú predávané za smiešne ceny, možno mu to pripadá, ako by tie ceny "degradovali" poklady u neho doma v policiach.

mi2
mi2 13.03.2016 v 20:46

Nechápu že nejvíce spekulací vedou ti co nemají žádnou zkušenost s daným tématem!!! Kdyby kdosi věděl že v kamených obchodech jsou jen knihy za 5kč, které nejsou na webu!!! Nikam se nic nevozí! Kdyby někdo chtěl znát pravdu, tak A11 dělá ceny robot! Tedy podle četnosti a historie cen daného titulu dá nákupčí cenu, která se postupem času automaticky snižuje. Což je dle mého nejvíc FÉR jednání. Z více než 10ti leté zkušenosti z prodejem za sebe říkám že o předraženosti mluví nejvíc ti co chtějí na poptávaném zboží vydělávat. Párkrát jsem těmto škemralům snížil cenu a po pár dnech jsem své prodané zboží nalezl třeba na Aukru za trojnásobek. Nikdy, nikdy poptávané, skoro nesehnatelné tituly nebudu prodávat za nižší než nabídnuté ceny. HOWGH (btw. nejsem insider, jen se okolo sebe koukám a netluču prázdnou slámu)

Daydreamer
Daydreamer 14.03.2016 v 18:28

To BINYSEK: máte pravdu. Ta cenotvorba je opravdu absurdní. A vůbec to nemusí být mimořádný titul. Stačí, že u nich zjistí, že konkrétní titul není právě v ostatních antikvariátech k mání :-). A šup - 1.444 Kč, nebo podobně :-). Ale stejně se najdou lidé, kteří to koupí (?!?). Nicméně je pravda, že u nich lze celou řadu knih koupit za nejvýhodnější ceny na trhu a toho jsem už mnohokrát využil(Ale jsou i horší antikvariáty, kde je obecně cenová hladina absurdně vysoká. Například antikvariát u metra Luka v Praze 5 :-).

jozef7212
jozef7212 05.06.2016 v 17:26

K Antikvariátu 11 musím povedať len tolko, že pán Cortes skúša svojich zákazníkov na Slovensku nedodaním kníh ktoré si objednali, konkrétne zašle úplne iné vydanie, ako ste si objednali, poprípade sú knihy v katastrofálnom stave, ktorý je deklarovaný v úplne inak v popise. Kedže po odoslaní zásielky sú tituly zmazané, nedá sa to spätne skontrolovať v akom stave boli knihy uvádzané. Taktiež chcem upozorniť, že knihy nie sú komodita ktorej by stačilo zabelanie do bublinkovej fólie, nakoľko sa vždy pri tom na niektorých knihách otlčú hrany. Celkovo však musím povedať, že výber kníh má celkom dobrý, len treba nakupovať s rozumom a jednoznačne drahšie tituly vidieť vždy osobne.

encyklopedie
encyklopedie 05.06.2016 v 18:21

Pan Cortés a Antikvariát 11 je podle mne naprosto spolehlivý!!! /možna platí pro Česko/
poslední objednávka
Peníze na účet jsem odeslal v pondělí pár minut před osmou ....o čtvrt na devět mi přišla SMS, že GLS převzalo objednávku, o půl jedné jsem měl knihu neporušenou - připadlo mi to jako nečtený výtisk - doma /350 km od Prahy.
Nebyla to první objednávka, ode mne naprostá spokojenost / i přes poštu a dobírku/

encyklopedie
encyklopedie 05.06.2016 v 18:27

to Terror ....jednou mi také přišlo místo pěti knih o jednu míň. Přitom jsem zaplatil plnou cenu. Překvapení bylo, že jsem mezi knihami našel kus lepenkového papíru a na něm bylo izolepou přilepeno 79Kč v mincích /cena nedodané knihy/
V mejlu jsem dostal vysvětlení, objednaná kniha byla omylem prodána .....

hrebmi
hrebmi 10.12.2016 v 14:34

Včera jsem měl s Antikvariátem 11 otřesnou zkušenost. Kupoval jsem si tam v minulosti knihy vícekrát a nikdy nebyl větší problém. Párkrát jsem byl i v jejich novém prostoru DUP36 na Národní. Knihy jsem si vždy vyzvedával u nějaké slečny u pultu, bylo to bez problémů. Tentokrát jsem si rezervoval knihu Cesta Karla Hynka Máchy, včera jsem si jí šel vyzvednout. U pultu mladý muž, chvíli jsem čekal, než jsem přišel na řadu. Celkem čitelný týpek - ego až na půdu, namachrovaně telefonoval, kočku na druhé straně drátu důležitě přisetřel. Holt jsme každý ňáký...
Přišel jsem na řadu, podává mi vyhledanou knihu a jestli jí chci rozbalit. Ano, chtěl jsem, objednal jsem si neznámý titul na dálku. Klidně se tady posaďte na židličku, zněla odpověď. To jsem ani nemusel, mrknul jsem do knihy a zjistil, že namísto povídání o Máchovi a jeho pěším poutnictví, jak jsem předpokládal a proto projevil o knihu zájem, jde o moderního vlastivědného průvodce Kokořínskem a spol.
Nevezmu si knihu, čekal jsem něco jiného, děkuji, knihu uctivě vracím.
V tom se obličej prodavače změnil o 180 stupňů. Příště račte do veřejné knihovny, to my nejsme.
Vyvalil jsem na něj oči. To má být kultura prodeje? To si ani nemohu prohlédnout knihu, kterou si chci koupit?
Já vám říkám, že nejsme knihovna, já s tím mám akorát náklady a ty mi nikdo nezaplatí.
Odešel jsem zcela otráven. Mezi knihami jsem takového ryzího byznysmena nečekal. Napíšu šéfovi, aby věděl, kdo mu tam prodává a odrazuje zákazníky, říkám si.
Majitelem je Jakub Cortés. Koukám na web, jak je asi starý a ejhle, on je to ten týpek z prodejny. Tak tady bude zpětná vazba zbytečná.
Na takovéto praktiky přistupovat nehodlám a hlasuji nohama. Pane Cortési, přišel jste o zákazníka, který nakupuje po antikvariátech v průměru 3-5 knih měsíčně a mnohé koupil předtím i u vás. Odteď vás vynechávám.
A pokud mohu radu do života: trocha skromnosti a pokory neuškodí.

Pirnitz
Pirnitz 15.12.2016 v 11:29

Aniž hodnotím negativní zkušenost z osobního setkání (viz poslední příspěvek), tak je fakt pozoruhodné, do jakých, až "průmyslových" rozměrů dovedl pan Cortés rozšířit podnikání s antikvariátními knihami. Za to má můj obdiv. Pro zákazníky jen dobře. Ta jediná a už zmíněná slabina, absence reálných fotek, je asi z kapacitních důvodů opravdu nutná. Já tam nakupoval několikrát a vždy bylo vše v pořádku.

Text příspěvku byl upraven 15.12.16 v 11:50

lastovicatko
lastovicatko 15.12.2016 v 13:17

newtory - Evidentně má Cortés dlouhý prsty i tady, když tak rychle došlo k nápravě. Já mám s antikvariátem špatnou zkušenost. Jedna návštěva mi stačila. Po odmítnutí zakoupit objednanou knihu, která byla po vyndání z euroobalu polorozpadlá se na mě snesla snůška plivanců, kdo jim prý zaplatí náklady za připravení knihy, následovalo vyzvání, ať u nich už nic neobjednávám,moje objednávky nebudou brát v potaz. Chvíli předtím další PŘÍJEMNÁ zkušenost. Starší pán se tam vláčel s priorkou plnou knih. Zaměstnanec vybral tuším pět šest kousků, řekl cenu a poté co pán namítnul, že byli domluveni na odběru jinak, bylo mu sděleno: počítám do desíti a jestli do tý doby nekývnete, skončil jsem s váma a odneste si to rovnou zase všechno domů a začal odpočítávat. Že tam nemají vůbec žádný vztah ke knihám, o tom už nepochybuju.

Eicherik
Eicherik 03.03.2017 v 16:39

Mám od Antikvariátu 11 další knihu zdarma. To potěší. :-)

kapr
kapr 22.03.2017 v 06:01

Vyhledávače napříč antikvariáty jsou vynikajícím výdobytkem. Obávám se ale, že v konečném dopadu přispívají ke zvyšování cen u položek, kterých je na trhu jen málo. Konkrétněji, o knihu se skoro nikdo nezajímá, cena by měla být až extrémně nízká. Jeden A na ní nasadí cenu ve stovkách korun. Ostatní, až na vyjímky, se okamžitě připojí a cena vyletí. Proto k netovým nabídkám přistupuji opatrně. V každém případě se snažím o osobní návštěvu.
Přestože jsem z Prahy, dávám jednoznačně přednost malým antikvariátům v okresních městech. Dokonce městečka co do velikosti druhá, nebo třetí na daném okrese bývají zpravidla po této stránce velice zajímavá. Problémem bohužel zůstávají A, kde je pár knížek, většina z devadesátých let a mladší, a tři čtvrtiny zbytku jsou sedmdesátá a osmdesátá léta. Často pak považují knížku z šedesátých let jako nevímjakou vzácnost. Protože jsem zaměřen převážně na produkci před 2.světovou válkou a hlavně daleko starší, je pro mne návštěva takového A propadákem. Přesto se najdou. Krásný A byl v Lounech. Bohužel již zaniknul. V poslední době jsem narazil na hezký A, myslím, že to byla snad Litomyšl. U nákupů převyšujících 99Kč bych asi jednoznačně doporučil osobní návštěvu.
To co tady čtu jsou horory do kterých bych nešel. Rád cestuji, a cesty si návštěvami A spíše zpříjemňuji. Občas mne to potěší, a návštěva se vyplatí. Návštěva opravdu hezkého A je pro mne přímo svátkem.
Objednat si poštou A knihy za 999Kč vždycky svádí k tomu, aby se tam přihodil nějaký poškozený šunt. Možná po 5 - 10 letech, kdy A osobně znám, a vím co od něj mohu čekat.
Často se pod A skrývá zastavárna s několika málo knihami a přístup prodejce podle toho také vypadá. Součástí by byla i informace o zapojení A do vyhledávačů.
Velice mne zklamaly zde uvedené odkazy na slovenské A. Většina produkce 1960+. Velmi obtížné vyhledávání. Samozřejmě je to ovlivněné zkušenostmi mne jako uživatele. Například při poslední návštěvě Košic jsem neuspěl. Dodatečně jsem pak zjistil, že skutečná nabídka A se skrývala až hluboko uvnitř budovy a já ji přehlédl, a považoval obchod spíše za prodejnu starožitností. No nic chybička se občas vloudí. Stejně byly Košice krásné. Letos bych se měl podívat do Prešova. Už se těším.
Knížky zásadně kupuji po jedné. Mimochodem i A zapojené do vyhledávačů nemají vždy zpracovány na počítači všechny položky, zvláště poslední nákupy často chybí.
Uvítal bych tady přehledný seznam A v obou státech v členění po krajích a okresech i s recenzemi uživatelů, zda je návštěva opravdu zajímavá a přínosná. Já si dnes už udělám v A radost spíše vyjímečně, tak při každé 10. návštěvě.
Rozhodně a jednoznačně dávám přednost osobnímu kontaktu a převzetí.

Text příspěvku byl upraven 19.08.18 v 10:38

sememi
sememi 01.05.2017 v 10:30

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

xxBILLY
xxBILLY 02.05.2017 v 01:49

Nakupoval jsem v A 11 pravidelně, jelikož jsem z Brna, tak jsem si nechal posílat knihy do kavárny Monroe, kde měli výdejní místo. Odpadlo mi poštovné a platil jsem na místě. Bohužel tato možnost asi padla, již není v nabídce A 11, nemohu ji tam najít, poslední objednávku jsem si musel nechat poslat poštou. Na dotazy A 11 nereaguje. Má prosím někdo z Brna podobnou zkušenost? Bylo to výdejní místo v Monroe zrušené? Nebo mají v Brně nové výdejní místo? Nemohu nijak zjistit. Prosím o pomoc. Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 03.05.17 v 01:55



Vložit příspěvek