Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Deniska147
Deniska147 01.05.2018 v 11:16

Krásný den všem,
sháním knihu, jednu krásnou detektivku, bohužel nevím ani autora, ani název, proto Vás všechny prosím o radu.
Detektivka je z Hradce Králové, ze 70., možná 80. let. U řeky Orlice, v chatové oblasti najdou utonulou ženu, jmenuje se Dana Berková. Její manžel je mám tušení právník.
Víc už bohužel nevím, nicméně pokud si někdo na tuto skvělou knihu pamatuje, či alespoň tuší autora nebo název, nechť mi zanechá odpověď.
Předem děkuji a přeji příjemný den.
D.

Edda
Edda 01.05.2018 v 12:47

Deniska147: Není to náhodou tato kniha?

https://www.databazeknih.cz/knihy/prilis-mnoho-blondaku-62370

encyklopedie
encyklopedie 01.05.2018 v 12:57

...koukám, že mne někdo předběhl ....taky si myslím, že by to mohlo být ono, leč jde o změnu jména mrtvé....v knize se jmenuje Dana Brendová /oproti Berkové
.....manžel není právník ... Je asistentem na pedagogické fakultě
....zůstává ta Orlice

????????????

Text příspěvku byl upraven 01.05.18 v 13:24

pastelkakg
pastelkakg 01.05.2018 v 20:36

Zdravím, mohl by mi někdo poradit s hledáním knihy, kterou jsem četla asi před deseti lety? (Znala jsem ji hlavně z rozhlasové úpravy, ale vím že jsem na knihu s týmž tématem narazila i v knihovně.)
Indicie: Parta dětí, které mají speciální schopnosti (třeba telekinezi myslím); sílu k tomu čerpají každý z nějaké barvy. V rozhlasové úpravě šlo o to, že se snažili porazit Medúzu. A ty schopnosti získali tím, že za bouřky všichni ve stejnou chvíli zmáčkli klávesu Enter. Zkoušela jsem to googlit zepředu dozadu, ale nic...

Marthas
Marthas 02.05.2018 v 16:50

Pastelkakg : Koukni se na Ivonu Březinovou.
Mělo to bohužel pouze dva díly. Asi nedovydaná série.
Odkaz: https://www.databazeknih.cz/knihy/strazci-svetla-goticke-okno-39711

pastelkakg
pastelkakg 02.05.2018 v 20:36

To je ono, děkuju!!!


Marthas
Marthas 09.05.2018 v 14:52

Pastelkakg: Není zač ráda pomůžu, když můžu.-)

alexander2404
alexander2404 09.05.2018 v 16:52

Ahojte, hľadám sci-fi knihu, ktorú som čítal niekedy v 90. rokoch. Z deja si nepamätám nič, vybavuje sa mi iba motív: hrdinovia alebo hrdina sa nachádzajú na výskumnej stanici, ktorej jednotlivé časti sú poprepájané chodbami. Stanica sa nachádza na nejakej planéte, možno aj vo vesmíre (Nie je to Lemov Solaris). Na tejto stanici ľudia prežívajú celý svoj život. Mám pocit, že by mohlo ísť o vydanie z edície Karavána. Vy, ktorí to máte načítané, mi možno poradíte. Vďaka :-)

Marylaa
Marylaa 09.05.2018 v 18:37

Něco mi to říká. Náhodně jsem četla před pár lety knihu co se jmenovala "Nonstop". Trochu by to odpovídalo tomu popisu, že tam lidé trávili celý život.

kapr
kapr 09.05.2018 v 20:18

Hluboce depresivní negativistický, byť do značné míry i realistický Aldissův Nonstop byl po přečtení na několik let tou poslední sci-fi kterou jsem četl. Nemyslím si, že by to bylo ono. A navíc tuto knihu bych já nikdy znovu nehledal. Bohužel jsem zřejmě ještě stále jejím majitelem. (Hódně dlouho jsem ji ale už neviděl.) Faktem ovšem je, že jinak tato kniha do jisté míry zadání tazatelky splňuje.

Raksa.A
Raksa.A 09.05.2018 v 20:24

Ještě existují od R.A.Heinleina Sirotci oblohy.

nai.ivka
nai.ivka 10.05.2018 v 12:47

Zajímalo by mě o jako jde knihu - mělo by to asi být young adult a jsou tam tři rasy - alfa, beta, omega. Dcera říkala, že se o tom ve škole baví, ale název neví. Říká to někomu něco?

Marthas
Marthas 10.05.2018 v 16:14

Nečetla jsem, ale nemohlo by se jednat o sérii Projekt Alfa od začínající české autorky Lenky Dostálové. Fakt jen tipuju. Moc málo indícií.
A nebo ještě anebo tato https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/cary-zivota-cary-zivota-323522 od Veroniky Roth?

nai.ivka
nai.ivka 10.05.2018 v 19:22

Marthas díky, je to Projekt Alfa.

amysa
amysa 11.05.2018 v 11:11

Prosím, pátrám po knížce, kterou jsem četla zhruba tak před 20 lety, kdy pravděpodobně vyšla... Jedná se o příběh z lékařského prostředí, kdy hlavní hrdinkou je tuším, že lékařka nebo možná i sestřička, která odjíždí z civilizované země zachraňovat nemocné na lékařskou misi... Ale nepamatuji si přesně, ve které zemi se příběh odehrává, možná někde v Africe a určitě tam nechybí romantická linka a happyend... Také netuším, zda mi to nesplývá s jinou knihou a zda důvodem jejího odjezdu náhodou není nešťastná láska... Pokud by mi s pátráním někdo pomohl, budu velmi ráda:-) Díky všem a přeji krásné jaro!

RH faktor
RH faktor 11.05.2018 v 16:23

Hledám název dětské knihy v níž byl hlavní hrdinou kluk Julián, který měl čepici se stříbrnou bambulí, aby se neztratil ve sněhu a skřítek. Kniha byla taková žlutá a...a vůbec si nemůžu vzpomenout, jak se jmenovala. Nevybavíte si někdo?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 11.05.2018 v 17:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

RH faktor
RH faktor 11.05.2018 v 17:21

jooo, bezva, díky!

ddkk
ddkk 11.05.2018 v 21:21

Horalka15: Příběh z Janskych lazni, který se opravdu stal, popsal v knize Děvčátko z Italie Kamil Bednar.Mohlo by to byt ono?

pavlinda
pavlinda 14.05.2018 v 14:10

amysa-Nemohla to být Doktorka z domu Trubačů(založila v Bagdádu nemocnici)?

Koka
Koka 14.05.2018 v 16:59

pavlinda - Doktorka z domu Trubačů to být nemůže, v té opravdu není happy end, ale naopak - strašlivá, neskutečná tragédie.

pavlinda
pavlinda 14.05.2018 v 17:27

:-)Koka to sice ano,ale amysa si není jistá,jestli si nespojila dvě dohromady-proto jsem to zkusila...

amysa
amysa 15.05.2018 v 21:12

pavlinda - díky za pomoc, ale doktorka Kálalová to není, tu jsem četla... a rozhodně neprožívala žádnou romantiku ani šťastné konce...
Jinak to určitě není příběh z našich končin, určitě to byl cizí autor a ta lékařka byla pravděpodobně z Evropy, ale možná i z Ameriky a jednalo se o smyšlený příběh, román... Zkouším pátrat a nenalézám, ale možná když to vzdám, zrovna mě někde cvrnkne do nosu:-)

Alizon
Alizon 16.05.2018 v 10:25

Nedavno jsme si vzpomnela na knihu kterou jsem v kdysi v 80 letech cetla jako dite. Autor je asi z Ruska (SSSR) - provazi nas detstvim a dospivanim jedne ruske divky, ktera se potom (myslim) da k partyzanum nebo se priplete k nejakym bojum - na konci knihy umre a necha po sobe dite, ktere dal vychovava babicka a kniha konci tim, jak tomu diteti o jeho matce vypravi. Vybavuji si jeden takovy detail - holcicka se ucila Francouzsky - ucitelka ji zada ukol a ona ho schvalne napsala spatne (prehaze vety Dedecek spi v kolebce, Miminko kouri dymky atd). Vedel by nekdo nazev?

HankaPll
HankaPll 17.05.2018 v 12:40

Ahojte čtenáři, vzpomněla jsem si na knihu, kterou jsem četla jako dítě, možná to bude 15-20 let zpátky. Moje vzpomínky jsou dost chabé, ale bylo to asi o partě dětí, co řešili (asi) záhady nebo něco podobného, knížek bylo víc, ale co mne na knížkách nejvic zaujalo bylo, že tam byly nějaké "pomůcky". Pamatuju si červenou plastovou kartičku, která se přiložila na stránku a dal se tak přečíst nějaký text. Nevěděl by někdo? Děkuji a pěkný den:)



Vložit příspěvek