Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Raksa.A
Raksa.A 21.02.2018 v 12:21

Tak sláva! Nakonec se všechno najde!

Naias
Naias 21.02.2018 v 12:23

A ja som sa konečne zbavila toho chrobáka v hlave. Hmyz jeden neodbytný!

Raksa.A
Raksa.A 21.02.2018 v 12:49

Mně to vyprávěj! Já celá léta hledala knihu, co jsem četla jako holka, pamatovala jsem si o čem to bylo, jak se jmenovala hlavní hrdinka, jak to skončilo a pořád nic. Nakonec jsem to po dobré radě našla tady a koupila v antikvariátě. A taky jsem se zbavila chrobáka v hlavě! A už to nezapomenu - Ruby Ferguson - Vrcholná chvíle...

Naias
Naias 21.02.2018 v 12:59

To poznám. Ja som hľadala detskú knihu, o ktorej som vedela, že sa odohráva v Afrike, vystupuje tam černoško a bocian marabu. Občas ma to strašilo, keď som nemohla zaspať, ale s tými informáciami, čo som mala, by to nenašiel ani Sherlock Holmes. A potom som raz prišla na knižnú burzu a ona tam bola hneď na začiatku vyložená na stole! Tri knihy o Pávom očku. Ako som len po nej chňapla!

woodward
woodward 21.02.2018 v 13:13

Paví očko? To mi něco říká. Nebyl tam taky doktor Monaro? Mám pocit, že jsem něco takového četl skoro před šedesáti lety.

R.E.M.
R.E.M. 21.02.2018 v 13:36

Naias: Četla jsem Cirkus Pavího očka, ale už si knihu moc nepamatuji, je to hodně dávno.


Naias
Naias 21.02.2018 v 15:29

Woodward, je tam doktor Severin, ktorého černosi poznajú pod menom Múdry Monaro.

woodward
woodward 21.02.2018 v 15:39

Naias: Já to věděl! Jenže už si nevzpomínám, jak se to jmenovalo česky. Víš jméno autora?

Text příspěvku byl upraven 21.02.18 v 15:41

Alienor
Alienor 21.02.2018 v 15:43

woodward - Bohumila Sílová.

Naias
Naias 21.02.2018 v 16:09

Doktor Monaro bol v druhom a treťom diele Podivné cesty Pavího Očka a Povídá se ve lví říši, povídá... Mimochodom, autor sa dá nájsť podľa knihy, stačí hodiť do vyhľadávača Tri knihy o Pávom očku alebo Cirkus Pavího očka. :)

Naias
Naias 21.02.2018 v 17:31

Mrkla som sa do kníh, čo mám doma a zistila som, že Moudrý Monaro je aj v knihách Cirkus Pavího Očka, Slavnost úplňku a Šibal Makočuba.

woodward
woodward 21.02.2018 v 17:52

Já si teď uvědomuju, že znám asi jenom "Povídá se ve lví říši, povídá". Byl jsem tenkrát na pár dní u babičky, neměl jsem co číst a tu knížku mi půjčila babiččina sousedka.

vitaly0472
vitaly0472 21.02.2018 v 20:59

Znáte někdo spisovatele podobného Vladimírovi Neffovi?

ZiPur
ZiPur 26.02.2018 v 12:20

Ahoj všem, pomohl by mi někdo najít autorku či název knihy u které si pamatuji jen děje? Jedná se o knihu současné české autorky, četla jsem ji zhruba deset let zpět. Jedná se o příběh ženy, která se musí vždy vyrovnat se ztrátou někoho, koho má ráda (jedná se o partnera). První část je ze současnosti, muž umírá na rakovinu, druhá část je ze středověku, děj je v té době zasazen do židovského prostředí, dívka utíká s ne-židem chlapcem, ale je dohoněna svým bratrem/rodinným příslušníkem, který jejího partnera zabije, následně se ho snaží vzkřísit rabín z nedaleké polské židovské osady. Kromě děje si vzpomínám ještě na fakt, že předmluvu ke knize napsal Arnošt Lustig, který knihu/autorku chválil a zmiňoval, že autorka dostala právem cenu za autorský debut (ale kniha sama debutem není). Případně díky za pomoc :).

daniela.gryer
daniela.gryer 26.02.2018 v 16:12

Už několik dnů se snažím zjistit název knihy a nedaří se. Četla jsem ji někdy před 20 lety, moc si nepamatuji, jen že se mi líbila :-)
Děj byl situován do Starověkého Říma. Pamatuji, že v tom byli dva otroci, starší muž a mladá žena. Postupem času se z nich stali přátelé a muž ženu chránil. Něco se stalo a za trest byli posláni na statek /latifundii svého majitele. Plánovali útěk. Té ženě se snad nakonec podařil a muže chytili a zabili. Nebyla to červená knihovna, četli jsme to ve škole nebo nám o té knížce ve škole někdo řekl.
Víc už nevím. Prošla jsem snad všehny možné štítky, prolezla Google a nic, co by mi knihu připomínalo, jsem nenašla.
Děkuji, pokud někdo pomůže.

TakySimona
TakySimona 26.02.2018 v 17:24

Připomíná mi to https://www.databazeknih.cz/knihy/fenix-reinkarnacni-roman-23314, ovšem ta nemá předmluvu Arnošta Lustiga.

ZiPur
ZiPur 26.02.2018 v 18:35

Ale je to ona!!! Moc díky!

ZiPur
ZiPur 26.02.2018 v 19:28

:) aha, tak Arnošt Lustig pochválil její prvotinu Stigmata duše: „Je to nejzajímavější prvotina české autorky, kterou jsem za posledních deset let četl,“ prohlásil po přečtení této knihy Arnošt Lustig.

Lilly4
Lilly4 27.02.2018 v 10:30

Prosím, pomůžete mi někdo najít knihu, která pojednává o historii britské královské rodiny, ale spíše o tom negativním..vrozené vady, sadismus, atd. Zmínila jsem se o ní známé a ona by si ji chtěla přečíst. Bohužel, už je to dávno, co jsem ji četla já a měla jsem ji vypůjčenou..asi z knihovny, ale tam ji na databázi taky nemůžu najít. Je možné, že by byla stažena z trhu?

ddkk
Lilly4
Lilly4 02.03.2018 v 06:17

Děkuji, obávám se, že to není ani jedna, ale předám to dál. Ještě jednou díky.

4laras
4laras 02.03.2018 v 15:27

Dobrý den,
hledám knihu, o které se mi zmínila knihovnice, ale nevzpomněla si na její název. Je to o holčičce, jejíž otec je na moři, a do jejich jim schránky padají otázky o smyslu života. Moc toho o tom nevím... ale prý se o té knize říká, že díky ní se lépe dá chápat filozofie...

pajaroh
pajaroh 02.03.2018 v 15:32

4laras
Sofiin svět
https://www.databazeknih.cz/knihy/sofiin-svet-546

4laras
4laras 02.03.2018 v 15:36

Pajaroh, moc děkuji

Evina76
Evina76 10.03.2018 v 13:07

Kdysi jsem četla knihu - thriller, nevzpomenu si název, byli tam hackeři, třeba přepínal světla na semaforu, měnil lidem krevní skupinu v nemocnici, nevíte někdo? Díky



Vložit příspěvek