Knihy, po kterých pátrám - poraďte


lenka1142
lenka1142 06.08.2012 v 21:52

Zdravím :)) pred 2 rokmi som počula o jednej knihe ktorú napísala niejaka žena z USA ktorá sa živila ako prostitútka (alebo take niečo) a vybral si ju bohatý šejk a niekoľko rokov s ním žila a napísala knihu o živote s ním neviem ako sa vola kniha a ani autorka... nepozná niekto túto knihu? Ďakujem :)))

puschpull
puschpull 07.08.2012 v 10:38

Zdravím
nechci zakládat zbytečně nové vlákno ..
Mám dotaz -. potřeboval bych identifikovat knihu/autora


je to asi 3-4 roky co jsem četl 3 díy z myslím šestidílné řady
(ale knihy byly patrně starší než ty 3-4 roky ..)

Jednalo se takový sci-fi thriller, trochu politický, postapokalyptický, náboženský ....

Jednoho dne mnoho lidí na zemi "zmizelo", ve spánku, okamžitě, zbylo po nich jen oblečení, náramky atd... (Bůh si je vzal jako vyvolené do ráje ?)

Na ty co zůstali padaly rány osudu
Objevil je nový "mesiáš", charismatický mladý bloňdatý politik z Rumunska, stal se přededou OSN, ale šlo mu vyvolání války a ovládnutí Izraele a lidstva (satan ?)

Celkem čtivé dílko, které mělo mít ještě několik pokračování ale nemohu dohledat, protože neznám jméno autora ...

Poradí někdo ?

paulhunter
paulhunter 07.08.2012 v 16:51

Jednoho dne mnoho lidí na zemi "zmizelo", ve spánku, okamžitě, zbylo po nich jen oblečení, náramky atd.. - takhle pasáž připomíná zase Časožrouty od S. Kinga. Ale tam lidé zmizeli z letadla. Aspoň ve filmové adaptaci.

puschpull
puschpull 07.08.2012 v 18:15

díky za tipy
Kinga bych si pamatoval
Časožrouti ani Svědectví to není
(obě jsem četl i viděl zfilmované)

Klíčové by mohlo (u té hledané série knihú být
Charizmatický fešák s Rumunska se stane předsedou OSN
OSN dostane nová privilegia
Zbaví se všech svých oponentů a začne realizovat plán na ovládnutí Izraele
Na zemí dochází postupně k těm apokalypsám popisovaných ve zjevení (Sedm jezdců apokalypsy)
Hlavnímu hrdinovi zmizi na začátku knihy manželka a syn (myslím že syn)
On není tak věřící jako jeho žena takže zůstane zde na Zemi


...

Safra musím to nějak dohledat!
:-)
hledal jsem dnes pár hodin i na databáziknih.cz
zatím marně

Oswald
Oswald 08.08.2012 v 13:48

Nejedná se o trilogii: Ponecháni napospas? Napsali to T. LaHaye, J. B. Jenkins a jednotlivé díly se jmenují:
Ponecháni napospas
Bojovmíci trýzně
Nicoale

puschpull
puschpull 08.08.2012 v 14:42

Oswald
ano to je ono !
Děkuji moc za identifikaci knihy :-)


.Dixie.
.Dixie. 17.08.2012 v 23:29

Zdravím,
mám takovou prosbu...sháním knížku, kterou mi doporučila moje učitelka angličtiny na základce. Problém je v tom, že si za žádnou cenu nemohla vzpomenout ani na název, ani na autora :). Měla by to být kniha humorná, od spisovatele (asi Čecha žijícího v Anglii), psaná dvojjazyčně. Porovnává v ní život a zvyky tady a v Británii různými příběhy ze svého života. Nemáte někdo nějaký tip?:)

nightlybird
nightlybird 18.08.2012 v 01:14

Podle sporého popisu těžko říct. Nemohlo by to být něco od Beníka Kuraše? Zkus projít jeho knihy tady na DK jestli tě něco neosloví.

herdekfilek
Shimargh
Shimargh 20.08.2012 v 22:39

Zdravím, už dlouho hledám sbírku hororových povídek kterou jsem kdysi četl, byla od straších autorů i kniha byla straší a jediné co si pamatuju tak že jedna povídka byla o mužích na ostrově a byl tam žraločí mutant..no moc toho nevím, ale třeba to někoho trkne.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 20.08.2012 v 23:14

Shimargh: Byl to Hlas krve
http://www.databazeknih.cz/knihy/hlas-krve-17106

Shimargh
Shimargh 21.08.2012 v 14:31

Metal Messiah - ano, děkuji....

Captain
Captain 23.08.2012 v 16:11

Hledám jednu velmi známou knihu, dokonce jsem četl úryvek kdysi dávno v čítance. Zatím jsem ji nečetl, jedná se v ní ale o nějaký experiment na člověku (nevím, jestli byl uměle stvořen, či co). Zezačátku není inteligentní ani jako myš a postupem času je chytřejší a chytřejší, až je na vyšší úrovni než vědec, který ho testuje.

Možná, že něco z toho jsou pouze odhady obsahu, jak jsem již napsal, knihu jsem nečetl. Kdyby si někdo vzpomněl, byl bych rád.

elfos
elfos 23.08.2012 v 18:30

Mi to připomnělo Růži pro Algernon.

http://www.databazeknih.cz/knihy/ruze-pro-algernon-13562

Povídka je skvělá, knihu jsem - zatím! - ještě nečetla, ale těším se na ni, obzvlášť když u nás vyšla v překladu Richarda Podaného, bude to lahůdka (velmi tuším).

meduzzka
meduzzka 24.08.2012 v 13:21

Dobrý den, myslím, že je to určitě Růže pro Algernon. Je to spíš novela než povídka.

Captain
Captain 24.08.2012 v 13:44

Díky, vypadá to docela nadějně, už dlouho si ji chci přečíst .)

laurdes
laurdes 05.09.2012 v 14:42

Prosím o pomoc při hledání názvu jedné knížky!!! Máte nějaké nápady? - Jedná se o vězněné korejské manžele, kteří ve vězení zplodí syna. Ten nezná jiný život, pak rodiče zradí, snad je i popraví a on z toho vězení uteče. Nakonec se dostane až do USA. Je to pravdivý příběh.

Děkuji moc za všechny rady :)

valentýna
valentýna 05.09.2012 v 17:29

Ano mělo by jít o knihu Úprk z tábora 14 od autora Shin Dong - Hyuk, ale u nás nevyšla, pokud byste chtěla přečtěte si knihu Pchjongjangská akvária, neméně zajímavou je i kniha Komunistou z donucení, obě najdete tady na databázi.

Text příspěvku byl upraven 05.09.12 v 17:36

pajonek
pajonek 06.09.2012 v 19:07

...prosím, kdo si vzpomene na název knihy o dívce, která přežila leteckou katastrofu v amazonské džungli - byl natočen film v roce 1974 zázraky se dějí
kniha vyšla někdy 1980 odhad

Gnomo
Gnomo 06.09.2012 v 19:36

Juliane Koepcke - When I Fell from the Sky

pajonek
pajonek 06.09.2012 v 19:38

ne, to není ono , spisovatel/ka/ byl jiný

Minas
Minas 06.09.2012 v 19:59

Pajonek: Koukal jsem se na to a vypadá to, že je to film natočený podle skutečné události, nikoli podle knížky.

pajonek
pajonek 06.09.2012 v 20:03

minas, možná o filmu máš pravdu, ale já hledám knihu , která je o dívce, která přežila pád letadla v džungli !!! měl jsem ji v knihovně, když jsem dělal knihovníka, ale to už je dávno

valentýna
valentýna 06.09.2012 v 20:08

Že kniha vyšla v češtině nevím, ale Juliane Köpcke, která tuhle tragedii přežila vydala knihu pod jménem Juliane Diller název v překladu Když jsem spadla z nebe? S názvem knihy si moc jistá nejsem, ale její druhé jméno vím dobře.

Text příspěvku byl upraven 06.09.12 v 20:14

pajonek
pajonek 06.09.2012 v 20:24

zapomenme na J.Koepecke a vzpomínejte na další knihu o přežití dívky v džungli



Vložit příspěvek