Knihy, po kterých pátrám - poraďte


knihomoli
knihomoli 03.08.2011 v 18:33

hadouska- Mipam Lama s paterou moudrostí.

hadouska
hadouska 03.08.2011 v 19:19

děkuju, vypadá to zajímavě, určitě pořídím

barina
barina 09.08.2011 v 18:51

Zdravím,
sháním knihu, o které jsem slyšela, ale nemůžu si vzpomenout na jméno. V tom názvu bylo slovo jako Příchod nebo Příjezd něčeho na "T". Mělo by to být o nějakém člověku, který má nehodu a leží v nemocnici s převázanýma očima a v tu dobu něco spadne na Zemi a on přes ty obvazy vidí jen silné světlo a když si je sundá, zjistí, že všichni lidé oslepli. Pak hledá další lidi, kterým zrak zůstal a řeší se, jak se lidstvo bude vyvíjet dál.
Díky

kamil-cze
kamil-cze 04.09.2011 v 21:17

barina: Nevím, jestli je to ono, ale podobně začíná děj knihy „Den Trifidů“.
http://www.databazeknih.cz/knihy/den-trifidu-29814

Lusa
Lusa 04.09.2011 v 23:55

barina: já se též přikláním ke Dni Trifidů

Andrew_Deer
Andrew_Deer 10.09.2011 v 01:56

Zdravím, nedávno jsem dočetl pentalogii Stopařův Průvodce po Galaxii. Nicméně jsem dnes byl v knihkupectví a zde jsem objevil titul s názvem "šestý ze tří." Podle toho, co jsem pochopil, nejedná se o dílo Douglase Adamse, ale kohosi, kdo se jmenuje Eoin (nepamatuju se). Má s touto knihou někdo zkušenosti, jestli má smysl to číst, nebo jestli to je nějakej vedlejší příběh?


herdekfilek
herdekfilek 10.09.2011 v 02:09

Andrew - Bože, to nečti. V blahé naději jsem si to sehnal a studem se propadal. Douglasova trilogie měla skončit u pátého dílu. Šestý ji jen pohřbil. Nebo se o to aspoň pokusil.

herdekfilek
herdekfilek 10.09.2011 v 02:24

A aby sis nemyslel, že jsem z blba potrat - vím, že pět knih dává dohromady pentalogii. Jen Douglas to přehmátl na trilogii. Já jenom abych se hned, předběžně a zcela zbaběle obhájil i bez nařčení.

Andrew_Deer
Andrew_Deer 10.09.2011 v 02:48

Jop, já vim, jak to je s tou trilogií x pentalogií. Já dočetl pentalogii. :D

Tak fajn, takovej názor jsem potřeboval slyšet, dík. :)

zlovlk
zlovlk 19.09.2011 v 13:03

Také si nemůžu vzpomenout na název knihy, kterou jsem kdysi četl.

Byla to taková antiutopie. Hrdina nějakým způsobem vstoupil do budoucnosti, kde se setkal se zdánlivě šťastnou lidskou společností. Nepoužívali papír, nejdůležitější vědomosti zapisovali na stříbrné a zlaté destičky. Také tam existovalo jakési kastování, dvě osoby různého společenského postavení spolu nesměly kouřit, protože "dým se nemísí". Ke konci se hlavní hrdina dostal do jakéhosi divadla, kde používali lidské oběti.

Netušíte, co to mohlo být?

nyx
nyx 21.10.2011 v 17:43

Vybírám mezi knihami Mistr a Markétka a Sto roků samoty. Můžete mi prosím někdo poradit?

zlovlk
zlovlk 21.10.2011 v 17:54

Mistr a Markétka se líbí snad každému, je to kniha ztřeštěná a vtipná, přesto hluboká. Čte se sama, velkolepé myšlenky jsou namíchány se zábavou asi tak půl na půl. Cesta menšího odporu, řekl bych.

Sto roků samoty se mně osobně zamlouvá více. Je umělečtější, co se formy týče. I proto ovšem klade na čtenáře větší nároky; nemálo jich boj vzdá a na román zanevře. Některé pasáže jsou náročné na paměť (případně je nutno dělat si poznámky). Takže doporučuji spíše pro toho, kdo má hodně času, hodně vůle a hodně otevřenou mysl.

nyx
nyx 21.10.2011 v 18:15

Více mě lákalo Sto roků samoty, asi přece jen zvolím tuhle knihu. Děkuju

fifi5
fifi5 24.11.2011 v 20:40

Dobrý večer, mohl by mi prosím někdo poradit knihu o magii, ale takovou, která popisuje opravdovou magii . Děkuji

herdekfilek
herdekfilek 24.11.2011 v 23:14

fifi5 : http://www.databazeknih.cz/autori/frantisek-bardon-10563 Teď od něj čtu Bránu. Je to plné praktických rad. Ovšem výhradně magie bílá. Ale i z té se dá podělat strachy.

Text příspěvku byl upraven 24.11.11 v 23:23

fifi5
fifi5 24.11.2011 v 23:43

Děkuji za tip. To možná proto, že neni bílá nebo černá magie, jen jen Magie, záleží na lidech, k čemu jí chtějí použít :-) ještě jednou díky

assilem
assilem 13.12.2011 v 19:25

Opět hledám knihu, jejíž jméno ani autora si nepamatuji. Děj se odehrává ve Francii. Žena pěstuje na plantáži květiny pro výrobu parfémů. A víc nevím. Pomůže mi někdo?

knedlik
knedlik 14.12.2011 v 10:14

Parfém - Příběh vraha? :-)

assilem
assilem 15.12.2011 v 10:14

Ne, ne... Jde o životní příněh ženy. Měla dítě a starala se o farmu. Ještě si pamatuji, že její milý se zahrabal do hlíny v kořenech stromu, aby nabral energii.

Corehead
Corehead 24.12.2011 v 14:17

Sháním knihu,má být o baletce,jež bojuje se zákeřnou nemocí a je buď Američanka či Němka.Má dva díly.Bohužel neznám ani jméno autorky...jež vlastně psall sama o sobě.

Vivien78
Vivien78 24.01.2012 v 18:54

hezký večer,
prosím Vás o radu- cca před 8 lety jsem četla historický román, Jedná se o to, že nejprve se děj odehrává v současnosti, mladá žena si začne ale "vybavovat"tuším ve snech určitý příběh:
o šlechtickém rodu (byl i vyobrazen v knize na začátku), mladá hrdinka je provdána za muže,kterého zprvu nemá ráda,pak se do něj zamiluje, Tuším,že se jmenoval John??? nejsem si ale bohužel jistá.
pravděpodobně se jednalo o 12.století.

v hlavě mám pořád nějaký název knihy, něco jako ...Stopy v písku nebo tak nějak, ale není to ono. Ale ten písek podle mého v názvu je.
Předem děkuji za pomoc s hledáním názvu knihy

p.s. myslím, že autorka napsala i pokračování příběhu.

poz3n
poz3n 11.02.2012 v 11:06

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo náhodou nevíte o tom, že by tahle knížka vyšla někdy v češtině http://en.wikipedia.org/wiki/The_House_of_Dolls díky

HTO
HTO 11.02.2012 v 12:19

Viking: česky je to Děvče z lesů, vyšlo u nás 1935, 1993 a 1998, našel jsem soupis Greye tady: http://www.romantika.estranky.sk/clanky/klasika/zane-grey.html

poz3n: Národní knihovna ji nemá; odkaz na ni jsem našel tady - http://holos.cz/cs/pracoviste/holos-centrum/holotropni-dychani/napsali-o-holotropnim-dychani/58-stanislav-grof-evoluce-planetarniho-vedomi-a-moznosti-preziti.html

sam.rav
sam.rav 14.02.2012 v 22:08

Ahojky, můžete mi někdo prosím poradit s výběrem fantasy autorů. Můj přítel zbožňuje David Gemmella, ale ten už bohužel není mezi námi. Já jsem v této oblasti úplně mimo...V knihkupectví, v oddělení fantasy mi prodavači nabízejí sice širokou škálu knih, ale každá byla doma přečtena a potom hozena do kouta :-(. Chtěla bych najít nějakého nového autora, o kterém si můj přítel řekne, že chce další jeho knihu.
Díky moc

HTO
HTO 14.02.2012 v 22:28

Jů, těch je. J. R. R. Tolkien, R. E. Howard, Lloyd Alexander, Michael Moorcock, Andrzej Sapkowski, Ursula LeGuinová, Robert Holdstock, Terry Pratchett, Roger Zelazny, John Morressy, David Eddings, Simon R. Green, William King... a to jsem jen tak vysypal z rukávu a zítra se lisknu za to, kolik jsem jich nenapsal, ale amolety mě vábí...

Text příspěvku byl upraven 15.02.12 v 19:14



Vložit příspěvek