Hledám knihy na téma...


Eicherik
Eicherik 04.11.2016 v 16:26

Objednal jsem si tuhle knihu:
http://www.databazeknih.cz/knihy/strasidla-50444
Jsem na ní hodně zvědavej.

Eicherik
Eicherik 07.11.2016 v 21:55

Někomu asi vadilo pohraničí. :-D

coolia
coolia 09.11.2016 v 12:23

Dobry den,
pre moju znamu hladam knizku, pripadne informacie o nej, ktoru citala este dieta cca pred 40 rokmi.
Knizka bola od ruskeho autora a je to pribeh maleho dievcatka, ktore sa ucilo u carodejnika.

Spomenie si niekto z prispievatelov do diskusie na knizku s touto temou - jej nazov alebo autora? Dakujem za ochotu.
Silvia K.

xArt
xArt 09.11.2016 v 18:57

Jeffery Deaver.
Zjistila jsem, že spousta lidí si tohoto autora chválí, ale ještě jsem od něj nic nečetla. Poradil by mi někdo, která jeho díla patří k nejlepším? A můžu číst knížky na přeskáčku, bez obav, že by mi něco důležitého uniklo? :) Děkuji všem, co si udělají chvilku a poradí.

Kubajin
Kubajin 09.11.2016 v 22:19

Zdravím,
hledám knihy (na žánru příliš nezáleží, čtu vše kromě ženských autorek, ale nejvíc asi preferuju fantasy) kde je hlavní postava pravý "záporák" a chová se tak. Už mě nebaví, jak se postavy prezentované jako antihrdinové (nájemní zabijáci, odpadlí čarodějové atd.) chovají téměř jako Mirek Dušín a pomáhají dětem, dámám a slabším v nesnázích, místo aby je okradli, znásilnili, zabili, chalupu jim zapálili a své raněné druhy zásadně neopouští. To, že opravdu zle a ošklivě se chovají jen k jiným zloduchům, netřeba dodávat.
Prvky naturalismu v chování, ale i fyzických výkonech v šarvátkách vítány.
A taky mám rád, když mě kniha svým prostředím uvrhne do pořádné deprese a čiší z ní zmar a bezvýchodnost. Meč pravdy nebyla špatná série, ale stále moc sluníčková. Knihy zasazené do období světových válek mám celkem načteny.

Díky za návrhy, nemusí splňovat vše, jen jsem se snažil nastínit hrubé obrysy.

Sarah01
Sarah01 10.11.2016 v 06:57

Tohle všechno splňuje Hra o trůny.


Kubajin
Kubajin 10.11.2016 v 14:44

Díky, ale všechny rozsáhlejší či známější fantasy ságy mám načteny. Taktéž zbytek děl autorů, co je napsali.

bamba
bamba 10.11.2016 v 14:52

k xArt - asi je jedno čím sa začne - občas je tam detetív pripútaný na lôžko, ale ten sa veľmi nehýbe. Nemám žiadnu z jeho kníh "naj".

xArt
xArt 10.11.2016 v 14:54

bamba - děkuji :)

Sarah01
Sarah01 10.11.2016 v 17:20

Kubajin - tak to těžko radit, když netušíme, co máš načteno. Já sama už neporadim, tohle není můj šálek kávy.

Text příspěvku byl upraven 10.11.16 v 17:21

reader.007
reader.007 10.11.2016 v 17:38

Kubajin: možná ti to bude trochu haprovat s těmi antihrdiny, ale můžeš zkusit knihy Johna Grishama. Americké soudnictví skýtá jistě hafo prostoru pro beznaděj...

woodward
woodward 10.11.2016 v 17:47

Nějak mi uniká, proč někdo potřebuje hledat příběhy o zlu a beznaději v literatuře. Stačí kouknout do novin. Zloduch jako "hrdina" v příbězích fantasy... to vám sakra nestačí ty zástupy opravdických zloduchů co se denně vyskytujou v běžným zpravodajství?

Jass
Jass 10.11.2016 v 18:55

Kubajin: Podobnou knihu jsem četla jenom jednu a to Trnového prince http://www.databazeknih.cz/knihy/roztristena-rise-trnovy-princ-140064 , myslím, že stížnosti na sluníčkovost by se neměly objevit. Zatím jsem četla jen první díl a celkem se mi to líbilo.

Pokud bych vyškrtla položku fantasy, tak mě napadá ještě Černé světlo http://www.databazeknih.cz/knihy/cerne-svetlo-29336 , asi to není úplně to co hledáš, ale z hlavního hrdiny se mi značně zvedal žaludek.

Kubajin
Kubajin 10.11.2016 v 23:46

Sarah01: Těžko říct co mám načteno, sám si většinu přečtených knih nepamatuju. Čtu odhadem asi 150-200 knih ročně posledních 20 let, napříč mnoha žánry.

reader.007: Díky, autora neznám takže určitě zkusím!

woodward: Za tohoto podzimního počasí je ideální doba k četbě temných příběhů. Navíc je to vítaná změna, a dle mého názoru i příklon k věrohodnějšímu chování. V případě jakékoliv krize,konfliktu či bezvládí, v nichž se často dějě knih odehrávají, se většina lidí chová naprosto sobecky, nemorálně a nechává se ovládat nižšímy pudy. Například chování vojáků k civilistům během konfliktů vypovídá o všem, i když se třeba nachází na území spojenců (KFOR v Jugoslávii prosluli obchodem s bílým masem, modré přilby v africe plení vesnice stejně jako jejich oponenti, atd...).

Jass: Díky, oba tipy vypadají dobře a určitě se do nich pustím. Jen doufám, že v hrdinovy Černého světla nenajdu rysy sám sebe :) .

Anet95
Anet95 11.11.2016 v 08:47

Prosím o radu, hledám tři nějaké nejlépe hodnocené knihy o násilí na dětech, zneužívání, únosech, týrání, apod... Skutečné příběhy Děkuji

Text příspěvku byl upraven 11.11.16 v 17:24

reader.007
reader.007 11.11.2016 v 12:14

Kubajin: hodně z toho co napsal bylo zfilmováno, tak třeba znáš a ani to nevíš :-)
Ještě mě napadá Palahniuk, třeba Klub rváčů

woodward: Cíleně číst/přemýšlet/bažit po něčem zvráceném není nic nového - třeba veřejné popravy a mučení měly odjakživa hojnou účast, dále tu máme sbírání tzv. svatých ostatků, později sbírání různých přírodních anomálií, předvádění zrůd v cirkusech a trzích, vosková muzea kde byli nejen králové, ale třeba i proslulí vrazi... No a s rozšířením gramotnosti lidí a populární literatury vznikly nejen knihy pro zasmání a zamyšlení, ale i horory a detektivky a dneska... dneska už se jen posouvají hranice, protože kdyby lidi četli staré knihy, zjistili by, že kdejaká zvrácenost už tady byla. Důkazem je třeba Mnich (gotický román z 18. století).

Text příspěvku byl upraven 11.11.16 v 12:26

Kerol14
Kerol14 11.11.2016 v 14:19

Ahoj, neznáte někdo nějaké zajímavé postapokalyptické, nebo katastrofální knihy? Dík za různé tipy :)

zelena2
R.E.M.
Falquar
Falquar 12.11.2016 v 19:04

Nemá někdo tip na dobrou knihu (knihy :)), ve které by důležitou roli hráli potkani, krysy nebo myšky? Nechci nic naučného, jde mi o beletrii.
V současnosti vím už o těchto čtyřech, ty mi doporučovat nemusíte:
J. Herbert: trilogie Krysy
D. Keyes: Růže pro Algernon
A. Zaniewski: Potkan
I. Procházková: pohádková Myši patří do nebe

R.E.M.
R.E.M. 12.11.2016 v 19:11

Krysař
http://www.databazeknih.cz/knihy/krysar-2073

Text příspěvku byl upraven 12.11.16 v 19:14

Marthas
Marthas 12.11.2016 v 19:17

To Falquar: Znám jednu sérii od autora Michaela Hoeye http://www.databazeknih.cz/serie/dobrodruzstvi-hermuxe-tantamoqa-2304.
Jen nevím, zda jsi ji už nečetla.

Zdraví Marthas

Falquar
Falquar 12.11.2016 v 19:35

R.E.M.: A vida, já tušila, že mi něco vypadlo. I když teda v Krysaři se krysy vyskytovaly vážně jenom okrajově, to i ta nebohá myška Algernon dostala v Růži víc prostoru...

Marthas: No pane, hlodstvo! :D Vypadá to famózně - nečetla jsem, ale snad to v dohledné době napravím.

Moc vám oběma děkuji. :)

edit: Ještě jsem vyčmuchala Myší hlídku...

http://www.databazeknih.cz/knihy/mysi-hlidka-1-dil-mysi-hlidka-1-podzim-1152-297222

Text příspěvku byl upraven 12.11.16 v 19:37

Marthas
Marthas 12.11.2016 v 19:40

Falquar: Super:-) Ráda jsem pomohla a doufám, že se bude líbit, vím o ní protože jsem starší, kdysi jsem Hermuxe žrala, dokonce tak, že mám dva díly ze tří doma.
Myslím, že pokud nebudeš z malého města neměl by být problém to sehnat v knihovně.
Marthas

Koka


Vložit příspěvek