Greta Thunberg


PanPredseda
PanPredseda 25.06.2020 v 10:32

Některé ty strany jsou řekněme oficiální, mají podíl na vládnutí atd., jiné jsou na tom jinak.
Vy se domníváte, že Greta do toho šlápla novým stylem a že je to dobře. Já s Vaším názorem nemohu souhlasit. Tuším už začátkem 90. let se na scéně objevila mladá dívka, zapálená pro ekologii (na jméno si bohužel nevzpomenu). Tehdy se to ale neujalo tolik, jako dnes. Žádný fanatismus není dobrý.

bamba
bamba 25.06.2020 v 10:56

fanatizmus možno nie, ale je fajn že ústupom od parných strojov klesla spotreba veľrybieho tuku.

reader.007
reader.007 25.06.2020 v 11:25

ne že by to znamenalo, že velryby jsou zachráněny...

PanPredseda
PanPredseda 25.06.2020 v 11:38

Delfíni jsou naštěstí v pohodě: https://youtu.be/N_dUmDBfp6k

reader.007
reader.007 25.06.2020 v 12:11

No když to říká hálivůd, tak to bude jistě pravda

PanPredseda
PanPredseda 25.06.2020 v 12:14

Nejsem si jist, jestli má Dagls Edemz přezdívku Hálivůd.


reader.007
reader.007 25.06.2020 v 12:26

Douglas Adams sice ne, ale vy jste uvedl jako příklad filmové zpracování (a autor si na rozdíl od zvráceného Holýho lesa fonetické odplivnutí nezaslouží)

PanPredseda
PanPredseda 25.06.2020 v 12:47

Delfíni v knize nebyli? :-/

Eicherik
Eicherik 25.06.2020 v 19:05

Dudu: Také jsem fanouškem nesekané trávy. Oceňují to i moji hmyzí přátelé. :-)

reader.007
reader.007 25.06.2020 v 21:39

To netvrdím, ale příklad byla filmová upoutávka... no to je jedno... Každopádně když se to píše v populární sci-fi, Vám to stačí abyste se cítil líp?
Já se tedy obávám, že delfíni jsou ve stejném háji jako většina mořského světa. Docela bych jim tu možnost evakuace přála...

PanPredseda
PanPredseda 25.06.2020 v 22:32

N A D S Á Z K A

Dudu
Dudu 26.06.2020 v 12:22

Eicherik, správně, sekat max 2x za rok - a to kvůli tomu, že by se z louky po letech bez sekání stala zalesněná plocha, páč břízy a osiky/rychle rostoucí dřeviny/ se uchytí takřka všude a rostou jako z vody.

reader.007
reader.007 27.06.2020 v 01:56

Na břízy (a jiné nálety) nehudrat, prosím pěkně. Já mám náletů plnou zahradu a když slunce zažhne, jaký je ten stín zlatý ;-)

Dudu
Dudu 27.06.2020 v 11:07

Reader.007, to je správný přístup. Já mám podél potoka krásné vrby, které stíní malé tůňky.
Jenže teď se povodí Ohře rozhodlo dělat rekonstrukci koryta, takže přemýšlím, jak se k tomu postavit. Mně se to šutrování nelíbí - přijde mi to úplně tentoc.

Skallarix
Skallarix 27.06.2020 v 11:10

Sem tam zachráním nějaký stromek před sekáním na loukách. Ale brzy budu potřebovat větší balkon, abych měl kam dát všechny ty javory, habry, osiky, ....

reader.007
reader.007 27.06.2020 v 12:01

Dudu: rovnání a čištění potoka je mor, my ho máme sice taky vyložený šutrama, ale průtok není velký, takže ho úspěšně válcuje orobinec a jiný plevel, prostě kořenová čistička jedna radost. Nechápu co je to za mánii, posílat vodu co nejrychleji do Němec. Nedávno jsem musela na kole přejet jeden nejmenovaný ohavný kopec s hlavní silnicí a když jsem viděla co udělali za novou vodoteč podél silnice bylo mi do pláče. Ani jedna vsakovací jímka, všechno šup šup pryč, hlavně že les kolem už je skoro rezatej. Ještě že tu máme takový podíl listnáčů, jinak jsme do pár let jak měsíční krajina.

Skeeve: máš při procházkách osazovat meze. Jednou se tak třeba budeš procházet alejí s hrdostí autora ;-) Já jsem takhle oddistribuovala pár ořešáků co se nám vysemenili na zahradě a občas se chodím dívat jak se jim daří...

alekis
alekis 27.06.2020 v 12:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 27.06.2020 v 12:42

Inu, nejdříve nechám ty prcky poporůst, pak uvidím, kam s nim.

woodward
woodward 20.07.2020 v 19:39

Dokud se bude řešit ochrana životního prostředí na bázi nálepkování co je levej a pravej přístup, nevyřeší se nic. Bohužel leví i praví politici dobře znají své Pappenheimské. Stačí označit politicky nepohodlnou informaci nebo návrh jakéhosi řešení příslušnou etiketou (stačí jenom aby šlo o informaci či návrh pocházející od protivné strany) a votroublí voliči už vědí, co se od nich čeká. Nenechají na tom nitku suchou, votroubkové z opačného tábora se radostně přidají do pranice a místo aby se řešilo jak předcházet ničení životního prostředí, řeší se, jestli se spikli všichni pravičáci proti svaté matce zeměkouli nebo všichni levičáci proti trvalému růstu - buď navždy požehnán. Když se občas ozve někdo, kdo tomu fakt rozumí, není to nic platný, protože politizující hajzlíci si vždycky vyberou jen to, co se jim hodí, a jejich nadšení potroublí stoupenci, aniž by se obtěžovali seznámit se s názorem dotyčného experta, radostně papouškujou, co jim jejich guru nakuká.
Jak už jsem řekl, o tom, jestli Greta má nebo nemá pravdu, nevím nic. Ale podařilo se jí ty nabubřelý ksichty rozhodit. Pámbu zaplať!

kapr
woodward
woodward 28.09.2020 v 09:24

To je úžasný. Na stránkách, které se jmenují "Život v Česku" je fotka Grety ve věku dvou let. Pokud jsem to pochopil, jediným účelem je povzbudit čtenářův smysl pro tradiční českou závist (koukejte lidičky, jakej měla zlatej život!). Typické sdělení zlých pitomců jiným zlým pitomcům, s cílem utvrdit je v jejich zlobě i v jejich hlouposti.

Text příspěvku byl upraven 28.09.20 v 09:25

siena
siena 28.09.2020 v 09:52

Dívala jsem se, jako majitel stránek je zapsán pan Šindelář, novinář "společenských" rubrik. Takže obsah nemůže nijak "překvapit".

Eldar80
Eldar80 28.09.2020 v 16:22

woodward: Že je Greta spratek z prominentní rodiny se ví už dávno. Ta aféra s křeslama je taky stará. Jen to potvrzuje její pokrytectví.

woodward
woodward 28.09.2020 v 16:48

Jak se pozná spratek? A co znamená prominentní rodina? A proč by to mělo mít význam? (teda kromě zmíněné závisti?)

Eldar80
Eldar80 28.09.2020 v 17:04

Vždyť je to celé naprosto směšná fraška. Jediný účel je manipulace s veřejností. A to nejohavnější, že se jedná o manipulaci především s dětmi. S ochranou přírody to nijak nesouvisí. Jedná se pouze o protlačení takové politické agendy, ze které budou profitovat odpovídající zájmové skupiny. Jako bysme neměli vlastní solární barony. Dívenka vyrostla v luxusu a mluví o ukradeném dětství. To je hezké.



Vložit příspěvek