Greta Thunberg

DISKUZE » O autorech


alekis
alekis 29.09.2020 v 10:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 29.09.2020 v 10:30

PanPredseda: A kdo jinej (například) přemluví miliony človíčků, aby si přestali vozit zadek v autě jen kvůli pohodlí? Znám trumberu, kterej je schopen jet autem pro pět deka kafe do sámošky, kam by došel za deset minut pěšky. A jinýho, kterej se vypraví autem do hospody na pivní sešlost a buď přitáhne s sebou manželku, aby ho měl kdo odvézt domů, nebo žužlá dvě piva celej večer a stejně nakonec riskuje, že mu dají dejchnout. Dokud je ceny a daně nepřinutěj dělat to jinak, nenechají toho. Oba žijou ve městě s funkční veřejnou dopravou. Na občanské uvědomění bych nespoléhal.

Text příspěvku byl upraven 29.09.20 v 10:33

woodward
woodward 29.09.2020 v 10:36

alekis: Klídek, už mockrát jsem tu napsal, že lidi nejsou ani totálně zlí, ani úplně blbí. Ono se to vystříbří. Ovšem dokud budou politici podkuřovat blbcům a místo aby dělali svou práci budou plejtvat časem a energií na to, že je blbečkové znovu zvolej, nic podstatného se nezmění.

alekis
alekis 29.09.2020 v 10:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 29.09.2020 v 10:42

Ad woodward:
Přemluví? Domnívám se, že politici přemlouvají jen před volbami, aby lidi volili zrovna je. Co kdybyste použil přesnější termíny: zakáže, přikáže?
Nebude Vám vadit, když se Vás zeptám: Vlastníte nebo jste dříve vlastnil automobil či motocykl?

woodward
woodward 29.09.2020 v 10:52

PanPredseda: Nevlastním a nevlastnil. A to ani v době, kdy bych si to býval mohl dovolit. Stačilo poslouchat nekonečné debaty kolegů o pojistkách, pneumatikách, rozmrazování skel v zimě atd. Nemluvě o tom, že by mi bylo proti mysli pít bublavou vodu když mám chuť na pivo.


woodward
woodward 29.09.2020 v 10:54

alekis. já si nic nepředstavuju. ale lidstvo už se vymotalo ze všelijakých malérů. nejpíš se toho vystříbření už nedožiju, ale nijak mě to netrápí.

alekis
alekis 29.09.2020 v 11:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 29.09.2020 v 11:05

Ad woodward:
Díky za odpověď. A nejsou to jen pojistky, pneumatiky, skla... ale i volant, brzdy, spojka a plyn, válce, písty a rychlostní skříň... a tak dále: https://youtu.be/LcKdTeEklRA (hlavu a dejme tomu ventily nebo spíš vačku jsem řešil teď o víkendu)
Zaměstnání jste měl v docházkové vzdálenosti, nebo jste jezdil vlakem či autobusem?

Text příspěvku byl upraven 29.09.20 v 11:18

woodward
woodward 29.09.2020 v 11:29

Já měl mnoho zaměstnání v různých městech a zemích. Skoro vždycky jsem se dopravoval nějakou tou veřejnou dopravou. Jen jeden čas v jistém městečku u Frankfurtu jsem do práce chodil oknem na dvůr, protože jsem bydlel přímo u firmy. Asi nejdelší bylo dojíždění ze Zahradního města na ruzyňské letiště. Tam jsem jezdil osm let.

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 11:36

woodward: Oceňuji ten název "ruzyňské letiště". :-D

reader.007
reader.007 29.09.2020 v 11:37

alekis: nemůžu s tebou souhlasit, na rouškách není vůbec nic směšného. Už těch pár vlaštovek s hypoxií (kolabování v důsledku nedostatku kyslíku) hovoří za mnohé. Je to velmi důležitý způsob manipulace s veřejností a další z mnoha krůčků k nastupující totalitě. Už dnes mezi námi figuruje mnoho lidí, kteří vás dořvou že ten náhubek nemáte správně nasazen, i když existuje už nespočet studií o tom, že to jednoduše nefunguje, jenže "aby to vypadalo že se něco dělá", musíme je už nosit skoro všude.

Za další důležitý bod považuji výroky toho nově jmenovaného aparátčíka, že "příliš demokracie nám nyní škodí", nebo i jeho starší, že je třeba chránit děti i před vlastní matkou, pokud odmítne očkování. Takže nás a naše děti patrně čeká očkování narychlo uplácanou a neprověřenou vakcínou ať už dáme svolení nebo ne, jen proto, že máme nyní v rozhodovací pozici příslušníka profese, kde se neuposlechnutí rozkazu nepřipouští.
Navíc osobu, která sama schválila vakcínu způsobující rakovinové bujení - mluvím o očkování proti rakovině děl. čípku.

PanPredseda: Dudu má sice větší zkušenosti z profese a já to uznávám, ale já na vlastní oči vidím, co se děje v lesích a to není jen sanování nemocných stromů, to je plundrování celých pásem zdravých porostů, zatímco jiné, nemocné zůstávají stát. A to nemluvím o tom, jak strašná paseka víc než co jiného připomínající zorané pole po nich zůstává.
Ještě jedna perlička: Společnost z nejmenovaného svěřeneckého fondu, která provádí těžbu v největším měřítku vytěžené dříví prodává o 45-50 % dráž, než je stejné dříví převezené do Německa a prodávané tam. Na dotaz proč ho prodávají dráž byla odpověď: Co je mi do toho a že si ho mám teda koupit v Německu...

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 11:44

reader.007: Já si taky myslím, že roušky fungují. A přiznám se, že odmítači roušek mi přijdou směšní, stejně tak jako obava, že covid umožní nástup nové totality. U očkování bych byl opatrný. :-)

woodward
woodward 29.09.2020 v 11:47

eicherik: netuším, co je na tom k ocenění. tenkrát se to jmenovalo letiště Praha-Ruzyně. Bylo to na přelomu 70. a 80. let.

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 11:49

woodward: Byl to z mé strany jen nejapný žertík. :-)

reader.007
reader.007 29.09.2020 v 11:54

Eicherik: roušky by fungovaly při zachování určitých pravidel: nesmí zvlhnout, nesmí se jí nositel opakovaně dotýkat, natož ji nosit zmuchlanou v kapse/tašce, musí si ji nasazovat správným způsobem atp.
Zároveň to ale s sebou nese zdravotní komplikace spojené s vdechování vlastního vydýchaného vzduchu a to je pro tělo zátěž která ho zároveň oslabuje vůči infekčním chorobám.
Očkování vůči viru který mutuje je zrůdnost, protože to prostě fungovat nebude, i když kšeft to bude bezpochyby přímo pohádkový a proto se to taky děje.

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 11:59

reader.007: Souhlasím. Zároveň si myslím, že jakékoli zakrytí úst a nosu přenos covidu alespoň trochu snižuje. :-)

alekis
alekis 29.09.2020 v 11:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 29.09.2020 v 12:05

Ad reader.007:
S tou těžbou dřeva je to hlavně o tom, co za člověka ji má na starosti a také o lidech, kteří ji skutečně provádějí. I poctivý lesák může mít hlavu v pejru z toho, že na likvidaci kůrovcové kalamity má akorát nemehla, kterým by musel celý den stát za zády s bičem.
A to, co se může zdát na první pohled jako plundrování, může být ve skutečnosti hospodářské využívání lesa, a co si budeme povídat (či psát), hospodářsky využitelných lesů je u nás většina.
A pokud se týká ochrany dětí před rodiči: Nebude to o očkování, ale cca 10 let zpátky jsem šel do jednoho baru na pivo a dostal se na přednášku jakéhosi mladíka z Animal Liberation Front, podobně starého jako já. Naše názory se tak docela neshodovaly, na pár věcí jsem se ho zeptal a do škatulky fanatik jsem si ho definitivně zařadil poté, co mi řekl, že až bude mít děti, tak jim nedovolí jíst maso, ani kdyby ho prosily, že ho chtějí aspoň ochutnat.
Ad woodward:
Záležitosti, kdy jste potřeboval přepravit objemněší zavazadla či předměty, jste prosím řešil jak? (Ať už jde o činnosti méně časté jako je stěhování či obměna nábytku, nebo třeba o obyčejné: potřebuji udělat větší nákup a zároveň dopravit z pošty velký balík.) Jestli se vyptávám už příliš, tak mi klidně napište, že už nechcete odpovídat, abyste si nepřipadal jako u výslechu. To bych nerad.

reader.007
reader.007 29.09.2020 v 12:15

Mně nevadí nasadit si roušku když jdu do obchodu/do knihovny/na úřad, jedu hromadnou dopravou... kdekoliv kde se sejde hodně lidí. Jenže z představy že v tom sedím minimálně 6 hodin denně v kuse zadeklovaná a když se pokusím nadechnout mimo, dostanu seřváno od spolužáků nebo vyučujícího... z toho je mi jednoduše blbě.

Navíc když jsem na jaře byla s dcerou v nemocnici kvůli podezření na slepák, ani jeden zdravotník neměl roušku jinak než JEN přes pusu. Prostě nosu dovolili dýchat normálně, taky asi věděli proč, ne?

reader.007
reader.007 29.09.2020 v 12:22

PanPredseda: les je biotop, že je hospodářsky využívaný je sice jedna věc, ale jeho ochrana je věc prvořadá a koneckonců na to máme zákony, které by měly být dodržovány, což nejsou.
Na jednu stranu se tady začíná mluvit o zpoplatnění vstupu do lesa kvůli jejich ochraně, na druhou stranu se z lesů stávají tankodromy, které příroda zúrodní až za dalších několik desítek let (když jí do toho člověk konečně přestane zasahovat).

woodward
woodward 29.09.2020 v 12:22

PanPredseda: Jsem kluk z města. Takže když potřebuju cokoliv odvézt, jsou tu tramvaje, autobusy, metro, taxíky, stěhováci - prostě civilizace. Zaplatím, auto odsmrdí a o to, kde bude parkovat, kde do něj nalejou benzín, jaký pneumatiky se používaj v zimě nebo v létě, kolik stojí pojistka atd., se postará někdo jinej. Ne já.

alekis
alekis 29.09.2020 v 12:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 29.09.2020 v 12:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 29.09.2020 v 12:37

Vzpomínám na pana Prymulu, kdy na jaře říkal zásadně nepromořovat, pak říkal, že možná to byla chyba nepromořovat, načež teď raději nepromořovat - ovšem s možností pozdějšího promořování.



Vložit příspěvek