Vzhled stránek DK


Skallarix
Skallarix 10.10.2018 v 14:54

@Dan - Procenta nad obálkou jsou lepší. I umístění hvězd je zdařilejší....

smazenaryba
smazenaryba 10.10.2018 v 15:07

Určite lepšie

Nikolaoss
Nikolaoss 10.10.2018 v 15:42

Nad obálkou mnohem, mnohem lepší!

vladimir3043
vladimir3043 10.10.2018 v 15:50

Nad obálkou je to opravdu lepší a pod obálku dát ještě "upravit / doplnit", ať to není utopené v reklamách

lifeoptimist
lifeoptimist 10.10.2018 v 16:32

Také jsem pro tu druhou variantu nad obálkou - je to pro mě daleko lepší a přehlednější

R.E.M.
R.E.M. 10.10.2018 v 17:34

Hodnocení nad obálkou je mnohem lepší, stejně jako mezera mezi nimi. Takto barevný podklad hodnpcení méně ruší vzhled obálky.


buldozer5
buldozer5 10.10.2018 v 17:47

Dan: Kdybyste vzhled změnil podle tohoto návrhu, vůbec bych si nestěžoval! :)

raffi
raffi 10.10.2018 v 17:48

Hodnotenie nad obálku je lepšie, prehľadné a elegantné...

hannah2000
hannah2000 10.10.2018 v 17:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mimi55
mimi55 10.10.2018 v 18:03

Přiznám se, je to nezvyk. Hodnocení pod obálkou je utopené, ale to pro mě většinou není až tak důležité. Co nechápu, ty velké odkazy na koupit a koupit eknihu. Hlavně koupit eknihu, který mě hodí na alzu, kde tu knížku stejně nemají. Ale je mi jasné, reklama to platí.

Clary
Clary 10.10.2018 v 20:26

Návrh hodnocení nad obálkou, s přidáním mezery je mnohem lepší varianta! Je to přehlednější a vypadá to mnohem lépe. A souhlasím s názorem, že mi přijdou zbytečně velké odkazy na koupit a koupit eknihu, nemyslím si že tyto odkazy jsou až tak důležité ale to už je detail...

LordSnape
LordSnape 10.10.2018 v 21:30

Jo, nahoře nad obálkou je to hned přehlednější. :-)

Medunkavera
Medunkavera 10.10.2018 v 21:55

Čtu to až teď, se zpožděním dvaceti dnů a taky souhlasím s názorem baghira.

Každou změnu, ať už k lepšímu nebo horšímu, doprovázejí protesty. Člověk je tvor konzervativní. Já novému vzhledu rozumím a myslím, že je dobrý. Zvyk je železná košile, ale i ta se časem přizpůsobí.
[encyklopedie]

Text příspěvku byl upraven 11.10.18 v 10:27

siena
siena 12.10.2018 v 11:59

Měla bych jen jednu poznámku...rozklikla jsem jen dvě, tři knihy, ale díky nejnovějšímu zvětšení obálky, opět na anotaci zbylo místo v šířce cca 4 slov. Je to hodně úzký sloupek, dovolila bych si říct...

Text příspěvku byl upraven 12.10.18 v 12:03

Dan
Dan 12.10.2018 v 12:05

Jinak to bohužel udělat nelze, když jsem chtěl větší obálku. Nicméně nedávno jsem četl nějakou studii (a pokud si jí dobře pamatuji), tak nejlépe se čte když je na jednom řádku 52 znaků. I z toho důvodu jsou v novinách sloupečky :-)

siena
siena 12.10.2018 v 12:12

Doufám, že si závěry této studie nevezmou k srdci i nakladatelé...Na můj vkus jsou ty obálky zbytečně velké, řekla bych, že takový druhý extrém. Ale je mi jasné, že velikost se přizpůsobovala "procentům a počtu hodnocení"...

luculi
luculi 12.10.2018 v 13:05

po pravde me velikost obalky nezajima, kdyz neco hledam, vim jak vypada, klidne by mohla byt mensi, co me zajima je anotace a info ke knize...

Arturo.Bandini
Arturo.Bandini 12.10.2018 v 18:35

Hodnocení nad obálkou je výrazně lepší. Jen bych možná ještě přesunul počet hodnotících k pravému okraji, ať je mezi procentuálním hodnocením a zmíněným počtem (větší) mezera.

twigxi
twigxi 17.10.2018 v 16:27

To hodnocení (hvězdičky) nakonec nebude nad "Přidat do mých knih"?

kapr
kapr 18.10.2018 v 21:26

Čtu to s velkým zpožděním, takže spíše shrnuji:
Všechna hodnocení umístit tak, aby je uživatel mohl spatřit současně a přitom je automaticky porovnával. To kde jsou je už do jisté míry až druhotný problém.
Na jedno místo umístit stejným způsobem i autora, fotografii, pseudonym, občanské jméno včetně jména křestního, nikoliv pouhé iniciály.
Rozčiluje mne, když kliknu na celý text, a přibude jediné slovo, přinejlepším jediná věta, chtělo by to nastavit nějaké rozmezí, aby bylo možné se něčemu podobnému vyžadujícímu zbytečné klikání vyhnout.
Novinky na webu patří jednoznačně pod Novinky, pod kterými by je podle mého názoru hledalo 9 z 10 uživatelů. V okamžiku kdy tam je něco nového by se barva příslušné položky menu měla změnit tak, aby na zprávu - novinku upozornila. Mimochodem, už jsem si přímý odkaz vložil do Kdo jsem tak, abych je nemusel pořád vyhledávat přes Google.

https://www.databazeknih.cz/img/docas/tip.jpg ?
Jednoznačný souhlas. Reklamu, zvláště v tomto případě kdy jde o obrázek, zarovnat s horním okrajem obálky.

Možná připojit i samostatné hodnocení autora. Z toho by vyšlo porovnání mezi oběma hodnoceními.

Sjednotit koupit a koupit eknihu. Toto rozhodování přesunout až do dalšího kroku.

Ještě - rok 1.vydání originálu a rok 1.vydání v češtině nebo slovenštině považuji za podstatnější k telegrafickému zhodnocení a zda knihu chci přečíst, nežli náhodné vydání, které se zobrazilo při vyhledávání titulu.

Vedle názvu knihy bych dal do jedné linky všechna hodnocení. Vedle pseudonymu a jména autora včetně křestního bych dal komplexní hodnocení autora bez ohledu na právě zobrazovaný titul. ( hodnocení, pořadí v žebříčku, kolikrát v oblíbených)
Horní hranu reklamy bych zarovnal s horní hranou obálky - obálek.
Z obchodního hlediska by na prvním místě asi měla být obálka posledního vydání knihy v češtině nebo slovenštině. Pod ní by měla být obálka prvního vydání knihy v češtině nebo slovenštině. Úplně nakonec by pod nimi byla zobrazena obálka úplně prvního vydání knihy v originále.
Možná píši tentokrát poněkud nesoustavně a poněkud zmateně, ale tento příspěvek vznikal při postupném pročítání příspěvků ostatních uživatelů ve vlákně.
Ještě snad k barvě textu, při čtení na mnoha různých displejích často vnímám onu základní barvu DK téměř stejně jako různé černotmavošedé, takže mi onen rozdíl, který je v některých případech míněn asi jako určité zvýraznění, někdy zčásti, jindy zcela uniká.
Ještě, velice nerad se obracím na provozovatele. Snažím se neobtěžovat. Přesto, nebo právě proto bych uvítal možnost zaškrtnout u svého příspěvku okénko, kterým bych dal najevo, že bych stál o to, aby si můj příspěvek přečetl až bude mít na to někdy čas a náladu.

eraserhead
eraserhead 19.10.2018 v 10:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kurcatovium
kurcatovium 19.10.2018 v 19:02

Souhlasím s eraserheadem. Poslední dobou sem chodím méně a méně a od poslední změny už prakticky nemá smysl sem chodit vůbec. Přehlednost šla úplně do kopru.

Zdendin
Zdendin 19.10.2018 v 19:11

Souhlasím s eraserhead a kurcatovium. Je otřesné co na těchto stránkách dokáže jejich majitel spáchat. Na DK jsem skoro od založení a musím doplnit, že změny k totální nepřehlednosti a zhoršení těchto stránek se bohužel nedějí jen posledním rokem, ale pozvolna již více jak 6 let. Tohle je jen další hřebík do rakve. Už sem také moc nechodím, nemá to smysl. Na hlasy uživatelů se stejně ....

encyklopedie
encyklopedie 19.10.2018 v 19:38

eraserhead, kurcatovium, Zdendin .....poprve jsem nedal téhle databazi hlas do soutěže o lupu ..... nelíbí se mi co tu provádí pán velkomožný ..... třeba to obklíčební obálky nadhodnocením a podhvězdičkováním je totální kravina..... je zbytečné mu něco psát, živí ho reklama .....

elfos
elfos 19.10.2018 v 19:41

Hm. Nesouhlasím s eraserheadem, kurcatoviem a Zdendinem, mám pocit, že to vidí příliš černě. Navíc říkají SVŮJ NÁHLED, tedy co se jim líbí či nelíbí (což je v naprostém pořádku), takže forma kategorických prohlášení je to tak či tak (kurcatovium a Zdendin) je velmi zavádějící a nešťastná. Jo, a hodně tu toho přibylo a vylepšilo se právě díky hlasům uživatelů.

Danovi a Databázi knih velmi fandím, nic otřesného tu nevidím, a pokud jde o vzhled Databáze knih, z mnohého jsem nadšená, něco vnímám neutrálně (změnilo se to takhle, tak je to takhle, fajn) a párkrát jsem se k něčemu ozvala, co jsem si myslela, že by mohlo být jinak a lépe. Ale to kladné drtivě a absolutně převažuje. Mám Databázi knih ráda. Už roky.

Tolik můj náhled.



Vložit příspěvek