Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:27

Ne, vy se nedostanete do chci se koupit seznamu uživatele. Žádného. Vy sama si můžete v nastavení dát, že chcete, ať je to viditelné. Ale ne pro všechny. Ale jenom pro někoho, komu to dovolíte. Tak jsem to alespoň pochopila. Odklikla jsem křížek a čekala, co bude dál. Nic. Zkusím znovu.

kvetulef
kvetulef 12.03.2019 v 10:28

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:32

Já si pravidelně projíždím chci si koupit svých oblíbených. Protože nestíhám sledovat aktivity oblíbených. A teď mám po ptákach. Žádnej speciální odkaz po mě internet neflusnul :(

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 10:33

Můžete se poptat mé zákaznické základny, ale smůla: nebyla :-))
Ne, že bych nikdy neoslovila někoho, kdo třeba příspěvkem v diskuzi, nebo třeba i komentářem u knihy nepoptával knihy, ale v Chci si koupit jsem opravdu nelovila. Poptávky mají (tedy měly) větší relevanci a já sama mám Chci si koupit jako seznam na nákup knih někdy v budoucnu, ale nic co by hořelo, takže neskáču po první nabídce co se objeví v bazaru a tak jsem přistupovala i k ostatním...

Jinak jsem nejspíš úplně slepá, nebo mimořádně natvrdlá (to připouštím), ale já nikde žádnou možnost v nastavení týkající se sekce Chci se koupit nevidím
Tak oprava: už to mám... ale stejně je to směšný. Začíná to tu vypadat jak na Poště: změny nemusí být k lepšímu, ale hlavně že se něco děje.

Text příspěvku byl upraven 12.03.19 v 10:41

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:34

Nebo, počkat. Tím je myšleno to, co bylo už dřív u chci si koupit a posílal se mail jiným lidem. Odklikla jsem si to v nastavení. Mohl by na mě někdo kliknout, jestli se dostane teď do mého chci si koupit. Dík

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2019 v 10:37

Lenka.Vílka - klikla jsem, seznam Chci si koupit je viditelný.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:45

R.E.M.: děkuji moc. Jdu psát všem svým oblíbeným, ať si to taky odkliknou. Poslední co chci, je tady být v nějaké bublině, která je jenom pro mě a nikdo se do ní nedostane.

Já bych asi zvolila opačný postup, ale co už. Myslím, že bych udělala možnost zamknutí seznamu v nastavení. Ne, že bych všem uzamkla a potom jim řekla, že jestli to nechtěj, tak ať si to dají pryč, ale co už.

Ještě jednou děkuji za rychlou reakci.

Ale trvám si na svém. Zviditelnit Novinky na webu. Nebo ať novinky chodí do upozornění. Stejně jako přišlo upozornění, že se chystají změny.

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 10:50

K žádosti zviditelňování novinek se podepisuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:57

Reader.007: já to tady píšu v pravidelných intervalech. Jak si vzpomenu, ale určitě tak jednou za dva měsíce. A vždy, když je nějaká změna, které se lidi dozví vlastně náhodou. A potom vlastně po informacích píďí, když by si to v klidu mohli přečíst v Novinkách na webu. Tak snad si konečně někdo poklepe na čelo. Protože takhle důležitá funkce a není vidět? To je směšný... :(

Dan
Dan 12.03.2019 v 10:57

Novinky na webu jsou zde: Nápověda - O webu

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 11:00

Dan: Uf, alespoň tak. Dík :)
Sice by je tam normální člověk nehledal, ale...
Místo dole, kde byly dřív bylo lepší. Dávalo tam smysl...

Text příspěvku byl upraven 12.03.19 v 11:02

tsal
tsal 12.03.2019 v 11:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 11:08

Já bych to teda raději viděla mezi novinkami v liště, třeba jako další záložku, ale budiž... třeba to nezapomenu

Raksa.A
Raksa.A 12.03.2019 v 12:35

Víte co? Já bych uvítala, kdyby se do bazaru vrátila poptávka. Potřebuju zredukovat knihovnu, ale nejsem žádný překupník ani prodavač z povolání. Víc jsem prodávala jen když jsem syslila na štěně. V poptávce jsem koukla - hele, někdo hledá knížku, kterou mám a oželím, dohodnu se a prodám.
To je teď v háji...

siena
siena 12.03.2019 v 12:38

No, v Novinkách na liště jsou již delší dobu i recenze a blogy, všechny recenze a blogy. Takže také ne úplně intuitivní místo na vyhledávání, proto asi nepřekvapí, že novinky jsou v Nápovědě:)

Koka
Koka 12.03.2019 v 12:55

Jsem jednou z těch, které nejenže dostávaly nabídku typu "Vidím, že v rubrice Chci si koupit máte tu a tu knihu, tak vám ji nabízím ...", ale sama jsem takové nabídky mnoha lidem zaslala.
Pokud tedy někdo z nich - místo aby mě odmítavě odpověděl - si raději stěžoval u Dana na nedovolené obtěžování, tak takovým lidem vzkazuji, že v mých očích jsou pouze pokrytečtí kverulanti a lépe by jim bylo v nějakém jiném - pouze jednosměrném - provozu, než na webu, který umožňuje, aby jeden uživatel reagoval na druhého A Danovi se velice divím, že právě takovýmto lidem "jde na ruku".
Když je těm stěžovatelům tento veřejný prostor dost dobrý na to, aby z něj těžili informace, nápady, podněty, používali jej jako technickou pomůcku pro systémové zpracování svých knihoven a bazarových nabídek a pod. a pod., tak by mohli a měli snést i tu "interaktivní" stránku věci a nedělat ze sebe nedotknutelné naboby.

Já také někdy špatně snáším, že mými komentáři se inspirují i lidé v mých očích nehodní; také těžce nesu, že za své komentáře občas dostávám palce i od lidí, od nichž to - vzhledem k jejich špinavým, nepřijatelným názorům - považuji spíše za osobní potupu, než ocenění, také mě to obtěžuje. Ale nikdy by mi nenapadlo si u Dana na to stěžovat a žádat jej o nápravu. Nebo mohu? Také provede technické úpravy DK, jen aby si mé příspěvky mohli číst jenom ti, které sama vyberu? Bude tady pro každý vzájemný kontakt a interaktivní komunikaci zakaždé potřeba udělat "výběrové řízení" a vybírat si, kdo smí a kdo nesmí na má veřejná prezentovaná (!) slova reagovat?
To už není úpadek DK, vnímám to spíše jako popírání jejich základních kamenů, na nichž byla vybudována.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 12.03.2019 v 15:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 16:00

Když už je tady potřeba za každou cenu něco měnit, možná by se "webupán" mohl spíš zamyslet, jak to udělat, abychom si mohli dát do přečtených samotné povídky a ne jen celé knihy.

siena
siena 12.03.2019 v 16:14

A když už je řeč o povídkách, zkusím nadhodit opět otázku sebraných spisů. Tedy divadelních her a románů, které tu buď nemohou být, nebo jsou vložené jako právě zmíněné povídky...Takový profil H. Ibsena mluví za vše...

Skallarix
Skallarix 12.03.2019 v 16:25

Bohové.... Vždyť to není nic hrozného. Ten kdo chce, aby jeho seznam "chci si koupit" zůstal stále veřejným, může si tak nastavit pouhými !! -pěti- kliky myší !! (včetně uložení nastavení)... A je to volba každého jednotlivce, jestli tak chce, či nikoliv. Netřeba si rvát vlasy. Mně osobně je to jedno - pokud ho někdo vidí, ať vidí, ale je to spíše seznam pro mě, abych "nezapomněl". Když o knihu stojím "aktuálně" (či jak to říci), zadám poptávku zdarma a jednoduše (opět pár kliků myší) do bazaru. Ano, občas jsou tu na DK změny trochu ... zvláštní, přinejmenším, ale v tomto ohledu nevidím nic tak strašného.

Text příspěvku byl upraven 12.03.19 v 16:26

siena
siena 12.03.2019 v 16:29

Jinak tu ale bylo, dle mého, nakousnuto zajímavé téma...Za to, že DK je zatím neplacenou stránkou, jsou tu reklamy, různé PR články apod. S tímto je myslím každý smířen a srozuměn. Ale mělo by mi být až tak nepříjemné, že si stěžuji, to, že mi občas, předpokládám, přistane v poště zpráva s nabídkou knihy, dle mého nějakého seznamu? Za to, že mohu "využívat" všech možných tématických vláken, seznamů, apod, jak o tom píše Koka?
A prosím, nemyslím to nijak konfrontačně....

Text příspěvku byl upraven 12.03.19 v 16:43

Koka
Koka 12.03.2019 v 17:24

Zajímavé (ale vlastně asi zákonité) je, že nikdo, vůbec nikdo z těch, co si stěžovali u Dana a kvůli kterým tedy Dan udělal tu technickou úpravu "na zakázku", se v této diskuzi nevysloví a neobohatí ji svým názorem. Což mi jen potvrzuje názor, že jde lidi se zálibou v zákulisných intrikách a přítmí. A takovým se zde vyhoví!

LordSnape
LordSnape 13.03.2019 v 12:20

Tak pokud je možnost to zas vypnout, aby to viděli i mí přátelé třeba, tak s tím problém nemám. Horší by bylo, kdyby šlo o změnu trvalou.

reader.007
reader.007 13.03.2019 v 12:26

vypnutí samo o sobě neřeší vůbec nic, v profilu knihy to stejně zůstává neaktivní.

siena
siena 13.03.2019 v 12:28

Otázka je, proč to v profilu té knihy vůbec zůstalo...



Vložit příspěvek