Pár nápadů na vylepšení webu

siena12.03.2019 v 12:38

No, v Novinkách na liště jsou již delší dobu i recenze a blogy, všechny recenze a blogy. Takže také ne úplně intuitivní místo na vyhledávání, proto asi nepřekvapí, že novinky jsou v Nápovědě:)

Koka12.03.2019 v 12:55

Jsem jednou z těch, které nejenže dostávaly nabídku typu "Vidím, že v rubrice Chci si koupit máte tu a tu knihu, tak vám ji nabízím ...", ale sama jsem takové nabídky mnoha lidem zaslala.
Pokud tedy někdo z nich - místo aby mě odmítavě odpověděl - si raději stěžoval u Dana na nedovolené obtěžování, tak takovým lidem vzkazuji, že v mých očích jsou pouze pokrytečtí kverulanti a lépe by jim bylo v nějakém jiném - pouze jednosměrném - provozu, než na webu, který umožňuje, aby jeden uživatel reagoval na druhého A Danovi se velice divím, že právě takovýmto lidem "jde na ruku".
Když je těm stěžovatelům tento veřejný prostor dost dobrý na to, aby z něj těžili informace, nápady, podněty, používali jej jako technickou pomůcku pro systémové zpracování svých knihoven a bazarových nabídek a pod. a pod., tak by mohli a měli snést i tu "interaktivní" stránku věci a nedělat ze sebe nedotknutelné naboby.

Já také někdy špatně snáším, že mými komentáři se inspirují i lidé v mých očích nehodní; také těžce nesu, že za své komentáře občas dostávám palce i od lidí, od nichž to - vzhledem k jejich špinavým, nepřijatelným názorům - považuji spíše za osobní potupu, než ocenění, také mě to obtěžuje. Ale nikdy by mi nenapadlo si u Dana na to stěžovat a žádat jej o nápravu. Nebo mohu? Také provede technické úpravy DK, jen aby si mé příspěvky mohli číst jenom ti, které sama vyberu? Bude tady pro každý vzájemný kontakt a interaktivní komunikaci zakaždé potřeba udělat "výběrové řízení" a vybírat si, kdo smí a kdo nesmí na má veřejná prezentovaná (!) slova reagovat?
To už není úpadek DK, vnímám to spíše jako popírání jejich základních kamenů, na nichž byla vybudována.

Hanka_Bohmova12.03.2019 v 15:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.00712.03.2019 v 16:00

Když už je tady potřeba za každou cenu něco měnit, možná by se "webupán" mohl spíš zamyslet, jak to udělat, abychom si mohli dát do přečtených samotné povídky a ne jen celé knihy.

siena12.03.2019 v 16:14

A když už je řeč o povídkách, zkusím nadhodit opět otázku sebraných spisů. Tedy divadelních her a románů, které tu buď nemohou být, nebo jsou vložené jako právě zmíněné povídky...Takový profil H. Ibsena mluví za vše...

Skeeve12.03.2019 v 16:25

Bohové.... Vždyť to není nic hrozného. Ten kdo chce, aby jeho seznam "chci si koupit" zůstal stále veřejným, může si tak nastavit pouhými !! -pěti- kliky myší !! (včetně uložení nastavení)... A je to volba každého jednotlivce, jestli tak chce, či nikoliv. Netřeba si rvát vlasy. Mně osobně je to jedno - pokud ho někdo vidí, ať vidí, ale je to spíše seznam pro mě, abych "nezapomněl". Když o knihu stojím "aktuálně" (či jak to říci), zadám poptávku zdarma a jednoduše (opět pár kliků myší) do bazaru. Ano, občas jsou tu na DK změny trochu ... zvláštní, přinejmenším, ale v tomto ohledu nevidím nic tak strašného.

Text příspěvku byl upraven 12.03.2019 v 16:26


siena12.03.2019 v 16:29

Jinak tu ale bylo, dle mého, nakousnuto zajímavé téma...Za to, že DK je zatím neplacenou stránkou, jsou tu reklamy, různé PR články apod. S tímto je myslím každý smířen a srozuměn. Ale mělo by mi být až tak nepříjemné, že si stěžuji, to, že mi občas, předpokládám, přistane v poště zpráva s nabídkou knihy, dle mého nějakého seznamu? Za to, že mohu "využívat" všech možných tématických vláken, seznamů, apod, jak o tom píše Koka?
A prosím, nemyslím to nijak konfrontačně....

Text příspěvku byl upraven 12.03.2019 v 16:43

Koka12.03.2019 v 17:24

Zajímavé (ale vlastně asi zákonité) je, že nikdo, vůbec nikdo z těch, co si stěžovali u Dana a kvůli kterým tedy Dan udělal tu technickou úpravu "na zakázku", se v této diskuzi nevysloví a neobohatí ji svým názorem. Což mi jen potvrzuje názor, že jde lidi se zálibou v zákulisných intrikách a přítmí. A takovým se zde vyhoví!

LordSnape13.03.2019 v 12:20

Tak pokud je možnost to zas vypnout, aby to viděli i mí přátelé třeba, tak s tím problém nemám. Horší by bylo, kdyby šlo o změnu trvalou.

reader.00713.03.2019 v 12:26

vypnutí samo o sobě neřeší vůbec nic, v profilu knihy to stejně zůstává neaktivní.

siena13.03.2019 v 12:28

Otázka je, proč to v profilu té knihy vůbec zůstalo...

LordSnape13.03.2019 v 12:30

Nj, v profilu knihy to nejde... To je jakože dost na pytel.

reader.00713.03.2019 v 12:36

Ale můžeme trávit šťastné a dlouhé hodiny tím, že si budeme prolézat profily všech místních uživatelů a koukat jestli oni ano/ne. Jak pravila siena: když to nějakým lidem tak vadilo, proč by si seznam vytvářeli? Mohli jej udělat jednoduše jako "Soukromý seznam" s názvem Chci si koupit, ten totiž splňuje přesně stejné parametry.

Anebo je to jen jedna z hloupých výmluv, proč tady na webu měnit funkční. Koneckonců se provozovatel vyjádřil a byl za to i oceněn, že tohle je jeho "One man dílo", tak co mu do toho krafem?

siena13.03.2019 v 12:49

Paradoxem je,reader.007, že do těch soukromých seznamů, se ostatní uživatelé dostanou, tam možnost zablokovat si, není. Logiku nejspíš netřeba hledat.
Jak si napsala včera, také mi za tu celou dobu, co jsem zaregistrovaná, přišly, jestli osm-deset nabídek? Shodou okolností, poslední minulý týden, a jsem tomu ráda. Těžko je mi tedy věřit, že by byly takovým problémem, že se musel řešit tímto zablokováním. Vzpomněla jsem si, a není tomu tak dlouho, jak padl dokonce návrh, propojit Knihovnu z Bazarem...

LordSnape13.03.2019 v 12:56

Z podobných změn jsem už letos nehlasoval pro DK v Lupě...

reader.00713.03.2019 v 13:31

Lupa... je zajímavé že o tom mluvíš. Já jsem si totiž, čistě ze zájmu, pustila záznam, protože mne zajímalo, jestli bude oceněnému stát za to, poděkovat minimálně partě moderátorů, která mu web postavila na nohy a udělal z něj funkční nástroj. Odpověď z ní NE.
Situace ne nepodobná příběhu, kdy 3 řemeslníci stvořili pannu: řezbář ji vyřezal, krejčí ošatil a ten třetí naučil mluvit/vdechl jí život. Jenže tady s alternativním koncem.

Text příspěvku byl upraven 13.03.2019 v 13:31

LordSnape13.03.2019 v 14:21

Bude mě ta hláška s poptávkovým inzerátem otravovat pokaždý, když si dám nějakou knih do "chci si koupit"??? Protože bych asi radši byl, aby mě jednou za čas někdo oslovil s nabídkou, než tohle pokaždý mazat...

reader.00713.03.2019 v 14:29

nebude když si upomínky vypneš

siena13.03.2019 v 14:33

A vypnu kde? Protože jsem tuto možnost v Nastavení nenašla. ..Nově se totiž do Upozornění, Ostatní vloží nabídka poptávkového inzerátu na knihu, kterou jsem si přidala do seznamu Chci si koupit...Tos měl taky, LordeS, na mysli?

Text příspěvku byl upraven 13.03.2019 v 14:36

LordSnape13.03.2019 v 14:42

Mně nepřišel email, ale aut. upozornění v sekci ostatní... Ano, tohle měla na mysli i siena.

vezír13.03.2019 v 14:52

zkoušel jsem a upozornění jen poprvý takže není potřeba panika,,, dává to i rozum že pokaždý by to každýho otravovalo

LordSnape13.03.2019 v 14:54

No proto.

siena13.03.2019 v 17:26

vezir, jak "jen poprvý"? Zkusila jsem nyní vložit tři knihy a měla jsem tři upozornění v Ostatní. Zkrátka, upozornění se objeví vždy, když do seznamu přidám knihu. To snad stačí na to, aby otrávilo zbytečné mazání. A nevidím rozdíl mezi touto nevyžádanou zprávou a tou, kterou by mi poslal případný kupující. Vlastně v tom druhém případě bych mohla mít alespoň tu knihu!

Možná bych mohla zkusit napsat zprávu, stížnost, že mne to obtěžuje, že bych potřebovala zablokovat:-)

Začíná mi to tu připomínat dobrý cirkus...v době, kdy jsem psala svůj komentář, upozornění "fungovalo", nyní již ne?

Text příspěvku byl upraven 13.03.2019 v 18:25

Lenka.Vílka13.03.2019 v 19:21

Popojedu do jiného tématu...

Ebooky. Víte, co mi vadí? U papírové knihy je isbn div ne nejdůležitější věc. Proč tomu není i u ebooku? Současný stav je, že jsou formáty a isbn zvlášť. Za mě by byl ideální stav, kdyby tam byla kolonka jako u klasického isbn. K formátu by se dopsalo isbn a potom by v přehledu bylo isbn a za ním závorce formát. Nebo každý formátby měl svůj vlastní řádek a tam isbn. Takhle je to nepřehledné a dosti degraduje ebooky (a že se bude muset najet kurzorem níž je blbsot, stejně to musíte už teď rozklilnout, protože při míň informacích nevidíte ani formáty,.pokud tedy nejste v přehledu vydání). Hlavně by se snáz doplňovalo, pokud by někdo někde třeba chybějí isbn určitého formátu dohledat...a to ani nezmiňuji, pokud knihu vydají dvě vydavatelství ve spolupráci. Doplňovala jsem tedy isbn do celkového počtu šest, každý formát dvě isbn. Fakt z toho nelze poznat, co je k jakému formátu, natož vydavatelství (ale těch vychází málo, takže to jenom takový okraj).

A formáty? Co je sakra azw? Kniha se převážně jede ve třech formátech: mobi, epub, pdf. A momentálně je i pdf pro čtečky (pdf2), takže trochu zastaralé, chtělo by to update. Když nic, tak alespoň takhle. Potom je situace, kdy má kniha zakliknute tři formáty, ale čtyři isbn, protože prostě není co zakliknout, dost vtipná. A v profilu knihy navíc vypadá vážně blbě, když formáty nejsou vedle isbn oněch formátů. Jsou mezi nimi další údaje o knize.

To je jenom takový návrh (sem tady správně, jupí). Že když už tady jsou i ty ebooky, tak proč se k nim chovat jako k něčemu míň :( a neudělat to příjemnější :)

Lenka.Vílka13.03.2019 v 20:34

Děkuji za rychlou reakci ohledně ebooku alespoň (zatím?...) v částečně verzi mého návrhu (velkého přání). Dík :)Vložit příspěvek