Pár nápadů na vylepšení webu

MartinezZ04.02.2019 v 09:34

Námět 1)

- Pokud je kniha už v DB, ale její vydání je teprve plánováno, rád bych si zatrhl, abych byl v notifikaci upozorněn, jakmile nastane nastavené datum vydání knihy.

Námět 2)

- Uvítal bych také možnost, nechat se notifikací upozornit na nějakou aktivitu v bazaru dané knihy - na vystavenou poptávku i vystavenou nabídku.

Koka05.02.2019 v 10:29

Upozorňuji na jeden technický nedostatek a ilustruji to na příkladu knihy Cesta:
https://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/cesta-18?odb=1
- vedle komentářů je vpravo i rubrika Podobné knihy. Rubrika není nijak roklikávací a pod nadpisem je uvedeno 8 knih, které čtenáři přiřadili jako podobné. Když však chci přiřadit další podobnou knihu a otevřu si okno Upravit / doplnit údaje - podobné knihy, tak se mi najednou ukáže, že těch podobných knih přiřazených k Cestě není pouze 8, ale už 11. Jenomže devátá, desátá a jednednáctá není u samotné knihy, vpravo od komentářů, vidět, najdu je, jenom pokud bych chtěla dělat úpravy.
Přimlouvám se tedy, aby rubrika Podobné knihy byla aktivní - rozklikávací, neboť některé příběhy mají tolik podobných zpracování, že jejich výčet se do vymezeného sloupce ani nevejde.

siena05.02.2019 v 13:11

To by tedy chtělo pořešit...

Dominator.0006.02.2019 v 12:58

@voshi: Google+ byla jen sluzba, kterou Google poskytoval. Prihlasovani je pres Google, nikoli pres Google+, takze ano, prihlasovani bude samorejme mozne.

R.E.M.08.02.2019 v 10:49

Plánuje se zefektivnění Knihotéky? Když se přidaly do Knihotéky možnosti Přidat do čtenářské výzvy, Bazar atd. bylo by možné přidat i možnost úprav data koupě nebo pořízení knihy? Stačil by rok pořízení + možnost 0000.

HankaHail09.02.2019 v 12:54

Dobrý den, nešlo by prosím zařídit aby se knihy daly vyhledávat více než podle jednoho štítku?


siena09.02.2019 v 18:30

HankaHail, děkuji za připomenutí nápadu, který se tu objevuje již několik let. Možná...A možná by se mohlo i kombinovat se žánry...

Text příspěvku byl upraven 09.02.2019 v 18:39

Lenka.Vílka12.02.2019 v 11:44

Nedávno zde někdo děkoval za super věc. Že jsou i statistiky u autora. Zajímalo by mě, jak se to dozvěděl. Asi si toho všimnul u autora, ne u Novinky na webu. Prosím o jejich vrácení na nějaké důstojné místo. Je to aktivní část databáze. Přesto se k ní dostanu jenom takhle: google...zadám "novinky na webu databáze knih"...jsem tam.
Prochu na hlavu :(

Lenka.Vílka12.02.2019 v 11:53

Před týdnem jsem přidávala Zajímavost. A to jsem koukala, co všechno dalšího tam nebylo! Týká se to hlavně adaptací a informací k ním postupně vypouštěných. Protože potom tam zůstanou viset fakt blbosti. Prosím o možnost správy mých Zajímavostí stejných způsobem jako vložených knih. Jak si mám pamatovat, kam jsem co napsala? Takhle budu mít lepší přehled a budu moct upravovat a opravovat.
Zajimavosti moc lidí nepoužívá a je to škoda.
Navíc psaní Zajímavostí je v následném zobrazení příšerné. Nejde tam vložit živý odkaz (csfd, youtube) a enter tabulka nezná. Prostě se to chumluje za sebe. Škoda, možná by se to využívalo víc.

Lenka.Vílka17.02.2019 v 13:47

A je to tady. Jak jsem se dozvěděla, že jdou palcovat příspěvky v diskuzi? Že jsem dostala palec a čumim na to jako dement na lízatko, protože já tu knihu nečetla. Ale psala jsem do diskuse. O té novince jsem se nedozvěděla z novinek na webu (viz můj příspěvek z 12.2). Prosím opět o jejich důstojné umístění. Ať je to k něčemu, když už to tady je! Dík.

Text příspěvku byl upraven 17.02.2019 v 13:47

kapr19.02.2019 v 06:48

Lenka.Vílka

Já mám v "Kdo jsem" téměř na začátku interní odkazy.

1a href="https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu"2___N_O_V_I_N_K_Y___N_A___W_E_B_U___konsorcia W3C1/a2

Namísto 1 je tam začátek (zde zakázané) ostré závorky, tedy "je menší než" a
namísto 2 je tam konec ostré závorky, tedy "je větší než".

Podle vzoru na: http://htmlguru.cz/zaklady-vlozeni-odkazu.html

kapr19.02.2019 v 07:03

Velkým pokrokem by byla možnost si v žebříčcích zobrazit i další místa u knih, autorů, i čtenářské výzvy. Pouhý náhled několika desítek prvních míst totiž vždy bude ovlivněn a tedy znehodnocen právě panující módou, a skutečně zajímavé položky by bylo možno nacházet až na dalších stovkách míst. Zaregistroval jsem tam i informaci, že žebříček uživatelů je generován každou hodinu nově. Myslím si, že taková aktuálnost je snad až přehnaná, možná by bohatě stačila aktualizace jednou za měsíc, s možností náhledu na stavy předchozí. Týden bych pokládal za rozumný střed.

kapr19.02.2019 v 19:25

Jinak si myslím, že asi jediné vhodné místo pro Novinky na webu by bylo mezi Novinkami, a to hned na 1.místě tak, aby se každý příchozí mohl rychle zorientovat. Za současné situace se s některými novinkami seznamuji v některých případech třeba až za dva měsíce po jejich realizaci, a upozorněn na ně bývám nejčastěji čtením diskuzí. Samozřejmě by se zobrazovala z novinek jen ta poslední, a za ní by těsně následoval odkaz na Archiv novinek na webu, kde by bylo možné se seznámit s předcházejícím vývojem.

Koka19.02.2019 v 19:29

Je pomalu konec února a na liště u rubriky Výzva pořád svítí zelený poutač "nové". Přimlouvala bych se za to, aby barevně a slovem nové, bylo označováno to, co je opravdu nové, zejména různé nenápadně zaváděné nové novinky.

siena20.02.2019 v 09:50

kapr, ona rubrika Novinky na liště, obsahuje kromě Novinek i Recenze a Blogy, a to všechny Novinky, Recenze a Blogy. Takže je otázkou, zda-li by pod ní, když nebude upozorněn, někdo ty opravdové novinky všeho druhu hledal...

Text příspěvku byl upraven 20.02.2019 v 09:51

bulat27.02.2019 v 21:06

Dobrý večer. Rád by som sa spýtal autorov webu, prečo v kritériách usporiadania kníh zmizlo najvyššie hodnotenie a miesto neho bolo zaradené zoraďovanie kníh podľa najpočetnejšieho hodnotenia? Napríklad keď si chcem utriediť knihy určitého vydavateľstva, tak mi to vyhodí najmasovejšie knihy, to ale povie o kvalite daného titulu málo. Nestálo by za zváženie ponechať obe možnosti?

fan_tomas28.02.2019 v 07:46

Zdravím tvůrce webu. Něco na vylepšení, když už je tu možnost stažení knihy v elektronické podobě, co dát vždy k danému titulu co jde stáhnout "políčko" Stáhnout e-knihu? Takhle člověk musí složitě hledat v seznamu volně stažitelných knih. Díky a omlouvám se, zda už tu takový dotaz byl. To.

Lenka.Vílka01.03.2019 v 15:56

Chápu, že moderátor může jiné věci než klasický uživatel. Ale za mě je sprosté, když sám moderátor vkládá knihy bez isbn a ani není schopen přidat zdroj (když má třeba vyjít za měsíc), když na té stránce musí být, aby se dostal k těm informacím. Mě by taková kniha vložit nešla. A u toho konkrétního moderátora to není poprvé. Jasně, nejsem megera, tak zdroj doplním. Ale jak to má působit na ostatní normální uživatele? Že mohou vklákat vložené knihy a stačí jenom základní údaji, aby to šlo uložit s tím, že nějaký dobrák všechno doplní? Jo, přesně tak to působí. A to fakt není dobrej signál... :(

Text příspěvku byl upraven 01.03.2019 v 16:05

Lukasitch05.03.2019 v 16:58

Zdravím. Nejspíš to tu zapadne a píši tedy zbytečně, ale... Osobně bych ocenil možnost práce, aspoň nějaké základní, s knižními sériemi. Ne je pouze rozkliknout, ale také bych chtěl mít možnost vložit sérii např. do oblíbených nebo do "rozečtených", kde by byla možnost notifikace v případě, že vyjde další díl rozečtené série.
V souvislosti s tím by se mi líbilo, kdyby bylo možno nastavit si oznámení o přidání nové knihy oblíbeného autora do databáze, ale ne na mail, jak je to dosud, nýbrž zde na databázi buď formou notifikace, nebo rovnou zprávičky.

Monnyska08.03.2019 v 23:12

Dobrý den přátelé, dnes jsem zjistila, že autor, od kterého jsem četla jednu jistou knihu je již po smrti.. už rok. Hodně mě to zasáhlo, protože jsem to vůbec netušila. Napadlo mě, že by na hlavní stránce webu mohla být každý den poznámka k výročí narození nebo výročí úmrtí spisovatelů.. někoho by to mohlo přivést k novým knihám a myslím, že by nás to všechny obohatilo... Já bych to rozhodně uvítala a myslím, že bych nebyla jediná :) popřemýšlejte o tom :)

Monnyska09.03.2019 v 09:47

reader.007 moc děkuji :)

kapr11.03.2019 v 09:00

Zase jednou po dlouhé době jsem zavítal do bazaru. Povšiml jsem si, že není možné si nabízené knihy seřadit podle ceny. Mám takový pocit, že to snad v minulosti bylo možné, ale mohu si to asi plést i s tím jak prakticky denodenně procházím nabídky antikvariátů. Velmi dobře vím, že poklad je pravidelně možné získat za hubičku, a šunt za majlant. Jde o jednu ze základních voleb, na kterou narazíte při návštěvě snad kteréhokoliv eshopu. Já používám obě nastavení, jak setřídění od nejlevnější položky, tak setřídění od nejdražší položky. Oba výsledky porovnávám. Někdy ta nejdražší položka může být nejvýhodnější vzhledem k tomu co je v ní zahrnuto, a v jaké kvalitě, v jakém stavu.
Každopádně je to vždycky to první co při návštěvě každého eshopu nastavuji. Protože pod cenami nula, jedna, nebo dvě se skrývají položky, které již, nebo momentálně nejsou v nabídce, případně protistrana čeká na ceny navrhované zájemci a nechce vlastní návrh uvést, tak zpravidla uvádím nějaké minimum, třeba 5, nebo 10 korun. Protože mám určité limity, které nutně můj zájem omezují, často uvádím i maximum, obvykle 99, nebo 999.
O možnost zobrazit si nabídku bazaru v obou těchto setříděních, a nejlépe i s možnostmi nastavení vlastního minima a maxima bych velice stál.

reader.00712.03.2019 v 09:53

Tak to je to vylepšení bazaru Dane? To, že znemožníš přístup do sekce "Chci si koupit"? Deaktivováním funkcí které jsi sám zavedl si určitě získáš mnoho kladných ohlasů...

Text příspěvku byl upraven 12.03.2019 v 09:57

kvetulef12.03.2019 v 10:08

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.Vložit příspěvek