Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2019 v 16:00

Možná kdyby diskuze u knih využívalo víc lidí (kromě přesunutých věcí, které nepatří do komentářů), tak by k tomuto přesunu nedošlo. Na druhou stranu, když to teď bude víc na očích, snad víc lidí využije diskuze u knih. A jako vždy, za pár dní se dá jako vždy zvyknout na každou změnu ;)
Za mě dík

Teď už jenom zapracovat na povídkách. Aby se i příspěvky k nim zobrazovaly v aktivitách oblíbených uživatelů.

A možnost správy a přehledu uživatelem vložených Zajímavostí na profilu jako vložených knih a autorů.

K ráji na zemi ještě trochu chybí, ale my se tam jednou dostaneme ;)

Text příspěvku byl upraven 24.01.19 v 16:01

reader.007
reader.007 24.01.2019 v 16:02

já se fakt nedivím, že to tu poslední dobou tak "žije"

siena
siena 24.01.2019 v 16:11

Tak, před změnou, se rozklikla rubrika Nové komentáře, nyní se rozkliknou Diskuze...více na očích?!? A větší jejich využítí? Bez toho prvotního komentáře?!?
A prosím, Lenka.Vílka, dnes jste reagovala první vy na mne, takže si své obvyklé poznámky, prupovídky, nechte od cesty...
Ale ano, máte pravdu, zvyknout si dá na ledacos.

Text příspěvku byl upraven 24.01.19 v 16:14

siena
siena 24.01.2019 v 16:17

reader.007, opravdu žije...než jsem dopsala poslední komentář, další úprava Diskuze...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2019 v 16:21

Upozornění všem, kteří navštěvuji diskuze:

Když na vás reaguji, oslovim vás na začátku příspěvku vaší přezdívkou. Pokud žádné označení nepoužiji, píšu komentář všem do diskuze a vyjadřuji svůj názor na danou věc. Takhle to má asi každý v diskuzi.

Nikdo mi nebude zakazovat psát komentáře do diskuze, protože si myslí, že reaguji na něj (viz první odstavec).

Text příspěvku byl upraven 24.01.19 v 16:21

siena
siena 24.01.2019 v 16:27

Lenka.Vílka, já vím, že je to zcela zbytečné, přesto...Já nezakazuju nikomu psát nějaké komentáře. Pouze jsem poprosila, slušně poprosila, dle nabytých zkušeností, abyste případně reagovala pouze na meritum věci a nerozehrávala zde své oblíbené triády. Nebylo by to poprvé, kdy jste se zamíchala do diskuze, také bez nějakého vybídnutí, abyste mne poté "obvinila" z toho, že vás pronásleduji a sleduji.

Ale abych se vrátila zpět k těm posledním úpravám. Znám některé uživatele, kteří do rubriky Diskuze nechodí, kteří využívají zdejší stránky, pouze ke komentování knih, k případné diskuzi, k jejich recenzím apod. Proto se mi také nezdá ten přesun příliš šťastný...Že nejsou diskuze využívány, o tom se tu mluví již léta, a opravdu si nemyslím, že by teď nastala exploze nových příspěvků.

Text příspěvku byl upraven 24.01.19 v 16:35


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2019 v 16:39

Poděkovala jsem za změnu a nahodila další dva návrhy na vylepšení webu, když už jsem byla v jedné zprávě (příště to rozdělím na dva příspěvky). Pokud s tím má někdo problém, že vlákno využívám, jak se využívat má soudě podle jeho názvu, je to jeho problém, ne můj.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.01.2019 v 17:08

Nevím, kam to napsat, ale je to něco, co se týká výzvy, takže asi to sem patří (když to je k výzvě):

Když si u knihy kliknu u knihy na "ve čtenářské výzvě" vyskočí na mě jenom témata, kde je použito. Ne přímo uživatelé, jako to bylo loni.
U knih, které ještě nevyšly jsou ve výzvě zatím "šedé", se neukazuje vůbec nic.
V ten moment mi informační přínos nepřijde zase tak velký. Sice je ve výzvě hodně knih, které tam nepatří, ale je dost uživatelů, kteří plní poctivě, tak nechápu, proč se teď nemůžu dostat přímo na profil uživatele, který má knihu ve výzvě.

To by bylo super zlepšení. Když už výzva má tolik prostoru, nechápu, proč nemůže být zároveň i komplexní.

Text příspěvku byl upraven 24.01.19 v 17:12

Lector
Lector 24.01.2019 v 18:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vezír
vezír 24.01.2019 v 19:12

Pane Lectore mít diskuzi v diskuzi a komentáře u komentářů mně dává smysl

Naias
Naias 24.01.2019 v 19:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 24.01.2019 v 19:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 24.01.2019 v 21:25

Dan: Děkuji za zpracování mého návrhu. :) Aspoň v této podobě mi to dává mnohem větší smysl. Třeba ještě někdo vymyslí nějaké vylepšení...

voshi
voshi 03.02.2019 v 10:46

Už jsem to pomalu vypustil, ale Google mě upozornil mailem. V dubnu končí Google+ ,bude možnost přihlašování přes Google i nadále?

MartinezZ
MartinezZ 04.02.2019 v 09:34

Námět 1)

- Pokud je kniha už v DB, ale její vydání je teprve plánováno, rád bych si zatrhl, abych byl v notifikaci upozorněn, jakmile nastane nastavené datum vydání knihy.

Námět 2)

- Uvítal bych také možnost, nechat se notifikací upozornit na nějakou aktivitu v bazaru dané knihy - na vystavenou poptávku i vystavenou nabídku.

Koka
Koka 05.02.2019 v 10:29

Upozorňuji na jeden technický nedostatek a ilustruji to na příkladu knihy Cesta:
https://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/cesta-18?odb=1
- vedle komentářů je vpravo i rubrika Podobné knihy. Rubrika není nijak roklikávací a pod nadpisem je uvedeno 8 knih, které čtenáři přiřadili jako podobné. Když však chci přiřadit další podobnou knihu a otevřu si okno Upravit / doplnit údaje - podobné knihy, tak se mi najednou ukáže, že těch podobných knih přiřazených k Cestě není pouze 8, ale už 11. Jenomže devátá, desátá a jednednáctá není u samotné knihy, vpravo od komentářů, vidět, najdu je, jenom pokud bych chtěla dělat úpravy.
Přimlouvám se tedy, aby rubrika Podobné knihy byla aktivní - rozklikávací, neboť některé příběhy mají tolik podobných zpracování, že jejich výčet se do vymezeného sloupce ani nevejde.

siena
siena 05.02.2019 v 13:11

To by tedy chtělo pořešit...

Dominator.00
Dominator.00 06.02.2019 v 12:58

@voshi: Google+ byla jen sluzba, kterou Google poskytoval. Prihlasovani je pres Google, nikoli pres Google+, takze ano, prihlasovani bude samorejme mozne.

R.E.M.
R.E.M. 08.02.2019 v 10:49

Plánuje se zefektivnění Knihotéky? Když se přidaly do Knihotéky možnosti Přidat do čtenářské výzvy, Bazar atd. bylo by možné přidat i možnost úprav data koupě nebo pořízení knihy? Stačil by rok pořízení + možnost 0000.

HankaHail
HankaHail 09.02.2019 v 12:54

Dobrý den, nešlo by prosím zařídit aby se knihy daly vyhledávat více než podle jednoho štítku?

siena
siena 09.02.2019 v 18:30

HankaHail, děkuji za připomenutí nápadu, který se tu objevuje již několik let. Možná...A možná by se mohlo i kombinovat se žánry...

Text příspěvku byl upraven 09.02.19 v 18:39

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.02.2019 v 11:44

Nedávno zde někdo děkoval za super věc. Že jsou i statistiky u autora. Zajímalo by mě, jak se to dozvěděl. Asi si toho všimnul u autora, ne u Novinky na webu. Prosím o jejich vrácení na nějaké důstojné místo. Je to aktivní část databáze. Přesto se k ní dostanu jenom takhle: google...zadám "novinky na webu databáze knih"...jsem tam.
Prochu na hlavu :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.02.2019 v 11:53

Před týdnem jsem přidávala Zajímavost. A to jsem koukala, co všechno dalšího tam nebylo! Týká se to hlavně adaptací a informací k ním postupně vypouštěných. Protože potom tam zůstanou viset fakt blbosti. Prosím o možnost správy mých Zajímavostí stejných způsobem jako vložených knih. Jak si mám pamatovat, kam jsem co napsala? Takhle budu mít lepší přehled a budu moct upravovat a opravovat.
Zajimavosti moc lidí nepoužívá a je to škoda.
Navíc psaní Zajímavostí je v následném zobrazení příšerné. Nejde tam vložit živý odkaz (csfd, youtube) a enter tabulka nezná. Prostě se to chumluje za sebe. Škoda, možná by se to využívalo víc.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.02.2019 v 13:47

A je to tady. Jak jsem se dozvěděla, že jdou palcovat příspěvky v diskuzi? Že jsem dostala palec a čumim na to jako dement na lízatko, protože já tu knihu nečetla. Ale psala jsem do diskuse. O té novince jsem se nedozvěděla z novinek na webu (viz můj příspěvek z 12.2). Prosím opět o jejich důstojné umístění. Ať je to k něčemu, když už to tady je! Dík.

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 13:47

kapr
kapr 19.02.2019 v 06:48

Lenka.Vílka

Já mám v "Kdo jsem" téměř na začátku interní odkazy.

1a href="https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu";2___N_O_V_I_N_K_Y___N_A___W_E_B_U___konsorcia W3C1/a2

Namísto 1 je tam začátek (zde zakázané) ostré závorky, tedy "je menší než" a
namísto 2 je tam konec ostré závorky, tedy "je větší než".

Podle vzoru na: http://htmlguru.cz/zaklady-vlozeni-odkazu.html



Vložit příspěvek