Pár nápadů na vylepšení webu


bamba
bamba 15.08.2017 v 17:09

radšej hľadám a pátram po autorovi, než hlasujem za obálku knih - to sa mi zdá úplne zbytočné. Dávam prednosť obsahu pred formou.

Marthas
Marthas 15.08.2017 v 18:23

To Eldar80: Už se to tu přece řešilo, aby to bylo v jiném samostaném fochu, jako má Čtenářská výzva, a vidíš tu dnes nějakou změnu.
Jinak jsou ale naprosto něškodné, též se jich účatním, takže to brojení proti nim nemá smysl a je zbytečné.

kapr
kapr 15.08.2017 v 19:07

Já jsem naproti tomu začal vše co nepotřebuji, a co mi zde vadí ignorovat. Každým kliknutím na podobné ... podporujete jejich existenci na této doméně.
Nejsou totiž neškodné, naopak jsou škodlivé, a to velice škodlivé.
Jejich podporováním odvádíte těžiště DK někam na pomezí lunaparku.
Ano i mně se tu a tam něco líbilo, ale abych za to musel platit nefunkční diskuzí, kde když se při praktické absenci helpu zeptám na něco podstatného, tak v TÉMŽE vlákně přijde kdokoliv s jakoukoliv ... a můj dotaz zapadne, a už se na něj nikdy nikdo nepodívá, tak za takovou cenu NE !!!

Text příspěvku byl upraven 15.08.17 v 19:14

Marthas
Marthas 15.08.2017 v 19:19

To kapr: Já si ale myslím, že diskusi a její funkčnost nedělají pouze uživatelské hrátky ale i jiné věci, na které nemáme moc vliv, víte.
p.s.: Možná, že vaše dotazy jsou, na některé uživatele příliš erudované.

Dakarianna
Dakarianna 16.08.2017 v 08:45

Pokud vám hry v diskuzi vadí, tak je nenavštěvujte. Já tam taky nic nehraju, nevidím v tom smysl, ale proč by nemohli hrát, když je to baví? Najít tolik knihomolů (kteří by hráli knihomolské hry) snad není nikde snazší než na DK. Nebo lze dát hry do úplně samostatné kategorie (jak je O knihách, O autorech atd.) – když to teda někomu tak strašně vadí.

Eldar80
Eldar80 16.08.2017 v 09:04

Dakariana - ono je ale nelze nenavštěvovat. Když mě zajímají poslední příspěvky v diskusích tak je prostě vidím v "Nejnovější příspěvky v Diskuzi". Takže tato funkce je skoro k ničemu, protože tam jsou často jen příspěvky z her. Přesně to co píšete na konci příspěvku bylo už dávno navrhováno. :)


kapr
kapr 16.08.2017 v 09:57

Marthas

Vtip je ale v tom, že v inteligentním diskuzním sytému viz například:
http://forum.ubuntu.cz/
zůstává NEZOPOVĚZENÝ příspěvek stále nezodpovězený, a proto pro všechny viditelný.
Na příspěvek odpovídají zpravidla ostatní účastníci, v některých případech i moderátor.
Otázku uzavírá ten kdo ji položil. Otázky které jsou delší dobu neuzavřené uzavře po delší době moderátor. Nezodpovězené otázky v takové systému prakticky neexistují. V případě, že byla otázka položena v nevhodné části fóra, je moderátorem přesunuta tam kam patří. Ten kdo ji položil dostane o takovém přesunu zprávu. Ano na otázku občas dostanete odpověď která Vám příliš nepomůže, ale otázka tam stále visí, můžete ji upravovat, upřesňovat, a nejpozději taková pátá, šestá odpověď Vám skutečně pomůže. Nejčastěji to ale bývá hned ta první.
Tento systém ale nefunguje jenom na ubuntu.cz, ale stejný, nebo velice podobný používá celá řada stránek jak u nás, tak po celém světě.

Dakarianna

Ano to je to co přesně mám na mysli. Vydělit především tématiku her ale možná i tématiku setkání a snad i tematiku literárních událostí do samostatných skupin tak, aby se tyto skupiny vzájemně nepletly a informačně do sebe nezasahovaly a vzájemně se nespamovaly.

Eldar80

Máte stoprocentní pravdu!

Text příspěvku byl upraven 16.08.17 v 09:59

Dakarianna
Dakarianna 16.08.2017 v 10:20

Dobře, pokud to podáte takto, nemohu nesouhlasit.

Eicherik
Eicherik 16.08.2017 v 10:21

Mě tedy to vystupování proti hrám přijde jako NESNÁŠENLIVOST. Máme tady přece "Upozornění", které nás upozorní na vlákna, která sledujeme. Takže když se přihlásíte, tak hned uvidíte nové příspěvky ve vámi sledovaných vláknech.
To co zajímá vás, nemusí zajímat jiné. Takže buďte trochu TOLERANTNÍ.

Lector
Lector 16.08.2017 v 11:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 16.08.2017 v 11:20

Lector: Na to tady ale máme upozornění "Nejnovější témata" vpravo nahoře. A souhlasím, že tolerance musí být oboustranná.

Eicherik
Eicherik 16.08.2017 v 11:26

Nejsem proti tomu, aby byli hry odděleny, ale jsem si téměř jistý, že to některým zdejším notorickým brlalům stejně nebude stačit a budou dál vyvolávat rozepře.

Lector
Lector 16.08.2017 v 11:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 16.08.2017 v 11:31

Lector: souhlasím a nemám s tím problém.

pobijecmuch
pobijecmuch 16.08.2017 v 11:34

Přidávám se ke kritikům místního diskusního fóra.
Celá diskuze by měla dostat nový řád a členění. A je pravda, že když si otevřete odkaz diskuze, tak na vás vyskočí neustále stejné vlákna, což je - knižní šibenice, hádejte autory a další hádankové nesmysly. Kapr to tu pěkně pojmenoval slovem lunapark.
Podobně se mně nelíbí, že v odkazu - Nové komentáře, vyskakují pořád příspěvky k Souboji knižních obálek. Ta soutěž je zbytečná, protože všichni víme, že tam obálky uživatelé (ky) stejně nevybírají podle grafiky, ale jen podle žánru knihy.

elfos
elfos 16.08.2017 v 12:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 16.08.2017 v 12:08

elfos - dobře, aby jsem byl přesný - pro mně zbytečná.
Když jsem tady byl nováček, tak jsem také pravidelně hlasoval, ale později jsem zjistil, že je to marné. Uživatelé stejně vyberou podle žánru knihy a ne podle grafiky.

elfos
elfos 16.08.2017 v 12:12

Nevím, pobiječi, takhle to nezkoumám, ani mě to nikdy nenapadlo. Je fakt, že si občas říkám, jak to, že tahle obálka dostala o moc víc hlasů než tamhleta krásná. Ale beru to tak, že se prostě více lidem líbí něco jiného než mně.

elfos
elfos 16.08.2017 v 12:16

Ale hlavně jsem chtěla říct, že je spousta hezkých a zajímavých obálek, které by měly být oceněny, lidé by měli mít možnost se jimi kochat a neměly by úplně zapadnout.. tak jsou tu na to alespoň tyhle dvě drobné možnosti....

Eicherik
Eicherik 16.08.2017 v 12:20

Pokud to nepropásnu, tak v Souboji knižních obálek hlasuju pravidelně a na žánr se neohlížím. :-)

elfos
elfos 16.08.2017 v 12:23

Díky za to, Eicheriku. :-)

Eicherik
Eicherik 16.08.2017 v 12:33

Ono to s tím "všichni" nebude tak horké. ;-)

Marthas
Marthas 16.08.2017 v 12:50

To kapr: Já vám přece neberu vaše výtky, jen jsem si troufla podotknout, že návrhy na řešení tu už padly, na což se ani nereagovalo, a výsledek žáden. Pokuste se tedy prosadit váš názor u admina, uvidíte, jak vás přijme a zda bude příjemnější a přístupnější než já.-)

kapr
kapr 16.08.2017 v 13:14

Souboj obálek mne zpočátku také zajímal. Usoudil jsem, že si tipnu co se mi líbí. Tedy jak obálka jako celek na mne působí, ale také, zda jsem schopen rozluštit název knihy a jméno autora. Pak jsem porovnával KDO má stejný vkus jako já. Buď kdo vybral 3 nejlepší stejné obálky jako já a uvedl je i ve stejném pořadí. Pokud se nikdo takový nenašel, postačilo mi splnění první podmínky. Prostě jsem hledal účastníky s kterými bych měl něco podobného. Domnívám se že to byla dobrá myšlenka. Myslím si, že se k tomu po čase opět vrátím, smysl to určitě má.
Je to taková hra nehra.
Také jsem ji zcela záměrně mezi hrami neuváděl. Já bych ji totiž zase tolik neodsuzoval. Myslím si že se jedná o samostatnou kategorii, která o konkrétních uživatelích hodně vypovídá. Za její přípravu a provoz jsem vděčný i proto, že rozšiřuje naše obzory. Na druhé straně její zařazení ke článkům za příliš šťastné nepovažuji. Asi by tomuto tématu spíše sedělo zařazení k řemeslnému (v tom nejlepším slova smyslu) zpracování knih počínaje ilustracemi, fotografiemi, sazbou, vazbou, prostě všemi faktory, které práci kterou vykonal autor musí nutně doplnit, vyšperkovat, ke konečnému úspěšnému vyznění autorského díla, a především k spokojenosti nás čtenářů.

Jacck
Jacck 16.08.2017 v 14:05

taky se přidávám, že ty retardované hry to tady dost spamují. Problém je ale taky v tom, jak se na tomto webu zobrazují diskuze a vlákna. Kdyby se kliklo na kategorii diskuze a ukázalo to tam seznam témat/diskuzí pod sebou a v každé napravo nejnovější příspěvek, tak by se ty hry daly snáz ignorovat. Jenže teď když kliknete na diskuzi, tak tam na vás vyjede seznam 50-ti příspěvků týkajících se jakýchsi her, co tady zajímá 5% uživatelů, kteří ale zabírají 95% diskuze.

Text příspěvku byl upraven 16.08.17 v 14:07



Vložit příspěvek