Nový profil


Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 30.01.2013 v 19:04

Dane bomba!!! Sice si chvilku budu muset zvykat a oči mi vždy najedou nahoru, ale to je jen otázka času. Takhle se tam alespoň vejde víc položek a jedna nová už tam je - Chci si koupit! Perfektní, na to jsme čekal a improvizoval tím že jsem si ty knihy které ještě nemám ale chci je pořídit dával do Chystám se číst. Takhle na to mám konečně správnou sekci - DÍKY!

Zajda
Zajda 30.01.2013 v 19:27

"Čeho je moc, toho je příliš." Co se týče vzhledu webových stránek jsem velký konzervativec. Doba je rychlá a mění se, kort ve své fiktivní dimenzi a neustále zvykání si na nové designy ať už sociálních sítí, aplikací nebo právě www stránek mě teda štve. I tenhle detail krásně odráží myšlení a postoje společnosti naší doby. Co nejvíc, co nejdřív, co nejmoderněji. Všechno pěkně přehledně zaškatulkovat i do škatulek, které by člověk normálně nikdy nepoužil (a to jsem velkým milovníkem čísel a statistik a jsem DK opravdu vděčný za kategorii přečtených knih!) Ale což, vzhled jsem vždycky bral jako podřadnost... sice se mi daleko víc líbil starý kabát ale pozítří už si na nový zvyknu.. ostatně jako už mnohokrát.

Text příspěvku byl upraven 30.01.13 v 19:27

valentýna
valentýna 30.01.2013 v 19:34

Jojo zvyknout si musíme všeci... mě však jako pravákovi by vyhovovalo více, kdyby byl profíl zrcadlově otočen, tedy sloupek s přečtenými knihami, bazarem apod. kdyby byl na stránce vpravo, abych nemusela neustále přejíždět myší...

stilgar1
stilgar1 30.01.2013 v 19:39

Zajímavá změna... ačkoli si nejspíš budu také zvykat. Přesto na mě jedna věc působí rušivě. Jde o to, že jsou tam zdvojeny následující informace: Nick, Avatar a položka "Poslat zprávu". Myslím si, že kdyby se tyto informace vyjmuly z toho levého horního rohu a levé menu tím se posunulo více nahoru, bylo by to mnohem lepší. Co mám na mysli snad vyjde lépe najevo z tohoto obrázku: http://postimage.org/image/6hyceit2j/
Jinak chválím, vypadá to opravdu lépe. Nicméně s dalším případným hodnocením raději ještě počkám :)

Text příspěvku byl upraven 30.01.13 v 19:40

valentýna
valentýna 30.01.2013 v 19:55

Také docela zapadlo hodnocení v bazaru a počet získaných a udělených palců.

Dan
Dan 30.01.2013 v 20:00

Díky všem za názory.

to valentýnka: hodnocení v bazaru i palce brzy vyplují na povrch (pracuji na tom)

to stilgar1: O tom vím, ale zase mě to tolik netrápí, jediné místo, kde je to zdvojeno, je ikona "profil", jinde je to užitečné.


pistalka
pistalka 30.01.2013 v 20:05

I já musím pochválit změnu, je to teď přehlednější a nová sekce se mi bude hodit :)

Captain
Captain 30.01.2013 v 20:30

Stejne jako Zajda nemam rad designove zmeny stranek, takze pro me zmena k horsimu. Minimalne bych ale urcite vratil puvodni misto pro Prave ctene knihy, na to jsem vzdycky mrknul, pro me je to mozna nejdulezitejsi informace o danem uzivateli.

elfos
elfos 30.01.2013 v 20:40

Mně se to líbí. :-) Sice nezvyk, ale myslím si, že si zvyknu velice rychle. Akorát hodně postrádám obrázky právě čtených knih pod obdélníkem profilu (v první chvíli jsem se lekla, kam mi zmizely Lesní noviny), pokud to zůstane takto bez nich, budou mi hodně moc chybět. Vždy, když jsem na někoho koukla, bylo to to první, co jsem uviděla a prohlížela si na jeho profilu - knihy, které právě čte.

elfos
elfos 30.01.2013 v 20:41

A ano, nové Chci si koupit taky moc chválím! :-)

Azizi
Azizi 30.01.2013 v 20:43

Mne sa to veľmi páči ale tiež súhlasím s Captain Spaulding a elfos (pôvodne som to síce nechcela vyťahovať ale keď vidím, že nie som jediná...), že tie práve čítané knihy zobrazené ihneď po kliknutí na profil mi tam veľmi chýbajú.

elfos
elfos 30.01.2013 v 21:30

Téda, a obálky právě čtených knih už jsou u profilu! Díky, teď to nemá chybu, chválím, Dane, a moc. :-)

stilgar1
stilgar1 30.01.2013 v 21:30

Díky za navrácení "právě čtených knih" přímo do profilu. Zrovna jsem se za to chtěl také přimluvit... :-)

Edit: Mám pocit, že to tu novou podobu profilu dokonce i vzhledově vylepšilo! :)

Text příspěvku byl upraven 30.01.13 v 21:31

Dan
Dan 30.01.2013 v 21:31

Právě čtené knihy jsem vrátil i na detail profilu.

to Petrstik: Nastavení a úprava profilu byla vždy vedle názvu přezdívky (tedy v podstatě tam, kde je nyní), přidal jsem odkaz Nastavení také vpravo nahoru vedle odkazu Zprávy, ale jelikož byl i zde, zatím jej tam nechám. Je to dobré z toho důvodu, že u ostatních uživatelů tam vidíte možnost poslat zprávu a kdyby u vlastního profilu bylo prázdno, lidé by mi zase psali, proč je u všech možnost odeslat zprávu a u nich je prázdno a já bych jim musel psát, že sami sobě přeci zprávy neposílají... takhle snad pochopí, že oni tam mají nastavení a u ostatních zprávu.

Mako123123
Mako123123 30.01.2013 v 23:09

čo sa stane ked kliknem na ikonku zamluvit v chci si koupit? tam sa ma spýta či naozaj si ju chcem zamluvit ke koupi a potom čo?

Text příspěvku byl upraven 30.01.13 v 23:18

paulhunter
paulhunter 30.01.2013 v 23:49

Mako123123: Chybí tam dočasně.

Dan
Dan 31.01.2013 v 08:44

to Petrstik: Jaký odkaz na přijaté zprávy a kam? Teď tomu nerozumím.

to TheRaven: Během dneška se tam objeví.

to Mako123123: Ten seznam můžeš někomu poslat (dole na stránce Chci si koupit je na to formulář) a když lidem pošleš tu adresu s tím číselným kódem na konci, uvidí tam tu možnost Zamluvit. Takže budeš mít třeba narozeniny, pošleš odkaz třeba bráchovi a on si vybere nějakou knihu, klikne u ní na Zamluvit (aby ti jí někdo další nekoupil také) a koupí ti ji jako dárek.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 08:46

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 10:02

Kdo sleduje dění kolem tvorby webu, tak už asi někdy narazil na pojem web 2.0. V podstatě má tento web stejnou šablonu jako mnoho jiných stránek vytvořených systémem "web za 5 minut". Není to kritika, ale když se podívám na možnosti některých služeb, které nabízejí vytvoření webu zadarmo, tak ty nabízejí mnohem více než najdeme zde. DK by měla býti více strukturovaná a mnohem rozsáhlejší. Úprava by měla býti zajímavější a výběr fontů pestřejší. Jako grafik jsem by udiven provedením názvu "DATABÁZE KNIH", které se skládá ze tří druhů písma, které mají tři různé tloušťky a dvě různé velikosti. Mám rád pestrost, ale toto je trošku kašpárkovina. V podstatě mi to přijde, jako by celý web byl napsán na psacím stroji. Žádné okrasné písmo, které se ke knihám tak moc hodí a žádná atmosféra krásné knihovny plné krásných knih. Web DK je nudný, neosobní a fádní. Přesně tak, jako šablony webů zadarmo. Já bych chtěl DK vidět v tomto rouše:

http://www.cafemozart.cz/

Dan
Dan 31.01.2013 v 10:33

to Lomax: Vůbec nerozumím tomu, že služby, které nabízejí vytvoření webu zadarmo, nabízejí mnohem více, než najdeš zde. Zároveň nerozumím tomu, že by měla být DK více strukturovaná a mnohem rozsáhlejší (v jakém smyslu rozsáhlejší?) Taky nechápu srovnání se službou, která nabízí tvorbu webů - copak DK nabízí tvorbu webů? Jak můžeš srovnávat 2 naprosto odlišné stránky?

Budu ti oponovat. Logo DatabazeKnih se skládá celé z jednoho písma (použitého jako regular, tučné a kurzíva), vyjma iniciály "D", na kterou je použit druhý font. Na logo jsem pyšný a za 5 let existence webu ho nikdo nepohanil...

Jinak můžu slíbit, že DK nebude zaplaťpánbůh nikdy vypadat jako web nějaké restaurace nebo kavárny, a to z důvodu, že nejsme žádná kavárna ani restaurace.

Mako123123
Mako123123 31.01.2013 v 10:37

to danielson: aha, dobre dakujem za odpoved, už tomu chápem, inak táto stránka DK je super, (nielen) podla mna, a aj tá malá zmena je ok :) so, good job :)

stilgar1
stilgar1 31.01.2013 v 10:41

Lomax: Kdyby web DK vypadal jako web Kavárny Mozart, na který zde odkazuješ, nejspíš bych sem nechodil a bez zaváhání bych vyhledal stránky jiné ;-)
Jinak Tvé výtky prostě nechápu. A jsem rád, že DK vypadá tak, jak vypadá... :-)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 31.01.2013 v 10:59

Lomax: Je to DATABÁZE knih. Ne žádný reklamní stránky společnosti/hospody. Proč myslíš že větší weby (jako třeba ty zpravodajské) nepoužívají takovou šaškárnu jako Café Mozart? Prostě se to na typ webu jako je třeba DK absolutně nehodí nejen kvůli vzhledu, ale především funkčnosti!

Dell
Dell 31.01.2013 v 11:09

Osobně nemám ráda weby, kde se to hemží vším možným na úkor přehlednosti.
Viz třeba diskuze, na spoustě webů nediskutuju jen proto, že než se člověk prokouše na správné místo, zapomene, co chtěl napsat.
Osobně uznávám v tomto určitou umírněnost.
Na ten odkaz jsem se nedívala a navíc nebudu posuzovat grafiku.
Ale zkrátka na DK je vše, co tady potřebujeme, pokud tu někomu něco chybí, může to napsat a už se dostkrát stalo, že na návrhy uživatelů něco nového přibylo nebo se změnilo. To se mi taky líbí, člověk má pak pocit, že je to web pro nás všechny, není to jen exhibice tvůrce stránek.

eraserhead
eraserhead 31.01.2013 v 11:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 11:56

Ano, přesně tak. Vypadá to tu jako v pravé databázi. Stručné, chladné, neosobní. Přesně tak jako archiv ve sklepení. Informace najdeš v plechové skříni krásně roztříděné a přehledné. Má představa je "king's college cambridge library" (nemyslím web)

Mozart byl ukázkou možností fontu, který bych chtěl na databázi vidět. A neuvidím :-) Holt je to databáze, jak tady někteří píšou.

Tento web vypadá stejně jako mnoho free webů. Ničím nevyniká a nepřekvapuje. Pravá databáze. To je můj názor :-)

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 12:12



Vložit příspěvek