Nový profil


Lomax
Lomax 31.01.2013 v 14:34

HTO

Nedivím se, že slintají. Já než jsem to celé přečetl, tak se mi v ústech také začala dělat pěna.

HTO
HTO 31.01.2013 v 14:37

Asi není třeba říkat, že lidé slintají proto, že myslí na modř Řecka a mají chuť na něco menšího... ani nemusí být před jedenáctou.

maphiosso
maphiosso 31.01.2013 v 14:54

Lomaxi já bych rád viděl, jaké logo by sis představoval. Taky můžu dělat rozumbradu a kritizovat logo DK (nic proti němu nemám), ale sám bych lepší nezvládl. Pokud máš myšlenku a myslíš, že bys navrhl lepší, tak to udělej. Přesvědč nás, že tvoje kritika nejsou jenom prázdné tlachy.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 14:58

Mako123123
Mako123123 31.01.2013 v 15:01

Ježiš :D vy urobíte okolo jedného "loga- neloga" toľko povyku... :D mne sa to "logo" páči také aké je. Tiež nemám rád zmeny ale táto je fajn, i ked kolónku /oblíbení autori/ a /doporučuji/ by som presunul na nižšie riadky nech sú kolónky týkajúce sa kníh /knihotéka, práve čítané, prečítané chystám sa čítať/ viac pokope- bližšie k sebe čiže v tomto poradí: práve čítané, knihotéka, prečítané, chystám sa čítať, doporučené, atd atd ale to je fakt taký detail.
--
Zaujímalo by ma však či je možné nadstaviť tie udelené body za komentáre tak aby som videl ktorému komentu som dal bod. Bo napr: teraz tam mám že niekomu som dal za koment bod ale ani za ten svet si neviem spomenúť že komu a kde... nedalo by sa ešte toto "prepojenie" nejako zrobiť? že by som klikol na to číselko a rozbalil by sa mi zoznam komentov ktoré som ohodnotil?

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 15:07

HTO
HTO 31.01.2013 v 15:06

Ještě mě napadlo, ač to není grafická věc – omlouvám se – dávat nějaké body za štítky. Protože je to dobrá věc, ty kategorie, ale není zatím moc využívaná. I když je pravda, že pak by zase třeba někdo dal ke knize deset štítků jen kvůli bodům.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 15:11

maphiosso:

nedávno jsem něco podobného vytvářel. Je to pro lidi, kteří připravují četbu na pokračování:

http://1url.cz/nQxL

Není to klasické logo (v horní části).

Nic jiného teď nabídnout nemohu. Snad později.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 15:13


Woro
Woro 31.01.2013 v 15:35

To, že Lomax kritizuje logo DK, by ho nemělo nutit přesvědčovat nás, že ho dovede udělat lépe. Naopak. Vedení (sorry danielsone) by mělo odložit ješitnost a podívat se na nadhozené poznámky a kritiku objektivně. Určitě bych to neshazoval ze stolu jen proto, že nynější logo není špatné a lidi už si na něj zvykli.

Doporučuju zamyslet se například nad tím, kolik lidí už samo od sebe začalo v příspěvcích zkracovat název webu na "DK". Klidně by případné nové logo mohlo mít základ v této zkratce.

Navíc, nové logo k pátým narozeninám DK by nemuselo být na škodu.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 15:38

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 15:43

Woro:


Právě pracuji na logu, kde budou dva hlavní znaky. Velká písmena DK.
Variant je mnoho, tak budu předkládat postupně, jak budu míti čas vytvářet.
Ta tvá myšlenka "DK" je úžasně pravdivá. Vidíš to opravdu dobře.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 15:45

maphiosso
maphiosso 31.01.2013 v 15:46

Lomax: Těším se ;-) Odkaz mi bohužel nešel v IE otevřít, objevila se pouze bílá obrazovka

Dan
Dan 31.01.2013 v 15:47

to Woro: To, že tu Lomax píše, že by rád, aby DK vypadala jako web kavárny - viz odkaz, na kterém stránky sice vypadají graficky hezky a originálně, ale v praxi nepoužitelné - grafika zastiňuje obsah a lidi na takové stránky pak nechodí. Nehledě na to, že k tomuto typu webu by se to vůbec nehodilo. Pak se označí za profesora, sedícího vedle dalších 9 grafiků, píše, že jsem amatér a že logo musí mít v sobě symbol, pak zase že ne a když chceme vidět jeden jeho výtvor, vloží sem odkaz, na kterém je prázdno, tak u mě nejde o ješitnost, ale o to, že mám na práci důležitější věci, než vést prázdnou diskuzi s někým, kdo dělá, že něčemu rozumí, ale očividně je to obráceně. Mám seznam, který se každým dnem hrozně prodlužuje a logo na ten seznam dávat zatím rozhodně nehodlám.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 16:02

danielson:

Kavárnu jsem uvedl jako příklad možnosti užití fontu a skvěle navozené atmosféry pro web. DK je chladná a neosobní. Mozart rozhodně ne.
Protože jsem webdesigner, tak je mi jasné, že šablona Mozarta není vhodná pro DK.

Píšeš:
"Grafika zastiňuje obsah a lidi na takové stránky pak nechodí"

Tak to je taková hloupost, že pochybuji, že webdesignu vůbec rozumíš.
Promiň, ale na pitomost musím reagovat.

Já nejsem profesor :-), ale mohl jsem ti poskytnout názor našeho pana profesora z univerzity, který tu byl před chvilkou na návštěvě. Řeknu ti to přímo. Seděl vedle mne a já mu ukázal logo DK. Jediné co řekl bylo, že jsem při jeho hodinách asi nedával pozor. Potom šel na kafe :-)

Dávám jiný odkaz na ukázku.

http://2i.cz/0caab69c4f

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 16:04

Woro
Woro 31.01.2013 v 16:03

to danielson:
Nevyjadřoval jsem se ani k Lomaxovi či komu jinému, ani k designu stránky, ale k logu. A kritika loga je dle mého na místě.
To, že se připojuješ, jako webdesigner, k diskuzím a konzultuješ novinky na webu přímo s uživateli tě jen šlechtí (popravdě, tohle se tak často nevidí), ale nevidím důvod, proč by případné nové logo muselo být prací pouze tvou.

eraserhead
eraserhead 31.01.2013 v 16:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 16:11

eraserhead:

Ano, to je přesně ono o čem jsem tu celou dobu psal. Asi jsem se vždy dobře nevyjadřoval (jsem v práci u třech monitorů), ale eraserhead to tak trochu vystihl.

maphiosso
maphiosso 31.01.2013 v 16:17

Lomax, eraserhead: Já jsem v práci sice pouze u dvou monitorů, ale pořád nevidím důvod, proč by mělo logo nějak razit. To současné se mi líbí i proto, že splývá s okolním prostředím.

paulhunter
paulhunter 31.01.2013 v 16:22

Lomax: sice nejsem grafik, ale nemáš tam těch fontů nějak moc?

Jinak mně se současné logo líbí, nevidím důvod pro jakoukoliv změnu. Hlavním účelem je myslím to, aby si lidé zapamatovali adresu a utkvěla jim v paměti. Což myslím splňuje dobře.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 16:24

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 16:23

A ještě k Mozartovi. A teď dobře poslouchej Dane.

Ty webové stránky přesně plní svůj účel. Návštěvníka oslovují svou atmosférou, protože ve stejném duchu je navržena celá kavárna. Hlavním úkolem webu "Mozart" není informovat o službách, ale o atmosféře kavárny a pro jaké účely se nejvíce hodí. Služby už jsou praktická nutnost. Naopak DK je nudná jak kartotéka na personálním.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 16:26

paulhunter:

Jsou to dva rozdílné obrázky, které k sobě nepatří. Zde jsou spojeny do jednoho celku.
Spodní obrázek je něco jako frontispis.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 16:26

paulhunter
paulhunter 31.01.2013 v 16:55

Aha.. No, obálky pro knihy Julese Verna už jsi sem dával, ty mi vždycky přijdou strašně přeplácané, ale asi to k JV už tak nějak patří, nevím.

Každopádně, píšeš, že jsi webdesigner, tak proč ne radši ukázku nějakého webu či konkrétního loga?

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 16:56

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 17:12

paulhunter

Dám ukázku loga pro DK. Předvádět svou práci zde je značně neprofesionální přístup a porušení pracovních podmínek.
Jak tě taková pitomost vůbec napadla? :-)

To si jako myslíš, že tvůrce loga BMW se bude na webu chlubit a předvádět se? To asi opravdu ne. Vše má svá pravidla.

HTO
HTO 31.01.2013 v 17:15

Mně tedy DK nepřijde vůbec nudná. Když už tu tak sedíme spolu, já sedím doma u jednoho monitoru. Zato mám ovšem plyšového Tygra.

paulhunter
paulhunter 31.01.2013 v 17:16

Co, co, co?
Kdo říkal, že chci vidět web, na kterém momentálně pracuješ?
Psal jsi, že jsi webdesigner, tak jsem myslel, že už nějaké weby hotové máš. To snad pitomost není, ne? Stejně tak tento web má svého tvůrce, který má již více hotových projektů.

Takže abych to shrnul a zase nedošlo k nějakému "pitomému" nedorozumění - ukázku na již hotový web, který je již spuštěn.

elfos
elfos 31.01.2013 v 17:16

Databáze knih není ani chladná, ani neosobní. Chodím na více knižních webů, každý z nich je něčím specifický, každý má něco jiného, a z nich patří právě DK (tedy, nechápu, proč by tato zkratka - těm, kdo Databázi knih neznají, vlastně nicneříkající - měla být součástí loga) k místům nejvíc přehledným, uživatelsky přátelským a s civilní, domáckou atmosférou. Což je to, co je na ní taky (mj.) krásné. Má prostě nějaký styl (mohla by mít jakýkoli jiný, možností je mnoho, a toto je jedna z nich), a vůbec ne špatný. Grafik nejsem, jsem jen elfos a řídím se tím, jak se tu cítím. Danielson vytvořil takovouto Databázi, vtiskl jí tento vzhled, a dle mého názoru se mu to povedlo.

Logo mi sem ladí. Je čisté, jasné (koncovka .cz mě neruší, jde o internetový web, a navíc jasně hlásá, že nejde o obecnou databázi knih, ale o konkrétní Databázi knih. cz), a moc se mi líbí jeho přívěsek "Váš knižní svět". Okrasné D (nepřekudrlinkované a jemné) vybaví staré knihy, kde kapitoly začínaly ozdobným písmenem, skvěle se hodí jako "ikonka" před ..... no, neumím to technicky pojmenovat, ale mám v prohlížeči vypíchnutých několik nejčastěji používaných stránek (v řádku nad oknem), a Databáze knih s jejím D vypadá mezi ostatními dobře (opět ozdobná knižní litera..). Přitom to logo na stránce vlevo nahoře neřve a neruší, pasuje sem. Nemám potřebu měnit ho.

Prostě, Databáze knih s její účelností, propracovaností, přívětivostí a osobitým vzhledem i logem mi přijde v pohodě, je taková, jaká je, a nevidím důvod k používání tak silných slov a k pokusům cupovat ji, či dokonce vysmívat kvality její či jejího tvůrce - ty řeči o amatérismu apod. jsou těžce unfér.

HTO
HTO 31.01.2013 v 17:30

Elfos to řekla i za mne, líp bych to nenapsal. Já bych jen napsal unfair, protože si potrpím na Saturnina. Ano, ještě jednou opakuju, DK mám moc rád a má-li nějaký web „atmosféru“ (jsem už starý muž a na internet si nikdy úplně nezvyknu), je to tento.

elfos
elfos 31.01.2013 v 17:31

A ještě jsem chtěla říct, že tričko s logem Databáze knih vidím před sebou a vypadá náramně! :-) Příjemné, potkat venku lidi v něm.
(Vybavilo se mi, jak jsem nemocné kamarádce chodila venčit pejska. Jak se ty jindy téměř neviditelné toulky venku okamžitě změnily na potkávání pejskařů a hovory s nimi. S tričkem s logem Databáze knih to vidím podobně.)



Vložit příspěvek