Nový profil


Lomax
Lomax 31.01.2013 v 17:38

paulhunter

Tak abych ti to trošku vysvětlil. Podle pravidel nesmím nikde veřejně prezentovat svou práci, za kterou jsem dostal zaplaceno (a firma dostala zaplaceno). Vytvořím web nebo logo a nemohu ho někam umístit nebo se chlubit. Své logo a web může prezentovat pouze majitel (zákazník). Ne firma, která ho vytvořila. V případě, že chce naše firma veřejně prezetnovat své výtvory, které už jsou prodané, tak potřebuje souhlas majitele.

To opravdu není tak jednoduché jak si představuješ. Snad jsem to napsal trošku srozumitelně.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 17:39

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 17:56

Je to věc názoru a vkusu.

Pro mne je DK chladná. V současné úpravě to může býti databáze čehokoliv - potraviny, trubky na lešení nebo krmivo pro psy. Je to univerzální vzhled, který neohromý, ale ani neurazí.


_________________________

Když bych dal z DK pryč všechny příspěvky a celou databázi, tak by nikdo nepoznal, že tato webová šablona byla určena pro knihy.
________________________

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 17:59

paulhunter
paulhunter 31.01.2013 v 17:58

To spis tedy zalezi na konkretni firme, ne na tom, jak si to predstavuju. Je tedy skoda, ze nemate na webovych strankach zadne reference, kdyz vam zadny zakaznik neposkytl opravneni k ukazce. Mozna mas i zakazano se spojovat s konkretni firmou, byt pres zcela anonymni profil, co ja vim. Uz se v tom nebudu vrtat.
Jinak pod prispevek elfos se muzu podepsat, hezky napsano.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 18:09

paulhunter

Kolik je ti let, že takto uvažuješ? :-)
Reference na webu? To jako potřebuje kdo? Ty se domníváš, že Adobe má na stránkách reference od špičkových světových grafiků, kteří používají photoshop,indesign,illustrator . . .? Adobe je 1 ve světě grafiky a reference na webu rozhodně nepotřebuje :-) To by byla pro něj spíše ostuda.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 31.01.2013 v 18:22

Lomax: Jseš úplně mimo! Když tu srovnáváš DK s Mozartovou kavárnou, stavíš vedle sebe Kamion a Porsche. S kamionem odvezeš hafo palet plnejch zboží mnohem efektivněji než bys je převážel v Porsche, ale zase si moc nezazávodíš. Když si chceš oddychnout za volantem, vyřádit se a nechat se přišpendlit k sedačce, Porsche super. Stejný je to s webama. DK je databáze knih a místo společného setkávání lidí. MozartCafé stránky jsou prezentací firmy a mají nalákat k osobní návštěvě. Účel sice perfektně plný, ale faktem je, že účel absolutně jiný než DK. Paradoxem tvému tvrzení o neosobním chladu DK jsou veškerá fóra - kde se setkává spousta lidí a rozhodně se nadají nazývat neosobními. Možná tě překvapím, ale prakticky všechny jedou na šablonovém vzoru designu a funkcionality. A teď se drž...PŘESNĚ PLNÍ SVŮJ ÚČEL!

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 18:25

MM:

A kdo je srovnává :-) Ach jo. Já rozhodně ne.


Lomax
Lomax 31.01.2013 v 18:31

Jak píšu výše.

Když si odmyslíte náplň webu a zůstane Vám holá šablona, tak zde můžete udělat databázi s krmivem pro psy.

A nikde netvrdím, že DK neplní svůj účel. Jen se tu necítím jako mezi knihami.

Marwin
Marwin 31.01.2013 v 18:32

HTO- prosím Tě , nešel by do toho loga nějak zakomponovat ten plyšový Tygr?

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 18:48

Tak jedna ukázka loga. Je to jednoduchá ukázka do diskuze. Variant je mnoho.

http://2i.cz/ae8894be6d

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 18:49

Marwin
Marwin 31.01.2013 v 18:56

Lomax - dost dobré !

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 18:59

Marwin

Díky moc. Spíše jsem očekával kritiku :-) Zaskočil jsi mne.
Díky.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 31.01.2013 v 19:16

Lomax: Jako rychlej nástřel to není uplně blbý, vím kam míříš, samozřejmě by to chtělo promakat a tak. Trochu to připomíná právě CBDB, myslím že ta kniha by byla super spíš tak, aby představovala to K. Nevím, jen nápad. Každopádně soutěži o nové logo bych se nebránil a pokud by se sešlo dost návrhů, tak hlasovat o novém. Samozřejmě by to muselo splňovat technické náležitosti (aby to bylo barevně možné komponovat kamkoli do designu, neomezeně proměnná velikost - takže vektory...).
Samotnému se mi více než logo samotné líbí "...Váš knižní svět", takže to bych v novém rád viděl. To už by ale mohlo být pojato tak, že by řekněme DK byla hlavní část loga a buď pod to nebo za to (dle konkrétního použití) by se výrazně menším písmem ale stejným fotem cpalo "DatabázeKnih.cz ...Váš knižní svět", pokud by to nevypadalo blbě.

Kdyby jsme byli BibliofilskáDatabáze tak bych to viděl jasně. B by byli brejle a K otevřená kniha :D Ono ale to současné samotné D není podle mě vůbec špatný. Mě se líbí. Je tak ozdobně jednoduché, mě to ke KNIŽNÍ databázi sedí.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 19:18

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 19:24

Metal Messiah

Jo, díky. Je to nástřel. Dá se to promakat. Možná později. Dnes už jsem tu napáchal škody dost :-)

Carrissa
Carrissa 31.01.2013 v 19:28

Skvělé, že se vrátily právě čtené knihy na první stránku profilu. Celkově změnu profilu považuju za změnu k lepšímu.
K logu... Mně osobně se moc líbí to zdobné "D" i "Váš knižní svět" a koncovka .cz mi přijde v pohodě. Trochu mi připadalo, že Lomax jen chce rozčeřit místní poklidné vody, ale musím říct, že i jeho návrh se mi líbí. Je to trochu s podivem, když font DK mému oku moc nelahodí a za déčkem mi ta hrana knihy chybí. Asi se mi tedy líbí víc nápad než samotné provedení.

Ruw
Ruw 31.01.2013 v 19:32

Nejprve poděkuji za nový profil, kolonka chci koupit, mi už nějaký ten pátek chyběla, jen jsem si nikdy nevzpomenul o ni zažádat. Nový vzhled je trochu nezvyk, ale předpokládám, že za chvíli to budu mít za normu, ale hlavně je to FUNKČNÍ a PŘEHLEDNÉ, což je jeden ze základních předpokladů kvalitní databáze na cokoliv, milý Lomaxi :)
Celkový vzhled prosím neměnit, nepřidávat zbytečný kudrlinky, obrázky a jiné blbůstky.
K osobnosti a neosobnosti tohoto webu. Jestli web pro mě je osobní či ne záleží na lidech, co tam chodí. K čemu web, který je grafickým orgasmem, když tam nikdo nechodí nebo tam chodí nesnášenliví idioti? Popravdě neznám jiný knižní web, který by žil tak jako databazeknih.cz, co do počtu aktuálního stavu uživatelů (snad nikdy nejde pod sto a třista lidí naráz není nic neobvyklého), aktivity na diskuzích, počtu knih, nových funkcí, aktualit atd. A to jsou důvody proč sem chodím.
A logo? Ano loga dělat umíš a to tvé nevypadá zle. Otázka jak by zapadlo do aktuálního vzhledu je jiná a příp nové logo je nakonec jen a jen o zvyku. Stejně jsem však pro zachování stavajícího loga (které se mi líbí) a nebo se vytvoří soutěž o nové logo, kdy rozhodne hlasování. Jen žádné o nás bez nás, což tu pravděpodobně naštěstí nehrozí.
Další bod, Lomaxi, prosím nepředhazuj nám zde stále, jaký jsi dobrý grafik atd., chtě nechtě to budí dojem, že se vytahuješ a nedivil bych se, kdybys tím urážel i tvůrce a správce databazeknih.cz jako je danielson, paulhunter, MM atd. Každý není tak dobrý a nevyzná se ve všem, takže tvé poznámky " Kolik je ti let, že takto uvažuješ? :-)" jsou poněkud hloupé.

PS:
Trička s logem databazeknih.cz v krásné hnědočervené barvě?
Kde? Kde? Kde?
Kurnik práce vůbec by neškodilo začít o tom uvažovat a udělat nějaký průzkum zájmu, max ceny, co lidi chtějí zaplatit atd...

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 19:55

Tak pro dnešek poslední ukázka:

http://2i.cz/3c9985af7c

Ruw
Ruw 31.01.2013 v 20:06

Tohle už vypadá velice obstojně, jen je trochu rozměrný a přece jen zastávám, že v jednoduchosti je krása.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 20:08

Ruw:

Díky, jsem stejného názoru. Jako logo bych bral pouze tu knihu a obrázek stařečka jako doprovodnou ilustraci webu.

RADOST
RADOST 31.01.2013 v 20:14

Pročetla jsem si celou diskusi, chystala si svá slova, ale předešel mě Ruw. Vyjádřil i můj názor. Přeji všem hodně času na četbu i využívání a obohacování naší DatabazeKnih.cz !

RADOST
RADOST 31.01.2013 v 20:21

Lomax: První logo dobré. Ale proč stařeček? Pryč s ním, prosím.

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 20:21

Dnes ještě udělám jeden návrh. Jak ale řekl Dan, tak logo se měnit nebude a já se nebudu zůčastňovat ani žádné soutěže. Jsou to pouze návrhy, jak bych si to představoval já :-)

RADOST: Stařeček už umřel :-)

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 20:21

giggle
giggle 31.01.2013 v 20:34

Musím též zareagovat. A musím též souhlasit s Ruw, kde je vše krásně shrnuto. Až na konci diskuse jsem pochopila oč jde uživateli Lomax (asi nás bylo víc takových) a třeba by to bylo pěkné. Každopádně prosím též o zachování této tzv. "jednoduchosti". Žádný jiný web o knihách mě nikdy nezaujal pro pravidelné návštěvy, natož snad pro registrování se. A barva? Zbožňuju tuto barvu typickou pro databazeknih.cz :-)
Starý vzhled profilu mi vyhovoval víc, ale chápu nutné změny a Danielovi vyjadřuji svůj obdiv za to, co vybudoval. Za mě super! :-)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 31.01.2013 v 20:35

Dobře že chcíp. Přeplácané, složité, nelíbí...

Lomax
Lomax 31.01.2013 v 20:49

http://2i.cz/a1445872a1

Omlouvám se za malé zmatky.

Text příspěvku byl upraven 31.01.13 v 20:54

Ruw
Ruw 31.01.2013 v 20:57

Poslední varianta vede. Je ze všech nejucelenější působí plasticky, je jednoduchá a nepůsobí svázaně. U tý první mi vadí velká mezera D a K a čtvercovitost. Takže ještě vymyslet jak ji udělat pouze v bíle barvě na pozadí červenohnedé, jako je u stávajícího loga a třeba nás i ukecáš ke změně :) Chválím!



Vložit příspěvek