Mazání vulgárních příspěvků


Hun
Hun 13.08.2018 v 12:25

Vím, že se tady mažou vulgární příspěvky, a jistě je to dobře. Můžu se zeptat vás znalejších, zda je dobré někoho z „mazačů“ upozornit, když na vulgární/oplzlý komentář u knihy narazím? Anebo to mám spíš nechat na jejich iniciativě?

sola_lupa
sola_lupa 15.08.2018 v 21:20

Komentáře u knih lze v takovém případě nahlásit. Ono není v silách správců vše pohlídat.

baghira
baghira 18.08.2018 v 19:47

Je ale otázka, kde je hranice. Co už je vulgární a co ne. Chápu, že milovníci knih jsou krasoduchové, ale nějaký zemitý komentář, pokud bude k věci, by snést mohli.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.08.2018 v 22:22

Rozhodně hlásit. V diskuzi to je možná něco jiného. Tam denně nepřistane tolik příspěvků jako komentářů ke knihám, kde je proto možnost nahlášení.
Ale...jestli přečtu knihu (třeba naposled jsem se musela hodně držet) u Kick Ass, kde do sprostejma slovama lítá zleva do prava. Jak mám napsat komentář? V duchu knihy nebo růžovoučce slaďoučce, protože ve skutečnosti jsem nevinná dušička, jenom si na drsňaka na svém profilu hraju...ha ha ha... (hele telefon mi nabídl za slovo "dušička" slovo "husička", což se taky hodí).
A ještě je rozdíl v jedné věci. Pokud napíšu, že hlavní hrdina se choval jako mužský pohlavní orgán, ale použiju to slovo, které všichni známe, je to na nahlášení. Pokud v komentáři užiju citaci z knihy, kde Pepa řekl o Lojzovi, že je mužský pohlavní orgán, mohu to nechat v té verzi, kterou všichni známe. Protože to je citace knihy. Přesto pro jistotu u podobných výrazů v rámci citace používám autocenzuru znaky, kdyby to četla nějaká citlivá dušička. Protože každej, kdo čte je slušnej, v zadku má nacpané pravítko a zdraví i tu sousedku, co mu ještě před měsícem na černo brala elektřinu, protože každej kdo čte, je slušnák, že jo?! :D

sola_lupa
sola_lupa 19.08.2018 v 21:28

Lenka.Vílka: Tenhle komentář mě pobavil. :D Je fakt, že u jedné knihy mám na svém kontě komentář, kde jsem udělala alespoň hvězdičku v jednom inkriminovaném slově, protože jsem nechtěla pohoršovat, tak snad se z něčeho takového nestřílí. Vážně jsem se jej snažila jakkoliv nahradit, ale nešlo to.

kapyr
kapyr 19.08.2018 v 21:35

Ještě že tu nemáme Verbala:-))


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.08.2018 v 21:44

Sola_lupa: inspirace přišla z komiksů. Používám tedy znaky: @!&?%...je to ale těžký. Hlavně pokud člověk mluví trochu ostřeji, kdy to nepouží, aby urážel, ale protože je na to zvyklý (ani dlaždič, ani svatoušek, prostě normální člověk) i v normálním životě..
Tady se cenzuruji pro jistotu...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.08.2018 v 21:48

Kuš Kapyre! Ještě se to dozví a hned je zpátky.
https://www.databazeknih.cz/uzivatele/verbal-189627
Ale hned by mu někdo dal stopku :D

sola_lupa
sola_lupa 19.08.2018 v 21:57

Lenka.Vílka: No, ale pro mě by to nemělo efekt, protože někdy pátrám, co jsem četla a co ne a pak najednou na mě bafne vlastní komentář a já bych z takového slova byla perplex, protože moje paměť mě někdy mate. :D

To byla nějaká zajímavá osoba? :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.08.2018 v 22:06

Sola_lula: jo, jenom chci, aby to prošlo místní akvizicí. Sama jsem aktivní nahlašovatel.

Nechápu druhou část :( to je na toho Verbala? Sprosták v okamžiku, kdy toho není třeba, který se snaží šokovat vulgarismy, ale ve výsledku vlastně nic neřekne. Chvíli měl sloupek v časopisu Pevnost, ale nejvíc asi frčí na https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/ protože neznám pravidla této stránky. Využívám ji, ale slušně, tak jsem to proto ani nezkoumala. Jestli se tam takhle může vyjadřovat....

TakySimona
TakySimona 19.08.2018 v 22:10

Akvizicí? Kdo tu co nakupuje, pořizuje, obstarává? Nakupování vulgárních komentářů, příspěvků? To je dobré pro vyšší proklikanost?

Anebo je to zase jakýsi kryptohumor, kterému nerozumím?

sola_lupa
sola_lupa 19.08.2018 v 22:13

Lenka.Vílka: Ach, tomu rozumím, proč používat právě tohle. :)

Ano, ta druhá část se týkala Verbala, měla jsem to lépe napsat. Tak z csfd znám ten nick! Ale příspěvky mě minuly, což je vzhledem k popisu profilu asi i dobře. Děkuji za osvětlení.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.08.2018 v 22:19

Sola_lupa: je to nějakou dobu zpátky, co se tady jeho přítomnost řešila. Na csfd asi mohou požívat sprostá slova, ale tady ne...
A ta akvizice, byla inkvizice, ale to myslím došlo každemu, i TS...nejsem zvyklá v tom blbém telefonním našeptávači kontrolovat každé slovo ;)

TakySimona
TakySimona 19.08.2018 v 22:21

Blbý je telefonní našeptávač a kdosi tajemný, o kom se tu píše jako o TS.
Jasně, peklo jsou ti druzí, že Paule?!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.08.2018 v 22:28

TS: můj pc je ode mě dost vzdálen, tak na co se jiného vymluvit? :(
Já sama netrvám na tom, aby ostatní v reakci na mě reagovali celou mou přezdívkou. Nevadí mi oslovení "LV:" a potom odpověď. Snad tuto mou zkratku rozdýchate. Už tak se tady dlouze vypisuji. Tak proč si to neztratit...?

TakySimona
TakySimona 19.08.2018 v 22:52

A to jako já se mám chovat jako ty?
NIKDY.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.08.2018 v 07:47

TS: sakra, to prosím nedělejte. Já jsem světový unikát a určitě by to bylo pod vaší úroveň.
Jinak jsem si naprosto jistá, že jsem vás k ničemu takovému nenabádala (vy nečtete mezi řádky, ale přímo mezi stránkami). Jste úplně stejný unikát jako já (stejně jako každý člověk na světě), tuto ztrátu bych nepřipustila. Nikdy (mě stačí malá písmena).

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 07:50

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 08:07

Vy chcete provokovat, Lenko.Vílko?

Jediné, co po vás (sg.), i vás (pl.), chci:
Pokud mě oslovujete nebo o mně píšete, používejte, prosím, přezdívku, kterou jsem si na DK vědomě zvolila.
Děkuji za respekt a pochopení.
Fakt to není žádný rozmar.

Doporučená literatura:
Ludwig Wittgenstein
Bible
kabala
Lao-Tse
indiánská ústní tradice

A nepište mi, že nemáte čas ztrácet četbou čas.
Tady byste ho NAOPAK získala.
A vlastně nejen čas.

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 08:14

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.08.2018 v 08:31

Proč bych měla chtít takovou hloupost? Zase jste mezi těmi stránkami našla něco dalšího?

Neříkejte mi, prosím, že vám nemám psát, o tom, že nemám čas. Nejde o čas, ale o strach. Co když se mi ta literatura zalíbí? Co potom s těmi všemi nehodnotnými knihami, co mám v knihovně? Ajajaj....

Nečekejte, že s vámi budu komunikovat korektně, vy to taky neděláte....

PS: jinak, mizim z téhle debaty o ničem. Navíc nemám ráda zaplácávání vláken s tématem něčím, co tam nepatří. Což je pokaždé, když na sebe v diskuzi narazíme Není to zajímavé? Snažím se přijít na to, čím to je. Já o tom nejdu rozjímat. Dnes bude krásně, to se dá dělat spousta lepších věcí než toto ;)

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 08:39

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 09:51

Jste zbabělá, Lenko.Vílko.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.08.2018 v 14:01

Mě to nevadí. Čauky. Snad u nějaké přínosnější debaty. Myslím, že to zvládneme... ;)

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 14:41

woodward
woodward 20.08.2018 v 16:04

Záleží na tom, čemu se říká vulgární příspěvek. Dobře mířené sprosté slovo do jazyka patří. Dvě krásná, česká slova, jimiž cosi nežádoucího (jak by řekl Miroslav Horníček) posíláme mnohem dál než třeba k šípku nebo do háje, ta do něj patří taky a jsou situace, kdy právě je na místě jen tohle vyjádření a žádné jiné. Nejde tedy o konkrétní výrazy, ale o myšlenku. Sám Hospodin (podle Roarka Bradforda) zarazil paní Noemovou, když svému muži lála, že se nestydí takhle klít před pánembohem, a vysvětlil jí, že to už je takový přírodní zákon, že každý pořádný námořní kapitán občas nadává a že on sám si rád poslechne dobré nadávání, když to ten člověk přitom dobře myslí. Podle mě právě v tom je kopýtko věci. Mně osobně vadí, když sem lidi píšou blbosti, ovšem s tím se nic dělat nedá. Mnohem víc mi ale vaděj ZLÝ BLBOSTI. Ty by se měly mazat.

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 16:07

pobijecmuch
pobijecmuch 21.08.2018 v 13:00

Tak trochu téma do těchto parních dnů a okurkové sezóny.
Je zajímavé, že vulgární citaci autora z jeho knihy databáze knih skousne, ale volnější vlastní vyjádření uživatele je už proti pravidlům. Nic proti pravidlům, jsou od toho, abychom je přece dodržovali. Já, ale tvrdím, že záleží, co se použije. Nakonec u nahlášení k smazání komentáře je doslova napsané, že můžete poslat jen „hrubě vulgární“. Předpokládám, že když tedy napíšu, že kniha byla literární sračka, tak moje vyjádření je sice vulgární, ale ještě ne hrubě. Tedy, by nikdo neměl mít důvod můj komentář nahlašovat. A že těch zdejších „populárních knih“ by mohlo takové označení dostat, že?
Puritány nemám rád, protože většinou jsou to jen takový, kteří si na ně hrají a strašně moc přehání. Buďme normální lidi a nedělejme vědu z jednoho trochu sprostšího slovíčka.
Prostě jak říká český spisovatel Jan Urban – Všem sráčům navzdory.

TakySimona
TakySimona 21.08.2018 v 13:17

to pobijecmuch:

Jenomže co s těmi multiidentitami, kteří si sbírají "lajky" na tom, že své komentáře píšou "vtipně a bez servítků"?

Mám jmenovat?
Rozhodně NE!
Radši si jdu dát něco sladkého nebo slaného k obědu...

Zn.: Chytrému napověz...

woodward
woodward 21.08.2018 v 13:30

TakySimona: Pokud jediná nepravost, která z toho vzejde, je sbírání lajků, tak je mi to na mou duši dost ukradený.



Vložit příspěvek