Komentáře vs. Diskuze

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


HTO
HTO 27.05.2016 v 15:18

Jakási rezignace na to, udržovat tenhle prostor pod jistými pravidly a také (asi naivní) snaha přimět lidi k zamyšlení se nad sebou a k polepšení se.

woodward
woodward 27.05.2016 v 15:59

Hm, pokud jde o nějaké "poraženectví", pak se tu projevuje zejména v tom, že ta pravidla jsou nastavená tak, že nebrání hloupostem, ani zlu pokud se ve zdejších příspěvcích objeví, a místo toho se jejich ochránci a prosazovatelé zaměřují na prkotiny. Vede to k situacím, kdy nejmenovaný uživatel (volající po čistotě komentářů a pranýování nekomentářů), kterýho jsem si dovolil napomenout, aby se k ostatním nechoval jako sprosťák, je sprostej i na mě a později v jiné diskusi se vyjádří, že takový trolly jako jsem já by bylo správné zablokovat. Včil mudruj o defétismu!

kní
kní 27.05.2016 v 16:33

Už jsem se na to ptala - a nikdo mi neodpověděl - kde se tady dá najít pravidlo pro komentování nebo definice komentáře. ?

bamba
bamba 27.05.2016 v 16:34

hm a musia byť na všetko pravidlá ? A čo doping ?

kní
kní 27.05.2016 v 16:36

Pravidly se přece moderátoři opakovaně zaštiťují - oni je tedy asi znají, ne?

siena
siena 27.05.2016 v 18:48

"...zlý xenofobní nebo rasistický kecy tak mi to sice vadí, ale prostě to přeskakuju a příspěvky od dotyčných autorů nečtu a basta. ovšem to je s pravidly v souladu a nikdo proti tomu neprotestuje..."
Woodwarde, nemáte pravdu. Výše napsané je explicitně vyjmenované, že na DK nepatří.
http://www.databazeknih.cz/podminky-uziti
A dovolím si poznamenat, že protestuju a nejsem sama. A nejen proti tomu. Že nás je málo, že nás to přestává bavit, když se vzápětí tady dočteme, a že si i Vy neberete servítky, co jsme vlastně zač, je druhá věc...HTO má s rezignací bohužel pravdu. Vždyť sám píšete, že přeskakujete, nečtete, tudíž s tím nic neděláte. Mají ti druzí?
A tak je to skoro se vším tady. Před delším časem si tu jedna uživatelka postěžovala, že je málo využívano diskuzí u knih. Když jsem si rozklikla její profil, našla (x) komentářů, (0) diskuze. A na mou otázku proč, mi bylo odpovězeno něco v tom smyslu, že to nemá smysl, neb ostatní nediskutují (?!?)
A s tím ostatně souvisí i ty stížnosti k přesouvání. Už se to tu psalo x-krát, že se nikomu nic nemaže. Diskuze ke knihám považuji za stejně "hodnotné" příspěvky, jako samotné komentáře. Objevují se na titulní stránce, můžete si je jednoduše rozkliknout, máte je ve svém profilu. Proč tedy to rozčilování? Opravdu mám věřit, že je to jen kvůli palcům?!?

Text příspěvku byl upraven 28.05.16 v 10:15


LordSnape
LordSnape 27.05.2016 v 23:11

Nemusí být pravidla na vše, ale jak je vidět u některých věcí s tím nepohneš. To, že to tady místním buřičům ohánějíc se demokracií a nevím čím dozajista vadí, je prostě nezdolný fakt. Kdybyste se takhle oháněli za totáče, nemuseli jsme se my, mladší ročníky narodit do takových poměrů.

HTO připomněl prostý fakt, že používáním DK a registrací zde, jsme se všichni k něčemu zavázili a můžeme si do nekonečna říkat, jak je ten internet nesvobodný. Poradím vám, založte si vlastní web a veďte si ho jak chcete vy. :-)

A opakuji to znovu! Já tu nejsem jen od toho, že nahlašuji komenty. To vůbec. Opravuji či dávám k opravě denně asi tak 20 záznamů a týdně přidám cca 5 knih. Komentáře jsou výjimka. To, že jsou vidět a jak vás tu pálí, je už váš problém.

Text příspěvku byl upraven 27.05.16 v 23:12

bamba
bamba 28.05.2016 v 08:58

kde je deathline - kedy je človek ešte mladý, a kedy už nie ?Keď som mala 4 roky tak mi 10 roční pripadali nesmierne starí.

MarkétaLore
MarkétaLore 28.05.2016 v 14:06

Kdo si myslí, že je starej na rokenrol, je opravdu starej_. Lemmy killmister. frontman Motorheadu.
Možná je dobré se tím řídit a aplikovat to i všeobecně.

Eicherik
Eicherik 28.05.2016 v 14:46

Nebo jak říkáme my blackmetalisti: Když to začíná být moc nahlas - stárneš! :-D

kní
kní 28.05.2016 v 14:47

Takže co to vlastně máme v Podmínkách užití webu?
:
Provozovatel si vyhrazuje právo na mazání Příspěvků Uživatele, bez předchozího upozornění a bez udání důvodů, na pozastavení, zablokování či úplné zrušení účtu Uživatele.

Uživatel není oprávněn využívat služeb portálu k jakýmkoli účelům, odporujícím právním předpisům nebo níže uvedeným pravidlům:
Jedná se zejména o příspěvky obsahující rasistické výroky, hrubé urážky a hrubé vulgární výrazy (s výjimkou citací pasáží literárních děl), násilné nebo jinak útočné příspěvky, dále o příspěvky žádající zaslání eknih na email. Uživatel nesmí užívat portál ke komerčním účelům (vyjma sekce Bazar knih) a nesmí na portál vkládat jakoukoliv placenou či neplacenou reklamu. Nesmí rozesílat spam.

Pak tu máme 12 moderátorů: asam, elfos, HTO, Lusa, Lili, herdekfilek, paulhunter, Metal Messiah, Garik, pistalka, anthea a MarieSnnaSarah (+ provozovatele webu Dana), kteří mají neomezenou moc dle vlastního subjektivního uvážení přesouvat komentáře do diskuze. Neomezenou. A evidentně je mezi nimi černá duše, která si touto činností patrně vyřizuje účty. Brání jí v tom něco? Naprosto nic.

kní
kní 28.05.2016 v 14:49

Eicheriku, to je blbost, když stárneš, musíš v souladu s tím jak hluchneš, pootáčet volume stále více doprava!

LordSnape
LordSnape 28.05.2016 v 14:50

@Eicherik Sypačky jedině pořádně nahlas. :-)

Koka
Koka 28.05.2016 v 14:51

Významný den v dějinách Databáze knih: kní již našla seznam moderátorů! Lepší se to tady, lepší, a dokonce to vypadá i na zřízení bankovní pobočky (to napovídá to "vyřizování účtů"). No kdo by to byl čekal!? Jenom ta ezoterika s těmi černými dušemi se mi moc nelíbí, místo nich doporučuji Gogolovy Mrtvé duše - to je panoptikum!

Eicherik
Eicherik 28.05.2016 v 14:52

kní a LordSnape: oba máte pravdu. :-D

LordSnape
LordSnape 28.05.2016 v 14:53

Kní podle mě jen vyvádí a kvičí, ostatně jako obvykle. A přehání to s těma konspiračníma teoriema. Většinu moderátorů tady znám, pár i osobně a jsou to fajn lidi.

HTO
HTO 28.05.2016 v 15:03

Když je to nahlas, stárneš! říkají i rockeři. To jen na upřesněnou.

Marthas
Marthas 28.05.2016 v 15:06

To HTO: Tak to jsem stará už od 15.-))

Lector
Lector 28.05.2016 v 15:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 28.05.2016 v 16:04

Lectore, vy to tady snad financujete?

kní
kní 28.05.2016 v 16:31

Snape, Koka - dehonestace protistrany vám jde dobře - s korektní argumentací to už vypadá podstatně hůře. Takhle uboze zdejší diskuze často vypadají - na přímý dotaz buď mlčení nebo odvedení pozornosti jinam... Nevím, co říci? Nevadí - udělám z protivníka blbce? Nevidíte, jak se tím sami odkopáváte?

siena
siena 28.05.2016 v 16:40

Kní, v soutěži v dehonestaci byste, bohužel, nebyla nikde na chvostu...A korektní argumentace? Tou se už zde popsaly spousty stránek diskuze, nejen v této, stačí si je pročíst.

Text příspěvku byl upraven 28.05.16 v 16:45

Lector
Lector 28.05.2016 v 16:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 28.05.2016 v 17:20

On na demokracii ještě někdo věří? :-)

MarkétaLore
MarkétaLore 28.05.2016 v 17:22

Tak třeba já, ale je potřeba zavést znovu ostrakizmus, a já už mám jednoho slovenskýho tipa, !!!



Vložit příspěvek