Zaklínač


prochas
prochas 01.12.2014 v 11:46

Ahoj, mohl by mi prosím nějaký odborník na Zaklínače zodpovědět jednu otázku? Bylo mi řečeno, že tři hlavní postavy ze Zaklínače se narodily ve stejný den. Den, který je zvláštní v několika ohledech a který je provázaný i s naším kalendářem. Nemáte prosím někdo tušení, co by to mohlo být za den?
Děkuji a hezký den ;)

Pejsánek
Pejsánek 02.12.2014 v 18:21

To bude 1ní Máj-lásky čas. Je společný ženám, mužům i jejich dětem.

Sipovsky
Sipovsky 26.04.2015 v 12:44

Dobry den,

Chci se zeptat,zda ma nekdo nejake informace ohledne vydani/dotisku,ci jine zpravy o ZAKLINACI v pevnem vazbe.(vsechny dily)

Predem dekuji,.

Text příspěvku byl upraven 26.04.15 v 12:58

artabanb
artabanb 26.04.2015 v 13:57

Myslim, že ne.

JaneBonny
JaneBonny 26.04.2015 v 20:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hoshi
Hoshi 25.05.2015 v 21:56

Co jsem četla na stránkách nakladatelství Leonardo (je to článek starý dva roky), tak odsunuli dotisk Zaklínače v pevné vazbě na rok 2014, což se ale nekonalo. Můžeme jen doufat, že se nakladatelství vyjádří k položeným dotazům, ale zatím je ticho po pěšině, takže tomu moc nefandím, že se dočkáme dotisků pevné vazby :/


Baanshee
Baanshee 19.01.2016 v 17:29

Zeptám se rovnou, Zaklínače je hodně, kterou knihu od Sapkowskeho (série Zaklínač, nebo povídky, no prostě jak začít) si mám přečíst jako první? Moc díky

MikeDV3
MikeDV3 12.08.2018 v 10:17

Zdravím všechny čtenáře,
rád bych se zeptal s jakou knihou je nejlepší proniknout do světa Zaklínače. Autor už napsal opravdu hodně dílů a nejsem si moc jistý jaká kniha byla vydána jako první. Budu moc vděčný za jakoukoli radu.

Naias
MikeDV3
MikeDV3 12.08.2018 v 10:35

Děkuji moc. Mě jen v tom seznamu zmátly ty sbírky povídek.

Naias
Naias 12.08.2018 v 11:34

Prvé vydanie poviedok je toto: https://www.databazeknih.cz/serie/zaklinac-povidky-1-vyd-4231
Plus dve sú tu:
https://www.databazeknih.cz/povidky/konec-sveta-441
https://www.databazeknih.cz/povidky/posledni-prani-442

Druhé (a ďalšie) vydanie poviedok je toto:
https://www.databazeknih.cz/knihy/zaklinac-posledni-prani-272481
https://www.databazeknih.cz/knihy/zaklinac-mec-osudu-431

Čítať samotnú ságu o Zaklínačovi rozhodne neradím, treba začať poviedkami. Stačí si prečítať anotáciu prvého dielu ságy.
Krev elfů otevírá románovou řadu Geraltových životních osudů. Kniha přímo navazuje na povídkové sbírky Poslední přání a Meč osudu.
Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět...

MikeDV3
MikeDV3 12.08.2018 v 12:00

Moc děkuji za informace. Začnu teda sbírkami a potom kdyžtak přejdu na 1. díl série.

Eldar80
Eldar80 13.08.2018 v 00:49

Jak už bylo řečeno je nezbytně nutné začít sbírkami povídek. Čtenáři kteří začnou prvním dílem ságy, který má na obálce jaksi číslovku III. se pak diví, že se v ději ságy ztrácí. Bouřková sezóna spadá dějově mezi dvě sbírky povídek, ale je napsaná tak, že si čtení člověk užije až po sáze.
Potom je vhodné nečíst poslední povídku z Meče osudu, protože obsahuje spoilery k celé sáze. Sapkowski ji napsal spíš pro pobavení přátel a ještě ke všemu nesedí přesně k sáze, takže může čtenáře zmást.
Jinak zaklínač není vůbec jednoduchá literatura a čtení vyžaduje patřičnou pozornost.

Text příspěvku byl upraven 29.11.18 v 08:08

MikeDV3
MikeDV3 13.08.2018 v 13:36

Moc děkuji za pomoc. Tím, že čtení vyžaduje patřičnou pozornost myslíte to, že jsou v knize použité různé jazyky, kterými mluví jednotlivý tvorové? Se sérií nemám skoro žádné zkušenosti.

Eldar80
Eldar80 13.08.2018 v 15:14

MikeDV3 Ne. Pouze to, že dějové linky z povídek pokračují i v sáze a není to tak jednoduchý čtení. Ještě druhá kniha ságy Čas opovržení čerpá dějově z povídek. A samotná sága sleduje víc dějových linií a pracuje s různými časovými rovinami. Upřímně se přiznám, že jsem si ságu užil až když jsem ji četl podruhé, protože napoprvé jsem nečetl povídky. A už teď se těším až ji budu číst potřetí. :)

Hraboshka
Hraboshka 13.08.2018 v 16:46

MikeDV3: Sapkowski taky nedá čtenáři nic zadarmo. Občas si s ním vyloženě hraje, a to způsobem, který by mě jinak asi naštval, ale jemu to ráda odpustím, stejně jako to dělá mnoho dalších čtenářů. :-)
Ne že by šlo vyloženě o hrozně náročnou literaturu, ale jednoduché čtení, kde je vše vysvětleno po lopatě, to také není. V Zaklínači je spousta náznaků a nedovysvětlených věcí.
Každopádně přeju, ať si čtení užiješ; vždycky závidím lidem, co s mou milovanou sérií teprve začínají. :-) A když se ti bude líbit, zkus potom i hry, pokud je neznáš. Určitě stojí za to.

woodward
woodward 14.08.2018 v 10:20

Se sérií Zaklínač se musí začít od povídek. Úplný začátek příběhu najdeš v povídce Cesta z níž není návratu. Ony ty povídky u nás vyšly v několika sbírkách, které se často navzájem překrývají, takže si nepamatuju, s kterou je nejlepší začít, ale rozhodně to chce nejdřív přečíst povídky a až potom se dát do pentalogie. Román Bouřková sezóna stojí tak trochu mimo, můžeš si ho nechat na závěr. A jako úplnej bonbónek nakonec doporučuju povídku Něco končí, něco začíná.

Padfoot
Padfoot 15.08.2018 v 22:18

Přidám dotaz... Nedávno jsem přečetla Poslední přání. Přiznám se, že jsem to moc nestudovala, prostě jsem vzala knížku s velkou tlustou jedničkou na obálce... A moc mě to nebavilo. Nemyslím si, že bych se nějak ztrácela nebo něco nepochopila, ale přesto: Je možný, že mě to nebavilo, protože jsem nečetla ty povídky, které měly předcházet? A hlavně: mám tomu dát ještě šanci a začít znovu od povídek?

Eldar80
Eldar80 15.08.2018 v 23:34

Padfoot: Ale to jsi právě četla tu první sbírku. Pokud tě to nebavilo, tak další čtení spíš nedoporučuji.

woodward
woodward 16.08.2018 v 06:46

Já mám dojem, že první sbírka je stříbrný meč.

Eldar80
Eldar80 16.08.2018 v 08:22

Stříbrný meč je staré vydání. Padfoot četla nové, kde jsou všechny povídky ze Stříbrného meče a několik navíc.

Padfoot
Padfoot 16.08.2018 v 10:31

Áha. Děkuju za ujasnění.

Jacck
Jacck 17.08.2018 v 11:25

jak říkají ostatní, tak nejlepší je začít povídkama, protože tím Sapkowski začal a tam představí Geralta i celý jeho svět (elfy, dryády atd). Já jsem Zaklínače četl někdy v 90. letech, kdy začal u nás vycházet a kdy sága o Ciri ještě nebyla dopsaná. Pamatuju, jak jsem s napětím čekal, až Sapkowski napíše závěrečný díl, protože jsem chtěl vědět, jak to celé dopadne. Ale musím říct, že někdy loni jsem si dal repete a přečetl tu ságu znovu a už jsem z ní nebyl tak nadšený jako tenkrát, když mí bylo -náct. Z dnešního pohledu bych řekl že Zaklínač je lehce nadprůměrná fantasy (7/10), ale na špičky v žánru nemá (Pán prstenů, Malaz atd)

Text příspěvku byl upraven 17.08.18 v 11:28

woodward
woodward 17.08.2018 v 12:44

Na Pána prstenů nemá nikdo a nic. Ale Malazskou knihu padlých mám zrovna rozečtenou, jsem u 6. dílu a Sapkowski je podle mě o několik řádů výš. Hlavně proto, že si neláme hlavu se stylem. Malaz je černočernej svět, autor se úzkostlivě drží "žánru" dark fantasy. V tom jeho světě nezasvitne ani světýlko. Sapkowski je geniální vypravěč. V povídkách i ve své pentalogii vypráví příběh, kterej se klikatí od hororu až po třeskutou frašku a je to všechno přirozený, ty figury jsou živý, uvěřitelný, velmi dobře "definovatelný" podle způsobu řeči - což samozřejmě je asi i zásluhou překladatele, ale je to prostě literatura. MKP je dobře odvedený řemeslo, nic víc.

Text příspěvku byl upraven 17.08.18 v 12:46

Jacck
Jacck 17.08.2018 v 12:53

no nevím, už jen za to zakončení ságy o Zaklínači by Sapkowski zasloužil pár facek, ale nechci tady spoilerovat. Ve mně ten konec zanechal celkem hořkou pachuť na celou tu ságu :-)



Vložit příspěvek