Najlepšie a najhoršie sfilmovaná kniha

DISKUZE » O knihách


Lector
Lector 04.03.2019 v 19:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.03.2019 v 19:32

Já tedy nevím. Ale co je špatné na tom, že někdo napíše (sebestředně?), že se mu nelíbil nějaký film? Myslela jsem, že o tomhle tohle vlákno má být. Ale já věci chápu jinak, jak jsem zjistila zde na databázi ;)
A pokud má někdo jiný názor, tak ať ho vstřebá. O tom by to mělo být...
(Nejdřív emoční vyblití a teď jdu popřemýšlet o otázce vlákna :)...)

Lector
Lector 04.03.2019 v 19:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.03.2019 v 19:47

Lector: asi jste už zjistil, že na tohle nejsem :)
Mockrát já napíšu to samé co vy, jenom vy těma svejma "vznešenejma slovama" :D
Ale to je v pohodě. Já se nahoru nederu ;)

Lector
Lector 04.03.2019 v 20:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.03.2019 v 20:12

Lector: ;)


smazenaryba
smazenaryba 04.03.2019 v 21:13

Tu nechcel nikto spochybnovat pravo vybrat si, co sa komu paci. Toto vsak bol nazor rovny provokacii, ktory by sa v ziadnej diskusii neobysiel bez podobnych reakcii.

Je nutne aby mal kazdy rad klasicku hudbu ? Nie. Ale to neopravnuje nikoho tvrdit ze Bach bol zly skladatel.

Text příspěvku byl upraven 04.03.19 v 21:26

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.03.2019 v 21:21

Nejhorší sfilmovaná kniha. Kniha bylo drama s hlavou a patou, film byla romantická prapodivnost:
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/nekonecna-laska-204299

Nejlepší sfilmovaná kniha. Asi bych napsala Umbrella Academy, protože jsem právě dokoukala, takže jsem stále plná dojmů, ale nebylo by to objektivní.

Ale s hledáním pozitiva mám vždy problém :(

gladya
gladya 04.03.2019 v 21:58

Debata potvrzuje, že hodnocení je subjektivní. Každý má jiný vkus, proč se hádat?

Pro mě, jako skoropro každého knihomola, je knížka knížka, Už jsem se ale odnaučila říkat, že film je horší, je to jiné umění, má jiné výrazové prostředky.

Přemýšlím o nejhorších filmových adaptacích, špatných je dost, tak uvedu ty, které mě nejvíc zklamaly. Oba filmy podle Asimova ( Já, robot i film podle Dvěstěletého člověka, ) Asimov věděl, proč za svého života nedovolil nic zfilmovat.
Hodně nepovedený byl Noční klub podle Lukjaněnka,
nesedlo mi Pof kůží podle Fabera.

A co se mi líbilo? třeba Přelet nad hnízdem kukačky, Zelená Míle. Taky toho není málo.

Nestalo se mi, že by se mi íbil film podle vysloveně špatné knížky. Ale asi jsem jich moc neviděla. Proč taky?

Edit. Děkuji Jossie za upozornění, samozřejmě Noční hlídka.

Text příspěvku byl upraven 06.03.19 v 13:30

Adhara
Adhara 04.03.2019 v 22:04

smazenaryba: Ako provokáciu ste to vzali vy a pár ďalších. Kto povedal, že Kubrick bol zlý režisér? Nevkladajte mi do úst niečo, čo som nepovedala.

Edit: Obšírnejšie k nedorozumeniam cez internet: https://www.adhara.sk/?page_id=1430

Text příspěvku byl upraven 05.03.19 v 08:57

smazenaryba
smazenaryba 05.03.2019 v 04:39

Adhara - nebudeme sa pretahovat o slovicka. Snazil som sa byt ferovy a rozpisal som sa v druhom prispevku. Ak chcete v diskusii pokracovat dalej, mozete mi poslat spravu.

eva-lupen
eva-lupen 05.03.2019 v 10:57

Co mne momentálně napadá, tak krásný je film Madisonské mosty, který je, podle mne, plně srovnatelný s knihou. Filmový Forrest Gump mi přijde dokonce lepší než kniha. Líbil se mi i film Evžen Oněgin (VB/USA 1999) a Vojna a mír - koprodukční TV minisérie z roku 2007 (ostatní zpracování nic moc nebo děs).
Nejhorší je asi (opět podle mne) filmové zpracování Ranhojiče. Tak krásná kniha a tak příšerný film!

encyklopedie
encyklopedie 05.03.2019 v 11:49

....v roce 2000 proběhla celosvětová akce o Nejlepší román /knihu/ 20.století.... /mimo jiné také akce o nejlepší song 20.století/
Vítězové v akci Kniha - pro mne žádné překvapení....Zcela jasně vyhrál Kmotr a Vojna a mír.
Pokud tedy vezmeme v potaz, že kniha Vojna a mír je vlastně kniha knih.... tak Bondarčukova epopej je film filmů.....kam se hrabe mini TV série z roku 2007 .......
...a zase - je to jen můj názor /nemusí s ním nikdo souhlasit a bude mi to jedno....

Lukasitch
Lukasitch 05.03.2019 v 17:53

Když si řeknu "nejhorší zfilmovaná kniha", tak mě jako první napadne Pavučina snů podle Kingovy knihy.
Nejlepší těžko vybrat, ale Frank Darabont to vzal za dobrej konec - Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a v neposlední řadě Mlha, která má oproti knize navíc řádně nešťastnej konec.
Atlas mraků taky super.
Ale docela mě překvapuje hodnocení HP3 od zakladatelky tématu. Podle mě jde jednoznačně o nejlepší díl jak knižní, tak filmové série.

Dani25
Dani25 05.03.2019 v 22:04

Mne sa viac páčil film Zlodejka kníh než kniha

Adhara
Adhara 05.03.2019 v 22:13

Lukasitch: áno, Pavučina snů, s tým súhlasím.

Čo sa Pottera týka tak aj ja považujem HP3 za najlepší knižný del série. Film však bol z môjho pohľadu taký zlý, že z dvoch pokusov ho dopozerať do konca neuspel ani jeden. Kniha pre mňa mala príjemne tajomnú a milo strašidelnú atmosféru, kým film mi pripadal skôr ako jej paródia.

tsal
tsal 06.03.2019 v 07:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jossie
Jossie 06.03.2019 v 07:32

gladya: Určitě myslíš Noční hlídku od Lukjaněnka - jinak s tím hodnocením souhlasím, to zptracování je hrozné. Ale u toho filmu je zajímavé, že jsem ho viděla před přečtením knihy a to se mi líbil, po nějaké době jsem četla knihu, znovu si pustila film a byl otřesný.

Jinak co se týče Harryho Pottera, také mám nejraději Azkaban a to i knihu i film.

A u Já robot bych to zase tak neodsuzovala, já ten film mám moc ráda, knihu jsem také četla, ale přijde mi, že na film by to bylo málo děje, že se tím jen inspirovali a vyšli ze základní myšlenky.

reader.007
reader.007 06.03.2019 v 09:48

Jossie: vyšli ze základní myšlenky? No vidíte a já bych zase řekla že ji úplně otočili (viz můj komentář ke knize).
Ono je to vlastně hrozně podobné jako s velkofilmem Odváto větrem - válka byla někde zhruba v pozadí (když už ji nebylo možné vynechat) a celý děj se soustřeďoval na tu limonádu kolem Scarlett a Rhetta. A to se přitom v té knize skrývá tolik nadčasového moudra...

Naias
Naias 06.03.2019 v 09:51

Keby len otočili. Asimov si strašne potrpel na logiku, ale tvorcovia filmu si mysleli, že logika je sprosté slovo, tak ju vystrihli.

Jossie
Jossie 06.03.2019 v 11:48

Já to myslím takhle : " I když snímek není přímo zpracováním povídky Isaaca Asimova, jedním z jejích základních elementů jsou tři zákony robotiky zformulované tímto skvělým spisovatelem". To jsem zkopírovala, ale tak to vlastně myslím, že se ten film ani netváří, že to je přímo zfilmování Asimova. Ale pokud máte předlohu (v tomto případě spíš inspiraci, na jejímž základě byl rozvinut vlastně jiný příběh) rádi, chápu, že Vás film rozčiluje.

Naias
Naias 06.03.2019 v 11:54

Presne tak to myslím aj ja. Asimov vymyslel tri zákony robotiky a všetko konanie robotov muselo byť v súlade s nimi. Vo filme je to v rozpore. Snažili sa to tam vysvetliť akousi sofistikou, chudák Asimov sa musel v hrobe obracať. Ani predstaviť si nechcem, čo by na to povedala Susan Calvinová!

Naias
Naias 06.03.2019 v 12:05

Asimov bol vedec s exaktným myslením a na jeho knihách je to vidieť. Zato film je postavený na akcii, nebezpečenstve hroziacom celému ľudstvu, proste hlavne aby to bolo napínavé a príťažlivé pre divákov, čiže ziskové, zmysel to dávať nemusí.

gladya
gladya 06.03.2019 v 13:39

Nasias přesně, mně vadí když se úplně vytratí to, o co autorovi předlohy šlo. Uznávám že akční film je asi divácky uspěšnější než by byl film věrný "duchu" a logice Asimovových povídek a knížek. U adaptací sci-fi děl to není ojedinělé. Asimov je můj oblíbenec, takže mi to vadí víc než u jiných autorů.


Jossie. díky za upozornění , jde opravdu o Noční hlídku. Kulhánek zfilmován , pokud vím nebyl.



Vložit příspěvek