Knihy koupené kvůli obálce nebo zajímavému zpracování


klara225
klara225 30.12.2018 v 18:47

Dobrý večer všem. :) Zajímalo by mě, zda jste si někdy koupili a přečetli knihu, která vás zaujala jen kvůli její zdařilé obálce nebo netradičnímu zpracování? A to i v případě, že vás příběh podle anotace tolik nelákal, anebo se jednalo o žánr, který vám není zas tak blízký. U mě jsou to např. knihy Život zn. Hygge, Illuminae. Je to možná trochu povrchní, ale vím, že kdyby tyto knihy nebyly na pohled líbivé, kvůli příběhu si je nepořídím. Děkuji a těším se na vaše odpovědi. :)

woodward
woodward 30.12.2018 v 19:18

TROCHU povrchní...? No, i tak se to dá říct.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2018 v 19:29

A stejně to bylo třeba v bodu čtenářské výzvy....

Eicherik
Eicherik 30.12.2018 v 19:35

Já jsem si koupil kvůli obálce první dvě knihy ze série Černá křídla Cthulhu.
https://www.databazeknih.cz/serie/cerna-kridla-cthulhu-5864
Autorem obálek je Jason Van Hollander.
Knihy obsahují "lovecraftovský horor", takže žánr, který mám rád, ale už když jsem si kupoval druhý díl mi bylo jasné, že kvalita příběhů není dostatečná. :-)
Přesto uvažuji, že si dokoupím (kvůli obálce) i třetí díl. :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2018 v 19:37

Ale asi je rozdíl, když víte, že to bude horor, který vás jinak baví a koupíte kvůli obálce.
A když koupíte kvůli obálce a doma zjistíte, že tenhle žánr fakt ne...

Eicherik
Eicherik 30.12.2018 v 19:41

Naštěstí moc knih s hezkým obalem není. :-D Ale když si kupuji nějakou knihu, tak si raději koupím knihu z antikvariátu, pokud má hezčí obal než kniha nová. :-)


Marika Vanova
Marika Vanova 31.12.2018 v 09:59

Já dám na obal hodně, ale musím vědět o čem to je a jestli tohle bude pro mě, jinak obal neobal :-)

bamba
bamba 31.12.2018 v 13:50

skôr naopak - zabránila mi obálka v kúpe knihy, a až neskôr som ju vzala na milosť.

newtory
newtory 31.12.2018 v 20:48

Obálka hrá u mňa svoju rolu, ak mám na výber z dvoch identických kníh v rôznych vydaniach, ale nasleduje až po väzbe, dávam prednosť šitej pred lepenou.
Pretrpím aj typicky bestsellerovú obálku, ale iba ak obsah stojí za to.

Text příspěvku byl upraven 31.12.18 v 21:01

Eicherik
Eicherik 31.12.2018 v 20:58

Dobrý obsah + pěkná obálka + pevná vazba = ideální kniha. :-) To je čistá matematika. :-)

newtory
newtory 31.12.2018 v 21:03

Súhlas, akurát by som prehodil dvojku s trojkou.
Výsledok vyjde ten istý.

Eicherik
Eicherik 31.12.2018 v 21:07

To je pravda, pevná vazba je důležitější než obrázek. :-)

newtory
newtory 31.12.2018 v 21:16

A ešte aj pri tej pevnej väzbe existuje verzia (neviem odborný výraz, ale keď mi to vysvetľoval pán v kníhviazačstve nazýval to tzv. spálená väzba) ktorá má pevnú väzbu, ale nie je šitá.
Veľká časť kníh z KČ v Odeone má túto väzbu a dosť z nich zvykne povoliť.

Eicherik
Eicherik 31.12.2018 v 21:18

Tak to jsem nevěděl.

shenandoah
shenandoah 01.01.2019 v 15:28

U mě to nebyla jen obálka, ale i autor. Knihu jsem vybírala z katalogu, takže naživo jsem ji viděla, až když přišla. O to větší a příjemnější to bylo překvapení.
N. Gaiman - Odd a mraziví obři

tatjana1737
tatjana1737 01.01.2019 v 16:05

Kdysi jsem takhle koupila jednu Zeměplochu (kterou jsem v životě neotevřela, ale posléze za něco vyměnila s bratrem) a Čaroděje Zeměmoří (v pevné vazbě, kniha formátu A5, nikoli nové paperbackové vydání). Ačkoli u čaroděje se mi více líbila ta mapa na předsádce. Dokonce si pamatuji i to, že obě knihy jsem kupovala v knihkupectví u Jednorožce na Staromáku v Praze, kde se tehdy jako v jediném obchodě koncentrovalo fantasy a sci-fi, jinde takový výběr neměli.

Adhara
Adhara 03.01.2019 v 13:25

Ja som knihu kvôli obálke kúpila vtedy, ak obálka napovedala, že ide o môj žáner alebo tému, čomu názov príliš nenasvedčoval.

Samozrejme, nekúpila som si ju len kvôli obálke, ale tá vyvolala prvotné zaujatie, pričom následný prieskum obsahu a ukážku ukázal, že je to naozaj pre mňa.

test
test 04.01.2019 v 09:24

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

gladya
gladya 04.01.2019 v 09:30

Nevylučuji, že mě může obálka upoutat a díky obálce knihu zaregistruji. Ale nikdy jsem vědomě nekoupila knížku kvůli obálce. Obálka je mi celkem lhostejná. A ilutrátoři prominou, ani jejich práce mě většinou moc nezajímá. To platí u knížek, kde jsou hlavní "písmenka".

Někdy se mi stává, že by mě obálka spíš odradila.

Samozřejmě, jiná věc je, pokud jde o dílo, kde je výtvarná stránka důležitá, Ať se jedná o výpravnou obrazouvou publikaci nebo kreslený příběh pro děti.

Text příspěvku byl upraven 04.01.19 v 09:31

Marylaa
Marylaa 04.01.2019 v 16:07

Jenom kvůli obálce asi knihu nekupuje nikdo, až třeba v rámci oblíbeného žánru.
I když já poslední dobou kupuji pořád ty samé autory, tak se mi spíš stalo, že jsem si koupila i knihu, u které pokud bych nevěděla co přibližně čekat, tak by mně obálka odradila.

Twinny
Twinny 20.03.2019 v 10:44

Obálka mě zaujme, ale kupuji podle anotace. Jen v knihovně si občas půjčujím podle obálky, abych si nepůjčovala jen svůj žánr.



Vložit příspěvek