Hledám knihy na téma...


asam
asam 20.05.2010 v 10:14

Pascal Bruckner - Můj malý manžel Útlá knížečka, kterou přečtete velmi brzo. Šikana slabšího,tělesné proměny,předobraz zmenšování lidí jako možné řešení přelidnění planety,role muže jako hlavy rodiny je zredukována na roli ploditele a potom odhozena do odpadků.S humorem ale i s citem popisuje autor osudy jednoho nešťastníka, který se při zplození každého nového potomka zmenšuje. Bohatý slovník, dobrý překlad. Fakt moc pěkné čtení.

Rockwood
Rockwood 19.07.2010 v 21:21

Miguel de Cervantes y Saavedra - Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha

Třebaže se jedná o rozsáhlý a tuze zdlouhavý román, řekl bych, že se jedná o nádherný příběh, který vykouzlí úsměv na tváři nejednoho člověka a že je to taková oddechová četba. Alespoň pro mě byla.

missa85
missa85 26.07.2010 v 20:23

Toto téma bylo zřejmě myšleno trochu jinak, než jak ho použiji já, ale určitě neva :-) Ráda bych, aby mi někdo doporučil knížku od Stephena Kinga. "Četla" jsem od něho jednu jedinou - Geraldova hra - a jestli můžu být upřímná, byl to děs. Přečetla jsem pár stránek a furt se tam "řešilo" to samé...pak jsem jen prolistovávala a pokaždé tam byla tatáž žena připoutaná k posteli...až na konec knížky. A právě tato knížka mě odradila číst cokoli od tohoto autora :-( Ale slyšela jsem dosti ho vychvalovat a proto bych si od něho ráda něco přečetla, ale nevím, do čeho se pustit :-)

paulhunter
paulhunter 26.07.2010 v 20:30

Tak já Geraldovu hru řadím rozhodně k tomu lepšímu, co napsal. Samozřejmě, že to je pořád to samé, tedy dějově, ale jde o to, že kniha je psychologická a popisuje především myšlenkové pochody ženy upoutané k posteli a bylo by nesmyslné zde hledat nějaké dějové zvraty. Je asi taky docela rozdíl, co člověk od knihy čeká a je škoda, že jí "zahodí" kvůli tomu, co píšeš... ale každého věc ;-)

Za sebe bych doporučil rozhodně Misery, Dlouhý pochod, Řbitov zviřátek, povídkové sbírky.. pro začátek.

missa85
missa85 26.07.2010 v 20:49

Je pravda, že na "psychologii" moc nejsem...knížku čtu, abych se odreagovala, odpočla a ne nad ní přemýšlela - omlouvám se, jestil se tím někoho dotknu :-) A jestli King má tento styl psaní, tak prostě jen není pro mě :-) Ne každý autor sedne všem. Ale něco z tvého doporučení zkusím :-)

pajonek
pajonek 26.07.2010 v 21:04

missa85, pokud tě zaujme názor starého, bývalého knihovníka - nečti Kinga , o nic nepřijdeš ......


missa85
missa85 26.07.2010 v 22:39

pajonek: uvidím, dám mu ještě šanci :-)

Alix
Alix 30.07.2010 v 16:25

Mám ráda Kinga, ale Geraldova hra nebyla dobrá volba, pokud nejsi na něj zvyklá, to je fakt.

daviskaaa
daviskaaa 31.07.2010 v 11:37

Já Kinga miluju, ale je pravda, že jako první knížku číst Geraldovu hru není moc dobré, když nevíš o co jde. Já bych doporučila Carrie, byla jeho první, není tak náročná a co se týče mých známých líbila se všem.

Márinka
Márinka 31.07.2010 v 11:46

Z naposled přečtených řele doporučuji Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů Annie Barrowsové.

Barvínka
Barvínka 02.08.2010 v 11:17

Zlodějka knih od Markuse Zusaka mě fakt doslovně dostala a pohladila po duši. Je to příběh o osudech německé dívky a jejího dětského světa během druhé světové války, vyprávěný nikým menším než samotnou smrtí, příběh neobsahuje hluchá místa, nejsou tu věty, odstavce nebo kapitoly, které byste mohli v klidu přeskočit a nebyli tím citelně ochuzeni. A mezi námi myslím, že vám něco podobného nepřijde ani jednou na mysl a četbu si opravdu užijete, doslova do posledního písmenka.



Autor čerpal inspiraci z vyprávění své matky německého původu, která události během války zažila jako dítě (stejně jako hlavní hrdinka). Příběh knihy, jakkoli zajímavý, však převyšuje jednoznačně neotřelý styl vyprávění, jenž se tolik nesnaží udržovat čtenáře v napětí, ale spíše ho vede k tomu, aby si knihu skutečně vychutnal.

Mnohé recenze velebí Markuse Zusaka za způsob, jakým uchopil téma nacistického Německa nebo holocaustu, ale tím se nedejte odradit, navzdory prostředí a době, do které je román zasazen, o tomhle ten příběh v podstatě není. „Zlodějka knih“ je originální, dojemná i legrační, je to radost skrze slzy, je to o štěstí zakotveném v těch nejnemožnějších podmínkách.

sashi
sashi 20.08.2010 v 22:10

Egypťan Sinuhet je skvělej ajinak doporučuji cokoli od Johna Irvinga, ale samozřejmě Pravidla moštárny jsou nejlepší!!!

Rockwood
Rockwood 24.08.2010 v 20:51

Nedávno jsem přečetl knihu Dracula od Brama Stokera... a fakt paráda. Tuhle knihu snad budu vychvalovat do nekonečna a nejvíc ze všech :) Až na pár věcí, které mi lehce kazili čtení se mi to fakt líbilo snad nejvíc, co jsem doposud četl a vřele všem doporučuji.

A protože jsem tak trochu hnidopich, tak to doporučuji především milovníkům twilight ságy, aby si přečetli něco pořádného o upírech! Bram Stoker a hrabě Drákula se musej v hrobě obracet :D

Jimmy
Jimmy 04.09.2010 v 14:48

Nedávno jsem se pustil do žánru HOROR. Začal jsem Kingem, Poeem a zatím jsem velice spokojen, ale přece jen bych rád oběvil i jiné autory. Prosím o doporučení. Mám rád když mě knížka nutí prěmýšlet a vyvolává otázky. Děkuji všem kteří poradí.

pajonek
pajonek 04.09.2010 v 15:44

čus Jimmy - pokud budeš obĚvovat horrorové autory, tak asi neobĚvíš nic, ale pokud bys chtěl obJEvit , tak doporučuji prvopočáteční hrůzu z pera mistra horroru, a to pána s velkým P, Lovecrafta. Až přečteš toto, pak jsou na řadě jiní a jiní......... Jimmy-ové - hendrix a morrison jsou vlastně také horrory

minirock
minirock 04.09.2010 v 20:26

Jimmy : Zkus Dean R. Koontz - např. Přízraky, Příchod noci, Chladný plamen a další jeho knížky.

devlfen
devlfen 05.09.2010 v 20:09

V mém dětství mě uchvátily knihy Arhura Ransoma o Vlaštovkách a Amazonkách na anglickém jezeře.Dá se říci, že hodně ovlivnily moje mládí.Další velkou láskou byl Port Artur a knihy o japonsko-ruské válce.Měl jsem rád sci-fi i historii.Knihy Erika von Dänikena, Neffa, Sienkiewicze, Loukotkové, ale také kouzelné knihy Richarda Haliburtna.Je toho moc, nemohu si na všechny ani honem vzpomenout.V posledních dvaceti letech patří k mým nejoblíbenějším knihy Ludmily Vaňkové, ta dokázala nádherným způsobem zpracovat historii našich králů od Přemysla Otakara I až po Václava IV a Zikmunda Lucemburského.

zirafak
zirafak 17.09.2010 v 09:06

Vazeni ctenari, rad bych Vas pozadal zda by jste mi doporucily nejakou space operu . Duna,Saga Sedmi Slunci .... mam prectene.moje oblibene ;) Velice Vam dekuji za odpovedi. Žirafák.

knedlik
knedlik 17.09.2010 v 14:10

missa85- Já toho od Kinga moc nepřečetla, každopádně se mi docela dost líbila Misery nebo třeba Dlouhý pochod. Kamarád teď rozečetl To a povídal, že bych si to měla přečíst, že je to parádní. Každopádně za to neručím, ještě jsem ji nedžela v ruce.

bible
bible 19.10.2010 v 21:14

Ježíš Kristus nezemřel na kříži. Má bible pravdu?
Bestseller roku.
Kniha, která může změnit Váš pohled na svět.
Představujeme Vám knihu, která se v rozměru vědy a lehce doložitelných důkazů zamýšlí nad základními myšlenkami nejprodávanější knihy světa: "BIBLE".
Spisovatel Petr Vokáč strávil nad tvorbou tohoto díla 10let. Prostudoval jak Bibli, tak i řadu dobových dokumentů, a sám návštívil místa, která autenticky popisuje ve své knize.
Nabízí zde jiný, možná až trochu neuvěřitelný pohled nejen na skutečnosti a tvrzení popsané v Bibli, ale i na církev a křesťanství nové doby.
Konečné odpovědi na nově vzniklé otázky a na vyřčené důkazy však autor ponechává jen a jen na Vás!

Kniha je v distribuci od 20.10.2010 (20:10hod.SEČ) a je dostupná v knihkupectvích po celé republice.
Objednat můžete i přes www.biblenottrue.com
Vydává Galaktická agentura ve spolupraci s nakladatelstvím Kvarta

Ruw
Ruw 23.10.2010 v 14:35

Jimmy: Sice to není vyloženě horor, ale zkus Gaimana. Je velmi inteligentně napsaná fantasy, která tě zamyšlení oprovdu dovede přimět. Jinak Poe nebo, ale opět to není klasický horor.

Ruw
Ruw 23.10.2010 v 14:49

Sci-fi až tak nemusím, ale zkus českou ságu JFK. Zajímavé na ní je, že nepíše jeden autor a ač má aktulně přes dvacet dílů, tak se stále píšou nový, aniž by nudily. První díly tě možná příliš nezaujmou, ale postupem času jejich kvalita výrazně roste.

Ju a díky za pár tipů ke čtení. V profilu máš dost zajímavých knížek, tak je možný, že "se na tě ještě zajdu někdy mrknout". :)

pokkat
pokkat 05.11.2010 v 14:58

Čtu teď Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů a je to knížka jako pohlazení. Opravdu stojí zato si jí přečíst. Hodně se mi v poslední době líbila knížka Rabi a Chléb na vodách, ale těch knížek které stojí za přečtění je opravdu hodně a tak nemarněte čas a dejte se do toho :-)

Stammel
Stammel 04.12.2010 v 14:59

Doporučuji něco z "her o spravedlnosti" Františka Langera. Všechny mají neuvěřitelně silný příběh, strhující scény a myšlenkovou hloubku a čistotu neprávem pozapomenutého prvorepublikového humanisty. Obzvláště Andělé mezi námi nebo Dvaasedmdesátka stojí za to.

Lamanai
Lamanai 14.02.2011 v 22:19

Těm z vás, kteří vládnou angličtinou, doporučuji brilantní knihu Waltera Tevise The Man Who Fell To Earth. Známý je i film s Davidem Bowiem v hlavní roli, ale podle mého docela odvar (a to mám Bowieho docela v oblibě).

Jinak tohle je veliké doporučení i pro nakladatele. Ta knížka je v oblasti csience fiction docela kult, takže díra na trhu ;-). Klidně bych se ujal překladu ;-D



Vložit příspěvek