Hledám knihy na téma...


Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:34

Noc, kdy jsem měla zemřít. Novinka, krimi, ale úžasně se čte

hafinka
hafinka 31.03.2011 v 11:55

Pár lidí tu mělo pravdu:-))) Noc, kdy jsem měla zemřít. Byla jsem zvědavá a pak se od ní neodtrhla. Ale asi není pro podprůměrné čtenáře a hlupáky. Musíte u ní přemýšlet. Nejsou to dlouhé příběhy a každé slovo a věta jsou důležité. Pointy jsou v posledních větách, ale když si to pak přečtete znovu, zjistíte, že jste na to mohli přijít sami. A autorka je ze severních Čech, jako já!!!!

knihomoli
knihomoli 31.03.2011 v 23:03

Všimla jsem si, že právě vychází kniha Nabarvené ptáče. Vynikající věc, ale jen pro lidi se silným žaludkem. Doporučuji!

Kaca87
Kaca87 02.04.2011 v 13:55

Jan Balabán: Zeptej se táty. Knížka mě absolutně dostala, až mrazivě dobrá.

sef
sef 03.04.2011 v 22:13

Výborný je Karel Šiktanc a jeho Nesmír.

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 11:35

Hrob třinácté panny + Noc, kdy jsem měla zemřít (Moba)
Deset malých černoušků
Pes baskervillský
Milostné rošády
King - O psaní (jsou tam i rady, jak psát horory)
Old Surehand:-)))) - to je spíš knížka dětství


Soptinka
Soptinka 07.05.2011 v 21:45

Ahoj..můžete prosím doporučit nějakou pěknou romantickou knížku? A nebo knížku ..která by mohla obsahovat milostnou korespondenci slavných a nebo nějakou pěknou poezii?Děkuji moc:-)

nightlybird
nightlybird 08.05.2011 v 01:19

Soptinka - nic moc ti neporadím, není to zrovna moje parketa. Před léty jsem četl od Otčenáška Když v ráji pršelo a docela se mi to líbilo - nevím ale, jestli by to byla zrovna romantika, kterou hledáš. A pokud jde o dopisy - vkládal jsem tady do DK Milostný listář, zkus se na něj podívat. Ten by se snad mohl ještě dát sehnat.

Soptinka
Soptinka 10.05.2011 v 19:27

nightlybird-děkuju za radu...určitě se na to podívám?:-)

Radče
Radče 14.05.2011 v 08:39

A. Franklinová - historické krimi. První příběh je Vykladačka smrti

Radče
Radče 14.05.2011 v 08:57

Pro Soptinku: Nádherná je Abelard Heloíze. On její učitel, ona žačka. Její strýc ho nechal vykastrovat, jejich láska byla zakázaná. Předtím mu porodila syna - to vše ve středověku. Oba skončili v klášteře a jejich láska trvala až do konce života. Romantika a filozofie v jednom:-))

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 16:22

Svádění knížete. Slaďák, ale vtipný. Christie: Smrt na Nilu. Clarková: Moje kráska spí

Jitule Š.
Jitule Š. 17.05.2011 v 11:43

Cokoliv od Pratchetta. Franklinová - Labyrintem smrti. Smith - Řeka bohů. Zeyer - Tři legendy o krucifixu, Zahrada mariánská (pro věřící nebo pro ty, co mají rádi poezii). Doyle - cokoliv. Helene Turstenová - taky cokoliv:-))) O. Wilde - pohádky, King - Mysery

buck
buck 25.05.2011 v 21:38

Tak tohle vazne nebude jednoduche, poradit nekomu knihu, kterou ani sam poradne nedovede popsat, nicmene se o to pokusim.

Chtel bych vyzvat sectelejsi osazenstvo aby zapremysleli a pokusili se mi priblizit knihu kterou hledam. Sectely aboslutne nejsem, ale chtel bych zacit cist, nicmene kdyz uz s tim zacinamm chci aby to melo smysl, neco co mi da do zivota- inspiraci, pozitivni energii. Oc by tedy melo jit?

Necham si poradit jestli roman nebo autobiograficke dilo. Nicmene melo by se tykat zejmena zivota a jeho neocekavanych prekazek, leckdy az tak tezkych ze samotny jedinec musi zmenit komplentne zivotni filozofii, zivotni smer a pozitivne se pres problemy, at uz zdravotni tak jakekoliv prenest a vzit si z toho jen to pozitivni.

Knizka po ktere patram by nemela popisovat nejaky "navod" jak spravne zit, mela by byt zalozena na skutecnem pribehu osoby, ktera se mi musela projit vyse zminovanem.

Nekoli lidi mi uz radilo a zatim nejvice se blizici kousek:

Cesta pokojného bojovníka - Dan Millman

Kdyby nekoho napadnul nejaky velmi vhodny kandidat na moje ne zrovna skromne pozadavky byl bych za nej velmi rad...

predem dekuju

herdekfilek
herdekfilek 25.05.2011 v 22:08

Nabarvené ptáče od Kosinského. Jedině takovou knihou se do tebe dostane ten správný životní optimismus.

buck
buck 25.05.2011 v 22:21

mrknu na ni, nicmene zase me neberte jako jedince co hleda ztraceny smysl zivota to vubec ne...

buck
buck 25.05.2011 v 22:22

koukal jsem an to a neni to co shanim, presto diky za velmi rychlou odpoved...

knihomoli
knihomoli 25.05.2011 v 23:52

Herdekfilek a Buck- a to víš, že Kosinski spáchal sebevraždu? To asi opravdu nebyl ten nejlepší příklad pro Bucka. Můj tip: London - Doznání a nebo London - Tulák po hvězdách, Démon alkohol. Je to sice každý pes jiná ves...

herdekfilek
herdekfilek 26.05.2011 v 00:22

To víš, že vím, že Kosinski spáchal sebevraždu. Však je to právě ten nejvyšší možný životní optimismus a Kosinski byl vážně dobrý spisovatel, musel to vědět.
Mé doporučení bylo asi jen takovým popíchnutím.
Abych to napravil, tak doporučím něco bez popichu. On ten London toho optimismu také příliš neměl.
Nu což - Kámen mudrců od Larsena? Plné duchovního optimismu. Krásně napsáno.
Nu což - veškerý Dostojevskij. Deprese, ale tak hluboce lidská, až snad páchne optimismem. Na každé druhé stránce se jedinec přenáší, většinou s úspěchem, přes životní problémy.
Nu což - Srdcerváč od Viana? Drásavě optimistické dílo.

nightlybird
nightlybird 26.05.2011 v 09:31

A co třeba Cronin - Klíče království nebo Kesey - Vyhoďme ho z kola ? Netvrdím, že to přetéká optimismem, ale je to o zápase člověka s okolím a sám se sebou.

buck
buck 26.05.2011 v 10:24

Dik moc za vsechny tipy, tohle jsem ani necekal ze budu mit jeste z ceho vybirat, jsem rad:) Hned to prostuduju, jen dodavam ze nechci nejakou velmi "cernou" knihu viz ten pribeh zidovskeho chlapce, z aucelem abych si uvedomil, ze zas tak spatne se namam vubec ne! A zadne tezke ctivo jako je zrejme dostojevskij take ne...spise novodobejsi autory, jasne napsano, nechci u toho jeste lustit, co tim autor zamyslel... opravdu jednoduse psanou nicmene seriozni knihu...

je to tezke co? ale verte ze ja sam bych si to ani za boha nevybral..ale rad bych si neco taoveho precetl...

zatim diky

herdekfilek
herdekfilek 26.05.2011 v 12:44

Ale huš, Dostojevskij není žádné těžké čtivo. Koukni se na jeho knihu Uražení a ponížení. Zcela přímočaře napsané. Nenech se odratit tím, že tě o něm učili ve škole. Je to čtivé, ne namáhavé.

ima
ima 26.05.2011 v 13:18

Tak mě napadají čeští autoři - Hana Androniková: Nebe nemá dno ( autobiografie autorky, onemocněla, rezignovala na dosavadní způspb života a odjela... ), pak Josef Furmánek : Prsatý muž a zloděj příběhů.

ima
ima 26.05.2011 v 13:18

Omluva - Formánek

asam
asam 26.05.2011 v 14:51

Mluviti pravdu - Formánek - ještě více než Prsatý muž.....



Vložit příspěvek