Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


soukroma
soukroma 04.07.2016 v 21:57

Vyšly relativně "dávno", je to stará škola a milovníkům současných superakčních thrillerů a pedofilních sériových zabijáků (tedy jen detektivní fikce) se zamlouvat svou pomalostí, neakčností a hloubavostí (ostatně ani krátkostí) zamlouvat nebudou. Hodnocení přidělilo v průměru deset čtenářů (musím se podívat, zda jsem je hodnotila vůbec také).

Text příspěvku byl upraven 04.07.16 v 21:58

Terien
Terien 05.07.2016 v 12:19

koukám že nedočkavost z vás přimo čiší :) tedy hurá na to :

- USA okolo cca v rocích 1960-1970
- Náš příběh začíná vyprávět Alfonso syn italských přistěhovalců.
Ve válce byl raněn, zrovna se léčí ve státech a byl povolán aby pomohl kamarádu z dětství, který je teď také pacientem vojenské nemocnice. Vzpomíná jak spolu vyrůstali, pak se v ději střídají vzpomínky jeho kamaráda.
- Alfonsův kamarád je naší hledanou postavou.

za chvíli jedu do práce, ráno po směně sem mrknu jak jste na tom a případně něco přihodím...snad jsem to tentokrát nepřehnal, ale mohlo to být i horší :) chvíli jsem koketoval s myšlenkou hledat postavu z nějaké básně :D

Text příspěvku byl upraven 05.07.16 v 13:27

Terien
Terien 06.07.2016 v 06:41

nóó minule jsem zadal moc lehkou, teď jedna těžká...to dělá v průměru dvě normální hledání :) takže cajk :D

- náš hledaný byl celý život snílek, ba přímo podivín
- nyní je pacientem aniž by utržil nějaké fyzické zranění
- je oslovován jen přezdívkou (ani teď nevím jestli je tam vůbec kdy zmíněno jeho pravé jméno), kterou získal jako mladistvý díky své posedlosti, tato přezdívka je zárověň i názvem knihy (i neméně kvalitního filmu )

podle počtu hodnocení jaké má kniha na DK moc nevěřím že by ji někdo četl ze sledovačů této diskuze, (svoje hodnocení jsem předem vymazal a nejde tak dohledat v mých knihách, což bylo krásně ultra podlé :D ) tak příště asi dodám jméno herce který hrál Alfonsa ve filmovém zpracování

soukroma
soukroma 06.07.2016 v 15:19

Birdy (Pírko) od Williama Whartona

Text příspěvku byl upraven 06.07.16 v 17:41

Terien
Terien 07.07.2016 v 10:47

dost dobré, správnou odpověď jsem už nečekal :)
a měl jsem výčitky že jsem vybral těžkou hádanku nebo to špatně napsal

soukroma zadává
a já jen ještě s křížkem po funuse dodám další nápovědu když už jsem si s tím dal práci a nachystal ji :D
*********************************
- Jeho kamarád obdivoval ptáky a vždy chtěl umět létat.
- Alfonsa ztvárnil Nicolas Cage a abych nebyl zbytečně krutý ještě dodám že ze začátcích své kariéry.

Knihu doporučuju, i filmové zpracování se jim povedlo. Kvalitní herecký výkon v obou hlavních rolí. Pořád patří k mým oblíbeným filmům, a to píšu jako člověk který vidím pár filmů za rok. :) Prostě mě nebaví je sledovat, raději si otevřu knihu (která mě více vtáhne do děje) či zapnu nějakou hru (kde se děj přímo ovlivňuje).

soukroma
soukroma 07.07.2016 v 11:00

Policejní detektiv, před důchodem, rád řeší hádanky (i jiné než čistě kriminální záhady), ale také rád jí a hodně kouří (jsme přitom v současnosti a ve velmi vyspělé zemi), o němž dál napovím jen vnější slupku (a to v dalších hádankách, díky nimž může najít správnou odpověď kdokoli a dopátrat se autora):
- jeho křestní jméno se v druhé nejpopulárnější knize (nikoli detektivky) jeho kolegy ze sousední země vyskytuje hned dvojmo, až se to plete a musí se pro odlišení použít číslovka (ostatně i celé jméno tohoto - nehledaného - autora je vlastně zdvojeno, ale aspoň je tvořeno podle všech pravidel)
- příjmení hledané postavy je shodné s asi nejznámějším malířem téže země, jehož nejslavnější obraz zná snad každý (a je těžké uvěřit, že takové moderní dílo vzniklo ještě v 19. století)


woodward
woodward 07.07.2016 v 11:07

pro jistotu bych si dovolil shrnout některéz uvedených náznaků:
1) hledaný autor má stejné křestní jméno jako dvě postavy v knize jiného autora ze sousední země.
2) hledaná postava má přijmení shodné s malířem z téže (SOUSEDNÍ) země.

JE TO TAK SPRÁVNĚ?

soukroma
soukroma 07.07.2016 v 11:13

Není, takže ještě jednou jinak:
- křestní jméno hledané postavy se v druhé nejpopulárnější knize (nikoli detektivky) jeho kolegy ze sousední země vyskytuje hned dvojmo, až se to plete a musí se pro odlišení použít číslovka (pro vnější svět zůstává známa osoba jedna, ve skutečnosti se jedná o osoby dvě a jdou si pěkně na nervy)
- příjmení hledané postavy je shodné s asi nejznámějším malířem stejné země (tj. hledaná postava pochází ze stejné země jako malíř), jehož nejslavnější obraz zná snad každý (a je těžké uvěřit, že takové moderní dílo vzniklo ještě v 19. století)

Hun
Hun 07.07.2016 v 11:39

Holger Munch hledá Samuela Bjørka?

Text příspěvku byl upraven 07.07.16 v 11:40

soukroma
soukroma 07.07.2016 v 13:18

Ano, ještě pro všeobecné uspokojení rozklíčuji všechny hádanky:
- křestní jméno Holger se vyskytuje v knize Analfabetka, která uměla počítat (švédský autor Jonas Jonasson) - bratři Holger I a II (pouze jeden přiznaný úřadům)
- příjmení Munch - norský malíř známý svým Výkřikem

Předávám štafetu.

Text příspěvku byl upraven 07.07.16 v 13:18

Hun
Hun 07.07.2016 v 14:20

Ano ano, právě ten Výkřik mě přivedl na stopu. Myslím, že většina malířů nemá "jeden nejslavnější obraz, který zní skoro každý". Ale na Výkřik to sedí přesně.

Dejte mi chvilku, něco pěkného vyšpekuluju,

Hun
Hun 07.07.2016 v 15:45

Dobře, zkusím to trochu vyšperkovat. Hledá se mladá postava, která v doprovodu tří pobratimů zanechala závažný nápis na dveřích kostela (nemyslím ovšem Martina Luthera). Nápis sestával z pouhých čtyř slov, jeho poselství však bylo působivé.

Prosím o jméno postavy, autora, ale též o přesné znění nápisu!

Hun
Hun 08.07.2016 v 11:51

Přátelé, opravdu je to tak těžké? Kniha patří mezi vůbec nejslavnější humoristické romány 20. století…

Hun
Hun 08.07.2016 v 18:20

Ti čtyři výtečníci byly děti. Autor románu zemřel dosti mlád násilnou smrtí.

Koka
Koka 08.07.2016 v 20:50

Já jsem také tipovala Knoflíkovou vláku, a pak jsem se nad ní více zamyslela, a tedy jako "komedie století" mi ten příběh zrovna nepřipadá .
Mela jsem i podezření na Mary Poppins - ty čtyři děti tam jsou, ale svůj dopis neumístily na vrata kostela. No, nebylo to snadné!

Text příspěvku byl upraven 08.07.16 v 20:52

Koka
Koka 08.07.2016 v 21:00

Ta "komedie století" byla tak trochu moje "básnická licence", čímž jem chtěla spochybnit to zařazení mezi humoristické romány - humor mívá ke komice hodně blízko. Každopádně ten nápis stojí za připomínku, tak je dobře, že byl citován.

Hun
Hun 08.07.2016 v 21:12

Gratuluji Binýšce. Ten nápis mě pobaví vždycky, když si na něj vzpomenu. Předávám slovo.

Hun
Hun 11.07.2016 v 00:35

Sakra, tohle už mi něco říká!

Hun
Hun 11.07.2016 v 17:55

Tak popis autora by seděl na Davida Lagercrantze...

Text příspěvku byl upraven 11.07.16 v 17:55

soukroma
soukroma 11.07.2016 v 18:44

zkusím Marley a jeho pán John Grogan?

soukroma
soukroma 12.07.2016 v 10:34

Velkolepá postava, kapacita medicínského oboru, před kterou se třesou nejen podřízení a pacienti, ale zejména medikové, protože je jejich zkoušejícím a přísným hodnotitelem. Není postavou hlavní celé série humoristických knih, ale postavou dozajista nezapomenutelnou. A to i z filmového zpracování děl autora, který dobře ví, o čem píše, neb vše si prožil na vlastní kůži.

Text příspěvku byl upraven 12.07.16 v 10:58

woodward
woodward 12.07.2016 v 10:54

Sir Lancelot Spratt hledá Richarda Gordona?

soukroma
soukroma 12.07.2016 v 10:57

Ano, tak jest.

woodward
woodward 12.07.2016 v 11:10

Autora hledá velký detektiv, který převezl všemocnou státní instituci, jejíž všemocný šéf se v závěru příběhu dostaví k velkému detektivovi osobně, ale není mu otevřeno.

woodward
woodward 12.07.2016 v 17:40

Našel ho.



Vložit příspěvek