5. Kniha, jejíž děj se odehrává během války


Lucie_D
Lucie_D 10.03.2024 v 20:36

Chtěla jsem se zeptat mohu sem zařadit i tuto sérii? 666 duší https://www.databazeknih.cz/serie/666-12160

PierRe Vesper
PierRe Vesper 11.03.2024 v 02:55

Lucie_D - vždyť je to nějaká romanťárna :-D nemyslím, že by to splňovalo téma co Sever proti Jihu?

Lucie_D
Lucie_D 11.03.2024 v 10:25

PierRe Vesper - když pročítám diskuzi nemusí být zrovna kniha kde se válka skutečně stala. Může být
i sci-fi, fantasy knihy (např. Harry Potter) A tady v této sérii podle mě bojuje dobro proti zlu. Spíš se ptám těch co tu sérii četl zda ji mohu zařadit do výzvy ;-)

Text příspěvku byl upraven 11.03.24 v 10:26

PierRe Vesper
PierRe Vesper 11.03.2024 v 22:44

Lucie_D: Měl jsem za to, že tak nějak obsah víte. :-D
Já se ho pořádně nikde nedočetl.
Jinak, dávat do téhle výzvy Harryho Pottera je za mě naprostá debilita. Ale prostě někdo ty výzvy musí mermomocí nějak obcházet.
A třeba tvrzení, nechci číst nic z reálné války je za mě taky hloupost, když je téma během války... a to se dají najít knihy, kde ta válka probíhá někde v pozadí a nemusí být nutně hlavním tématem.
Holt jsem asi moc poctivej.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.03.2024 v 23:56

PierRe Vesper: válka v tématu není definovaná. Pokud tam je, jakákoliv forma, není důvod, proč by si to tam někdo nemohl dát. Já si přečtu knihu, kde se řeší válka fikční mezi lidmi a emzáky. A neberu to jako obcházení. Proč by jako mělo? Stejně jako v případě Lucie_D. Co píše, smysl to dává a nejedná se žádné obcházení ani porušení poctivosti. Jo, pokud ale někdo zařadí jako mrtvého autora někoho živého, to už je trochu jiný příběh. Ale tohle je jinde...občas by to chtělo se nad věcma trochu povznést. Pomáhá to :)

Text příspěvku byl upraven 11.03.24 v 23:59

PierRe Vesper
PierRe Vesper 12.03.2024 v 03:11

Lenka.Vílka
Ale válka mezi lidmi a emzáky se dá pochopit, ale ta "válka" v HP přece vlastně žádná nebyla, nebo bych to jejich bojování jako válku moc nepovažoval.
Ale jak říkám, každý si v tom najde to svoje, jako loni s místností "pekárnou". :-D
Ta byla ukázková.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2024 v 09:38

PierRe Vesper: pekárny a mrtvý lidi, co jsou ve skutečnosti živí jsou jiná kategorie než tohle.

PierRe Vesper
PierRe Vesper 13.03.2024 v 00:40

Lenka.Vílka
Jiná kategorie, ale stejný princip. Dobře, tak příběh bez mrtvých.. Knoflíková válka.

kacaaba
kacaaba 04.04.2024 v 21:01

#bekule
Já to pojala jinak, nemám ráda válečnou literaturu, ale mám ráda fantasy a tam jsou taky války ne? Tak proč bych nemohla zařadit "temnou válku" lovců stínů?
https://www.databazeknih.cz/knihy/nastroje-smrti-nastroje-smrtelnikov-mesto-nebeskeho-ohne-169813

PierRe Vesper
PierRe Vesper 05.04.2024 v 02:06

kacaaba:
pokud se tam na pozadí opravdu nějaká válka odehrává, tak ano, ale zrovna Harry Potter mi sem opravdu nezapadá.. :-D
A jak už jsem dal příklad pro humanisty Knoflíková válka... osobně teď dočítám Válka bez skalpů... western a na pozadí indiánské války s US armádou..
Nebo prostě klasiku Petr a Lucie

bekule
bekule 05.04.2024 v 07:40

Kacaaba
Postavila jsem se k tomu podobně, zařadila jsem Deník uprchlice který jsem měla už dávno v plánu a pak mě padlo do oka - Švédové před Brnem 1645 a nakonec ještě jedna romance ze 17 století. Ještě mám v plánu Herriota ,takže zatím se mě regulérně povedlo vyhnout válečné literatuře ale válka na pozadí všech příběhů probíhá. Možná si opět přečtu Nastereu .

Atuin
Atuin 05.04.2024 v 08:57

Osobně si myslím že je to téma tak vágně podané že to zálezí pouze na preferencích čtenáře a Harry Potter 6,7 díl do toho klidně lze lze řadit jako jakoukoliv jinou fiktivní válku ve fantasy| scifi světě.
V rámci skutecně historie tam lze zaradit vsechno, protože zkuste najít dobu bez války.
Pokud chteli být tvůrci výzvy konkrétnější měli být konkrétnější a ne to sázet od oka .

Text příspěvku byl upraven 05.04.24 v 08:58

Ladislav73
Ladislav73 05.04.2024 v 11:16

Válka Roseových
kniha od Warren Adler
https://www.databazeknih.cz/knihy/valka-roseovych-33139
Pro ty co nechtějí válečnou literaturu



Vložit příspěvek