20. Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy


Aichah
Aichah 16.01.2020 v 11:26

Odpovídá prosím kniha O dívce Grace (A.Doerr) ? Nejsem si jistá jestli splňuje i kritérium 17 aby tam nebyla svatba nebo pohřeb.

book_fan
book_fan 16.01.2020 v 19:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 17.01.2020 v 19:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tlackacka
tlackacka 22.01.2020 v 12:30

red.marionette Cetla jsem knizku (Pesky mezi buddhisty a komunisty) v ramci cestopisne vyzvy z 2019 a myslim, ze jeden pohreb se tam odehrava. Resp. Zibura tam chodi pres vesnice a nahodou se tam nachomytne k jednomu pohrbu a pak ho tam zapiji. Myslim. Doufam, ze nekecam.

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 12:31

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 12:49

Tohle téma je těžké. Chtěla jsem nejdřív jenom Kinga a kam se nevejde, ten bod vynechám. King fakt není z Dánska a Nadaného žáka jsem už četla. Čili ten kvůli ceně Poa, odpadá. Tak si tam přidám Connellyho, protože letos na něj už uzrál čas. A co to? Nejde sem ze stejného důvodu jako King. Evidentně mě zachrání třetí mušketýr Simmons :D
Ale myslím, že většina projde posledního prosince, co za ten rok četli, a něco vyplave :P

qydko
qydko 28.01.2020 v 10:33

Musím si postesknout... chtěla jsem se v žebříčku inspirovat, jelikož se mi nedaří narazit na knihu, která by se vešla do posledního tématu. Zaujalo mě, že na devatenáctém místě je poslední kniha od U. Poznanski Stín. Tuhle knihu jsem si sem původně chtěla zařadit, ale odehrává se v ní pohřeb, kterého se hlavní hrdinové účastní, tak jsem ji holt vyřadila. Ale jiní si s tím zjevně hlavu nelámou. :( Nerozumím tomu, proč někdo při plnění výzvy podvádí... vlastně jenom sám sebe a tím mate i ostatní.


VictorT.
VictorT. 29.01.2020 v 19:18

Chcem čítať od Bryndzu "Nočný lov" v kategórii "Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy" - tu je kniha na 26. mieste najviac čítaných, ale zároveň je aj v kategórii "Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou". Tak ako teda???

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.01.2020 v 20:33

VictorT: být psychopat je psychická porucha. Čili do tohoto tématu odpadají asi všechny detektivky s psychopaty :/

Lienilda
Lienilda 29.01.2020 v 20:38

Ještě jsem teda Bryndzu nečetla, ale psychickou poruchu by měla mít jenom hlavní postava (= detektiv). Nebo v detektivkách považujete obecně za hlavní postavu i pachatele? Díky za názor.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.01.2020 v 20:51

Lienilda: no, ono to asi bude trošku složitější. Mě osobně přijde, že v jeho knihách jsou jeblí úplně všechno :O ale je pravda, že je to dlouho, co jsem četla, ale zrovna u Nočního lovu je těžké posoudit, kdo je hlavní postava. Ten hlavní toho všeho nebo ten, po kom se série jmenuje?
(Což je třeba dost nefér, když se série jmenuje po vyšetřovali, ale se záporákem má třeba stejně prostoru. Já být v té knize vrah, tak snad i žárlim :P ...)

Katerina.Gabrie
Katerina.Gabrie 29.01.2020 v 23:53

Super, já už našla :) Pohřeb tam není, jen vzpomínková mše nebo tak něco - uf :)
https://www.databazeknih.cz/knihy/cal-mcgill-zlovestne-vlny-371629

Kittywu
Kittywu 30.01.2020 v 10:22

Já jsem nakonec do této výzvy zařadila knihu Povídky na tělo od Martiny Formanové. https://www.databazeknih.cz/knihy/povidky-na-telo-354278

Katuska88
Katuska88 31.01.2020 v 18:37

Co se týče toho Bryndzy, já tam mám ten Noční lov taky, a to proto, že neberu vraha jako hlavní postavu, ale brala jsem to na vyšetřovací tým.
Pokud by to měl být i vrah, tak by tam žádná detektivka být opravu nemohla.
Vzhledem k tomu, že je to série, tak to opravdu beru jen na ty opravdu hlavní postavy (ty, co se opakují).
No, doufám, že mne nepřekvapí někde v pátém díle, že je vlastně Fosterová blázen. :D
A trochu alibismu. Ono nikde nebylo v knize zmíněno, že by byl vrah osoba s psychickou poruchou. Kdyby byl, tak by nešel do vězení, ale do ústavu.

Takže Victor T. za mne spíš nepatří do té psychické poruchy, ani jsem bohužel nikde nenašla kolikrát v té výzvě je.
Ale už je tu X případů, že čtenáři moc neřeší, do jakého tématu si knihu dají...

Text příspěvku byl upraven 31.01.20 v 18:46

Dani25
VictorT.
VictorT. 01.02.2020 v 22:10

Do tejto výzvy sa vlieva vlastne 19 tém ... záludné ...

BBaarča
BBaarča 05.02.2020 v 19:45

V knize Životní terno je hned na začátku v jedné větě zmíněna svatba i pohřeb, přitom je uvedena v žebříčku knih. Navíc dle žebříčku začíná také zájmenem, ale knihu už nemám u sebe, tak nemůžu ověřit. Takže pozor.

Text příspěvku byl upraven 05.02.20 v 19:57

LooneyCZ
LooneyCZ 06.02.2020 v 09:39

BBaarča: No, záleží, jestli zmínku o pohřbu/svatbě berete jako nesplnění, resp. splnění jednoho tématu. Já jsem třeba zařadila k bodu 20 knihu Magický průvodce městem pod pahorkem, kde se na konci zmiňuje, že pohřeb bude tehdy a tehdy. Ale žádný se v příběhu neodehrává. Taky hlavní hrdina vzpomíná na to, že měl svatbu. Ale není tam popis, ani v rámci vzpomínky. Tím pádem mi to nepřišlo, že se tam pohřeb/svatba odehrává...
Kniha se zařazuje do tzv. finského podivna, tak jsem chvíli přemýšlela i nad tím, jestli hlavní hrdina netrpí psychickou poruchou. Ale spíš mi přijde, že jí možná trpí sám Jääskeläinen (myšleno v nadsázce).
Toto téma je holt záludné.

Hani77
Hani77 06.02.2020 v 18:31

Souhlas s LooneyCZ, zmínka o pohřbu/svatbě neznamená, že se to odehrává. Četla jsem knihu, kde se jeden člověk zmínil druhému o svém vlastním pohřbu-ale na konci knihy byl stále živý, a stejně tak si dva plánovali svatbu, ale nedošlo k ní. Ptala jsem se i Dana, protože jsem si nebyla jistá-a ten mi potvrdil, že to musí proběhnout. Otázkou je, jestli stačí, když se vše odehraje ve 3 řádcích ☺. Tam, kde bylo vše popsané do detailů, jsem měla knihu do jiného tématu ☺.

BBaarča
BBaarča 07.02.2020 v 21:31

Je pravda, že jsem sama váhala, ale poctivost mi nějak nedovolila to tam zařadit. Je to opravdu jen zmínka v jedné jediné větě. Ale každopádně pokud začíná zájmenem, tak tam stejně nepatří. :-)

Text příspěvku byl upraven 07.02.20 v 21:32

sichovaj
sichovaj 10.02.2020 v 07:23

pro milovníky fantasy
první díl Další prima mýtus kniha od: Robert Asprin
https://www.databazeknih.cz/knihy/mytus-dalsi-prima-mytus-45147

druhý díl se dá zařadit do tématu 16. s aneb
-- kniha Zrození mýtu aneb Další pěkná šlamastyka

Maratka
Maratka 21.02.2020 v 10:45

Zdravím! Co si myslíte o tomhle - mám knížku, která má více autorů, přičemž od některých z nich už jsem něco četla, od některých ne. Váhám, jestli to brát tak, že mi kniha splňuje téma výzvy "kniha od autora, od něhož jsme ještě nic nečetli" nebo ne. Krom tohoto tématu by mi totiž nesplňovala žádné z témat výzvy a mohla bych si ji tak hodit do 20. :D Děkuji za názory!

Text příspěvku byl upraven 21.02.20 v 10:47

Katuska88
Katuska88 21.02.2020 v 10:57

Já bych si ji šoupla do dvacítky.
A u bodu autor, od něhož jsem zatím nic nečetla bych tam dala fakt jednoho nějakého úplně pro Tebe neznámého.
Ale jinak si myslím, že je to asi jen otázka názoru, jak to sama vezmeš :)

Maratka
Maratka 21.02.2020 v 11:50

Katuska88: Děkuji za komentář. Dívám se na to podobně jako ty. Ideálně bych ale chtěla mít ve všech bodech výzvy takovou knížku, o níž fakt nebudou pochyby, že pod daný bod patří. Uvidíme, jak se mi to v průběhu roku bude dařit naplňovat, na jaký knížky narazím...

Text příspěvku byl upraven 21.02.20 v 11:51

LuckyZ
LuckyZ 22.02.2020 v 13:47

Tak ja toto téma asi vyresim právě doctenou knihou Matčino srdce od Janouchove, která je uz 5dilem serie, kterou jsem si kdysi zacala pujcovat v knihovně. I kdyz to tak nevypafalo na zacatku, žádná, svatba ani pohreb se nekonec neodehraje, kniha zaxina slovesem stál, uz jsem od autorky cetla asi 6 knizek. A snad to splní i další body.

PanTydlitát
PanTydlitát 09.04.2020 v 21:15

A co Tajemství Velkého Vonta?



Vložit příspěvek