Další prima mýtus

Fantasy příběh o mladém učedníkovi čaroděje Garkina, který se původně chtěl stát zlodějem. Jednoho dne však je jeho učitel zabit nájemným vrahem při jednom magickém rituálu, při kterém vyvolával démona... A tak pestré dobrodružství mladého Skeeveho začíná. Jak sám později Skeeve zjistí, není svět tak jednoduchý, jak se obyčejnému smrtelníkovi může zprvu zdát – a také, že není pouze jen jeden. Spolu se Skeevem zjistíte, že existuje spousty a spousty dimenzí, které je třeba navštívit a stát se démonem – dimenzionálním cestovatelem, stejně tak, jako přivolaný kolega zavražděného Garkina, démon Aahz, se kterým se Skeeve brzy spřátelí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45147/dalsi-prima-mytus-45147.jpg 4.3154

Mýtus 1.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Perseus

Another Fine Myth, 1978

Kniha Další prima mýtus

lassse

No že by mě to nějak nadchlo, to se říct nedá. Vtipné to místy je, když člověk popustí uzdu fantazii, někdy ja to ale fakt nudné, zvláště, když se tam hodně "kecá". Takový jednohubka, ve které už pokračovat nebudu.

SBH
17.07.2020

Zklamání nastalo až po dočtení, protože nad stránkami jsem se bavila. Jasně, skřípalo mi toho hodně, například způsob Aazhova smlouvání a získávání peněz, plánování útoku na nejnebezpečnějšího čaroděje vůbec. Ale jak říkám, bavila jsem se.
Jenže nemůžu dát víc hvězd než dvě. Bylo to hloupé. Postavy vedly prostoduché dialogy, intriky a lsti byly jako vymyšlené žáky prvního stupně základní školy (a to je možná podceňuju). Skeeve zvládá vrcholné magické kousky levou zadní, to se mi líbilo (nesnáším čaroděje, kteří mají oslnivou pověst, ale ve skutečnosti nic neumí), dráček byl k sežrání. Ale ostatní postavy pouťové a laciné. Škoda.

louluk
07.06.2020

Humorná fantasy pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od dlouhých epických ság a chtějí se při čtení pobavit. Najdete tu hodně magie, démonů, ale především vtipné dialogy. Navíc nyní v krásném novém vydání u nakladatelství Triton Více v recenzi v odkazech.

Bulma
05.06.2020

Jestli jste někdy měli chuť si přečíst něco vtipného co se podobá stylu Pratchetta tak tohle je dobrá volba.
Další prima mýtus a další díly je jedna z mé oblíbené série a rozhodně bych ji doporučovala do každé knihovny pro každého milovníka fantasy :)

mot33
26.04.2020

Asi jsem čekal něco jiného takový nad průměr.

trudoš
23.04.2020

Jsou dny, kdy se zkrátka nedaří. Čarodějnický mistr se po vás vozí kvůli neschopnosti, pak ho přímo před vašima očima zabijí a do toho všeho se z magického pentagramu vyřítí šavlozubý démon, co si na vás chce smlsnout. Pro někoho standardní pondělí, avšak pro mladého Skeeva doslova horor v přímém přenosu. Přitom jde o začátek jednoho z nejkrásnějších přátelství v této i jakékoliv jiné galaxii…
Další prima mýtus vyšel poprvé v roce 1978, přesto tohle bláznivé dobrodružství ani po dvaačtyřiceti letech nic neztratilo na svém charismatickém kouzlu. Robert Asprin (budiž mu země lehká) staví především na situační komice a skvělých dialozích, plných poťouchlého sarkasmu i životní moudrosti. Zápletka se zbytečně nerozmýšlí, jakým směrem se vydat v další kapitole a prostě zamíří vždy tam, kam zrovna ukazuje nos hlavního hrdiny. Vyprávění díky tomu neztrácí dech, nápady a, nedej bože, ani smysl pro humor. Kdyby komedie Muži v černém byla natočena jako fantasy film, vypadala by právě nějak takhle.

NemmamSlov
09.01.2020

Skeeve a Aahz. Niečo neskutočne. Zlodej, ktorý sa snaží pochopiť čarodejníckemu remeslu a Aahz, démon, ktorý musí pomôcť mladému Skeevemu získať dostatočné skúsenosti v obore. K tejto dvojci sa časom pridávaju ďalšie postavy a tvory, ako sú Impovia, draci a lovci démonov, kde počas celého príbehu vzniká príjemný situačný humor. Je to ľahké čítanie na víkend, nevzniká nič komplikované, kde by sa človek stratil. Hlavne mi to pripomínalo JFK od Miroslava Žambocha a J.W.Procházku, kde myšlienka prelínajúcich sa svetov je podobná. Čitateľom fantasy určite odporúčam.

kelve
29.08.2019

Druhé čtení - opět pobavilo :-)