Další prima mýtus

Fantasy příběh o mladém učedníkovi čaroděje Garkina, který se původně chtěl stát zlodějem. Jednoho dne však je jeho učitel zabit nájemným vrahem při jednom magickém rituálu, při kterém vyvolával démona... A tak pestré dobrodružství mladého Skeeveho začíná. Jak sám později Skeeve zjistí, není svět tak jednoduchý, jak se obyčejnému smrtelníkovi může zprvu zdát – a také, že není pouze jen jeden. Spolu se Skeevem zjistíte, že existuje spousty a spousty dimenzí, které je třeba navštívit a stát se démonem – dimenzionálním cestovatelem, stejně tak, jako přivolaný kolega zavražděného Garkina, démon Aahz, se kterým se Skeeve brzy spřátelí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45147/dalsi-prima-mytus-45147.jpg 4.4137

Mýtus 1.

Humor, Romány, Fantasy
Vydáno, Perseus

Another Fine Myth, 1978

Kniha Další prima mýtus

NemmamSlov

Skeeve a Aahz. Niečo neskutočne. Zlodej, ktorý sa snaží pochopiť čarodejníckemu remeslu a Aahz, démon, ktorý musí pomôcť mladému Skeevemu získať dostatočné skúsenosti v obore. K tejto dvojci sa časom pridávaju ďalšie postavy a tvory, ako sú Impovia, draci a lovci démonov, kde počas celého príbehu vzniká príjemný situačný humor. Je to ľahké čítanie na víkend, nevzniká nič komplikované, kde by sa človek stratil. Hlavne mi to pripomínalo JFK od Miroslava Žambocha a J.W.Procházku, kde myšlienka prelínajúcich sa svetov je podobná. Čitateľom fantasy určite odporúčam.

kelve
29.08.2019

Druhé čtení - opět pobavilo :-)

MM1979
25.01.2019

Vtipné, zábavné a lehce čtivé. Pěkná a originální série, ke konci je vidět, že autorovi někdo pomáhal a má to horší spád, ale první díly jsou poctivé humorné fantasy.

Amolein
29.10.2018

Dočten první díl a už teď mohu říct, že se těším na další dobrodružství. Kniha mě bavila, byla plná slovního humoru. Ve světě, kde na Pakle žijí Dablové a hlavní hrdina je Tulp a jeho nejlepší přítel Pervers, vlastně Pervekt, se nikdy nebudete nudit. První díl vyprávěl příběh o honbě za vrahem čaroděje Garkina, ale hlavně se v něm dala dohromady dost podivná partička, která bude zažívat různá dobrodružství v dalších dílech. Čarodějův učeň Skeeve, démon Aahz a dráček Glíp.
Jako rozjezd humoristické fantasy ságy byla kniha výborná. Doporučuji ji všem milovníkům fantasy literatury a věřte, že u prvního dílu nezůstane.
Čte se to velmi rychle, taky je to bohužel hodně krátké. Autor dostává postavy stále do nějakých svízelnych situací, z kterých postavy vybruslí většinou do ještě svízelnejsich. Proto má příběh velmi rychlý spád a čtenář se u něj nenudí.

andulais5692
07.08.2018

Mám v knihovně celou serii a doufám, že se časem rozroste. Btw. I jeden z mých psů se jmenuje Skeeve :-)

Sarkyr
23.03.2018

Pervektní kniha. První z mnoha pervektních.

Petroff
30.08.2017

Velká odlehčená legrace, pro zarputilý milovníky všech těch krutopřísně temnejch fantasy to bude určitě dost brakový. Pro všechny ostatní to může bejt prima zábava a pro jistý procento úchylů je to až taková sranda, že povolujou močový měchýře. Počítám se do tý poslední kategorie.

optos2330
03.12.2016

Humorom sa tu v žiadnom prípade nešetrí a jednoduchý dej má rýchly spád, vďaka čomu sa kniha ľahko číta a človek je zvedavý čo bude nasledovať. Myth séria nie je vôbec zlá a na množstve dielov je vidno, že to bola zrejme autorova srdcovka, ktorej písanie si naplno užíval. Z môjho pohľadu tu však zbytočne plytval svojim obrovským potenciálom a strácal čas zveličovaním svojho priemeru. Asprin mal aj na viac čo dokazujú jeho iné tituly.