PODVODNÍ UŽIVATELÉ


tsal
tsal 20.02.2019 v 07:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 20.02.2019 v 08:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 20.02.2019 v 09:38

neviem, ako je to v českej zemi, ale na Slovensku je už určitá ochrana - pri dobierke môžem otvoriť, skontrolovať a ak nie je tam to, čo som očakávala, môžem vrátiť pošte a nezaplatiť! Zatiaľ som to nevyužila - nebol dôvod.

reader.007
reader.007 20.02.2019 v 10:39

Já si tedy nepamatuji dobu, kdy by pošta dovolovala PŘED převzetím a zaplacením zásilku otevírat a v případě nespokojenosti odmítnout. Za obsah zásilky neručila a neručí, měli to i ve svých podmínkách. Jediné zač odpovídali, byl stav zásilky způsobený přepravou a to také ne vždycky. Pokud Vám někdo poslal bednu skla nebo porcelánu a neobtěžoval se to řádně zabalit a připlatit za službu "křehké" mohla i podaná reklamace být následně zamítnuta.

bamba
bamba 20.02.2019 v 11:28

reader.007 - píšem, že je to na Slovensku - fakt mi to už pošta viac krát ponúkla. A inak objednávam a podľa možnosti si pozriem hodnotenie.

reader.007
reader.007 20.02.2019 v 11:30

bamba: to nebyla ani tak reakce na tebe, jako spíš na to, co se tu psalo před tvým příspěvkem. Promiň, měla jsem zdůraznit, že já mluvím o zásilkách v ČR.

Text příspěvku byl upraven 20.02.19 v 11:30


Ajrad1981
Ajrad1981 07.06.2019 v 15:00

Já jsem teď taky naletěla... Paní mi nabídla knihu, kterou jsem poptávala v bazaru a současně několik dalších od stejného autora. V bazaru neměla žádné hodnocení a tady byla aktivní asi rok, nějakou aktivitu tady vykazovala, tak jsem to riskla a koupila si 3 knihy. Platila jsem 30. 6. V pondělí 3. 6. mi přišel dotaz, zda jsem obdržela balíček, že prý jich posílala více a nikdo z adresátů se zatím neozval, tak neví, zda došly v pořádku. Doma nic nebylo, na poště taky ne. Následovala zpráva, že toho paní má moc, zítra odlétají na dovolenou, balíček pošle zítra. Vzhledem k tomu, že dle jejího předchozího sdělení byl balík dávno odeslán, tak už jsem si byla celkem jistá, že jsem vyhodila pětikilo. Dnes jsem doma našla balík. No, balíček, 3 knihy v něm už od pohledu nebyly. Jen jedna - a Suroviny pro učební obor cukrář jsem si opravdu neobjednávala. A co myslíte - profil je zrušený.

Paní tady vystupovala jako 4761, ve zprávách i na balíku je jméno Kateřina Hovězáková. Adresa Slapy, podací pošta Tábor a mně tvrdila, že je z Českých Budějovic.

Skallarix
Skallarix 07.06.2019 v 15:16

@Ajrad1981- Placeno dobírkou, nebo přes účet?

Ajrad1981
Ajrad1981 07.06.2019 v 16:45

Skeeve: přes účet.

Skallarix
Skallarix 07.06.2019 v 16:59

V internetovém bankovnictví naleznete skutečné jméno osoby vlastnící účet (či vám tuto informaci sdělí ve vaší bance). Je možné řešit tento incidenti s policií (kde vám i poradí, jak je možné postupovat v tomto případě). Ačkoliv se nejedná o trestný čin, policie může toto jednání vyhodnotit jako přestupek. Nejdříve je dobré ještě zkusit kontaktovat onoho prodejce.

Ajrad1981
Ajrad1981 07.06.2019 v 21:30

Skeeve: Děkuji za radu. zkusím se zeptat v bance, případně známého u PČR. S kontaktováním dané osoby to zatím bude horší, když si tady zrušila účet.

leny.wood
leny.wood 07.06.2019 v 22:55

Ajrad1981: Mam uplne tu samou zkusenost. Vnitrni pocit me varoval, at to nedelam, ale nechala jsem se presvedcit manzelem. Prisly mi od uzivatele 4761 uplne totozne zpravy jako vam. Balicek zadny, sedm stovek v haji, profil podvodnika zrusen. Muzu si maximalne triskat hlavou o zed.

Jarvis
Jarvis 09.06.2019 v 11:31

Vsichni kdo byli okradeni pani 4761, pisnete mi zpravu. Už je nás více a budem to řešit hromadně. Paní bude muset zaplatit i právní služby a posere se z toho. Už jsem to jrdnou řešil, není to problém....

xmarek
xmarek 09.06.2019 v 21:42

Svého času jsem měl zajímavou zkušenost s návštěvou jednoho: zařízení a věřte nebo ne, by jste se spíš vy. (no offense). Třeba z toho kolik si účtují advokáti, jak jsou domluvení se soudci atd. Takže kdo je ve výsledku postižený?
"Na to se musí jít chytře". ;)

Text příspěvku byl upraven 14.07.23 v 08:22

Ajrad1981
Ajrad1981 24.06.2019 v 14:31

Od oné špatné zkušenosti před třemi týdny se mi s nabídkou knihy ozvali 4 uživatelé, všichni bez ověřeného účtu a tři z nich mají profil založený v průběhu května - června. Přijde mi to jako dost blbá náhoda. (Kdyby sem šly přidávat emotikony jako na facebooku, dala bych sem ten "Cítí se zamyšleně".)

nokid
nokid 09.08.2019 v 14:21

Upozorňuji na další podezřelou uživatelku - livrosparaved. Nemá ani jediný kladný bod v bazaru a už by si diktovala posílání peněz předem. Když jsem jí (pokolikáté už?) vysvětlil že tohle nikomu nedělám, urazila se jakoby ten obrácený systém byl snad standardem. Cituji: "V takovém případě bych s Vámi v žádném případě neobchodovala a také nebudu."

Tak co, chce jít někdo do rizika a zaplatit za něco, co ještě nemá ve schránce?

Taková perlička, zdánlivě nesouvisící - onehdy jsem si objednal u TS Bohemia zboží za 7 tis., nic jsem neplatil předem, bylo to s dovozem a pouze jsem zadal adresu + tel. Přivezli a platil jsem až při předání. Takže to jde a nejenom zde v bazaru!

pepe666
pepe666 15.11.2019 v 11:05

Dobrý den,
kde prosím vložit podvodné prodejce? Existuje Blacklist? Jak varovat ostatní?

pepe666
pepe666 15.11.2019 v 11:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
ijcro
ijcro 15.11.2019 v 12:31

Podvodníci nedostávají ban?

Koka
Koka 15.11.2019 v 13:43

Je zbytečné podvodníkům udělovat "ban", když si ho jistým způsobem přidělí obyčejně oni sami - když se jejich nekalá činnost provalí, opustí zdiskreditovaný profil a založí si nový, třeba i pět dalších ... Dokud toto bude možné, podvodům se nejde vyhnout.
Je tady třeba jeden prodejce nabízející cca sedm tisíc knih, dostal již spoustu červených puntíků za to, že nabízí knihy, které ani nemá (a teprv je shání), ověřený účet také mít nemusí, a přesto přidává jeden inzerát za druhým (je tedy zřejmě letitým "sponzorem" DK se statutem zvláštního postavení ...) ... a neděje se nic. Ještě se i najdou lidé, kteří s ním obchodují a jeho pofidérnost jim nevadí, namísto aby jej "vytěsnili" na periferii kontaktů.

pepe666 - nechci šířit špatnou náladu, ale stejně varuji: nevěřte tomu, že se na každou svini už voda vaří. Těch sviní, zlodějů, podfukářů je všude tolik, že na to by žádný kotel nestačil.
Letos jsem četla jakousi severskou detektivku, zobrazující, jaká všechna svinstva jsou prodejci zbraní schopni udělat kvůli miliardovým ziskům. A pak mám tady Bazar DK a vidím, co všechno, jaká svinstva, popírání vlastní identity, lhaní a zatajování jsou lidé (z naší, civilizované země!), schopni udělat kvůli tomu, aby trhli stopadesát korun na knížce ...

Text příspěvku byl upraven 15.11.19 v 13:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.11.2019 v 13:56

Ijcro: ban? Od koho?

Pokud někoho voberou, zruší majitel webu možnost obchodu s uživatelem, ale on může pod jiným nickem pokračovat. Pokud vás někdo vobere, musíte si to řešit sám, nikdo vám nepomůže. Tady ne. A když se zeptáte, jestli není divné, že někdo v bazaru prodává ebook (jakože cože? Hmm...), tak je to mezi prodávajícím a kupujícím, bazar je součást databáze, ne věc databáze. Takže v tomhle prostředí...
Ban? Od koho?

ijcro
ijcro 15.11.2019 v 14:12

@Lenka.Vílka : musel by samozřejmě změnit i IP adresu.
:)
Jinak v jiných fórech existuje cosi jako na kliknutí nahlásit de facto cokoliv("nevhodný" příspěvek, uživatele, podezřelý proces, chybu atp.). Pokud admin usoudí, může dát třeba i ten ban na IP adresu (kupodivu, funguje to u hráčů na adresu i číslo bankovního účtu)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.11.2019 v 14:23

Ijcro: možná kdyby měl bazar pevné vazby na ostatní části databáze? Tak by to bylo skvělé. Ale pochopila jsem, že je úplně zvlášť. Teď se mi nechce číst podmínky užití bazaru...

Sice můžu mít otevřený účet, ale...
Je rozdíl mezi cíleně oškubat a když se to "prostě stane". Dlouhou dobu jsem si kupovala knihy od jednoho spolehlivého člověka. Ok, v rámci posledního obchodu jsem čekala měsíc a dostala slevu, protože kniha nebyla cajk, jak sliboval. Pár měsíců na to, jsem se mu podívala na účet. Většinou mi sám od sebe posílál nabídky podobných nových knih, co jsem od něj brala minule. No, samý rudý palce a zákaz prodeje. Ten člověk, není to výmluvu, já vím, plánovaný podvodník, ale "věci se staly". Což jsem pochopila i z jeho reakcí na červené palce :(
(Asi jsem byla v poslední vlně lidí, kteří viděli knihu, když poslali peníze, ale on postupně peníze vracel lide, ale jsou to právě tyhle situace, kdy každej není podvodník, protože to plánoval .. )

PavelNovák
PavelNovák 15.11.2019 v 17:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek