Vladimír Neff citáty

česká, 1909 - 1983

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (10)

Člověk si nemá zvykat, protože zvyk je konec života. Císařské fialky


Humor je příliš vážná věc, než aby se nechal v rukou humoristů.


Jeden z mých předchůdců prý řekl, že je mocnější než Bůh, protože Bůh nemůže páchat nepravosti, kdežto on může dělat co se mu zlíbí. (Královny nemají nohy).


Krásná Olympie se ke kardinálovi chovala chladně a upjatě, neboť ho, dobře znalá světa a lidí, podezírala, že jí včera svůj prsten věnoval v opilosti a že ji dnes pod směšnou záminkou misijní cesty doprovází pouze proto, aby jí o svůj dar znovu připravil, aby ji například přinutil k vyslovení svatouškové prosby ó směnu vzácného šperku za stéblo slámy z jesliček novorozeného Ježíška nebo něco podobně nesmyslného, jak se jí to nedávno stalo po galakoncertu v římské vile kardinála Scipiona Borghese.


Křičet s křičícími, toť jedna z největších kolektivních slastí.


Postav trpaslíka na židli, a nebude o nic větší; nanejvýš dostane závrať.


Pravda je to co říkají bohatí a mocní.


Spravedlnost, je-li spravedlností, nezná slitování nad těmi jenž sami neměli slitování. Pravda bývá často ohyzdná. Rozum dochází k závěrům, nadobro velmi nelíbivým. ( Královny nemají nohy)


Srdce lidí si nenakloníme velkými činy, jež uvádějí v rozpaky, nýbrž drobnými pozornostmi, jež dojímají nebo překvapují.


Trvalému pocitu křivdy nepřivykne nikdo, ani národ, ani město, ani člověk jednotlivý. Nepřivykne, nesmíří se, pouze oslábne ve svém hněvu, zmaličtí a zkysne, zmlkne a zesmutní, přihrbí se a zmarní… Sňatky z rozumu