Svatopluk Doseděl citáty

česká, 1968

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (6)

Bestie musí být zlikvidována, jenže v případě, že je onou bestií člověk, je likvidace z etického hlediska poněkud problematická (Smrt je jen slovo)


Město má paměť. Pamatuje si všechno. Dobré i zlé. A nic nepřekrucuje. Město je energie. Občas pozitivní, občas negativní, občas pomíchaná, každopádně však věčná. Město je divoká změť energetických otisků, které jsou v podstatě nesmazatelným záznamem vesměs tragických událostí, k nimž ve městě došlo. (Truhla ze zálivu Smrti)


Nemůžu popřít časem prověřený fakt, že realita, byť prapodivná, se zhusta nachází v blízkosti lajny dělící černou polovinu od poloviny bílé. (Truhla ze zálivu Smrti)


To, co číhá ve tmě pod tvou postelí, rozhodně není skutečné a pokud budeš mít nohy dobře zakryty peřinou, nikdy tě to svým lepkavým pařátem za kotník nechytí. (Smrt je jen slovo)


V časoprostoru funguje všechno úplně jinak. (Smrt je jen slovo)


Věřím, že existuje něco, co by možná šlo nazvat božskou silou, ale i tato síla je podle mého názoru silou přírodní. Za to, že ji většina z nás neumí pochopit, natož ovládnout, může naše postupná mentální a vjemová degenerace, která časem nejspíš vykrystalizuje v přesvědčení, že základem všeho je televize a lednička. (Truhla ze zálivu Smrti)