Richard David Bach citáty

americká, 1936

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (45)

"Děsivější než umřít v bouři nebo v horách je unudit se k smrti"


"Nenávist je láska bez znalosti faktů."


"Špatné věci nejsou to nejhorší, co se nám může stát. Ta nejhorší věc, která se nám může stát, je NIC."


„Pravé zákony jsou pouze ty, které vedou ke svobodě,“ odpověděl mu Jonathan. „Všechny ostatní jsou falešné. “


Abyste uzdravili a proměnili svou přítomnost, můžete si svobodně vytvořit a uctívat takovou minulost, jakou chcete.


Ctnostná žena má v srdci o jedno vlákénko více nebo méně než jiné: buď je hloupá, nebo vznešená.


Dobře myšlené lži jsou lepší než ticho nebo žádné mluvení.


Hádky, fakta ani debaty tvůj názor nezmění. Jediná věc, která ho může změnit, je tvé vlastní vnitřní porozumění.


Chyby neexistují. Události, které přitahujeme, ať už příjemné, či nepříjemné, jsou nutné k tomu, abychom se naučili, co se potřebujeme naučit; každý krok, který uděláme, je nezbytný k tomu, abychom dospěli do místa, do něhož jsme se rozhodli jít.


Jediné, na čem záleží, je stvořeno z pravdy a radosti, nikoli z plechu a ze skla. Nikdo není daleko


Jediné, na čem záleží, je stvořeno z pravdy a radosti.


Jedna z vašich úrovní ví vše, co vědět můžete. Najděte ji, nechte se vést a důvěřujte, že vás zavede tam, kam se potřebujete dostat nejvíc. Zkuste to.


Jestli naše přátelství závisí na místě a času, tak je sami v den, kdy prostor a čas překonáme, zničíme! Jestliže ale překonáme prostor, zbude nám pouhé zde. Jestli překonáme čas, zbude nám pouhé teď. Nemyslíš, že bychom se přesto mohli párkrát setkat právě někde mezi tím zde a teď?


Jestliže tvoje štěstí závisí na tom, co dělá někdo druhej, pak máš, myslím, problém!


K tomu, abys žil svobodně a šťastně, musíš obětovat nudu.


K tomu, abys žil svobodně a šťastně, musíš obětovat nudu. Není to vždy snadná oběť.


Láska a svoboda znamenají konec strachu a otrokářství.


Lidská bytost je vyjádřením života, bytost, která vnáší světlo a lásku do libovolného rozměru, jehož se rozhodne dotknout v jakékoliv podobě. Lidskost neni fyzický popis, ale duchovní cíl. Není to něco, co nám bylo dáno, ale co získáváme.


Naše rozhodnutí nás vedou ke zkušenostem, kterými zjišťujeme, že nejsme jen bezvýznamně malé bytosti, jak se nám často zdá. Jsme nadpřirozeným projevem života a zrcadlem ducha.


Naše životy můžeme transformovat jen v nekonečném zlomku sekundy přítomnosti. Když se z přítomnosti pohneme jen o malinký kousek, jde už o rozhodnutí někoho jiného.


Neexistuje něco jako nespravedlnost; vím, že žijeme naše životy, abychom se učili a bavili. Přitahujeme si k sobě problémy, abychom si na nich zkoušeli své síly... Kdybych neměl tyto problémy, měl bych jiné, které by představovaly stejnou výzvu.


Neexistuje takový problém, který by pro tebe ve svých rukou neměl dar. Vyhledáváš problémy, neboť potřebuješ jejich dary.


Nejdůležitější je, abys poznal celou pravdu. Než ji poznáš, než ji dokonale pochoíš, bude se ti pomcí strojů, lidí a ptáků jen po kouskách odhalovat. Ale pamatuj, že naše neznalost ještě neznamená, že pravda neexistuje. Nikdo není daleko


Neměj strach z loučení. Rozloučení je nezbytné k tomu, abyste se mohli znovu setkat. A nové setkání, po chvílích, nebo celých životech, je jisté pro ty, kdo jsou přátelé.


Není tu nic jako problém bez daru v jeho rukách. Hledáš problémy, protože jejich dary potřebuješ.


Nepatrná změna dnes nás přivede k dramaticky odlišným zítřkům. Na ty, kdo si zvolí vysoké a těžké cesty, čekají sladké odměny. Ty jsou však schované za dlouhým časem.


Nezáleží na tom, co děláš, ale jestli to chceš dělat.


Nezáleží na tom, jaké máme vzdělání, nebo co si zasloužíme. Nikdy nedosáhneme lepšího života, pokud si ho nebudeme schopni představit a nedovolíme si, abychom ho skutečně prožili


Nezáleží na tom, jaké máme vzdělání, nebo co si zasloužíme. Nikdy nedosáhneme lepšího života, pokud si ho nebudeme schopni představit a nedovolíme si, abychom ho skutečně prožili.


Nikdo nemůže vyřešit problémy za někoho, kdo je vyřešit nechce.