Lisa Kleypas citáty

americká, 1964

Citáty (21)

"A well-read woman is a dangerous creature."


"Jeho majitel se stěží dal označit za muže střední postavy. Stačilo, aby nahrbil ramen, a zdál se spíše malý. Až na to, že když se nahrbil Churchill Travis, ostatní učinili totéž." Místo na slunci


„Evie,“ oslovila ji něžně Daisy, „až příště vstoupíme do síně plné neznámých lidí, řekněte si, že se mezi nimi schovávají vaši přátele, s nimiž jste se dosud míjela.“ (Kouzlo podzimu)


„Já vlastně gentleman vůbec nejsem.“ „Vždyť jste vikomt. Nebo ne?“ „Což ale neznamená, že nemohu být zpustlík. Vy toho o aristokracii moc nevíte, že ne?“ (Rozhovor mezi St. Vincentem a Lillian Bowmanovou, Kouzlo podzimu)


„Poté, co mi vyložila základní fakta, prohlásila, že tě mám nechat, aby sis dělal, co se ti zlíbí, a příliš si nestěžovat, kdyby se mi něco nezamlouvalo. Pro případ, že bys byl příliš nesnesitelný, mi navrhla, abych se odpoutala od skutečnosti a přemítala o tom velkorysém bankovním účtu, který jsi pro mě otevřel.“ (…) „Osvěžující změna. Většina dam prý při tom údajně myslí na Anglii. Neměl bych tě tudíž svádět šeptanými řečmi o zůstatkových převodech a zajímavých cenových sazbách?“ (…) „Není třeba. Spokojím se s obvyklým vyznáním.“ (Tajemství letní noci)


„Ušetřím vás vymýšlení vhodných přívlastků pro mou maličkost. Už jsem je od vás slyšel. (...) „Nemíním na vás chrlit žádná adjektiva. Úplně by mi postačilo hodit po vás jeden dva tvrdé předměty. (Tajemství letní noci)


Ale romány jsou o životě. Román může obsahovat víc pravdy než tisíc novinových článků nebo vědeckých referátů. Umožní vám představit si aspoň na chvilku, že jste někdo jiný – a pak víc porozumíte lidem, kteří jsou odlišní. Hon na Cassandru


Dokud člověk nepozná smutek, nevychutná si opravdové štěstí. Místo v životě


Je lepší naplno žít než se utá-pět ve vzpomínkách na to, co navždy odešlo. (Půlnoční anděl)


Když kráčíte temnotou, nemůžete spoléhat na to, že vám posvítí na cestu. Musíte spoléhat na jiskru, kterou nosíte v sobě. Místo na slunci


Když převládnou emoce, rozum už toho moc nezmůže. Hon na Cassandru


Láska je jako zlatá žíla, která se ohne, ale nikdy nezlomí. Půlnoční anděl


Muž nemá právo nazývat se otcem jen proto, že zažil jednu dobře načasovanou křeč ve slabinách. (Svatba s Winterbornem)


Na vlastní kůži se poučil, že cesty lásky bývají občas záhadné a nevyzpytatelné a nedají se logicky vysvětlit. Leckdy se ukáže, že nesnadný život vysekal do dvou pošramocených dušiček hluboké zářezy, jež způsobí, že záhy drží pevně při sobě. (Zimní naděje)


Nakonec lady Berwicková řekla: "Vy jste asi četla Tolstého." Pandora zamžikala, očividně zaskočená nečekaným sdělením. "Četla," přiznala s užaslým výrazem. "Jak jste to poznala?" "Po četbě Tolstého se žádná mladá žena nechce vdávat. Právě proto jsem nikdy nedovolila žádné ze svých dcer číst ruské romány." - Svatba s Winterbornem


Opravdová kamarádka nedopustí, aby její přítelkyně slintala v přítomnosti jakéhokoliv muže. (Daisy Bowmanová k Annabelle Peytonové; Tajemství letní noci)


Sometimes a woman needs a man for company, no matter how useless he is.


Sometimes life has a cruel sense of humor, giving you the thing you always wanted at the worst time possible.


The question, love, is whether you want me enough to take the risk.


Už jsem viděl a slyšel dost, pane Cravene. Jestli vy a má dcera už spolu mluvíte o neukojitelném chtíči, myslím, že vám raději požehnám... a doufám, že svatba bude brzy. (Sním o tobě)


Většina lidí v životě nedosáhne žádného pozoruhodného úspěchu. Jejich přínos se poměřuje bezpočtem skutků mnohem menších. Pokaždé, když prokážete někomu laskavost, anebo vyloudíte na jeho tváři úsměv, dáváte svému životu opodstatnění. Nikdy nepochybujte o své ceně. (Jarní skandál)