Jerome David Salinger citáty

J. D. Salinger · pseudonym

americká, 1919 - 2010

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (16)

"Opravdu mě po dočtení dorazilo, že když skončíte se čtením, přejete si, aby byl autor váš úžasný kamarád a mohli jste mu zavolat, kdykoliv se vám chtělo." - Kdo chytá v žitě


“I'm sick of just liking people. I wish to God I could meet somebody I could respect.” (Franny and Zooey)


Běhat za ženami ještě nikomu neuškodilo. Nebezpečné je jen chytit ji.


Když člověk něco dělá až moc dobře a nedá si pozor, začne se producírovat. A pak už to nedělá tak dobře. (Kdo chytá v žitě)


Když něco chce udělat profesor, tak ho nezastavíte. Prostě to udělá. (Kdo chytá v žitě)


Když se sejdete s nějakou holkou a tý holce to sluší, tak komu by nebylo fuk, že přišla pozdě. Každýmu. (Kdo chytá v žitě)


Nezáleží mi na tom, jestli to sbohem řeknu smutně nebo rád, ale když odněkud odcházím, tak si chci uvědomit, že odcházím. Když to člověk neví, je mu pak ještě hůř.


Nikdy nikomu o ničem nevypravujte, protože by vám pak mohl začít scházet.


Nikdy nikomu o nikom nevypravujte, poněvadž by vám pak začal scházet.


Nikto sa nezmenil. Ak sa niekto zmenil, tak iba vy. Niežeby ste boli oveľa starší alebo čo. O to ani tak nejde. Jednoducho ste už boli iní, to je všetko.


Ono to není tak zlý, když svítí slunce, ale slunce svítí, jenom když se mu chce. (Kdo chytá v žitě)


Věčně říkám: ,Těší mě, že jsem se s váma seznámil, někomu, s kým mě ani dost málo netěšilo se seznámit. Ale když člověk chce žít, musí tyhle věci říkat. Kdo chytá v žitě


Vzdělanci a učenci, když je jim dán do vínku důvtip a tvůrčí síla – což se naneštěstí stává zřídkakdy – po sobě zanechávají namnoze nekonečně hodnotnější záznamy než lidi, co mají jenom důvtip a tvůrčí sílu. Vyjadřují se namnoze jasněji a obyčejně dokážou jít vášnivě za svou myšlenkou až do konce. A – což je nejdůležitější – v devíti případech z deseti mají víc pokory než neučený myslitel. (Kdo chytá v žitě)


Záleží jen na tom vás milovat, slečno Lesterová. Někteří lidé si myslí, že láska znamená jen sex a svatbu a polibek v šest hodin a děti, možná, že tomu tak je, slečno Lesterová, Ale víte, co si myslím? Myslím, že láska, to je dotyk, a přeci dotykem není.


Známkou nezralého člověka je, že chce kvůli něčemu podstoupit vznešenou smrt, zatímco známkou zralého člověka je, že chce kvůli něčemu v příkoří žít.


Žádnej imbecil nesnese, aby mu někdo řek, že je imbecil.