koupit knihy

Vojtěch Kubašta

česká, 1914 - 1992

Nahrávám...

Nová kniha

Jakub a kouzelné fazole

Jakub a kouzelné fazole - Vojtěch Kubašta

Představte si, že by vám přes noc na zahrádce vyrostly obrovské fazolové stonky, vyšší než kostelní věž. Když se to stalo chudému Kubovi z naší pohádky, bez váhání po nic... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 58 knih

Komentáře (2)

Přidat komentář
hrdlickova_61
09.04.2019

I když nejsem sběratelská povaha, knížek a betlémů od V. Kubašty jsem pořídila pro děti i pro sebe tolik, že by se to dalo klidně sbírkou nazvat. Taky jsem jich plno rozdala, protože si myslím, že dovedou potěšit jak malé, tak velké. Sice je jejich prohlížení spojeno s utrpením při pohledu na všechna ta natržená místa, která se nepovedlo ani při nejlepší pozornosti uhlídat, ale to tak holt je na světě se vším vzácným, krásným a milovaným. To, že je nejlépe nad těmihle leporely sedět s dětmi společně, pokládám za jejich přednost, a ne za nedostatek.
Loni před Vánoci jsme byli s manželem (a bohužel ne s našimi teď už dospělými dětmi, kterým to nevyšlo) v Písku na velké výstavě z Kubaštova až nepředstavitelně rozsáhlého a světově úspěšného díla a byl to krásný zážitek.

katkafe
25.11.2015

V. Kubašta patří mezi moje nejoblíbenější ilustrátory . Jeho prostorová leporela sbírám a jsou naší rodinou hodně oblíbená. Myslím si, že tyto leporela a vše co ilustroval bude vždy nádherné a cenné.