Vojtěch Kubašta

česká, 1914 - 1992 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Stolečku, prostři se

Stolečku, prostři se - Vojtěch Kubašta

Světoznámé pohádky v trojrzoměrném podání Vojtěcha Kubašty. Jestlipak víte, co se stane, když se pochlubíte kouzelnými předměty někomu, kdo je hamižný až hrůza? Že ne? ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 58 knih

Komentáře (2)

Přidat komentář
hrdlickova_61
09.04.2019

I když nejsem sběratelská povaha, knížek a betlémů od V. Kubašty jsem pořídila pro děti i pro sebe tolik, že by se to dalo klidně sbírkou nazvat. Taky jsem jich plno rozdala, protože si myslím, že dovedou potěšit jak malé, tak velké. Sice je jejich prohlížení spojeno s utrpením při pohledu na všechna ta natržená místa, která se nepovedlo ani při nejlepší pozornosti uhlídat, ale to tak holt je na světě se vším vzácným, krásným a milovaným. To, že je nejlépe nad těmihle leporely sedět s dětmi společně, pokládám za jejich přednost, a ne za nedostatek.
Loni před Vánoci jsme byli s manželem (a bohužel ne s našimi teď už dospělými dětmi, kterým to nevyšlo) v Písku na velké výstavě z Kubaštova až nepředstavitelně rozsáhlého a světově úspěšného díla a byl to krásný zážitek.

katkafe
25.11.2015

V. Kubašta patří mezi moje nejoblíbenější ilustrátory . Jeho prostorová leporela sbírám a jsou naší rodinou hodně oblíbená. Myslím si, že tyto leporela a vše co ilustroval bude vždy nádherné a cenné.