koupit knihy

Karl May

Karl Hohenthal pseudonym

německá, 1842 - 1912

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 257 knih

Komentáře (45)

Charlie99
15. února

Knihy tohoto autora patří k mím oblíbeným. Považuji ho za jednoho z nejlepších vesternových autorů.

1knihomol1
27.07.2020

Všechny jeho knihy které mám doposud přečtené tak se mi velice líbily. Nejhezčí jsou podle mě ty, které byly napsané v ich-formě, jako například: winnetou na río de la plata nebo v kordiliérách. Je to tak víc osobitější a mě připadá jako bych povídání měla z první ruky. Jako kdyby mi to vyprávěl sám old shatterhand...
Nemůžu však říci, že jeho knihy psané v er-formě by se mi nelíbily. Například syna lovce medvědů jsem měla za jedno odpoledne:)

mira.k
25.04.2020

Autor mého dětství. Kdy to byly upravené knihy na jedno či dvě kopyta, ale krásně se četly. Pak v 90. letech konečně začaly vycházet originální Mayovy texty. Klesla čtivost, zkvalitnila se literatura. A objevila se úplně jiná schémata. Včetně červené knihovny.
Je to pan autor. Pohádkář s chudého krušnohoří se stal klasikem. Věřím, že s rostoucí senilitou se k němu budu vracet.

Lessana
06.01.2020

V detstve, keď som si chcela prečítať Winnetoua, mi mama vravela, že som na to ešte malá, nech si to prečítam, keď budem väčšia... Vždy ma takéto frázy (a nielen v súvislosti s knihami) zarmucovali, domnievala som sa totiž, že moje vnútro by iste (už) pochytilo tóninu, na ktorej bol naladený K. May. No a po prečítaní všetkých dielov Winnetoua môžem zodpovedne vyhlásiť, že áno :). Neľutujem však, že som sa k nemu dostala "až" teraz. Dôležité je, ŽE som sa k nemu dostala, nie kedy.
Príbehy sú napínavé, dokonalo gradované, s precízne (hoci priamočiaro a čiernobielo) vykreslenými postavami a prostredím. A, samozrejme, s nádherným odkazom priateľstva, statočnosti, odvahy, čestnosti a dôležitosti charakteru v živote človeka, čo z nich robí príbehy nesmrteľné.

jprst
19.09.2019

Autorovy knihy jsem začal číst již v dětství a shromažďovat od mládí pro mé potomky, mám téměř všechny tituly, které byly u nás vydány. Mé děti je četly s nadšením, ale vnoučata? Sem tam nějakou mayovku sice přečtou, když mají "čtecí" nouzi, ale žádné extra hodnocení ( jako třeba u knih o Harry Potterovi) jsem u nich nezaznamenal. Takže pro mne a mé děti je autor zřetelně jednička a hodnocení nejmladší generace vypadá spíše jako velký otazník.

Pavelpi
15.08.2019

Můj oblíbený spisovatel od dětství.Když jsem asi v sedmi letech našel u babičky v bedně s knihami pětidílné vydání Vinnetoua a začal jsem ho číst,od té doby jsem pak sháněl všechny knihy od Karla Maye.Když jsem byl na prázdninách u tety objevil jsem staré knihy a mezi nimi sérii Třemi díly světa ( ještě v sešitovém vydání) objevil jsem další hrdiny Karla Maye.A od té doby jsem je neustále sháněl a sbíral až dodnes.A všechny jsem četl už několikrát a ještě určitě budu.

zmario1
21.02.2019

Karl May a Jules Verne, to jsou moje největší srdcovky. O prázdninách jsem v nich dokázal ležet celé dny a prožíval s Vinetouem, Old Shatterhandem, Hádží Halefem, Selimem, Old Firehandem, Old Deathem, Dlouhým Davym a Tlustým Jemym, Samem Hawkinsem a dalšími jejich dobrodružtví. Závidím Kakly Mayovi jeho představivost.

HTO
22.12.2018

Morální kodex Old Shatterhanda / Kary ben Nemsího, ten je skutečně hodný následování. Chybu dělá ten, kdo mayovky odbývá jako jenom pro děti, nebo jenom dobrodružné... kdepak! ‎„Nepohrdej příště cizincem jen proto, že je cizinec. Dobrý člověk je tvým bratrem, i když není z tvého kmene. A zlý a zrádce zůstane zlý a zrádce, i když se narodil pod tvým stanem. Příště suď lidi podle činů a měj jedno slovo pro všechny, ať jsou to Targiové, Arabové nebo Frankové. Pak teprve budeš vskutku velký šejk.“

1