Na březích Nilu přehled

Na březích Nilu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133455/bmid_na-brezich-nilu-65c87006b8eb8.jpg 4 209 209

V zemi Mahdiho série

Dobrodružný příběh od spisovatele Karla Maye.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Gabi , Hora

Im Lande des Mahdi , 1896

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na březích Nilu. Přihlašte se a napište ho.

Kakho-Oto
21.04.2024 5 z 5

(SPOILER) První dvě kapitoly jsou spíše takové seznamovací, ale poté (po opuštění Káhiry) začne být děj velmi zajímavý a také dramatický. Nejvíce se mi líbí část, kde jsou Kara a Selim uvězněni v podzemí a tam se seznámí s dalším vězněm, Ben Nilem. V této části též do děje vstupuje jedna z nejzápornějších postav cyklu. V neposlední řadě je román skutečně dobře přeložen, takže si čtenář užije i řadu zajímavých i vtipných dialogů. V prvním dílu je i zbabělý "hrdina" Selim celkem snesitelný, ale v dalších dílech už tomu tak není. Knihu/celý cyklus čtu nyní na jaře 2024 už potřetí v životě, ale po dlouhých 23 letech (1997, 2001). Prvnímu svazku čtyřdílného vydání cyklu, tj. Na březích Nilu, uděluji 90 %.

Richie1
07.02.2024 4 z 5

Hodně dlouho jsem měl tuhle knihu v knihovně a stále odkládal její přečtení. Přitom druhý a třetí díl této série jsem přečetl kdysi za mých studentských let. Po letech jsem se konečně ke čtení Lovců lidí dostal a ukázalo se, že je to román stejně dobrý jako jiné příběhy Kara ben Nemsího v Orientě. Užíval jsem si veškeré dobrodružství hlavního hrdiny, bavil se komickými příhodami Selima, přál porážku zlotřilým otrokářům ... prostě jsem se vrátil do doby, kdy mě podobné knihy v dětství formovaly a kdy jsem poznával, že dobro a zlo je na světě v nekonečném souboji. Jako velký obdivovatel Karla Maye hodnotím i tuto knihu velmi vysoko, nejen jako krásnou dobrodružnou četbu, ale i jako morální poselství, kterého je zvláště v dnešní době velmi zapotřebí. 80%

RemiBlack
02.01.2024 3 z 5

2023/35
Orientální mayovky už jsou záležitost spíše pro skalní fanoušky, ale k těm se hrdě počítám. ;) Příběh to byl zajímavý, zas úplně něco jiného než americká dobrodružství mířená hlavně na mládež.
Osobně mi to nepřišlo tak chytlavé, jako právě ty staré známé klasické mayovky, ale to prostě srovnávám dva žánry. Líbilo se mi to, ale po +- půl roce si nepamatuji z děje téměř nic, proto ty tři hvězdičky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na březích Nilu v seznamech

v Právě čtených3x