koupit eknihy

Anton Szandor LaVey

americká, 1930 - 1997koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

Satanská BibleSatanské rituály

Autor

Anton Szandor LaVey, vlastním jménem Howard Stanton Levey (11. dubna 1930, Chicago – 29. října 1997, San Francisco) byl zakladatelem a veleknězem Církve Satanovy, autorem Satanské bible a zakladatelem náboženství známého jako LaVeyův satanismus. Měl ženu Carol a v roce 1952 se mu narodila dcera Karla L... celý životopis(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anton_Szandor_LaVey)

Komentáře (2)

Přidat komentář
Skeeve
16.02.2013

LaVey... Ten chlap mi vždy připomínal bublinu. A to nenarážím zrovna na jeho holou hlavu. Připomínal mi obrovskou nafouknutou bublinu, prázdnou a dutou. Člověk, který své nedostatky a komplexy staví co by své přednosti, své "nadání" a "intelekt". Spousta lidí LaVeye považuje, stejně jako se považoval on sám, za onoho jediného, který rozumí všemu a který jako jediný pochopil "Pánův" plán a tok sil světa, ačkoliv svými předkládanými texty utvrzuje na opaku. Většinu myšlenek a filozofie převzal od předchůdců okultních směrů - především od Aleistera Crowleyho, kterého vnímal skoro jakoby své druhé já v minulém/současném životě. Své "duševní dvojče". Ale nejsou to jen myšlenky a ideje Crowleyho, které převzal a prezentoval jako své, jen v překroucené formě a verzi. Navíc si lze lehce povšimnout, že ve svých dílech, krom neuvěřitelné všesměrné negace, si navíc neustále v mnoha věcech protiřečí. Třeba například poukazuje na křesťanství, jaké je špatné a jaká má pravidla, ale on se satanismem udělal to samé. Či přesněji - udělal ze satanismu směšné křesťanství naruby.
LaVey je dle mě jen člověk, který dokázal oslovit lidi sobě rovné a taktéž hnout těmito davy. Nevyrovnanými slaboduchými jedinci, troskami, kteří trpí jakousi krizí osobností.

Opravdu mne také baví těch pár slov o jeho osobě, které najdete v jeho knihách. O obdivu jeho intelektu. Pro mě však ale neschopnost dokončení ve Spojených státech střední školu (high school) a naučení se dle slechu na varhany v cirkuse není známkou neskonalého intelektu ani talentu.

swamp
25.07.2011

Tak trochu blázen, ale takových bláznů je taky třeba.


Anton Szandor LaVey - knihy:

Autor je 9x v oblíbených.