Nové komentáře u knih Annabel Abbs
„Celkem čtivá kniha. Krátké kapitoly jsou příjemně dělené. Zaujalo mě kolik koření a jakého druhu se v dané době do Anglie dostalo, i co dokázala údajná kuchařka vše spotřebovat - využít.“... celý text
— Marki019
„Nevšední příběh nevšední ženy. Obávala jsem se, že půjde o nějaké snadné čtení plné receptů, ale obsah románu mě mile překvapil. Tím spíš, že Eliza skutečně žila a zasloužila se o povznesení anglické kuchyně. Její pomocnice Anna, která v příběhu také vystupuje, už je více fiktivní, to ovšem kvalitě knihy nic neubírá. Doporučuji všem, kdo se zajímají o život ve viktoriánské Anglii.“... celý text
— orinka3
„Kniha, kterou jsem si vybrala do letošní Výzvy, mě zaujala víc než jsem předpokládala. Příběh o zvláštním přátelství mezi dvěma ženami pocházejícími z naprosto odlišných společenských poměrů, které spojilo domácí vaření a tvorba nové kuchařky je čtivý a má atmosféru viktoriánské Anglie. Eliza Actonová skutečně žila a kromě psaní básní a divadelních her usilovala o povznesení úrovně anglické kuchyně napsáním nové kuchařské knihy s recepty proveditelnými v domácích podmínkách. Její pomocnice Ann je vymyšlenou postavou, která jakoby vypadla z knihy Ch. Dickense.“... celý text
— IvaKo
„Tak tedy nevim, co tím chtěl básník říct??!
Tato kniha je úplně první v naší knihovně - autorka je A. Abbsova, hlavní hrdinka je Actonová a její nápadník Arnott. Autorka má zjevně oblíbené první písmenko abecedy.
Dej se odehrává v Tonbridge. Což je malebné městečko, kde žije moje známá, které je mezi 90 - 100 lety a silně mi připomíná královnu Alžbětu.
Takže z těchto důvodu jsem knihu dočetla.
I když… hlavní hrdinka Eliza neví, co ve svém životě chce, a tak se plácá kapitolami.
Druhá hlavní hrdinka Ann, která je trosku naivní, asi ví co v životě chce a na poslední straně knihy si zajisti budoucnost, díky tomu, že umí vařit.
Opakovaně se tvrdí, že ty dvě spojuje úžasné přátelství, což není pravda, protože lžou jedna druhé a nakonec se dost divně rozdělí.
Kniha je jakousi ódou na příchod koření do viktoriánské kuchyně a zdůrazňováním toho, jak Eliza seděla na vysoké židli a psala.“... celý text
— Dámaskloboukem
„Kniha mě nejdřív docela zaujala, protože se tématem - žena spisovatelka - napojila na předchozí dvě knihy, které jsem četla. Celkové pojetí mě ale nakonec trochu zklamalo. Zatímco postava Elizy je celkem věrohodná, postava Ann už méně a některé další vedlejší postavy mi přišly jako z Jany Eyrové. Ke kladům ale určitě patří čtivost a kuchařské zajímavosti.“... celý text
— Oookka
Vypněte si reklamy na Databázi
Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:
Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium

