zatoulane_knihy zatoulane_knihy komentáře u knih

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

TWISTED HATE

Třetí díl úžasné dechberouci série. Tento příběh se týká Jules a Joshe.

Hodně se mi líbila ta sázka v baru, jak to Jules udělala a jak to Josh vzal. Nutilo mě to do úsměvu. I když mi Jules do této doby nesedla, věřila jsem, že si jí ještě nakonec oblíblím.

Zde byla scéna jak se Stella poprvé seznámila s Christianem, málem jsem kvůli tomu chtěla knížku odložit a vrhnout se na poslední díl. Jsem ráda, že jsem to neudělala.

Nevím o čem bude čtvrtý díl, ale tento díl je hodně temný a při čtení některých scén se mi dělá zle a je mi Jules hrozně líto. Každý máme minulost, ale její bych fakt nechtěla...

Kolem 180. stránky jsem přemýšlela jestli to vůbec chci dočíst. Nemám ráda tyto situace co se tu momentálně odehrávalo.

V půlce knihy jsem si řekla, jo konečně něco pro mě, co se mi líbí, ale to se vše změnilo kolem strany 400. Jako to jsem Joshe začala vážně nenávidět. Jako nebyl to můj idol ale toto!!!!? Pardon, ne fuj.

Ještě, že na konci čekalo krásné překvapení, jinak bych byla dost smutná. S tím to dílem jsem se hodně prala, ale i tak se nemůžu dočkat, jak se pustím do posledního dílu!!

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

KRÁLOVSTVÍ HŘÍŠNÝCH

O této sérii jsem četla hodně recenzí a tak mě to zaujalo, že jsem se do ní pustila. Udělala jsem velice dobře.

Od začátku mě knížka pohltila. Já osobně tento styl mám moc ráda a doufám, že všechna tajemství se dozvím v následujících dílech.

Řešení vraždy své sestry jí zavedlo do situacích, které bych nechtěla prožít ani v nočních můrách.

Člověk na první pohled neví co je správné a co ne, což mě fascinuje. Líbilo se mi jak se vyvíjel vztah mezi Emilií a Irou. Do poslední chvíle jsem netušila jak se to vyvine a už se hrnu na další díl.

Tolik tajemství a otázek, mě někdy až štve. Ale zahrávat si s peklem nikdy nebyl dobrý nápad.

Určitě knížku doporučuji já jí úplně podlehla. Já jí měla přečtenou za jeden den, jak jsem se nemohla od ní odtrhnout.

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Mám otázku, co by jste řekli na to, že by jste chodili do školy kde nejsou učitelé. To zní super ne? Učí vás vlastně jenom škola. Však to je v pohodě ne? No ano, pokud vám nevadí, že vás nedodělané úkoly z dílny sežerou, nebo vám ublíží. Pokud nestihnete v čas dojít do třídy, tak vás něco napadne. Jelikož školu nemůžete 4 roky opustit, tak vás všechny příšery chtějí zabít kvůli energii, kterou máte. Jo a abych nezapomněla, ani ve sprše mít klid nebudete, natož v jídelně plné spolužáků. Vždycky a všude vás může něco napadnout. Jo a to nemluvím o ostatních spolužácích, kterým by nevadilo kdyby jste zmizeli.. El je za mě úžasná hlavní hrdinka. No musím přiznat, že tak do půlky knihy jsem ji nechápala a moc mi neseděla, ale časem mi připomněla Max Russovou ze seriálu KOUZELNÍCI Z WAVERLY. pokud i vy máte tuto postavu rádi, tak rozhodně vám tady hlavní hrdinka sedne. Co mi trošku vadí, že tu není moc konverzace. Většinu času čteme popis nebo myšlenky. Ale, když narazíme na nějakou konverzaci je to prostě pecka. Větší času jsem se smála, jakou má El vyřídilku.. Ještě moc nechápu postavu Oriona. Doufám, že druhý díl nám přinese víc odpovědí!! Opravdu dlouho mi trvalo rozdýchat tento závěr knihy.. Když teď zpětně přemýšlím o té knížce a tom nudném a únavném začátku knihy, tak už to chápu. Autorka tohle všechno musela, takhle udělat, abychom pochopili následné situace.. 4 z 5

25.02.2024 4 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Tak druhý díl nám začíná přesně ve chvíli kde končí první díl. Je neskutečný jak to autorka má promyšlené. Na to že se nám zde odehraje celý rok jejich studia, to uteklo relativně rychle. Co se tady dozvíme a vyplyne na povrch je neskutečný. Nikdy bych nevěřila, že je něco takového možný ještě v dnešní době vymyslet. Hlavní hrdinka mě už začínala pomalu štvát svojí povahou a tvrdohlavostí. Knížku jsem měla přečtenou opět během pár dní. Opět jsme četli z pohledu Gabriel a tím pádem jsme mohli vidět, proč dělá jistá rozhodnutí. Chvilku jsem měla problém se zorientovat ohledně vedlejších postav, zde jich je výrazně více. Co se mi na knížce opravdu líbí jsou ty ilustrace školy, člověk pak lépe chápe ty popisy, které jsou tu opravdu podrobné, a nezdržuje to příběhovou linku. Co se týče romantické linky, ta se tu vyvíjí pomalým, lehkým tempem, takže rozhodně doporučuji tuto sérii mladším čtenářům, když začínáte číst fantasy a rozhodně pro někoho kdo si chce odpočinout od dark romance. 4 z 5

25.02.2024 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

POLIBEK BEZ DUŠE

První díl trilogie o krásných démonech a strážcích dobra.

Po přečtení různých recezenci, jsem si říkala že to přece nemůže být tak dobré. Přece po přečtení různých příběhu a dějů za poslední měsíce, mě přece nemůže nic překvapit a nebo tak zaujmout. No, a ono se to opravdu stalo.

Kapitoly utíkaly , tak rychle, že mě zarazilo, že jsem už na konci knížky. Styl čtení byl opravdu čtivý a měli jste pocit, že stojíte hned vedle hlavních postav.

Kromě bonusové kapitoly, čteme příběh z pohledu hlavní hrdinky LAYLY. Která bojuje s city ke svému nejlepšímu kamarádovi ZAYNOVI. Jeho otec adoptoval Laylu, když byla malá holčička a vychovali jí. Ale mě popravdě přirostl k srdci ROTH, démonický princ, který se seznámí s Laylou a chodí s ní do školy. Jeho vtipné a hrubé narážky si prostě zamiluje každý!!!

Miluju vážně miluju v této knížce je naprosto všechno přes lásku, nenávist, chtíč, zakázaná láska, zlo a dobro. Úžasní ,,mazlíčci". Prostředí ve kterém se odehrává náš příběh je ze současné doby, na střední škole.

Nesmíme zapomenout na sexy badboy a milostný trojúhelník. A samozřejmě na závěr, odhalená tajemství.

Prostě tuto sérii miluju těším na další díl a rozhodně 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

DIVOKÁ ŘÍŠE

Hodně jsem o této knize četla, než jsem ji začala číst. Četla se opravdu dobře a rychle. Přečtenou jsem jí měla za jeden den.

Příběh se odehrává v Budapešti, kdy se před 20 lety, strhla opona mezi světem lidí a světem bytosti FAE. Celý svět se rozdělil na dvě části v každém státu.

Hlavní hrdinka celý život vyrůstala pod ochranou vládce Budapešti s jeho rodinou. Vyrůstala po boku s jeho synem, do kterého je tajně zamilovaná.

Společně se dostávají do nebezpečných situací. Když dojde na poslední dobrodružství něco se zvrtne a hlavní hrdinku postřelí na území FAE.

Následně ji uzdraví a odvedou do nejhoršího vězení na světě, odkud se nikdo nikdy nedostal živý. Po vstupní prohlídce ji došlo, že se ven nikdy nedostane. Zjišťuje postupně, jak to všechno chodí ve vězení, na koho si dát pozor a relativně jak přežívat a nepřijít o rozum.

Mohla bych vám tu sepsat další věci k příběhu, ale myslím si že bych řekla až moc.

Na můj vkus tam bylo moc násilí a reálně popsané akční scény. Konec knížky mi moc nesedí a spíš mě kroky hlavních hrdinů naštvaly. Ale jak už jsem psala, četla se mi knížka jedním dechem a skoro bez přestávky.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

BRIDGERTONOVI VÉVODA A JÁ

Jedná se o první díl série, která se týká sourozenců Bridgertonových. Čtyři dcery a čtyři synové, kteří mají jména podle abecedy. V tomto dílu se jedná o nejstarší dceru Daphny.

Jelikož jsem se do seriálu zamilovala a už mě přestalo bavit čekat, tak jsem se rozhodla si přečíst knižní verzi. Vždycky mám strach, aby se mi knižní verze ne zprotivila, ale první díl se mi opravdu zamlouvá.

Knižní verze je napsána tak, že vidíme situace z pohledu jak Daphny, tak i Simona. Což v seriálu nejde jen tak vidět někomu do hlavy, aproto se mi to tu zamlouvá.

Hodně mě zde zaujala další věc a to vztah vévody k Simonovi. V knížce je to velice pěkně popsáno, až mi bylo i vévody chvilku líto, ale tak každý si sklidí co zaseje.

Miluji ten humor, jak je to napsané bože můj, musím se celou první půlku knihy jen usmívat. Moje láska k této sérii opravdu začíná sílit!!

Zlaté enklávy Zlaté enklávy Naomi Novik

(SPOILER) Za mě je rozhodně třetí díl nejlepší!! Pokud této sérii dáte šanci rozhodně neuděláte špatně. Na první pohled se série nezdá, ale je to úžasné čtení. Tento díl mě totálně dostal. Člověk si už myslel že ví kam to půjde a jak to bude pokračovat, ale autorka vas překvapí. V tomhle díle jsem snad cítila tolik rozdílných emocí. Posledních pár kapitol jsem se opravdu bála číst, protože tohle bylo nečekaný. Tím že první dva díly poznáváme čím dál víc vedlejších postav a budemeje si mi k nim nějaké vztahy a postoje, no a díky nim vás třetí díl dostane. Rozhodně doporučuji tuto sérii číst hned za sebou, pokud vám to půjde. Člověk pak chápe čím dál víc věcí, které nedávali smysl v předešlých dílech. Určitě tato série je jak pro začínající čtenáře, tak pro ty kteří chtějí změnu od klasického fantasy. A ty ilustrace?? To snad není potřeba komentovat. Za mě to je rozhodně 5 z 5 .

25.02.2024 5 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Ano, chápu že tento díl je o Riccim a Nathalii, ale Hector? To je moje srdcovka a vážně potřebuji jeho díl. Už od prvního dílu jsem věděla, že on bude moje srdcovka a prosiiim, co nejdřív .. Tak řekla jsem co mám na srdci a teď zpátky k Riccimu. Za mě krásný namakaný nerd, který má nejvyšší IQ široko daleko. Autorka má úžasný dar a styl psaní. Ve chvíli kdy začnete číst si uvědomíte že uběhlo pár hodin a knížku máte přečtenou a potřebujete další díl!. Co se týče postavy Nathalii, tak mě mrzelo co se jí celou dobu dělo, ale opět nám tu autorka nachystala scény, které vás nenechají spát. Takže já rozhodně tuto autorku doporučuji všema deseti. Ale musím vás varovat, je to velká závislost!!!

19.11.2023 5 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

(SPOILER) Při čtení druhého dílu, jsem si říkala, že je to dost podobné tomu prvnímu, jenomže když si člověk myslí, že žádný šok už přijít nemůže, tak se autorka rozhodla zkazit tu nejkrásnější chvíli v příběhu. A to mě opravdu naštvalo . Tak tohle jsem opravdu nečekala. Opravdu jsem přemýšlela jestli má cenu dál pokračovat, ale jsem strašně moc ráda že jsem pokračovala. Hlavní hrdinka mi nepřišla až tak zajímavá jako Tess z prvního dílu. Koho mě tu bylo nejvíc líto je Hunter a opravdu už se těším na jeho příběh. Protože tento medvídek (Grizzly) si zaslouží všechnu lásku na světě.

18.09.2023 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

UKRADENÝ POLIBEK

Nikdy jsem si nemyslela, že by se mi mohl líbit příběh o mafiánské rodině, ale tohle bylo za mě vážně super.

Romantickou linku jsem si vážně užila, i když do poslední chvíle jsem si myslela, že příběh skončí úplně jinak.

Je super vidět jak se člověk pod vlivem jiných osob rychle mění a přizpůsobí.

Knížka se mi opravdu četla jedním dechem. Taková příjemná oddychová záležitost. Určitě díky této knížce budu vyhledávat podobný styl a tématiku psaní!!

Je zde i pěkný epilog, který vám zodpoví otázky, které vám během čtení vzniknou.

Postavu hlavní hrdinky jsem si oblíbila hned a fandila jsem jí, ať si udrží svůj pohled na svět a svoje srdce. Postava Wolfa mi na začátku moc nesedla a to skoro po celou dobu příběhu.

Jak jsem řekla, tak příběh se mi moc líbil a ty zápletky, do něj všechny krásně zapadly

PS: pokud se vám tato knížka líbila, určitě zkuste knížku KONFLIKT!!

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

EVERY LAST BREATH

Tak tento díl byl 100% nejlepší!!! Byla jsem úplně z toho hotová.

Po přečtení 220 stran jsem si říkala, že se mi nelíbí, kam to směřovalo. Po 24. kapitole jsem si říkala, že už nebudu číst dál. A pak se mi zastavilo srdce. Tohle mě vážně dostalo.

I když to byla moje první kniha v angličtině. Hodně jsem s ní válčila, ale stálo to za to!! Četlo se to rychlé a jednoduše.

Opět se nachází v současné době ve velkoměstě. Příběh je opět z pohledu LAYLY. Řeší opět dilema lásky mezi úžasným strážcem Zaynem a ještě víc sexy démonickým princem Rothem.

Do toho musí vyřešit záležitost s Lilinem, který zabíjí nevíne lidi a zastavit blížící se apokalypsu. Aby to nebylo málo s Laylou se něco děje.

Nejvíc se mi líbí prostě ten ostrý jazyk démonů a jejich pochodové myšlení. Bambi je prostě srdeční záležitost!!

Jelikož je to poslední díl, je za mě i nejlepší!!! Těším se až vyjde v překladu a rozhodně si ho ráda přečtu znovu!!!

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

DOTEK JAKO LED

Po dočtení druhého dílu série, jsem si doslova říkala: CO TO JAKO MA BÝT? Nejen, že moje srdce zde zaplesalo, ale takový otevřený konec se prostě nedělá.

Druhy díl začíná tam, kde končí první. Vidíme opět dějovou linku z pohledu Layly a jak se pere s pocity k Rothovi a Zaynovi.

Nacházíme se opět na střední škole a na různých částí města. Tím, že má u sebe úžasnou démonku jménem Bambi se začne u ní projevovat různá změna. Nechápe se co se s ní děje a musí do toho řešit náhodné vraždy a změny chování.

Opět mě tato kniha vtáhla do děje a nevěřila jsem, že už je konec. Příběh je hodně zaměřený na romantické linky a jak přijmout sama sebe a své horší a lepší já. Nejlepší jsou asi zde přátelské vztahy a jak je důležitá opora a že svět není jen černobílý.

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

KRÁLOVSTVÍ PROKLETÝCH

Miluju miluji. Je rozhodnuto, tato série patří k oblíbeným!! Emílie a Iro No co dodat.

Druhý díl serie. Krásně se to četlo a rychle to uteklo.

Začátek teda byl nijaký, ale to by se dalo odpustit. Následovala cesta do pekla a první zkouška. Další intriky a tajemství. Když konečně se dozví nějaké informace o svém poslání, vše je pak jinak.

Zde je peklo popsáno do posledního detailu a ještě víc. Zbytek příběhu byl lepší a lepší.

Četla jsem to jedním dechem. Jejich vztah byl napnutý. Nenávist, chtíč, zrada, lži a intriky. No prostě co bychom chtěli od prince hříchu.

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

~ RAPSODIE ~

No prostě úžasný!!!!!

Ve chvíli kdy jsem začala číst nemohla jsem přestat. Miluju tu knihu!! Určitě se řadí do mých oblíbených top 3 je to prostě úžasný!! Těším se rozhodně na další díly.

Kniha je rozdělá do dvou dějových linek, jedna je před 7lety a druhá v současnosti. Je to krásné a vtipné čtení. Romantická linka je geniální. Celý knižní svět je prostě za mě top!!! Najdete zde jak víly, sirény, měňavce atd. Vztahy milostné a zvraty.

Jsem moc ráda že se mi kniha dostala do ruky!! Určitě si ji přečtu znovu.

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

°

PŮLNOČNÍ MĚSTO
ROD NEBES A DECHU

Druhý díl série PŮLNOČNÍHO MĚSTA.

Stejně jako u prvního dílu mě čtvrt knihy docela nebavila. Trvalo mi než jsem se do toho dostala. To přeskakování z jednoho pohledu osoby na druhý mi dost vadilo ze začátku. Ale pak to nabralo obrátky a knihu jsem si opět zamilovala.

Milostné scény popsány do posledního puntíku a i zde jsem se pořádně zasmála nad paličatostí hlavní hrdinky. Miluju jak se snaží být nad věcí a nic ji skoro nerozhodí a je furt drzá.

Jako po dočtení knihy jsem si řekla: TO SE VÁŽNĚ STALO?! Přece to nemůže takhle nechat otevřené. Moje srdce puká. Je mi z toho závěru smutno. Vím že je to potřeba nechat čtenáře napnuté, ale toto?? Bojím se dalšího dílu a co se jim zase stane. Dlouho jsem to musela rozdýchat. Takže 4,5 z 5 a

Jaký je váš názor na tuto knihu??

Jaká romantická linka se vám nejvíc líbila? Za mě je to určitě mezi DNEM a NOCÍ.

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

PRÁZDNÉ SLIBY

Je to první díl DUOLOGIE. Jestli máte rádi zápletky, zvraty a otázky je to knížka pro vás.

Potom co jsem tuto knížku přečetla, jsem zjistila, že hodně lidem nesedla. Jako vždycky jdu proti davu. Mě se osobně tyto příběhy moc líbí. Jen podle mě hlavní hrdinka dělá až moc zbrklá rozhodnutí.

Hlavní hrdinka žije v říši lidí, kde lidé uzavírají nesmyslné smlouvy, aby přežili. Bohužel jednu smlouvu uzavřela i ona se svojí sestrou, kde se upsaly splatit dluh své tetě. Jednoho dne, tetě dojde trpělivost a její sestru prodá do říše víl.

Hlavní hrdinka se bude snažit získat svoji sestru zpátky za každou cenu, i když to znamenalo ucházet se o ruku prince ze světlého dvora, i když ze srdce nenávidí vily a vše co představují.

Takže se máte na co těšit. Za mě to bylo dobře napsané a zanechalo to ve mě silné pocity, které ve druhém díle dávaly smysl.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Z KRVE A POPELA

Tuto knihu jsem četla na doporučení, i když na jiné doporučení to prý čtenářku tolik nenadchlo. Co se týče mě, já jsem byla do toho pohlcena od začátku.

Dobře promyšlené prostředí a příběh. Hlavní hrdinka je dívka Poppy, která v životě zažila hrůzu v dětství. Následně ji královna prohlásila za vyvolenou bohy a PANNOU. Přes obličej nosila neustále závoj, nesměla s nikým mluvit a nikam chodit bez doprovodu.

Jenomže to se Poppy nezamlouvalo. Má zvědavého ducha a často v noci vyklouzne z pokoje do města, kde lidí pozoruje a snaží se aspoň trošku žít. Jedné noci jí, ale osud zavede do jednoho pokoje nevěstince, kde se seznámí s proslulým strážcem Hawkem Flynnem.

Od okamžiku kdy se seznámí, se jejich životy a budoucnost propojí.

Za mě je to opravdu 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

BRIDGERTONOVI ČEKANKA

Jako zatím všechny díly této série i čtvrtý díl, se mi četl velice dobře a jedním dechem. Beru to jako krásný oddych od fantasy do doby, kdy se zdálo vše jednoduché, ale přesto složité, být ženou v době 1813.

Ve čtvrtém díle jsou hlavními hrdiny Colin Bridgerton a Penelopé Featheringtonova. Můžeme zde vidět pasáže z obou dvou pohledů, kdy oboum došlo že přesně cítí určité náklonnosti k tomu druhému. V předešlých dílech jsem Colina moc neměla v lásce, ale na konci tohoto dílu si získal moje sympatie.

Nechybí zde humor a sourozenecká rivalita. Je zde úžasným způsobem ukázáno jak je důležitá podpora rodiny a její nekonečná láska.

Vyjdou zde určité tajemství a názory na povrch, ale vznikají i nové ohledně Elois Bridgertonove, sestry Colina a nejlepší kamarádkou Penelope.

Prostředí se opět nachází v Anglii a v plesové sezóně. Vidíme zde dějovou linku od roku 1812 do roku 1825 a jak naší hrdinové dospívají.

Začíná mě mrzet že jsem už v půlce této krásné série, ale těším se na další díl, který se bude týkat Elois Bridgertonove. Určitě po tomto díle, bych chtěla za dobrou přítelkyni Lady Danburyovou.

Miluju zde intimní scény v každém díle jsou popsány do posledního doteku a přitom s grácií té doby.

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

BRIDGERTONOVI NEVHODNÝ NÁVRH

Třetí díl série o sourozenců Bridgertonových se bude točit kolem Benedikta druhého syna. Umělce, kterého zatím nikdo nevidí jinak než číslo dvě.

Začátek knížky mi přišlo, že se to podoba jedné verzi popelky se špatným koncem. V dalších kapitolách se mi moc líbilo jaký měl Benedict charakter.

Oproti druhém dílu kde Anthony mi přišel až moc arogantní, povrchní a hulvát bez citu, tohle byla příjemná změna. Colin je zde vyobrazený jako nečekaný, galantní hrdina.

Co se týče Sophie, tu jsem si hned zamilovala. Fandila jsem jí hned od začátku. A mrzelo mě všechno co se jí stalo.

Po záhadného plesu uplynou dva roky, ale láska, kterou oba cítí Sophie a Benedikt je tak velká, že ani čas nezahojily díru v srdci.

Tajemství musí vždycky prasknout a zde do poslední chvíle nevíme, jestli to bude HAPPYEND nebo nenaplněné sny.

Tato série je opravdu pro mě oddechová záležitost od fantasy a sci-fi. Je to krásné lehké čtení. Miluju romantiku!!!

Tento díl až na to podobnost byl podle mě nejlepší!! Zatím.

Zde se s pikantnostmi nečekalo, až po svatbě!!