ŽabákDokvákal ŽabákDokvákal komentáře u knih

Od první stránky jsem si styl, jakým je kniha napsána, zamiloval. Podle mě NENÍ JEN O BĚHÁNÍ, ale o tom, jak je důležité vytrvat v čemkoliv, co nás baví, a jít si za tím děj se co děj, i přes odrazování okolí. Velmi motivační a inspirující povídání "obyčejného" člověka, které je tak lidsky napsáno, až to zahřeje na duši...

01.08.2011 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Na tuto knihu jsem se dlouho těšil, ale že by mě její čtení nějak strhlo, to se bohužel říct nedá.
První polovina mě neoslovila vůbec, hlavně mi vadilo neustálé opakování slova "rozkošný" (občas mi přišlo, že je na každé stránce alespoň třikrát).
Druhá polovina knihy už byla mnohem lepší, námět je opravdu nadčasový. Ale... Jako celek mi kniha nesedla...

20.06.2011 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nesnesitelná lehkost bytí je mou první přečtenou knihou od pana Kundery. A musím se přiznat, že styl, jakým je kniha napsána, se mi velmi líbil. Jen jsem od příběhu čekal trochu víc... K tomu kapitola, kde se autor zamýšlí nad kýčem (a hovnem), mi zrovna moc nesedla. Ale nechci, aby to vyznělo jako kritika, protože kniha je to opravdu skvělá a možná, že až se k ní s odstupem času vrátím, že ji dám i 5*.

16.06.2011 4 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Příjemné, poučné a inspirující čtení o kávě.

10.06.2011 4 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

I když se tak na první pohled může zdát, tak tento zeměplošský díl rozhodně není jen o fotbale! Mágové opět nezklamali!
Chvílemi mi kniha přišla příjemně filozofující a lehce motivační, což se mi líbilo! Fanouškům Zeměplochy doporučuji :)

17.05.2011 4 z 5

Hra za hrou Hra za hrou Gus Hansen

Cesta do hlubin hráčovy duše.
Čtivě napsaná kniha se spoustou užitečných postřehů pokerového profesionála.

07.05.2011 5 z 5

Harrington on hold'em. Díl 2, Závěrečné fáze turnajů Harrington on hold'em. Díl 2, Závěrečné fáze turnajů Dan Harrington

Pro hráče pokeru naprostá nezbytnost! vol. II

07.05.2011 4 z 5

Harrington on hold’em. Díl 1, Strategie hry Harrington on hold’em. Díl 1, Strategie hry Dan Harrington

Pro hráče pokeru naprostá nezbytnost!

07.05.2011 4 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Dávám 4* za inspirující motivační knihu.
Ze všech motivačních knih, které jsem dosud přečetl, se v této nachází nejpraktičtější rady jak posunout svůj život zase někam dál. To, co je v ní napsáno, mi dává smysl a rozhodně si od pana Tomana přečtu další jeho knihy!

26.04.2011 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha plná krutosti, nespravedlnosti, smutku a nesnášenlivosti. Ale na druhé straně také kniha plná lidskosti, naděje, lásky a přátelství.
Příběh na pětistech stránkách je tak hezky napsaný, že se kniha čte jedním dechem.
Hlavní postavu, Zlodějku knih, jsem si okamžitě zamiloval, prožíval jsem s ní každý okamžik. S každou přečtenou stránkou jsem ji i ostatní postavy v jejím blízkem okolí měl čím dal tím raději. O to hůř se mi četly poslední stránky... A ano, brečel jsem...

18.04.2011 5 z 5

Achája Achája Andrzej Ziemiański

Po několika letech jsem sáhl po fantasy knize. Vybral jsem si Acháju, první díl trilogie, kterou jsem už předtím asi 3x četl. Tato fantasy se pěkně čte, děj rychle ubíhá a souboj na posledních pár stránkách je tak dobře napsaný, že máte pocit jako byste stáli přímo uprostřed dění a cítíli každý závan způsobený máchnutím meče.
V knize probíhájí 3 příběhy, které se na konci setkají. Pouze příběh s čarodějem mě moc nenadchl - zbytečně moc filozofování, alepoň podle mě. Zbývající 2 příběhy mají rychlý spád a díky tomu knihu přečtete téměř jedním dechem.
Ještě musím napsat, že v druhém díle je asi na 4 stránkách popsaný souboj, který je podle mě nejlépe napsaným šermířským soubojem nejen ve fantasy literatuře. Doporučuji nejen fanouškům fantasy žánru!

24.03.2011 4 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Mám rád motivační knihy, většinou dokaží člověka přinutit k zamyšlení nad svým životem a většinou v nich najdete nejednu užitečnou radu, jak byste mohli se svým životem naložit.
To ale není případ knihy Hovory s bohem, která je napsána jako rádoby moudrý dialog Boha s člověkem. Přitom je to naprostá slátanina! Nenajdete v ní nic nového, co by už nebylo v motivačních knihách napsáno. Navíc se tam některé myšlenky opakují na několika stránkách stále dokola - chvílemi mi připadalo, že autor neví jak dál. Ať už motivační knihy máte či nemáte rádi, této se určitě vyhněte.

ukázka z knihy:
"Osvícení od vás vyžaduje, abyste poznali něco, co jste nezakusili, a tak to zakusili. Poznání otvírá dveře ke zkušenosti - ale vy si myslíte, že tomu je obráceně. Ve skutečnosti víte mnohem víc, než jste zakusili. Jen nevíte, že víte.
Například víte, že existuje Bůh. Ale nemusíte si uvědomovat, že to víte. A proto čekáte, až to zakusíte. A přitom to neustále zakoušíte. Ale neuvědomujete si to - což je totéž jako byste to nezakoušeli"

20.03.2011 odpad!

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Druhá kniha s Vlahošem Von Rosret. Jak jsem už psal u Zaslané pošty, tak příběhy s touto zeměplošskou postavou patří mezi mé nejoblíbenější! Hodně jsem se nasmál, když je v knize popisováno, jak funguje ekonomika.
Doporučuji ale nejdříve přečíst Zaslanou poštu pro lepší pochopení hlavní postavy. Už se těším na třetí knihu s Vlahošem (Zvyšování daní).

16.03.2011 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Příběhy s Vlahošem Von Rosret mají jednu chybu - čtou se tak dobře, že vám těch 500 stránek knihy téměř zmizí před očima.
Skvěle jsem se u čtení bavil a líbilo se mi, jak je příběh propracovaný.
Doporučuji přečíst obě zeměplošské knihy s Vlahošem, ale určitě bych začal Zaslanou poštou. Já jsem první četl Nadělat prachy a prorotože jsem nebyl seznámen s dřívějšími činy Vlahoše, tak jsem si nebyl úplně tak jistý s kým mám tu čest. Teď už to vím a musím říct, že Vlahoš je frajer :)

"Člověk musel obdivovat způsob, jakým byla dokonale nevinná slova zdeformována, rozporcována, přemleta a zbavena svého původního významu a smyslu a vyslána šlapat špinavý chodník pro Nadosaha Pozlátka, i když slovo "synergistický" bylo nejspíše děvkou už od začátku."

16.03.2011 5 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Jeden z nejlepších příběhů Zeměplochy! Královsky jsem se bavil! V knize se společně objeví podle mě nejvtipnější postavy - Smrť, mágové, Krysí smrť, Havran a dokonce Bůh kocoviny!

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Nesnáším porno s příběhem..

28.02.2011

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Neskutečně dojemný příběh podle skutečné události! Sice je to velmi smutný příběh, ale po jeho přečtení máte chuť jit a prostě...ŽÍT a užívat si každou chvíli Vašeho života.
Podle života autora byl natočený stejnomenný film, který mě k této knize přivedl. Rozhodně doporučuji každému jak knihu, tak i film!

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Po druhém přečtení měním své hodnocení.
Místo 3* dávám 4*.
Mnich je opravdu inspirativní kniha, ve které se skrývá spousta moudrých tipů, jak udělat svůj život šťastnějším.

28.02.2011 4 z 5

Kniha, která mě někdy v sedmé třídě základní školy zasvětila do kouzla knih. . .
Putování Bilba Pytlíka, trpaslíků a čaroděje za pokladem, který hlídá drak Šmak je tak nádherně napsané, že jsem si knihu hned napoprvé zamiloval. Jedna z knih, kterou můžete číst stále dokola a nikdy neomrzí, spíš naopak - neustále se k ní budete vracet.

28.02.2011 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, z které mi běhal mráz po zádech po celou dobu čtení. Masterpiece!