ŽabákDokvákal ŽabákDokvákal komentáře u knih

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Zajímavé postřehy a myšlenky. Jen mi občas vadilo velké množství lékařských výrazů.

12.03.2019 4 z 5

Napsal jsem to o hodně knihách, nicméně tato je skutečně tou, kterou by si měl přečíst každý z nás! Spánek je skutečně nejlepší lékař, proto místo čtení knižních recenzí běžte raději brzo spát :)

28.12.2018 5 z 5

Poslední pomoc Poslední pomoc Martin Pospíšil

Skvělé příběhy, prostředí Olomouce a okolí, výborný humor a velmi pěkně napsáno!
Knihu jsem sfoukl za dvě odpoledne a rozhodně doporučuji si ji sehnat a přečíst!

29.12.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu mi půjčila kolegyně, že prý u toho budu slzet smíchy. Vtipné mi to nepřišlo, spíš trapné. Ani autorův styl psaní mě nenadchnul - místo toho, abychom postavy poznali díky dialogům, tak nám autor všechno raději popisuje.

29.12.2017 1 z 5

Kolečkama vzhůru: S paragrafy mezi leteckými akrobaty Kolečkama vzhůru: S paragrafy mezi leteckými akrobaty Václav Náměstek

Jsem velký fanda letectví a knih, nicméně tato kniha mi vůbec nesedla. Autor zbytečně píše dlouhatanská souvětí, ve kterých jsem se chvílemi ztrácel a musel je číst znovu a znovu, abych se v tom, co chce sdělit, vůbec zorientoval.

02.11.2017 1 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Z knihy na mě dýchala atmosféra starého Londýna. Příběh není nijak složitý, nicméně příjemně ubíhá a kniha má své kouzlo.

13.10.2017 4 z 5

Terry Pratchett: Fantastická duše Terry Pratchett: Fantastická duše Craig Cabell

Kniha neodhalí nic, co by fanoušci pana Pretchetta nevěděli. Nejedná se o životopis, spíše je souborem subjektivních názorů jednoho chlápka na dílo pana Pretchetta...

10.09.2017 2 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Je to trochu jiná Zeměplocha, než na kterou jsme zvyklí. Je taková vážnější, chvílemi i smutná. Ale jiný asi příběh z prostředí války být ani nemůže. Zároveň se v této knize nesetkáte se starými známými postavami (kromě Elánia, který se příběhem jen mihne). I tak je to ale skvělé čtení!

12.05.2017 4 z 5

Koule Koule Terry Pratchett

Prosím pozor! Tato kniha NENÍ standardní příběh ze Zeměplochy, takže pokud vás nezajímají filozofické/vědecké myšlenky, tak knihu neotvírejte, ať tady nemá zbytečně negativní hodnocení.

Jinak opět velmi zajímavé čtení. Ve třech čtvrtinách knihy jsem se trochu ztrácel a moc mě to nebavilo, ale jako celek je to kniha plná zajímavých myšlenek.

18.02.2017 4 z 5

U kávy o kávě a kávovinách U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín

Souhlasím s komentářem terezy2317, nicméně pokud se o kávu zajímáte delší dobu a toto nebude vaše první kniha o kávě, tak kniha nenabídne „nic nového“. Například část, ve které autor popisuje různé způsoby přípravy kávy, mi přišla popsána jen tak „letem světem“, uvítal bych detailnější technologické postupy přípravy.
Ale ve výsledku je to skutečně zajímavé čtení doplněné krásnými fotografiemi.

Knihu bych doporučil těm, kteří do tajů kávy teprve pronikají, zejména zatvrzelým milovníkům českého turka, kteří odmítají vyzkoušet jakýkoliv jiný způsob přípravy kávy :-).

05.01.2017 4 z 5

Kmotr: Příběhy rodiny dona Corleona Kmotr: Příběhy rodiny dona Corleona Mario Puzo

Jedním slovem pecka! Jak z avokáda!

Vzhledem k hmotnosti a rozměrům tohoto vydání to není úplně kniha do vlaku nebo MHD, ale o to víc jsem se těšil na ty chvíle, kdy jsem příběhy rodiny Corleonů mohl prožívat doma. Všechny tři knihy se čtou téměř samy a naprosto mě do děje vtáhly.

Celkový pocit ze čtení ještě umocňovaly nádherné ilustrace, které velmi dobře doplňují atmosféru příběhu.

Toto je perfektní dárek pro všechny bibliofily!

22.11.2016 5 z 5

Útesy křiku Útesy křiku Jaroslav Mostecký

Knihu jsem četl asi dvakrát nebo třikrát a pokaždé mě děj pohltil. Nebral bych to jako historický román, spíš je to fantasy jak vyšitá! Pokud máte fantasy a vikingskou mytologii rádi,tak věřím, že se bude kniha líbit i vám.

02.11.2016 5 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Opět jsem se královsky bavil!

03.10.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásný příběh o vytrvalosti a odhodlání!

02.09.2016 5 z 5

Zen a umění údržby motocyklu Zen a umění údržby motocyklu Robert Maynard Pirsig

Dělám to velmi nerad, ale hodnotím knihu i když jsem ji nedočetl.
Celá kniha je totiž snůška filozofických žvástů o Kvalitě s nudným příběhem v pozadí. Do konce knihy mi zbývalo asi 50 stránek a tak daleko jsem se dostal jen kvůli tomu, že jsem pořád věřil, že to filozofování někam povede a já si po dočtení řeknu: "Wow, tak teď to celé dává perfektní smysl!"

Jelikož nastal den, kdy jsem musel knihu vrátit do knihovny, tak jsem se ten den uvelebil v parku na lavičce s tím, že se nezvednu, dokud knihu nedočtu. Chtěl jsem se totiž dočkat toho smyslu a toho, jak to celé do sebe zapadne a kniha tím získá nějaké poselství. Nestalo se. Byla to totiž taková nuda a pořád se točilo o tom samém, že jsem těch posledních 50 stránek jen tak prolistoval, zvedl se a knihu šel raději vrátit.

15.08.2016 odpad!

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Zvláštní kniha...
Ani pořádně nevím, jak ji zhodnotit. Příběh by se dal shrnout do jedné jednoduché věty, ale ta kniha je tak zvláštně napsaná, až má velmi silné kouzlo! Moc se mi líbí, jak si autor hraje s fantazií.

Některé scény z knihy budu mít před očima ještě dlouho, kniha na mě opravdu zapůsobila, proto pět hvězdiček.

22.06.2016 5 z 5

Na křídlech racků Na křídlech racků Jan Rudzinskyj

Máš rád letectví?
Zajímají tě knihy s tématikou osobního rozvoje?
Hledáš něco, co by sis přečetl během krásného nedělního odpoledne?

Pokud je tvoje odpověď třikrát ano, tak rozhodně po této knížečce sáhni. Jednoduchou formou jsou zde odkrývány životní pravdy, které jsou v jiných knihách, které se osobním rozvojem zabývají, zbytečně a sáhodlouze rozebírány.

Zde je moudro z knihy, které se mi moc líbí:

"A nezapomeňte. Když máte pocit, že je všechno proti vám, vzpomeňte si, že letadlo také vždy startuje proti větru."

01.06.2016 5 z 5

Věda na Zeměploše Věda na Zeměploše Terry Pratchett

Dlouho jsem se této odnoži Zeměplochy bránil a vyhýbal. Bál jsem se, že to úplně pokazí kouzlo, které Zeměplošské příběhy mají. Jak moc jsem se spletl!

Ano, není to typická Zeměplocha, ale spojení humoru a velmi zajímavých vědeckých faktů a filozofických otázek funguje fantasticky! Kniha je čtivě napsána a přestože jsem některým vědeckým teoriím úplně detailně nerozuměl, tak si myslím, že mi Věda na Zeměploše zase trochu rozšířila obzory.

A jsou tam moji milovaní mágové!

14.01.2016 5 z 5

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Vynikající historická fantasy. Celá trilogie je velmi čtivá a během čtení jsem si vzpomněl na hodiny dějepisu na základní škole. Výklad o husitských válkách dostal hned jiný rozměr. Na své si přijde každý, milovník fantasy, nadšenec do historie, romantická duše i dobrodruh vyhledávající akci.

30.12.2015 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Do poloviny mě to moc nechytlo, přišlo mi, jako by se příběh nikam neposouval a Sokrates byl zbytečně moc tajemný a jen opakoval pořád to stejné dokola.
Až v druhé polovině mě kniha začala bavit a konečně jsem se dozvídal inspirativní postřehy. Bylo několik pasáží, které donutí člověka se zastavit a zamyslet, ale jako celek to na mě působilo spíše průměrně.

30.12.2015 3 z 5