ŽabákDokvákal ŽabákDokvákal komentáře u knih

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Kritika snobství a povrchního světa peněz. Příběh se mi líbil a myslím, že konec nemohl být lepší.

28.02.2011 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Velice zajímavý román. Během čtení jsem se pořád ptal sám sebe, jak to asi dopadne a jak by to vypadalo, kdyby se toto dělo doopravdy, jak bych se já zachoval.. Už jen kvůli tomu, že kniha nutí člověka se zamyslet, se mi moc líbila. Taková malá sonda do chování lidí v případě, kdy jde o peníze. A taky toho, jak si lidé dokáží své počínání sami před sebou obhájit a omluvit. Doporučuji přečist.

28.02.2011 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Nejvíce mě rozesmály dopisy a vzkazy, které Ignácius psal.

"Vaše naprostá nevědomost v oboru, který předstíráte vyučovat, zasluhuje trest smrti." Zorro

Jinak se kniha velmi dobře čte a samotného Ignácia jsem si dokázal živě představit v každé absurdní situaci, ve které se zrovna nacházel.
Tuto knihu si buď zamilujete, nebo Vás vůbec neosloví a budete ji nenávidět.

26.02.2011 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Aktualizace hodnocení čtyři roky po prvním přečtení: Kniha mě stále bavila, ale už jsem z ní nebyl tak uchvácený, jako tomu bylo při prvním čtení. Takže z 5* měním na 3* (až 4*). Je to takové příjemné počtení třeba do kavárny nebo do parku, kdy se vám nechce zaobírat něčím složitějším.

(Původní komentář: Jedna z mých nejoblíbenějších knih! Krásně napsaná a inspirující k tomu, že si máme plnit své sny...)

26.02.2011 3 z 5