xelzax xelzax komentáře u knih

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Propaganda zaměřená na voliče s minimálním IQ, kteří ještě nějak dokáží číst. Myslící jedinec tohle nemůže číst aniž by se mu zvedal žaludek

31.07.2017 odpad!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavý příběh. Kniha má fluidum éteričnosti a magie, ale je stažena k zemi tím, čím je celkově stahována celá naše současná společnost. Lidskou zlobou, prospěcháři, estébáky...

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Miluju pomalé čtení příběhů, které hezky plynou, ale nerozpliznou se. Autorka skutečně dokázala vybudovat atmosféru, kterou vnímám i teď, skoro rok po dočtení. Skvěle vykreslené postavy i prostření, prostě mistrovské dílo.

09.10.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Pochodující vražedné kytky, které pomalu získávají nadvládu nad světem díky zvláštnímu astronomickému jevu, jehož následkem přijde o zrak asi tak 90% populace lidí i zvířat. Tak to zní dost šíleně, to si prostě chcete přečíst :D! I když jsem chtěla číst spíše o vražedných kytkách, příběh se zaobíral vývojem společnosti po apokalypse a spoustou etických problémů. Příběh k zamyšlení.

08.10.2016 4 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Že je kniha vyloženě pro milovníky koček? To určitě ne, já jsem například milovník psů a rybiček a stejně se mi to moc líbilo :D. Moje první kniha od Herriota a určitě ne poslední.

21.09.2016 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Skvělá kniha. Co je vlastně lepší - být spokojený v nevědomosti nebo osamělý v genialitě? Mít nesobecky rád okolí nebo být génius, který na ostatních vidí spoustu chyb? Kniha je psána formou deníku Charlieho Gordona, kdy si kromě myšlenkových pochodů můžeme užít i vývoj psaného textu a postupného chápání významu slov u vyvíjejícího se intelektu. Zajímavý sci-fi námět. Vnímavý čtenář se pak rozhlédne kolem sebe a uvědomí si, že každý má svůj vnitřní svět s myšlenkovými pochody i když si o něm můžeme myslet, že je naprosto mimo- empatie, to je to, co nám mnohdy chybí. Zařazuji do doporučených knih :)

05.03.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jednoznačně doporučuji. Velmi čtivý příběh s hlavním hrdinou, kterého nejde nemilovat. Autor v doslovu píše, že přečetl mnoho historických pramenů a i přes některé faktické chyby (kterých jsem si náhodou všimla) je obraz tehdejšího světa, vztahu mezi kulturami a náboženstvími vykreslen velmi věrohodně. Konec mě trochu zamrzel, tak velký člověk a takový konec mu autor přichystal

02.03.2017 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Tahle knížečka je jako balvan, který na vás bude ještě chvilku po přečtení pořádně ležet. Dočteno včera večer na jeden zátah, bohužel před spaním. Těžko se mi usínalo, trochu jsem si pobrečela, pořád ještě rozdýchávám.

01.11.2016 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Docela fajn čtení o odlišné kultuře v porovnání k té naší. Člověk si uvědomí, jak každý žije v té své bublině a i pro nás malichernosti mohou mít pro jiné obrovský význam. Gejši si na pozadí hospodářských katastrof, krachů podnikatelů a vlastně světové války řeší líčení a kimona, ale zároveň pro ně tyto malichernosti znamenají alfu a omegu pro samotné přežití. Zajímavé

09.10.2020 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Hyper nuda, přijde mi, že se autorka až moc snažila... Nejvíc se mi líbila obálka

09.10.2020 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Naprosto průměrná kniha, první polovina velmi vlažná, až nudná, druhá půlka už je o něco lepší. Velké překvapení se opět nekonalo- na scéně celkem 6 postav? Tak kdo asi bude vrah... Ale některé postavy jsem z duše nenáviděla, z čehož usuzuji, že pokud to dokázalo vyvolat alespoň nějakou emoci, tak to zase tak zlé nebylo. Kniha, kterou je naprosto bezpředmětné číst znovu a proto i kupovat - pokud ji chcete číst, raději zajděte do knihovny ;)

08.05.2017 2 z 5

Moc děkuji Čtenářské výzvě, že jsem si díky ní doplnila resty z dětství a konečně přečetla tuhle kultovku. Super dobrodružství nejen pro děti

29.03.2017 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Opravdu geniální! Tady ani tak moc nejde o děj a o nějaké závěrečné rozuzlení příběhu, ale o samotné vyprávění, o jazykové prostředky, bohatost slovní zásoby, fantazii. Nejde číst rychle, nutno pomalu a po pár stránkách. Vím, si jí přečtu ještě jednou, protože jsem si jí možná náležitě nevychutnala. Bude se mi po každodenním chvilkovém setkání s Oskarem stýskat.

07.01.2017 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Luxusní knížka… nějakou dobu se teď potácím v šedi moderních “bestsellerů” a trpím. Tahle kniha mě chytla a vrátila mi chuť číst! Výborné napsané

18.06.2022

Princezna se zlatou hvězdou na čele Princezna se zlatou hvězdou na čele Božena Němcová

Kdyby dneska děti četly takovéhle pohádky, tak by možná pouštěly sednout starý lidi v mhd nebo by neničily lavičky v parcích. Protože rozčtvrcení voly nebo zabodnutí mečem do břicha je jinčí trest než sezení v koutě nebo zákaz počítače :D

29.03.2017 5 z 5

Nebylo to špatné, ale že bych se smíchy za břicho popadala, to opravdu ne. Příběh plný naprosto šílených a nepravděpodobných příhod, který je zábava číst, protože vás zajímá, co dalšího autor vymyslí a jak to s celou skupinkou hlavních hrdinů dopadne. Ale ve výsledku je to celkem roztahaná změť bláznivin, která člověka chvílemi vůbec nebaví.

05.02.2017 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Složitá knížka, ale kdo miluje Tolkiena, rád se tím prokouše :)

03.09.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Svým hodnocením se hodně odchýlím od většinového názoru zde. Detektivky jsem nikdy nevyhledávala a moc mě nebrali, proto jsem chtěla zkusit jednoho z nejoblíbenějších autorů tohoto žánru a dát jim šanci. Možná je to taky tím, že jsem knihu četla v angličtině, ale toto dílko mě opravdu vůbec neoslovilo, přišlo mi to, že se pomalu nic neděje, akce pomálu. Pak už mi bylo i jedno, kdo je vlastně vrah. Další knihy autora určitě nemám v plánu číst a další šanci tomuto žánru dám zase až za nějaký čas.

03.09.2016 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Moc jsem od toho nečekala, ale nakonec mně kniha opravdu bavila. Postavy jsou dobře psychologicky vykreslené a proto jim člověk nakonec fandí nebo jim naopak nepřeje moc dobrého. Určitě to není taková ztráta času jako spousta moderních bestsellerů. Konec otevřený..?

Skleník Skleník Karel Václav Rais

Moc pěkné! Aneb příběh o tom, co řeší lidé, kteří nemají skutečně starosti a co všechno se dokáže stát stredobodem jejích vesmíru- tady je to kus nábytku, ale můžem si dosadit téměř jakoukoliv 'malichernost'. Krásná satira, doporučuji :-)

20.02.2017 5 z 5