xelzax xelzax komentáře u knih

Výborná kniha, skvělá pro rozšíření přehledu a dalších krajinách světa. Poutavě napsaná.

19.06.2022 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Luxusní knížka… nějakou dobu se teď potácím v šedi moderních “bestsellerů” a trpím. Tahle kniha mě chytla a vrátila mi chuť číst! Výborné napsané

18.06.2022

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

V rámci žánru antiutopického románu se jedná o "must read" knihu. Narozdíl od ostatních knih s touto mě příliš psychicky nezdeptala, za to mě velmi bavila. Neotřelé

11.03.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavý příběh. Kniha má fluidum éteričnosti a magie, ale je stažena k zemi tím, čím je celkově stahována celá naše současná společnost. Lidskou zlobou, prospěcháři, estébáky...

Gejša Gejša Arthur Golden

Docela fajn čtení o odlišné kultuře v porovnání k té naší. Člověk si uvědomí, jak každý žije v té své bublině a i pro nás malichernosti mohou mít pro jiné obrovský význam. Gejši si na pozadí hospodářských katastrof, krachů podnikatelů a vlastně světové války řeší líčení a kimona, ale zároveň pro ně tyto malichernosti znamenají alfu a omegu pro samotné přežití. Zajímavé

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Miluju pomalé čtení příběhů, které hezky plynou, ale nerozpliznou se. Autorka skutečně dokázala vybudovat atmosféru, kterou vnímám i teď, skoro rok po dočtení. Skvěle vykreslené postavy i prostření, prostě mistrovské dílo.

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Tohle je naprostá hrůza, snažím se to přečíst už zhruba půl roku a vždy když to znovu otevřu, že to dočtu, tak to po dvou stránkách musím zase odložit, protože mně ta kniha opět začne obtěžovat. Nesnáším, když nedočtu knihu, ještě takhle slabou, ale tohle bohužel dál než do 3/4 nedám. Hlavní hrdinka je tupá a emocionálně totálně nelogická, její manžel je tragéd, úplně mimo. Vše se tam opakuje neustále dokola a dokola a dokola... No emoce ve mně kniha vyvolala - neuvěřitelně mně štve :D
Edit: nakonec dočteno, názor nemenim

09.10.2020 odpad!

A dívky mlčely A dívky mlčely Pat Barker

Myslím, že tohle je kniha vyloženě o ženách pro ženy, u toho musí každý muž zemřít nudou a odporem. Mně se kniha poměrně líbila i když hlavní hrdinku jsem dost často z duše nenáviděla a veškerá příkoří jí přála. Popis života v táboře a zacházení s ženami je dosti syrový, žádné přikrašlování. Jinak co se týče zde neustále řešeného feminismu, tak s tím úplně nesouhlasím, nikdo tam za žádná ženská práva nebojoval. Jen si jednoduše myslím, že toto téma chlapa prostě zajímat nebude.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Moc jsem od toho nečekala, ale nakonec mně kniha opravdu bavila. Postavy jsou dobře psychologicky vykreslené a proto jim člověk nakonec fandí nebo jim naopak nepřeje moc dobrého. Určitě to není taková ztráta času jako spousta moderních bestsellerů. Konec otevřený..?

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Hyper nuda, přijde mi, že se autorka až moc snažila... Nejvíc se mi líbila obálka

09.10.2020 2 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Tuhle knihu jsem přečetla při dlouhé cestě vlakem, byla v nabídce palubního monitoru. Četla se celkem hezky, většina "zvratů" byla těžce předvídatelných. Je to milá romantika pro dívky a dospívající ženy, nijak neurazí. Jen ty druhy káv jsou pro mně, milovníka černé kávy bez mléka a cukru, těžká extravagance,

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Pro mě osobně zase jeden ze současných bestsellerů, které jsou naprosto přeceňovány. Nuda a šeď

19.01.2020 2 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Tohle opravdu bolelo...

19.01.2020 1 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Perfektní dílo. První část naprosto dechberoucí, poté pomalejší, ale přesto i nadále gradující. Pro milovníky pomalého dlouhého čtení :)

19.01.2020 5 z 5

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Mohsin Hamid

Příběhově lepší knížka než mnohé současné bestsellery. Autor ma zajímavý styl

19.01.2020 4 z 5

Svastika a Pentagon Svastika a Pentagon Pavel Pepperštejn

Mystické povídky, které mají nádech tajemna a potenciál, který bohužel zůstal nevyužit. Autor má zajímavý, čtivý styl, ale bohužel fantazii už tak dobrou nemá.

07.08.2017 3 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Propaganda zaměřená na voliče s minimálním IQ, kteří ještě nějak dokáží číst. Myslící jedinec tohle nemůže číst aniž by se mu zvedal žaludek

31.07.2017 odpad!

Letní dny bez konce Letní dny bez konce Milan Hloušek

Nebylo to špatné, ale v první polovině knihy jsem se musela do čtení vyloženě nutit, hlavně kvůli stylu psaní, které mi mnohdy přišlo až křečovitě lyrické. Ke každé skutečnosti musí být nějaké přirovnání, jak když člověk píše slohovku a snaží se papír co nejvíc zaplnit otřepanými frázemi, aby splnil povinný počet slov. Jako autorova prvotina si ale myslím, že je dílko dobře zvládnuto a dokonce má i jakési poselství (stalking, týrání v rodině). Tři hvězdy za ty obludné okecávky.
Čtenářská výzva - Kniha vydaná v roce 2017

16.07.2017 3 z 5

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Já autorce prostě nevěřila.. samá sebechvála, takhle nemluví tímhle směrem psychicky narušený člověk. Napsáno poměrně nezáživně

13.05.2017 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Naprosto průměrná kniha, první polovina velmi vlažná, až nudná, druhá půlka už je o něco lepší. Velké překvapení se opět nekonalo- na scéně celkem 6 postav? Tak kdo asi bude vrah... Ale některé postavy jsem z duše nenáviděla, z čehož usuzuji, že pokud to dokázalo vyvolat alespoň nějakou emoci, tak to zase tak zlé nebylo. Kniha, kterou je naprosto bezpředmětné číst znovu a proto i kupovat - pokud ji chcete číst, raději zajděte do knihovny ;)

08.05.2017 2 z 5